2022. május 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Hollandia >> Ötletek kirándulásokhoz
Új topik indítása   Üzenet küldése
 poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-31 14:36   
Karnevál van!!!! Alaaaaaf

Akit érdekel a téma, itt írtam róla.

Talán másnak is lenne kedve megírni, más városban milyen szokások vannak?

bkatje  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-26 00:21   
2007-10-25 23:48, hunor:

Szia Hunor,
kedvem meg csak lenne, de oszinten szolva a munka, utazasok+az ingazas (NL-BE), a fotozas, a tanc, a tanulas, nyelvorak, rovid cikkek irasa, valami 'sportje' es baratokkal valo kapcsapolas mellett mersekelt erot erzek a blogirasra
Emiatt nem irok az osszes kis helyrol sem, amerre jarok.. bar igy ejfel utan akar blogglhatnek is na jo, minden tulzason es viccen kivul, a bloggolast egy nyugodtabb idoszakra elhalasztom.
Joejt!!

ps.: modositom a a hozzaszolasom, mert kozben elolvastam poe blogjat es klassz! Majd be-benezek oda is...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-25 23:48   
2007-10-25 23:19, bkatje:
-

szia Bkatje,

íme, egy hollandiai vonatkozású blog a MON utazási mellékletről (még erősen fejlesztése alatt):
http://goglobe.hu/blog/poeblog/

Nincs kedved Neked is blogolni?

Hunor

bkatje  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-25 23:19   
Oh, erre nem gondoltam, de ez a Heusden 's-Hertogenbosch kozeleben van, a Michelin terkepen a kettes szamu, Wijk en Aalburg mellett. Ha kinagyitod a terkepet, akkor mar felisrehto az ero-alak
nem az oud-heusden... na, remelem igy mar megtalaljatok! Tenyleg nagyon kedves es szep hely!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-24 12:54   
2007-10-24 12:02, bkatje:

Kedves Katje

kíváncsivá tettél, kerestem is a helyet, de összesen 5 darabot találtam, ebből kettő nagyon közel egymáshoz. Három a hollandiai Noord-Brabantban, kettő Belgiumban.

Térkép

Tudnád pontosítani, melyik is volt ez a szép?

bkatje  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-24 12:02   
A mult hetvegen jartam Noord-Brabant egy csodas gyongyszemeben, Heusdenben. A varos kornyezete is varazslatos, de maga a varos nagyon hangulatos, romantikus. A varoskep hiven orzi a tortenelmi hagyomanyokat es nagyon jol rendben/karbantartott. A varosfal menten setalva ket kedves szelmalommal talalkozhatsz, a tovukban bajos kis jachtkikoto. A kozpontban kellemes (es egyaltalan nem draga) kavezok, eetcafe, pannekoeken resto varja a latogatokat... A tobbit az alabbi linken hozzaolvashatjatok:
http://www.wandelpaden.com/Rubriek3l.html

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-19 22:49   
2007-08-19 22:02, bkatje:

Kösz a tippet katje, ha arra járunk, nem hagyjuk ki biztosan.
Egyébként ha nem is sokan írnak ide, tapasztalatból mondom, sokan olvasnak. Szóval folytasd csak

bkatje  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-19 22:02   
Haho,
ugy latszik csak magamnak irok utitippeket a helyekrol, ahol jartam
No, minden esetre kerdes, hogy jartatok-e mar a Kroller-Muller muzeumban?
Mult heten voltam baratokkal. A muzeum a a Hogeveluwe nemzeti parkban van, ahova kocsival nem lehet bemenn, hanem a 3 bejart valamelyikenek leparkolsz es az oda kikeszitett tobbszaz feher bicikli valamelyiket felkapva belehet kerekezni a muzeumhoz illetve a vadasparkba. Attol fuggoen, hogy mennyit van kedved menni a muzeumhoz, megvalaszthatok a parkolas helyet. Az egyik bejarat sak 3, a masik 5, a harmadik meg kb. 10 km-re van a muzeumtol. A park nagyon szep, mar maga a kerekezes is elmeny benne, a muzeum pedig a legkivalobb Van Gogh gyujtemenyt foglalja magaba cca 50 keppel! A park 7 euroba kerul, a muzeum tovabbi 7-be. Mi piknikeztunk a parkban, meg korbebicikliztuk es a persze a muzeumba is bementunk. Igazan ajanlom csaladdal is!!
bovebb info: http://www.kmm.nl/page/10/Bezoekersinformatie

bkatje  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-07-24 12:42   
Mi rengeteget kirandulunk, ergo szolgalhatok nehany tippel, mint Leiden (ez itt "el is hangzott"), Delft, Groningen, Breukelen, vagy Breda...

Eloszor Breda, Brueghel varosa: nagyon helyes varos, csodas belvarossal. A katedralis korul rengeteg remek kavezoval es etteremmel (mint pl. Het Kabinet).

a varosrol talaltam egy elegge jo kis site-ot: http://www.gobreda.nl/
Ja, es ne feledjetek: aug 2-4 kozott Balloon Fiesta lesz! Tobb info itt:
http://www.bredaballonfiesta.nl/

Osara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-27 17:33   
Szia,

En is megneztem iden Keukenhofot. Nagyon erdemes, gyonyoru hely.
Aki pedig hangulatos kisvarost akar nezni, latogasson el Leidenbe. Es ne felejtse ki a muzeumot, vilaghires, es meltan!

Osara

Zsuzsie  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-13 16:12   
Sziasztok! A mult hetvegen ellatogattam Keukenhofba. Az otletet egy kulfoldi kollegam adta. Azota elkezdtuk adni egymasnak a tippeket, o elmondja, hogy hol jart mar, meg en is es ellatjuk egymast tanacsokkal arra vonatkozolag, hogy mikor erdemes menni, mire erdemes figyelni stb. Gondoltam adhatnank tippeket itt is. Nekem eleg sok ismerosom, csaladtagom jon Mo-rol, es neha mar tanacstalan vagyok, hogy hova menjunk, mert nincs kedvem ugyanarra a helyre 3-4-szer elmenni kulonbozo emberekkel. Szoval ha kirandultok valamerre, es szivesen ajanljatok masoknak is, akkor irjatok ide.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó