2017. november 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Románia és Bulgária a csatlakozás előtt és kevéssel utána
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 következő lap )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-31 06:43   
Poe, ez igaz, majdnem... Az elnököt nem állították meg, hanem ő maga ment feljelenteni magát.Ilyen körülmények között muszáj volt őt bírságolni...Sőt alkoholtesztet elvégeztetni vele...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-30 23:40   
Zsuzsaaaaa! Mesélj!
Ha ez igaz, akkor le a kalappal. Az egy okos ország ott
Az államelnök maga vezet egy Golfot, a rendőr pedig nem hogy igazoltatni meri, de meg is bírságolja! Ez többszörös csoda
Bár igaz, rosszemlékezetű Csau is ült Daciában, de hát őt akkor éppen üldözték.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-18 06:11   
A román illetékesek előbb azt állították, a magyar fiatalember bántalmazása március 15.-én szurkolói összecsapás volt (hehehe), majd mégis elfogtak két román fiatalembert a hat közül, viszont szabadlábra helyezték őket, mivel... csak "rablás alapos gyanúja" áll fent. Ugyanis a magyar fiatalembertől elvették az összesodort magyar zászlót, meg a kokárdát.Vajon az is rablás, hogy őt eszméletlenre verték?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-16 12:03   
2008-03-16 11:03, Ferencz Zsuzsanna:

Szóval már ott is elég tarka a társaság? Vörös csillagot, sarló-kalapácsot is láttál? Mert úgy igazán teljes a demokrácia De mostanában mintha jobban félnének a baloldali, mint a jobboldali jelképektől. Talán pár év alatt a helyére kerül majd minden. A fejekben kicsit tovább tart...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-16 11:03   
Kedves Poe, elfelejtettem írni, hogy Bukarestben volt horogkereszt, Hitlerjugend feliratú póló stb.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-16 09:56   
2008-03-16 05:17, Ferencz Zsuzsanna:

Hát ennyi belefér, azt hiszem, Budapesten nagyobb cirkusz volt. És ha megpróbálod néha a másik fél helyébe képzelni magad, tán nem is csodálkozol. Őket is hecceli a média. Szélsőségesek mindenhol akadnak, legyen bármilyen demokratikus a társadalom, sőt, minél demokratikusabb, annál jobban tolerálja a szélsőséges véleményeket.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-16 05:17   
Hát szerencsére a tegnapi magyarellenes tüntetések aránylag kevés részvétellel zajlottak. Azok is dilisek voltak, ilyeneket kiabáltak: Magyarok, ki az országból! A szerb testvéreket szeretjük és támogatjuk!

Az egyik román politikus az európai történelem fekete napjának nevezte 1848 márc.15-ét.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-15 12:48   
Kösz a tippet...Tudom, mire gondolsz, mert azokat is olvasom... Ne idegeskedj, mert ez a nap is elmúlik.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-15 12:38   
Olvasd a magyar híreket, az majd megnyugtat

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-15 11:56   
Igen, kedves Poe, egy kolozsvári magyar már a kórházban van, elég súlyos,összeverték a románok, mert piros-fehér-zöld zászló volt nála.Az eset a rendőrség épülete előtt történt, a rendőrök ki se mentek.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-15 10:06   
2008-03-15 10:04, Ferencz Zsuzsanna:

Ne idegeskedj ez a nap is elmúlik, mint a többi

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-15 10:04   
Na igen, bocs
Kissé ideges vagyok az események miatt.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-15 09:46   
2008-03-15 05:35, Ferencz Zsuzsanna:

Kedves Zsuzsa, kedves Zsuzsa....Perecke volt az érdeklődő

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-15 05:35   
Kedves Poe, apropója a magyar ünnep és a saját hülyeség.
Lássuk, hányan mennek el tüntetni.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-14 10:16   
2008-03-14 06:20, Ferencz Zsuzsanna:
-
Ennek most van valami különösebb apropója (a magyar nemzeti ünnepen túlmenően), vagy csak kézenfekvő alkalom a mindenféle felgyülemlett feszültségek levezetésére?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-14 06:20   
Holnap, március 15.-én, Kolozsváron és Bukarestben (és biztosan másutt is) nagyszabásúra tervezett magyarellenes tüntetések lesznek.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-08 06:04   
A valóságot sose lehet teljesen megismerni. Mondták bizonyos filozófusok, meg én is.
Eltört a szemüvegem, s elhatároztam, kihasználom az alkalmat, s elvégzek néhány tesztet a bukaresti Egyetemi klinikán, amely elég jól fel van szerelve.
Reggel nyolc emeletet kellett gyalog megtennem, mert elromlottak a liftek.(Lefele is gyalog jöttem). A szemészeti részlegen vagy négy órát álldogáltam, mivel nincsenek székek. Meg kellett innom egy liter vizet tíz perc alatt, a szemfenék-vérnyomás méréséhez. Utána megtudtam, nincs vécé,s be kellett kérezkednem egy szalon vécéjébe.
Megkaptam az analízisek eredményeit, és a szemészet főnökasszonya üzenetét, amely akár parancsnak is hangzott: ezentúl az ő magánrendelőjében végezzem a hasonló teszteket.Sok száz euróért.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-24 04:47   
Hát igen. Különben Markó Béla, az RMDSZ elnöke, amikor ama sajtóértekezleten faggatták, azt mondta:"Románia jobban tenné, ha most elismerné Koszovót, mivel előbb-utóbb úgyis meg kell tennie".
Ami viszont elképesztett: kiderült,a románok nemigen tudják a különbséget az autonómia és a függetlenség között. Arról nem is szólva, hogy az autonómia különböző fajtáit sem ismerik, inkább csak ellenkeznek.
A román elnök Kovászna megyében tartózkodott, ahol főleg az ott lakó románokat faggatta. Jövő hónap elején állítólag ismét ellátogat Kovászna, Hargita és Maros megyékbe. Sajnos, ezek a látogatások azt bizonyítják, hogy az imázsát Mátyás király és Ceausescu keveréke ihlette.
Más: fogdtam a román barátnőmmel, hogy legtöbb egy hónapon belül elkezdődik a kampány Koszovó függetlenségének elismerése végett, hiszen a tartózkodás azt jelzi nemzetközileg, hogy Romániának is van egy hasonló problémája. barátnőm azt mondta, az nem lehet, mert megsértené (a már többször megsértett), "örök" szerb-román testvériséget.
Lám, igazam volt. Viszont érdekes, hogy Markó próféciája elfelejtődött közben, egyetlen román média sem emlegeti.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-23 21:41   
Végre egy józan hír a rengeteg vészhír után.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-23 19:52   
Úgy látszik, egyesek kezdenek megokosodni

http://hvg.hu/vilag/20080223_romania_elismeri_koszovo.aspx

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-22 15:57   
Szuszukál, az gyömöszöl.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-22 11:33   
2008-02-22 11:26, Ferencz Zsuzsanna:

A szuszukál az szuszakol?
Igen, ez volt az alibi. De ettől okosabb helyre nem mehetett, ha nem akart beteget jelenteni . Ha nyugatra megy, megeszi az egyik párt, ha keletre, megeszi a másik. Északon és délen nincs mit keressen. Az egyetlen helyes megoldás Románia volt, amelyik EU de annyira azért mégsem.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-22 11:26   
Ja igen, a tegnapi látogatás: a szerb elnök állítólag arra kérte a mi elnökünket, szuszukálná már be Szerbiát az EU-ba... És megépül a Temesvár-Belgrád autósztráda!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-22 07:04   
2008-02-22 04:36, Ferencz Zsuzsanna:

Tudom, hogy a párhuzamot a román félelem szülte, ilyen puskaporos hangulatban nem szabad rátenni még egy lapáttal.
A koszovói szerbek valóban nehéz helyzetben vannak, és minden cirkusz, amit az "anyaország" gerjeszt, rajtuk fog lecsapódni. Nem nyilvánosan persze, hiszen látványos sikereket könyvelhetnek el a kisebbségi jogok terén, de a törvényeket be kell tartatni valahogy, és nekik ott kell élni az albánok egyre fojtogatóbb szorításában. Ismerve a népszaporulat mutatóit, két generáció múlva írmagjuk se marad.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-22 04:36   
Kedves poe, kedves Frédi, a Koszovó-Erdély párhuzamot nem az erdélyi magyarok, hanem Románia elnöke és a román politikusok találták ki.Mi tudjuk, hogy a párhuzam marhaság.Az viszont igaz, hogy általában, zsigerileg is, a nemzeti kisebbségek oldalán állunk. E meggondolás szerint a jövőben talán a koszovói szerbeket "szeretjük", bár kissé túlságosan hasonlítanak a románokra.
Más: ne feledjük, a marosvásárhelyi véres március úgy kezdődött, hogy 1990 februárjában Románia elnöke, Iliescu, a tévében a magyarokat szeparatistáknak és irredentáknak nevezte, mivel vissza akarták szerezni az elrománosiitott Bolyai líceumot.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-21 19:27   
"Velimir Ilić infrastrukturális miniszter szerint nem csoda, hogy a szerb ifjúság az utcákra vonult, kifejezvén elégedetlenségét Kosovo függetlensége miatt, és hogy ez alkalommal betörtek néhány ablakot, ugyanis ez is a demokrácia része.
– Ők szétverték az államunkat, mi pedig néhány ablakukat. Ezzel a jövőben is számolhatnak, meg kell tanulniuk, mi a demokrácia – mondta."

Nna majdcsak megtanulják a mafla nyugatiak, mi is az a demokrácia.
Viszont a nemrég megválasztott szerb elnök elég ügyes. Nem tudott részt venni a mai tömegtüntetésen, mert sürgősen Romániába utazott. Ez tökéletes húzás, szinte mindenki elégedett lehet vele.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-21 17:23   
2008-02-21 16:03, Ferencz Zsuzsanna:

Koszovó státusa és Erdélyé szerintem két külön téma, és enyhén szólva marhaság is összemosni, már csak azért is, mert Románia az EU tagja, minden lakója szabadon jöhet-mehet, képviselői, románok, magyarok, ott ülnek Brüsszelben. És nem akar elszakadni.
Ezzel szemben Koszovó egy darabjaira szétesett állam utolsó előtti tagja (volt). Vajdaság azonban nem szakadhat el, ott már sikerült annyira megváltoztatni az etnikai összetételt, hogy fel sem merülhet ez az ötlet. De jó lenne legalább az az 1989 előtti autonómia

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-21 17:07   
2008-02-21 16:29, Fredi:

Ha a szerbek nem a háború és az üldözés útját választották volna, akkor ez nem következik be. Nem ártott volna együttműködni a hágai törvényszékkel sem, és kiadni a mai napig rejtegetett háborús bűnösöket. A végtelenségig nem lehet az egész világgal dacolni. Ez a kész helyzet szerintem inkább a szerbek megbüntetése és megalázása, mint a koszovóiak elismerése és segítése.
Jelen pillanatban is azt hiszik még, hogy a dolog visszafordítható, csak akarni kell. Most gyülekeznek Belgrádban a tüntetők, erre az alkalomra iskolai szünetet rendeltek el, hogy a diákokkal még tömegesebbé tegyék a jelenlétet. Különbuszok, különvonatok szállítják a tüntetőket a fővárosba.
Én voltam a 90-es években ilyen muszájtüntetésen. Szerencsére az óvodások felmentést kaptak

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-21 16:29   
A pontosság kedvéért szeretném kihangsulyozni, hogy egy az állami függetlenség és más a területi, vagy akármilyen autónómia. Tudtommal az erdélyi magyarság reálpolitikusai,aminek én Markó Bélát is tartom,sőt a józan többség soha nem követelt abszurdítást, azaz állami függetlenséget Erdélynek ,még akkor sem, ha ezt sokan egy szép álomnak tartjuk. Koszovó nem autónomiát kapott - ebbe sok huza-vona után talán bele is egyeztek volna a szerbek, hanem teljesen kivált Szerbiából és egy független új állam lett.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-21 16:03   
Kedves Poe, az RMDSZ-ről nem lehet elmondani, hogy nagyon merész lenne, sőt. Ebben az eseteben Markónak szint kellett vallania, mert
1. sajtóértekezleten hangzott el a kérdés, negyven-ötven rámenős újságíró jelenlétében
2.Az RMDSZ programjában már alapiitásától benne van, hogy célja a területi autonómia
3.a románia magyarok sose bocsátották volna meg Markónak, sőt árulásnak érezték volna, ha M.B. valami olyasmit felel, hogy az RMDSZ igazodik a többség véleményéhez.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó