2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Románia és Bulgária a csatlakozás előtt és kevéssel utána
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 következő lap )
 Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-21 11:44   
Szerintem ezek nagyon bonyolult kérdések, melyeket nem lehet fehér-fekete, igen-nem skatulyákba egyszerűsíteni. Miért ne lenne joguk a koszovároknak a függetlenséghez,ha a szlovákoknak, szlovénoknak, horvátoknak és montenegróiaknak van? Másrészt miért nem csatlakoznak Albániához, hiszen zömük albán?
Egyébként amikor tömegesen menekültek ide Németországba (és másfelé is)a helyi lakosság rémei voltak, minden mocskos dologban ott volt a kezük a "szegény menekülteknek", mint kábitószercsempészet, embercsempészet, hogy a szimpla napi verekedésekről ne is beszéljek. Nos én nagyon vegyes érzelmekkel vagyok irántuk,de meggyöződésem,hogy további sorsuk nem valami humanitárius szemlélet szerint, hanem a nagyhatalmak nagyon is egoista érdekei szerint fog alakulni. Ami az RMDSZ-t illeti, magam sem értem mit akart a gyors elismeréssel jelezni,hiszen nem sok párhuzamot látok a koszovói albánok és az erdélyi magyarok multja, jelene és jövője között.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-21 10:12   
2008-02-21 04:36, Ferencz Zsuzsanna:
Románia azon kevés országok között van, amelyek nem ismerik el Koszovó függetlenségét. Viszont a RMDSZ elismerte.

Ezt én másképp tudom. Eddig még csak az USA, Franciaország, Németország, a britek, olaszok, osztrákok és Taiwan ismerte el Koszovó függetlenségét. Ez utóbbi azért érdekes, mert ők viszont nincsenek elismerve
A többiek még hezitálnak, várják, hogy nagyobb legyen a tolongás, és ők elveszhessenek a tömegben A hollandok is kivárnak.

Ezért szerintem elég nagy politikai hiba volt az RMDSZ részéről ez a sietség, lihegés, szimpátiatüntetés, és pláne az, hogy azonnal Pristinába szaladtak "tanulni" az autonómiát. Ott a szerbeknek még nincsenek valami nagy jogaik, hiszen jelenleg a KFOR áll a két fél között, hogy le ne öljék egymást. Ígéretek persze vannak....de hát az máshol is akad elég.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-21 04:36   
Nagyon reméltem, hogy soha többé nem hallom román politikusok szájából, a tévében: "Magyarok, ki innen, Magyarországra!". Tévedtem. Igaz, régebben inkább Ázsiába küldtek minket...
Tegnap az autonómia érdekében tüntetett a Székely Nemzeti Tanács.
Ma ide látogat a szerb elnök, majd rohan haza, hogy részt vehessen a mai gigászi belgrádi tüntetésen. Lefogadom, nem sok jót hoz sem a szerb elnök látogatása, sem pedig a belgrádi tüntetés.
Aki nem sok újságot olvas:
Románia azon kevés országok között van, amelyek nem ismerik el Koszovó függetlenségét. Viszont a RMDSZ elismerte.
Tegnap egy szomszédom rám támadt a lépcsőházban, igaz, részeg volt.Hazátlannak (bozgor) nevezett.Közöltem vele, hogy még egy ilyen kirohanás a részéről, s beperelem.Csuti kutyám szörnyen ugatott, majdnem megharapta,a többi szomszéd is kinézett, megpróbálták csitítani a részeg szomszédot, én berohantam a lakásomba, a férfi pedig be akarta törni az ajtómat, viszont a szomszédok lefogták. Három meghívást kaptam a szomszédoktól, mintegy jelzésül, hogy nem értenek egyet a részeg férfi viselkedésével.
Viszont elvben kb. egyetértettek a férfivel, mert nem a "hazátlan" kifejezés zavarta őket... hanem az, hogy rám támadt, s ez nem civilizált viselkedési forma egy úrinővel szemben...
Végül már olyan ideges voltam, hogy mosogatószer helyett olajjal próbáltam elmosni az edényt, de nem olyan sokára észrevettem, s aztán órákig mostam az olajat.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-20 09:56   
Bekövetkezett, amitől rettegtem: a román politika és tömegtájékoztató eszközök egy részében olyan magyarellenes kampány, usziitás kezdődött, mint ama véres március (1990) előtt. Lehet, hogy mi vagyunk az albánok?
Mi a fenét keres Románia az EU-ban?

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-18 20:55   
2008-02-18 06:26, Ferencz Zsuzsanna:
-
Érdekes, hogy egyetlen román forrás sem említi azt az "apróságot", hogy Koszovó csak 1918 óta Szerbia része, a történelmi múlt után, és hogy megvolt az autonómiája, mégpedig 1946 és 1990 között.

Nagyon pontosan látod a helyzetet, Jugoszlávia alakítása már annakidején egy történelmi hiba volt, de mit lehetett várni a gyöztesek trianoni határvonalainak diktatására, beképzelt gyarmati, világuradalmi hatalomnak képzelték magu´kat. A 90-es évek balkáni háborúk mutatták, hogy nem sikerült a megoldás és az mutatta azt is, hogy a szerbek, úgy mint az oroszok is, csak hatalomra törekednek és képesek tízezreket csak úgy gyilkolni céluk eléréséhez.

ps a többi nemzetiségek is próbálták követni a szerbek példáját és gyilkolták az elképzelt ellenséget ahogy tudták.

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-18 17:32   
2008-02-18 06:26, Ferencz Zsuzsanna:

Kíváncsi vagyok, lesz-e különösebb magyarüldözés Erdélyben, vagy sem.

-

TITO IDEJE ALATT teljesen egyenlö autonomiát élvezett Vajdaság és Koszovó.
_

Remélem, nem lesz különösebb magyarüldözés Vajdaságban.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-18 06:26   
Tömeghisztéria a román tévéműsorokban, Koszovó függetlenségének egyoldalú kikiáltása kapcsán. A mai újságokat még nem láttam, de a tévéadókón sok politológus, hírhedt soviniszta a magyar veszélyről ordibál, mármint az erdélyi veszélyről.
Kolozsváron vagy 20-30 magyar diák Koszovó mellett tüntetett.
Érdekes, hogy egyetlen román forrás sem említi azt az "apróságot", hogy Koszovó csak 1918 óta Szerbia része, a történelmi múlt után, és hogy megvolt az autonómiája, mégpedig 1946 és 1990 között.
Kíváncsi vagyok, lesz-e különösebb magyarüldözés Erdélyben, vagy sem.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-08 08:58   
A legújabb cirkusz: egy szívbeteg nőt a mentő bevitt a kórházba. Nem volt rohama, és nem utalták be, mivel minden ágyban már 2-3 beteg feküdt. A nő meghalt.
Számomra elképzelhetetlen, hogyan lehet valakiket egy kényelmetlen kórházi ágyba összefektetni.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-16 03:36   
Ennek megfelelően hatalmas az infláció.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-14 12:41   
Zuhan a lej.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-29 06:39   
Jól szervezett, hatalmas román tolvajbandát tartóztattak le Spanyolországban.
A román elnök épp Spanyolországban látogat, s arra biztatja az ott élő románokat, hogy térjenek haza, mert - szerinte- két év múlva itt is megkereshetik azt a fizetést.Hahaha.
Mint talán ismeretes, Romániában munkaerőhiány van, a rengeteg külföldre ment román miatt.
Azt is megigérte Basescu, hogy idehaza nem lesznek "kizsákmányolva", mint Spanyolországban...

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-28 20:01   
Jó hogy van egy sóhivatal, ahol legalább nyilatkozni lehet a kisebségi problémákkal.
Éljen a sóhivatal!

Európában is van elég probléma a kisebbségek, vallások, nyelvi kérdések körében, mind megoldhatatlanok. A tolerancia az még az emberségtöl nagyon is távol van.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-28 17:41   
Tihi:
"Az Európai Parlament az egyetlen fórum az EU-ban, ahol kisebségi kérdéseket lehet tárgyalni." Tárgyalni, azt tudnak a kedves sóhivatalnokok, de megoldani semmit!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-28 16:25   
Kedves Tihi, a magyarok részvétele a szavazásokon mindig sokkal jobb, mint a románoké.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-28 15:08   
Akkor a magyarok viszont szorgalmasabban szavaztak mint a románok és ez nagyon is jó így. Az Európai Parlament az egyetlen fórum az EU-ban, ahol kisebségi kérdéseket lehet tárgyalni.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-28 13:55   
Kedves Tihi, most hét százalék körül van a magyarok aránya. A választásokat úgy értékelem, hogy az embereknek hányingerük van, ezért alig 30 százalék szavazó ment el.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-28 12:38   
A romániai EP-választáson 2 RMDSZ és egy független jelölt került be, azonkívül egy magyar származású ís bekerült de román párt listájáról.

Kedves Zsuzsa, hogy értékeled a választást?
Ha jól emlékszem 22 EP-tagot választottak Romániában, ebböl 4 magyar. Hogy van a magyarok száma a románokhoz viszonyítva?

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-26 13:46   
2007-11-26 10:52, amadeus:
-
Furcsán viselkednek a bankok itt is, ott is´. Esetleg nagyon jól megy dolguk, hogy a "kisemberek" problémáival nem akarnak törödni. Vigasztaló viszony az, hogy a fogyasztók manapság élnek a jogaikkal és nem hagyják magukat így "lenézni". Feleségemnek nem tetszett egy bank viselkedése, rögtön kivette a pénzét és elvitte egy másik bankba.

Megérthetö, hogy kivizsgálják a hitelkártya kiadását, de egy számlaszám nyitása semmi rizikót nem jelent a banknak. Számlaszám nyitása itt ingyenes de a használata díjakba kerül. Kombinált bank-hitelkártyám használata, internetkapcsolat stb havonta 4 euróba kerül, de a transakciók ingyenesek mindkét irányban.

Ez most nem ebbe a topikba tartozik, de az elkezdett beszélgetést érdemes normálisan lezárni.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-26 10:52   
2007-11-25 19:12, Tihi:
Különben az északi országok olyan fejlettek, hogy a szociális segélyeket is csak bankszámlára fizetik.

Németország ezek szerint már túlfejlett.
Itt is bankszámlára küldték a segélyeket, amíg lehetett.
Sajnos a bankok teljesen leblokkolnak, és nem nyitnak bankszámlát annak, akiknek nincs elegendö jövedelme, vagy rajta van az adósok feketelistáján.

Így a segélyhivatalokban pénzautomaták állnak, ahol a rászorulók hetente vehetik fel a segélyt.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-26 09:37   
Szeretem a pohár tele felét bámulni, s ezért így vigasztalom magam: nem tudom, hogy az autóbuszban avagy az üzletben lopódott-e el a pénz, s ezért nem kell a Rendőrségen jelentenem... mivel úgyis feleslegesen járnék oda.
Tihi, múltkorjában az utcán egy pasas, unzsenírt, megkérdezte: nem akarok-e telefonkártya-feltöltő készüléket vásárolni?Kérdeztem, az mire jó. Azt mondta,akkor ingyen beszélhetek, amennyit akarok.
Tehát nyilván olyan készülék is van itt, amiről te iirsz.
Mivel bankkártya is létezik, a fizetést úgy kapja majdnem mindenki, viszont pénzzel vásárol.
sz...

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-25 19:12   
2007-11-25 18:48, amadeus:
-
2007-11-25 09:40, poe:
"Szerencséjükre" 300 Eurójuk sincs amit el lehetne lopni tölük...

Sajnos ez nem vigasztalja azt, akinek volt 300 eurója és most már hirtelen nincs.

Különben az északi országok olyan fejlettek, hogy a szociális segélyeket is csak bankszámlára fizetik.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-25 19:00   
2007-11-25 13:31, poe:
-
Lassan 20 éve használok hitelkártyát edddig veszteség nélkül. Viszont érdemes óvatosnak lenni, a PIN-kód beírását lehet a másik tenyérrel eltakarni vagy nagy sebességgel beírni, ha esetleg nézök vannak a közelben, pl üzletekben a kasszánál stb. Az újabb hitelkártyákon mikrochip van, amit nehéz hamisítani, de ott van még a mágnessáv is, amit a leírt esetben használtak fel a gazemberek.
Egy bizonyos óvatossággal nagyon is praktikus megoldás a kártya.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-25 18:48   
2007-11-25 09:40, poe:
Szinte mindenhol kártyával fizetünk..

Kedves Poe, NO elég fejlett, itt is kártyát használ az átlagember.
Sajnos, egyre kevesebb az átlag, 5 millió munkanélkülinek és minimum mégegyszer annyi szociális segélyböl élönek még bankszámlája sincs, nemhogy kártyája.
"Szerencséjükre" 300 Eurójuk sincs amit el lehetne lopni tölük...

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-25 18:45   
A profi gazemberek így dolgoztak: felszereltek valami olvasóféle eszközt az automatára ami leolvasta hitelkártya mágnessáván levö adatokat, pl a kártyaszámot. A beütött PIN-kódot valami web-kamerával figyelték. Aztán gyártottak hamis kártyákat, rámásolták a mágnessávon levö adatokat és az ismert PIN-kóddal pénzeket vettek az ország különbözö területén.

Egy ismerösöm Tallinba utazott autóval és itt egy nekem is ismerös benzinkuton feltankolt és Helsinkiböl Tallinnába utazott hajóval. Tallinnában használta volna hitelkártyáját de az már nem volt érvényes, mert valahol olyan nagy összeget akartak a gazemberek felvenni ami túlhaladta a kártya hitelhatárát.

Amilyen okosak is voltak mégis lebuktak, sokszor nagyon is primitiv hibákkal. Hát senki nem tökéletes, még az "okos gazemberek" sem.

Természetesen a rendörség nem árulta el, hogy végül hogyan is leplezték le ezt a bandát. Ismerösöm visszakapta veszteségét egy bizonyos idö után. Szerintem a hitelkártya-bankok nagyon is jól és biztosan müködnek.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-25 15:30   
2007-11-25 13:02, Ferencz Zsuzsanna:
-
Ezt a módszert a részegekkel szokták csinálni. Elkisérik öt egy bankautomatához és felvetetnek vele egy kis össszeget, nézik a PIN-kód beütését és utána egyszerüen eröszakkal elveszik töle a bankkártyát. Ez elöfordul, de a butának megérdemlö a büntetés.

"Szakemberek" viszont nem így dolgoznak, hanem sokkal rafináltabban. Vacsora után leírok egy konkrét ügyet, ami többek között itt a kis városunkban történt a mai nyáron. A tetteseket aztán elfogták, de mivel ök keleti-európai személyek voltak, idetartozik erre a topikra.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-25 13:31   
Nem tudom, hogyan és hol lesné el? Ha óvatos vagyok, és nem hordom leírva a kártya mellett, és nem ütöm be az automatába, ha valaki mögöttem áll, akkor lehetetlen. 15 éve használjuk a kártyát fizetésre, egyetlenegyszer jártunk pórul a Visa kártyával egy magyarországi benzinkúton. A rendőrségi feljelentés után 3 hónappal visszakaptuk az egész összeget, még azt is, amibe a tankolás került
Szóval nekünk csak jó tapasztalataink vannak. Nyaralásra, utazásra se szoktunk pénzt vinni magunkkal.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-25 13:02   
Kedves Poe, a PIN-kódot ellesi az illető zsebtolvaj, s csak azután lopja el a kártyát. Egy riportból tanultam ezt...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-25 12:18   
2007-11-25 11:08, Ferencz Zsuzsanna:

Bankkártyát zsebtolvaj nem lop, mert nem tud vele mit kezdeni, nem ismeri a PIN kódot. Mostanáig a VISA kártyákkal lehetett fizetni aláírásra, de nemrég ez is megszűnt, ott is kell már a kód, mert azzal sok visszaélést követtek el.

Ha egyszer elindult a kártyahasználat, viharos gyorsasággal fog terjedni.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-25 11:08   
Kedves Poe, bankkártyát is lehet lopni...
Itt a bankkártya elég döcögős még... És inkább bonyodalmat hoz, mint könnyebbséget.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-25 09:40   
2007-11-25 03:42, Ferencz Zsuzsanna:

Kedves Zsuzsa. Sajnálatos az eset, de hiába küldenéd a zseb- és táskametszőket nyugatra, itt sok embert kéne kifosztani, mire 300 eurót összeszednének. Nem nagyon hordunk ugyanis pénzt magunknál, és ezt okos tolvaj tudja is. Fizetést, nyugdíjat, mindenféle juttatást csak és kizárólag bankszámlára utalnak. 50 euró felett nagyon megnézik azt, aki valós pénzzel fizet. Szinte mindenhol kártyával fizetünk, étteremben, benzinkúton, parkolóóránál, telefonfülkében. A piacon és az autóbuszban még nem lehet sajnos. Ez lesz ott is előbb-utóbb a megoldás, Magyarországon már kezd működni.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó