2018. január 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Érdekel? Tánc...
Új topik indítása   Üzenet küldése
 perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-06 22:38   
Tegnap láttam a Drakula új balettváltozatát.
A vámpírharapás mint az erotika kifejezésmódja...
http://www.northernballettheatre.co.uk/dracula.html

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-21 00:21   
Igen, ez is olyan volt. És persze nagyon profi produkció is.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-20 23:49   
Cirque du Soleil-et pár éve, Münchenben az IMEX moziban láttam, az egész egy szép állom. Èrdemes megnézni.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-20 19:58   
A Cirque du Soleil-ről beszélgettünk itt utoljára.
Most láttam, hogy ma este a Quidam-ot adja a 3sat, közép-európai idő szerint 21.55-kor.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-02 17:45   
2004-07-24 20:54, rigojanos:
-
A Bravo allomason hetente tobbszor kozvetitik a Cirque de Soleilt.

tedd  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-01 23:04   
hello rigojanos, anita és a többiek en is nézem a cirque du soleil filmeket. sajnos még nem tudtam beszerezni ay összeset. hálás lennék, ha valaki cserélne filmet, ha esetleg benneteket is érdekel, mert keresem a misteret, varekait stb-t.segítségeteket elöre is kösyönöm
tedd

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-24 20:54   
2004-07-22 07:59, Annita:
-
Egyik, hirdetesek nelkuli Tv ado sugarozta musoraikat az elmult telen. Amit en lattam: Alegria, Saltimbaco, Mystere, Quidam, Varekai.

En nem is emlekszem, hogy melyiket lattam. Las Vegasban megy regota az O meg meg egy masik, Z-vel kezdodik a cime azt hiszem, valami erotikus stilusura van megcsinalva. Nem lattam meg egyiket sem.

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-22 07:59   
2004-07-21 16:45, rigojanos:
-
De ami meg erdekes volt, az a zenekar es a tancosok/akrobatak osszhangja. Mennyi gyakorlas kell hozza. Gombolom.

Igen, az élo˝ zene /-enekesno˝, tanc, akrobacio es humor tokeletes osszhangja teszi muveszive, teljesen egyedive musoraikat. Mindenik eloadsuknak kulon mese-fonala van; a minden-napibbtol, el a fantasztikusig..
Egyik, hirdetesek nelkuli Tv ado sugarozta musoraikat az elmult telen. Amit en lattam: Alegria, Saltimbaco, Mystere, Quidam, Varekai.
A magaval ragado eloadas nezesebe teljesen belefeledkezve ugy erezhettem, minthacsak a szinpompas, egzotikus Ezeregyejszaka varazslatos vilaga jott volna be szobamba; -sajnos, mindig csak ropke ket oracskara.

..Ha meg elek, beszerzem a DVD-eket!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 21:54   
2004-07-21 21:36, Perec:
-
Rigó János, mesélj a fejenállásos kalandjaidról, a tánc topictól nem esik ez messze

Igenis.

Elsosorban ilyen es hasonlo pozokban vagyok lathato:

De a fejenallason kivul meg sokminden nem megy; ezeket pl meg sem kockaztatnam testi epsegem erdekeben. A masodik raadasul szuk alsonemuben nem is publikus latvany azt hiszem.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 21:36   
Annita kösz a linkeket, nagyon jók, különösen a hivatalos website, még az előadás klipeket is meg tudtam nézni. Ezentúl rájuk figyelek majd, ugy látszik nagyon érdemes.

Rigó János, mesélj a fejenállásos kalandjaidról, a tánc topictól nem esik ez messze .

Az egyik régi kedvencünk a Nederlands Dans Theater. Hogy forditanátok, hogy contemporary dance? Kortárs balett? Mert abban nagyon jók. Eddig két társulatukat láttuk. A harmadikat, ami negyvenen felüli táncosokból áll, sajnos még nem.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 16:45   
Annita koszi az infot, en nem is igen tudnam boviteni, mert csak egyet lattam, es amugy nem sokat tudtam eddig az egesz hattererol.

Te melyiket lattad? En meg a nevere sem emlekszem, de lenyugozo volt az eloadas. En meg fejenallni sem tudok (lassan egyedul az egesz joga-osztalyban ), ugyhogy csak tatom a szamat, hogy genetikai manupalico nelkuli emberek mikre kepesek.

De ami meg erdekes volt, az a zenekar es a tancosok/akrobatak osszhangja. Mennyi gyakorlas kell hozza. Gombolom.

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 11:08   
Rigo, kedves, nem eloled akarom elhalaszni a valasz-adast. Te majd kibovitheted.

Szamomra eloadasaik tobb-mint elbuvoloek; a nyolcbol, eddig meg csak otot (5) lattam.

A vilaghiru Cirque du Soleil innen Kanadabol, megpedig a francia Quebec-bol indult el. (1984)
Ime ket web-cim:
http://www.cirquedusoleil.com/CirqueDuSoleil/en/default.htm
http://www.circusnet.info/cirque/circarte/soleil.htm

Es egy rovidke meltatas magyarul: "A cirkusz mindig is varázslatos ereju˝ szórakozás volt, de a Cirque du Soleil újraértelmezte a cirkusz fogalmát, és mu˝vészi magasságokba emelte azt. Mára a világhíru˝ társulat cirkusza letisztult elo˝adómu˝vészet határok nélkül." --IGY VAN! Csodalatosak!

Ugy-e Neked is tetszenek? Mar hogyne, ha pont eszedbe jutottak..

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 10:15   
Nem láttam még, hallani is csak hellyel-közzel hallottam róla, egy dióhéjas ismertető és vélemény jó lenne.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-20 22:37   
2004-07-20 22:05, Perec:
-
Nem tudom miert jutott pont errol eszembe, de a Cirque de Soleil-t lattad mar?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-20 22:05   
A helyi balett-társulat az idén nyáron műsorra tűzött egy Lambarena nevű darabot. Ezt először a San Diego Balett adta elő 1994-ben. A balett klasszikus balett és hagyományos nyugat-afrikai tánc keveréke, amihez a zenét Bach adja, nyugat-afrikai ritmusokkal ötvözve.

A 'fúziókat' módjával szoktam kedvelni, viszont ez, meglepetésemre, jól működött, úgy a táncban, mint a zenében. Ami szintén észrevehető volt, hogy a táncosok is örömmel táncolták a darabot, a mosolyaik sem voltak csak úgy megszokásból felragasztva.

Ez csak Bach-ról jutott eszembe, meg arról, hogy többféleképpen élvezetessé lehet tenni a zenéjét.

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-14 11:43   
Kedves Adriano!!!

Tánc? Imádok táncolni, s ha alkalom adodik sosem hagyom ki. Jártam táncházba, tánctanfolyamra is. Söt otthon a gyerkeimmel ha úgy kerekedik kedvünk "csörögünk" egyet.
Üdv. Mesi

ADRIANO  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-17 02:43   
Kedves Hunor! Meg nem meselted el,hogyan tanultad meg a csardast,en szemely szerint nagyon erdekel. Udv Marcsi

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 17:51   
Erre kiváncsi vagyok Hunor!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 17:45   
Majd elmeselem, hogy tanultam meg a csardast. Szinpadon, a teren 5 ezer ember, fent egy szepsegverseny, es a kesobbi masodik helyezet tanitgatott. Gyorsan ment.

Hunor

ADRIANO  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-28 22:41   
Kedves Magyaronline tagok! Ki az akit erdekel a zene,barmely mufajban, tanc ugy szinten.Ki az aki e-ket mufajban barmelyiket csinalja csinalta? Mit? Hol? Meddig? Milyen szinten? Elmenyei! Udvozlettel Marcsi

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó