2018. november 14. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Ki merre járt már a nagyvilágban?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-16 14:15   
2006-12-13 23:16, poe:

Igen a hosszabbakkal én is így bánok, mert már rengeteg elszállt. Megírom word-ben aztán bemásolom ide.

Noémi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-14 22:42   
Csak beszólok, hogy szombaton egyedül leszek itthon így újra nekifoghatok.
Az ajánlatod Poe majd kipróbálom, bár én sem értek sokat ezekhez a dolgokhoz.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-13 23:16   
2006-12-13 22:33, Noémi:

De kár, pedig várjuk már néhányan. Remélem, azért nem adod fel!!!

Régebben én is sokszor jártam így, aztán rászoktattam magam, hogy a hosszabb üzeneteket vagy Wordben írom meg, vagy mikor kész, kijelölöm, és ctrl+c gombokkal "bebiztosítom". Ha eltűnik, akkor új bejelentkezés után ctrl+v gombokkal visszavarázsolom. Így első hallásra bonyolultnak tűnik, de ha egyszer megszokja az ember, nincs többé bosszúság.

Noémi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-13 22:33   
Itt voltam 9-töl, írtam, meséltem, amíg a férjem hazaérvén el nem tiltott az online használattól, mert ez pénzbe kerül.
Elmagyaráztam nektek a helyzetet, megígérvén hogy majd alkalomadtán lassacskán folytatom, rákattintottam a "rendben"-re, mire látom, hogy nem jelentkeztem be-minden elveszett. Azelött kétségbeesetten sírtam ilyenkor...Mára már megtanultam így elfogadni a helyzetem. Hétfön lesz a 8. házassági évfordulónk-hadd lám, eszébe jut-e: offline vagy online? Még ingyen sem!
Majdcsak lesz alkalmam valamikor újrakezdenem s végig el is mesélnem ezt a szép utat.

Noémi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-12 23:39   
Na ne aggódj, nem kell olyan sokáig várnod!
Az a helyzet hogy alig van szabadidöm: munka után ( du. 5-6) bekapok valami száraz kaját, aztán nyitom a postám és éjfélekig kínlódok az angolnyelvü mailjeim megválaszolásával-angolul persze, amit kb. 30 évvel ezelött tanultam! Így megy ez már jó 3 hete s egyre fáradtabb vagyok. Már magától az elkeseredéstöl is, amiért nem tudom a gondolataim jól kifejezni. Neki is feküdtem újra az angolnak: nyelvtan, olvasás ( A Kisherceggel kezdtem).
De holnap délután lesz 2 szabad órám és akkor küldöm a beszámolót! Addig meg ne öregedj!!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-08 10:30   
Én is kíváncsi lennék, ha nem félnék az öregedéstől Mesélj!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-08 09:42   
Csupa fül vagyok !!!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-08 08:49   
2006-12-07 19:39, Noémi:
...
Meséljek?!

Nagyon várjuk

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 20:15   
2006-12-07 19:39, Noémi:
IGEEEEEN!!!!

Noémi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 19:39   
Szégyenlem magam amiért csak olyankor szólok ide be amikor problémám vagy örömöm van...
Most épp az utóbbi miatt, ui. végre sikerült megvalósítanom 25 éves álomutam: november 15.-én érkeztem vissza Dél-Afrika-i körutamról. De még nem ébredtem fel...
Meséljek?!
Kellemes ádventi idöszakot mindannyiotoknak!!

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-02 21:48   
2006-09-04 22:41, Berczi:
-
Kedves Berczi!
Elolvastam, milyen szemmel látja az ottani valóságot egy alkalmi látogató. Én kb. nyolc évet éltem le a nagy hazában, bejártam Leningrádtól Ogyesszáig, Munkácstól Habarovszkig. Vonattal, repülővel, személykocsival, sőt villástargoncával is!! Minden emlékedhez tudnék egy-két csokrot fűzni! Amíg a társaim menekültek Magyarországra, amikor csak tehették, én minden alkalmat megragadtam, hogy utazzam az ország belsejében, láthassam a valóságot. Láttam is. Egy kicsit a gulag szele is megcsapott Szibériában. Szivesen mesélek én is, ha nem tekinted utánzásnak, vagy a leírásod kritikájának!
Lássunk talán egyet a szinkron emlékeink közül?
Irkutszk. 1967-ben járatm ott, egy 400 fős nemzetközi építőtábor tagjaként. A szivjet diákok vonattal utaztak (4 nap), a külföldiek repülővel (7 óra). A megkülönböztetés nem előzékenységből adódott: az idegennek nem szabad saját szemével látnia, ami a "földön" út közben látható. A levegőből - mint Te is - mindent szebbnek láthatnak! Elvittek minket a GESZ-hez (vízierőmű), ladikáztunk a Bajkálon, fürödtünk is benne (mivel nagyon meredek a partja, az észak-nyugati oldalon lehet belegázolni, úgy 3-4 méterre). A vize abban az évebn igen meleg volt a helyiek szerint: 11 C fok augusztusban! 10 m-re a parttól már 50 m mély, de a tiszta vízben a kövek még kristálytisztán láthatók. An Angara a Bajkálból kifolyó egyetlen vízfolyás. Viszont - ha jól emlékszem - 332 kisebb-nagyobb folyó, patak ömlik bele. A tó legnagyobb ellensége a papírgyár és a bauxitfeldolgozás (1967-ben!).
Alkohol: egy gyárlátogatás részesei voltunk. Az Angarán hatalmas szibériai cédrus fatörzsek úsztak lefelé az árral, minden darabja több tucat köbméter nyilegyenes, egészséges, gyertyaszál alakú rönk. A folyó egy szakaszán kihalásszák a fatörzseket, egy halomban napon szárítják, majd hatalmas aprítógépekkel (ráspoly felületű hengerekkel) forgáccsá aprítják. A forgács egy hatalmas szárítóberendezésben légszárazra beszárad, majd őrlik és egy sörgyártó tankhoz hasonló üstbe kerül. Ott fermentálják (víz, élesztő, hő, pH, stb.) és hosszú expozíciós idő után desztillálják. A desztillátor falán úgy 25-30 mintaveveő csap van, az egyes frakciókból ott lehet mintát venni. Az egyik párlat frakció a metilakohol, a másik az etilalkohol, a harmadik propilakohol, van kátrány, benzin, alkaloidák, stb. Nos, mi is kaptunk egy sörösüvegnyi 96 %-os etilakoholt az útra. A társaság (tizen egy mikrobuszban) teljesen berúgott tőle a visszaúton...
Jól esik visszaemlékezni, mert ez volt az ifjúságom egy pillanata..
Laci

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-04 23:10   
2006-09-04 22:53, Zuloaga:

Az öreg halász és a tenger(járó)

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-04 22:53   
2006-09-04 22:41, Berczi:

Ez meg csúcsforgalom nálunk

http://www.transycan.net/cafe/modules/galeria/index.php?gallery=00071napok&image=forg2.jpg

Berczi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-04 22:41   
És ez pedig itt a moszkvai metro egy állomása.
Photobucket - Video and Image Hosting

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-15 20:23   
2006-08-15 20:07, bovi:
-

Kurjenkello a neve itt, Campanula persicifolia másként. Itt vadon nö, az erdö és mezö határán, júliusban virágzik és tényleg nagyon szép vadvirág. Feleségem és lányom a nyári virágcsokrok szakértöi, sétájukról hoznak mindig egy csokrot, én meg csak csodálom.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-15 20:07   
2006-08-15 18:08, Tihi:

Ügyes vagy!
Szép a virág, ez vad, vagy kerti?

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-15 18:08   
Köszi a segítségnek. Júliusban ilyen szép vadvirágokat lehet itt nálunk a közelben szedni.

Photobucket - Video and Image Hosting

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-15 17:55   
Székesfehérvár, június 2006.

http://i28.photobucket.com/albums/c235/tichy38/Tihi_1938.jpg

Én is 38-as vagyok. Egy mobiltelefonnal készült a kép.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-14 21:51   
2006-08-14 20:45, Tihi:

Csak rajta, ha kérdezni akarsz szivesen válaszolok, egyelöre péntekig

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-14 20:45   
2006-08-14 08:08, bovi:

Figyeltem, hogy lehet képeket feltenni, majd kipróbálom én is.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-14 08:08   
2006-08-13 18:10, Berczi:

Gratulálok, szép a képed!
Mikor én ott jártam, pont tatarozták, mégcsak a közelébe sem mehettünk

Lehet direktbe is feltölteni, ha a "Tag"-ot másolod ide.

Berczi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-13 18:10   
http://i114.photobucket.com/albums/n279/berczi/BERCZI/SZU1.jpg

Úgy néz ki sikerült.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-11 13:45   
2006-08-10 21:55, Berczi:

Na ez már egy kicsit nehezebb lesz:-)

A kép ne legyen nagyobb, mint 2-300KB.
Regisztrálj a Photobucket-nél, oda töltsd fel a megadott helyre, azután lehet ide felrakni.

Razumis?

Berczi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-10 21:55   
2006-08-09 12:54, bovi:
-

Már próbálkoztam a szkenneléssel. Hogyan tegyem föl?

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-09 12:54   
Berci, a kép csak igéret marad
Nagyon jó a leirásod, valószinü a képek is szépek lennének!
Tudom, sok munka, de csak elkell kezdeni!

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-08 06:02   
Koszi Berczi, turelmesen vàrjuk a folytatàst, nagyon érdekes.

Berczi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-07 22:25   
Vendéglátóinknak elmondtuk, hogy mi járatban vagyunk, s hova szeretnénk menni (Barguzinba). Mindenre lett volna lehetőség, el is vittek volna, de a visszajövetel nem volt biztosítva, nekünk pedig repülőjegyünk volt napra órára. Így megköszöntük a vendéglátást és elköszöntünk. A kikötőben egy csapat nő orosz táncokat rögtönzött, láthatóan mit sem törődve az áru hiányos szovjet rendszer ellentmondásaival.
A Bajkál tó környékén néhány napot töltöttünk. Egy felhagyott csillám bányát akartunk megkeresni, ezért egy megmásik kempingbe tovább álltunk. Szlugyánka volt a kis település neve, ami csillámot jelent. a csillám mikrométer vastagságúlemezekre hasítható ásvány. Nagyon jó az elektromos szigetelése, és jó hőálló. A kempingben apróbb és nagyobb kellemetlenség ért. A kisebb az ágy volt. Sodrony rugós volt. Amikor belefeküdtem a fenekem majd a földet érte, miközben közel derékszögbe hajlott a derekam. Próbáljatok ilyen ágyon hason feküdni, oldalt... Föltaláltam magam, és a belső ajtót levettem a szobában, amit a matrac alá tettem. Így már kibírható volt. Aztán zuhanyozni mentünk. Közös zuhanyzója volt a kempingnek, már voltak bent előttünk fiatal srácok. Jól esett a zuhanyozás, de ami ezután jött az már kevésbé. A ruhám zsebéből a kvarc órámot kiemelték. "Állj meg Grísa a jó k... anyádat, add vissza a (svájci) karórám!" Jutott eszembe az az átköltött nóta, amit valószínűleg a 2. világháború befejezésekor sokan énekelhettek Mo-on. Persze nem lett meg. Az órának eszmei értéke volt inkább, amelett hogy tényleg jó, masszív, megbízható volt. Még abban az időben vettem a 80-as évek elején, nem kis pénzért (1300 Ft, akkor ez kb 2 heti fizetés volt!), középiskolás koromban, amikor jó kvarc órát nyugatról csak összeköttetések útján lehetett beszerezni. Nem gondoltam volna, hogy 8 év jó szolgálat után szibériai száműzetésban végzi az órám, de gondolom sok ember is így volt valamikor ezzel....., s talán Petőfi is.....
Másnap indultunk a bányába (önként). Vegyünk valamit az útra! Beugrottunk egy üzletbe, de konzerven és kekszen kívül nem volt semmi. A keksznél maradtunk. A helyi piacon vezetett át az utunk. Egy helyen avas gyümölcsös ládák voltak egymásra rakva, melynél sor állt. A ládák közül valami itt-ott kilógott. Hamarosan már láttuk, hogy bontott csirkét árulnak. A csomagoló eszköz újságpapír volt. Nem kell finnyásnak lenni, gondoltuk, lényeg hogy van. De mi ebből nem kértünk, pedig nem is sejtettük, hogy az újabb kúrica-élményt (csirke-élményt) nem ússzuk meg. Nekivágtunk hát a kaptatónak az erdőn keresztül a bányához. Útközben két fiatal sráccal találkoztunk. Az egyik szintén geológus volt, mint az öcsém, így könnyen megtalálták a közös nevezőt. Annyira összejöttünk, hogy meginvitáltak egy ebédre. Ok. mit eszünk? Kúrica! De magyar, mirelit. Valóban rajta voltak a nemzeti színeink. Vendéglátónk még örült is , hogy imponálhat ezzel nekünk. S ez így is volt. Több ezer km-re a hazától jó érzés volt látni, nagyobb bizalom töltött dl bennünket. Jó, de hol sütjük meg? Szibériában még a száraz fa is nedves... Alig akar égni, nem hogy parázs legyen. Újdon sült barátunk föltalálta magát, mert egy db kátránypapírral tartós tüzet produkált. Nem sokára kész lett a grill csirke. No ne képzeljétek, hogy az a piros ropogós! Nem, csak az a éppen megpárolt. Szóval visszagondoltam a hajóra. Az legalább nem volt nyers, de ebben a vér is piros volt, ahogy lecsavarta a combját. Ezek után vágj jó képet az egészhez. természetesen nem akartuk elenni a fiúk elől. Bocs, ha túl naturális voltam.
Barátainktól elköszöntünk. Búcsúzóul egy övet (a szovjet seregben rendszeresített övet, saró-kalpács-csillag-os csattal) ajándékoztak nekünk, amlyet fel is raktam, hogy kevésbé legyünk feltűnőek....
Kis idő múlva megtaláltuk a bányát. Különösebben nem volt nagy szám, de az biztos, hogy hatalmas csillám tömböket lehetett még a felhagyás után is találni. Öcsém kiélhette geológus hajlamait. Ezután irány vissza Irkutszkba a repülőtérre, mert utunkat a nagy birodalom déli része felé vettük...

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-30 18:05   
2006-07-29 14:20, Berczi:
Kis türelmet kérek.

Mi szivesen várunk

Berczi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-30 13:33   
Igyekszem, hiszen hátra van még néhány sztori. Próbálok majd képet is feltenni.

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-29 23:07   
Berczi, lesz még folytatàs, ugye ?

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó