2018. január 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Ki merre járt már a nagyvilágban?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 Berczi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-29 14:20   
Ha jól emlékszem 3 tekercs diát készítettem. Terveztem, hogy beszkennelek néhányat. Elég macerás, de felteszek néhányat a jól sikerültek közül. Kis türelmet kérek.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-29 09:55   
2006-07-25 21:16, Berczi:

Berci, biztos vannak képek is erröl az útrol, nem dukál egy párat bemutatni?
Ùgy még élvezetesebb lenne a történeted.

Berczi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-25 21:16   
Következő látnivalónk a világ legnagyobb és legmélyebb édesvíz készlete a Bajkál tó volt. Nagy ország, nagy édes víz.... Befzettünk egy séta hajózásra. A tó tisztának látszott, fölötte itt ott párafelhőket formázott a szél. A tó parti kis faluban volt egy kemping ahol béreltünk egy faházat. Orosz fiatalokkal ismerkedtünk meg akik kulacsukból kínáltak. Gyanús volt, hogy a kupakjába töltik ki és épp hogy 1-2 centet. Kérdezem mi ez? Még a válasz előtt öcsém arca színe elváltozott, mert hogy ő kapta az elsőt. Megdöbbentő volt a válasz: alkohol. Tehát nem vodka, hanem az a 96%-os anyag. Kösz fiúk ezt most kihagynám, hárítottam el a kínálást. Szerintünk ennyire nem volt hideg az este... Másnap szétnéztünk a a helyi lakosok között. Mint már írtam, öcsém már járt itt, és a korábban készített fényképekkel több helyen sikerült kapcsolatot teremteni. Most is megkerestük az egyik házat. Az eredménye is megvolt. Kis beszélgetés a helyi szokásokról, életről egy csésze szamovárban készített "csája" mellett. A szibériai házak fagerendásak, belül alacsonyak. Szépek, takarosak az ablakuk zsalugátere díszes, festett. Délután leugrottunk a kikötőbe. Egy hajó volt a parton. Azt tervezgettük, hogy milyen jó lenne Barguzinba menni, megkeresni Petőfi utolsó "állomását". Abban az évben ásták ki Kiszely professzorék. Fölléptünk hát a hajó fedélzetére, de utunkat állta, állta? Inkább tántorogta egy figura. Aki olvasott Rejtő könyvet, az most képzeljen el egy Piszkos Fredet. Mondjuk, hogy a nacsalnyikot (főnököt) keressük. Mutatja bizonytalan ujjtartással magára, hogy ő az. Viccel, gondoltuk. Majd én szóval tartom, addig öcsém besurran a hajóra. Úgy is lett. Kezdtem unni a fazon leheletét, meg aggódtam is, mert öcsém csak nem jött vissza. Na ebből elég, határozott léptekkel kikerültem Fredet, s beléptem a hajó belsejébe. Barátom, az öcsém vacsorázó, mulatozó emberek társaságába. Nos ők sem voltak sokkal józanabbak, de engem is leültettek. És itt jött az első gasztronómiai élmény: kínáltak heringet, meg valami főtt csirkét. A hering nyers volt, a csirke meg hát olyan amilyen, de legalább ilyet már ettem. De nem így. Fred barátunk is beült közénk, s látta tétovázásomat, mert a csirke igen nagy vala, hogy hogyan is egyem. Egy határozott mozdulattal megfogta, s úgy puszta kézzel elkezdte kettétépni. A csirke nemigen engedett, így egyre erősebben fogta, miáltal annak zsírja, leve egyebe a kezén csurgott. Láttam öcsém arcán az elégedett mosolyt: 1:1... Ő heringet kért.

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-25 17:27   
Hello Berczi, vàrjuk a folytatàst...

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-24 13:09   
2006-07-22 21:33, Berczi:

Folytatás

Berczi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-22 21:33   
Volt egy kis gond a gépemmel, de már megoldódott. Köszönöm a biztató sorokat. Szóval kollégiumi szállás Irkutszkban. nem sokra emlékszem de a "leglényegesebb" helyiségre igen: Addig csak a lengyeleknél tapasztalt élmény volt a legizgalmasabb: Egy tálca szerű valami közepén egy lyuk + két talp amir ekellett guggolni. Kapaszkodni a az ajtón lévő rúdba lehetett. S ha azt hiszed hogy azzal túl voltál a megpróbáltatásokon, hogy beletaláltál a lyukba,akkor tévedsz, mert ha az öblítés előtt nem léptél ki a tálcából előfordult , hogy jó bokán csördített az öblítővíz.... De az orosz budi az más. A nyugati civilizáció a maga " Valósítsd meg önmagadat!" jelszavával nem is érhet el arra a szintre, mint amire a keleti barátaink, hiszen az angol WC beszűkült, egoista (Csak én!) világával meg se közelíti azt az érzést amit annak a kollégiumnak a WC-je nyújtott. Az első benyomás a fontos, mondják sokan. És ez igaz, a látvány ami belépéskor fogadott: Barátaim, deszka padló!! mert abba lehetett 4 vagy 5 lyukat vágni. Itt nincs talp mint a lengyeleknél, tehát el is véthetted. Kapaszkodóról ne is álmodj! De legalább nincs boka mosás az üöblítő vízzel! S mitől magasabb színtű ez mint a nyugati világé? A kollektív érzés hatja át a légkört, meg más is természetesen. Ha akarod meg isfoghatod a szomszédod kezét az összetartozás, szolidaritás, meg mit tudom én még minek a jegyében. És ami még nagy előnye: itt nem zárja magára a nebuló az ajtót, hogy stikában cigizzen! Talán nem is tűnik így leírva olyan borzasztónak mondhatnátok, de képzeld ezt este, ugyanis ott jártunkkor az izzó nem volt jó.... még jó hogy csak egy éjszakát voltunk.
Mindezeket azért kárpótolta a táj szépsége: a hatalmas nyírfa erdők. Az őszbe hajló idő miatt színesedtek a falevelek. Aki ismeri a nyírfát az tudja, hogy egész élénk sárga a nyírfa ősszel, a törzse sznte hófehér. Mindez a Bajkál tó partán, a tiszta kék éggel csodálatos volt. A nyírfáról jut eszembe: a kérgét szép nagy darabokban lehet lefejteni, és szép bársonyos puha a felülete. tavaly Szombathelyen jártunk, és betévedtünk egy orvos magán gyűjteményének kiállítására. Jó néhány terem volt berendezve: érmektől kezdve az antik órákon keresztül a festményekig, fegyverekig minden volt. A legérdekesebb még is egy jó tenyérnyi nyírfa kéreg volt. Egy magyar rab az első világháború után hadifogságba került és kivitték Szibériába. Erre a nyírfakéregre írt levelet (képes lapként). Az eset érdekessége az volt, hogy az ember saját maga vette át a nyírfakéreg képes lapot 20 (!) év után. (Mit szólnátok egy ilyen esethez a mai fölgyorsult e-mailező világunkban?)

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-22 13:58   
Kedves Berczi,én is remélem, hogy folytatod, nagyon érdekesen és olvasmányosan fogalmaztál eddig, szívesen olvasnám tovább.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-19 08:46   
Kedves Berci, remélem folytatod

Moskvában a röptéren útlevélfelmutatásnál, szemben a katona, hátunk mögött óriási tükör.
Az ör kezében az útlevelem és rámodit: NAME ?
Kis hijján nem kellet alsónemüt cserélnem, úgy megijedtem a hangtol

Berczi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-18 16:43   
Igen Bovi, hivatalosan valóban azt láttuk volna mi is amit ők akartak, de hivatalosan még az irkutszki kiküldetésünk sem volt legális, a déli útvonalunk meg még annyira sem. Szóval Moszkvából Alma-Atán (Almák Atyja) keresztül repültünk Szibériába. Alma Ata hatalmas légikikötő. Itt aztán keveredtek a nációk. Keletre tartva gyorsan virradt. Az időzónák átlépése megborította a biológiai óránkat. A táj felülről viszont lenyűgöző volt. Minden felé víz, mocsár, erdő: a tajga. Föl sem fogható, hogyan lehet egy ország ekkora. Aztán megérkeztünk Irkutszkba, (Sztrogoff Mihály jutott eszünkbe, igaz ő másképp közlekedett.) Azon a repülőtéren néhány nappal ez előtt egy utasszállító AIRBUS kicsúszott... Amikor mi ott voltunk egy MIG 29-est láttunk, miközben landolt, kigyulladt a kereke. Fiatalon legkevésbé gondol az ember, hogy történhet vele baj. Pedig azok a gépek sem voltak csúcstechnikák, mégis úgy közlekedtek vele az oroszok, mint mi a buszokkal. Érdekes volt, ahogy a külföldiekkel bántak a repülőtéren. Az utasváróba, illetve az utasváróból külön szállítóeszközzel szállították a helyieket és a külföldieket. Volt olyan, hogy traktor vontatta a helyiek szállítóeszközét. Alig fértek rajta, miközben én az öcsémmel egy IKARUS buszon utaztunk...ketten...ja, meg a sofőr. Nem tehettünk róla, ilyen volt a rendszerük. És ez a felfogás tükröződött sok egyéb területen.
Szállást kellett keresnünk. Öcsém még az egyetemről járt ezen a vidéken (útvonalon) építő tábor keretében. Így a tapasztalattól vezérelve megkerestük a helyi kollégiumot, ahol némi juttatás fejében kaptunk szállást egy éjszakára....

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-18 10:00   
2006-07-17 23:24, Berczi:

Engem is érdekel, mivel jártam Moskvában, innen nyugatrol menve. Csak azt láthattuk amit ök akartak Ez a 80-as években volt.
Mesél sokat!!!

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-17 23:44   
Persze, hogy érdekel, Berczi, légyszives folytasd !

Berczi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-17 23:24   
Még a rendszerváltás előtt történt. A "Nagy Szovjetunióba" vettük az irányt. Akkor történt amikor rengeteg magyar dollárral a zsebében Varsóba ment jegyet venni, leginkább Kubába. Fillérekért nyaralt aki tehette. De én az öcsémmel Szibériára, Bajkál töra, Szamarkandra, Buharára voltunk kíváncsiak. Néhány KISZ-es pecsét a kiküldetésünkre elég volt, hogy Moszkvában beengedjenek az országba. Ez csak az első sikeres akadály volt. Az élmények ez után jöttek. Moszkvában a csatlakozásig volt annyi időnk, hogy megnézzük a Kremlt, a Vörös teret. Nem olyan nagy ám mint ahogy orosz tankönyveink alapján elképzeltük. De a Lenin mauzóleum nagy zarándok hely. A repülő indulása előtt még jóízűen elfogyasztottuk azt a szilvás gombócot amit drága édesanyánk csomagolt, s mivel Pesten nem fogyott el és sajnáltuk volna kidobni, hát Moszkva látta gombóc lett belőle. Mit nem adtunk volna később ezért a pár gombócért néhány nap múlva, ha lett volna belőle. De más gasztronómiai élmények vártak ránk a Bajkál tó vidékén.... Érdekel valakit?

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-19 18:50   
Cassiopea-nak! Itt a hely a beszámolódhoz és a szép képekhez!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-23 07:59   
Brassoi elmenybeszamolo, valaszok:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=2112&forum=58&29

Hunor

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-21 17:04   
Képzeljétek, ismét egy beszámoló, de sajna nem itt... kukkantsatok oda: honlap, utolsó elôtti sor:
MagyarOnline.net MON 2002 - 2005 >> Brassóiak - brassói élmények

Marigold  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-31 22:19   
Ot evig eltem Africa-ban ( Libya-Tajoura) Amennyiben bar ki is van a MON olvasoi kozott, aki ezt az orszagot tudta atmeneti hazajanak szivesen vennem fel vele a kapcsolatot.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-31 20:17   
Kedves Fredi!

A felvétel meglehetôsen közel áll hozzám.
A legfôbb felvilágosítást már megkaptad, de én ezidáig 3 finn csoportot vittem a helyszínre és szerintem ezek az emberek ma sokkal többet tudnak a volt és jelenlegi Nemzeti Szinházról mint sokan, akik MON-os magyarok.
A 60-as évek elején -bimbódzó ifjú éveimben- bérletes nézô voltam ott, és a mai napig lúdbôrös leszek egy-egy elôadás emlékétôl.
Sokat, rengeteget lehetne róla mesélni.
Van még valaki a MON-on abból az idôkbôl?

Rég nem láttam ennyira szimbolikusan jól sikerült épitményt Budapesten, mint a sokat szidott uj Nemzeti Szinház. A baj az, hogy nincs reklámja, nem ismertetik a látogatókkal sem magát az épületet, mint a mögötte megbúvó történelmet.

Kellemes szilvesztert, az új évre jó egészséget, és sok-sok MON-on eltöltendô órát kívánok Neked!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-31 14:29   
2005-12-31 12:16, Fredi:

Kedves Fredi, igaz nemvagyok Samita, csak Bovi de tudom a kép hol készült:
Az új Nemzeti Szinház elött Budapesten. A vizben a lebontott régi Nemzeti oszlopai.

Ezek a romok nagyon sok szép emléket idéznek fel bennem, 1955-ig ott jártam el minden nap melette, a másik oldalon volt a munkahelyem.
Gute Rurtsch!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-31 12:16   
Kedves Samita,

kézcsókom a kedves nagyinak és neked is amennyiben nőnemű vagy. Hol készült a kép és nagymamádon kívűl mit ábrázpol?

samita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-31 12:13   
Image hosted by Photobucket.com

Ja, a képen nem én valék.

...hanem az én nagymamám

-

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 20:01   
2005-12-06 19:44, Valeria:
-
A svajciak nem "lopkovicz"-ok. Nem fogjak lelopni a diszeket a fakrol.
-
Észre lehet venni a város hangulatárol, hogy ott minden rendben van. Minek is lopjanak az emberek, csak azt probálják meg....

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 19:44   
2005-12-06 18:08, Ibolya:
-
A svajciak nem "lopkovicz"-ok. Nem fogjak lelopni a diszeket a fakrol. De azert azt is elkepzelem, hogy van ott egy par lathatatlan or akik a fara vigyaznak.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 19:40   
2005-12-06 19:30, bovi:
-
Bovi, már négy éve nem jártam haza, nem láttam szüleimet. Most ugy határoztunk, hogy hazamegyünk, édesanyám hetvenéves lesz és azt is megünnepeljük. Ezért az idén nem is veszünk karácsonyfát.

Én is sok diszt kaptam ismerösöktöl, szüleimtöl, de én inkább jobban értékelek egy népmüvészeti tárgyat, ezek vesznek körül.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 19:30   
2005-12-06 19:21, Ibolya:

Szép volt a fád tavaly!!!

Nincs nagy türelmem hozzá, de a fát már mégis megvettem, ezt a diszt nem rakom fel
Mi a korunkhoz illön, rágimódik vagyunk. Rengeteg kristályt kaptunk otthonrol, igy van vitinünk

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 19:21   
2005-12-06 18:55, bovi:
-
A vitrinben nagyon jól mutat.
http://shop.swarovski.com/intershoproot/eCS/Store/de_DE/CG/B2C/PROD/198X/240/AS0014389P0.jpg

-
Hmmm, nagyon csillog. Örvendek ha tetszik. Nekem nincs vitrinem, csak konyves és cd polcaim, oda meg nem passzol az ilyen disz. De édesanyámnak sok diszei vannak.
A polcaimat egy régi irogép, gyertyatartó és egy régi fényképezögép disziti.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 19:16   
Bovikám, biztos nem raknád fel a karácsonyfára, én inkább szaloncukrot kötnék fel a fára.
Lenne egy képem a tavalyi karácsonyfámrol, de nem tudom hogy felrakjam-e. Még nem illik. Nézd meg itt a karácsonyfámat , igy szeretem.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 18:55   
Ezt hoztam a nyáron Sopronbol.
A vitrinben nagyon jól mutat.
http://shop.swarovski.com/intershoproot/eCS/Store/de_DE/CG/B2C/PROD/198X/240/AS0014389P0.jpg

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 18:08   
2005-12-06 14:42, bovi:

-

Kedves Ibolya!
Tényleg SWARIVSKI figurákat tesznek a fára
Akkor ott nagyon fegyelmezett turisták járhatnak, ebben nem hasonlit a Keleti pu-ra
Köszi a linket, érdekes!

-

Bovi, azt én sem hinném hogy egy olyan városban mind Zürich, hol csak ugy ozonlik a turistaforgalom, hogy éppen megmarad a feldiszitett fa. Nem bovikám, a fa nincs „szabadon“, be van keritve kb. 2 méter magas üveggel. Igy mindenki csodálhatja a fényes pompás Swarovski csecsebecséket. Öszintén mondva, nekem nem tetszik a Swarovski diszei, nem vennék belöle, nem hogy még a fát is feldisziteni ezzel a tul csillogo mütyürkékkel.
Amugy a város fantasztikus, el tudnám képzelni egy hosszabb szabadságot is ott.
http://www.swarovski.com/index/

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 14:42   
2005-12-06 00:10, Ibolya:

Kedves Ibolya!
Tényleg SWARIVSKI figurákat tesznek a fára
Akkor ott nagyon fegyelmezett turisták járhatnak, ebben nem hasonlit a Keleti pu-ra
Köszi a linket, érdekes!

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 00:10   
Visszatértünk a Zürichi rövid kiruccanásunkból.
Ott voltam a belvárosban és kerestem a karácsonyfát, nem találtam. Egy bennszülöttet kérdeztem, aki az állomásra küldött. Gondoltam, hogy nem értette hogy mit kérdeztem mert én nem a nyelvükön beszéltem, hanem a sima „hochdeutsch“ nyelvet.
Elvillamosoztam a pályaudvarig. Mivelhogy Svájc nem volt tönkrebombázva a második világháboruban, az épületek megmaradtak az eredeti szépségükben. Úton útfélen fényképeztem, de nem volt valami kellemes a hidegben a keztyüt levenni. Abban a pár percben amig kivettem a fényképezögépet a táskábol és a motivumot lefényképeztem, belefájdult a kezem a hidegben. Elérkeztem az állomásra. A föhomlokzat emlékeztetett egy kicsit a Budapesti Keleti Pályaudvarhoz, kicsiben. Az elöcsarnokban volt az ugynevezett Christkindelsmarkt. A karácsonyfa teleaggatva Swarovski kristályfigurákkal, csak ugy csillog-villog benne. Pompás fa, viszont ez is izlés dolga, nekem nem tetszett. A kis bodék abban az orában még be voltak zárva, tizenegy orakor nyitnak, igy visszamentem a városban és bementem egy kávézoban, melegedni. Következö allkalomkor remélem több idöm lesz ezt a szép várost valamennyire megismerni.
Image hosted by Photobucket.com
http://www.christkindlimarkt.ch/

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó