2018. december 15. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Ki merre járt már a nagyvilágban?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 )
 Cili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-15 15:25   
Kedves Omgi..
Elnezest a kesoi valaszert..
egyetlen oka van hogy nem jartam arrafele..eszak Europa nem esik utba.. sajnos ilyen messzirol utazni sok ido es penz.. de egyszer,, eljutottam Coppenhagen-ba, bar csak ket napra.. a lemaradast szeretnem behozni, talan jovore, szeretnek Europaban tolteni 6 honapot.

Kulonben en nem ugy vagyok mint az Andi.. en szeretem a hideget ( mert a melegbol itt tul sok van ) es Europaba is mindig telen vagy osszel megyek .
Merre elsz Finnorszagban es miota ?? En " megismertem" egy finn lanyt a volt "HungaryBynet" chaten.. vele levelezek is..

Udvozlet az orokos nyarbol.. Cili

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-14 16:00   
Szia Kaytee,

ez a hir igen meglepett, miszerint Bush elnök s családja Mexikoba menne nyaralni most, amikor Vicente Fox is lemondta látogatását amiatt a halálitélet miatt, ami Texasban végre lett hajtva! Az elitélt Kállai kettöst járt, egyszer amerikainak vallotta magát, egyszer mexikoinak!

A másik szomoru dologrol tegnap olvastam, miszerint egy mexikoi vasuti rabla banda komába verte a két FBI ügynököt a Texasi határnál, akik egy ideje kergették öket, de 16 ember lett elfogva.

Nektek kellemes nyaralást kivánok! Nina barátnömék februárban voltak Cab San Lucasban, s akkor a hires hirdetett Lover's Cove viz alatt volt, a tengerpartot magas hullámok csapkodták s dacára az intelemnek s tengeri fürdési tilalomnak, egy amerikai elment surfölni s belehalt. Emiatt nem volt tengeri fürdés, maradt a hotel uszoda. Ami barátnömet legjobban zavarta, az a szemtelen Mariachi zenekar volt, akiket hiába probált ö spanyolul elkergetni, zavarták az étkezések közben, s eröszakosan követeltek erre pénzt is.

Cabo San Lucas hires a tengeri halászatrol, a környék viszont nagyon kopár s borzalmas utak vannak, Jeepel is nehezen járhatoak. Nináék csak egy napra béreltek autot s annak is borsos ára volt.

Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-14 14:19   
Kedves OMGI,

nem Cili vagyok, de nekem egyszerü a válaszom: szeretem a meleg klimát s azért mentem mindig olyan helyekre, ahol ezt megtaláltam. Feltünt, hogy Alaszkában egyszer sem voltam, de négyszer Maui szigeten, Hawaiiban? Többször Olaszországban, de egyszer sem Finnországban?

Kétszer találkoztam finnekkel, egyszer az osztrák Kinderdorfban, ahova minket Dominikábol visszatért magyar menekült gyerekeket elküldtek nyaralni a bécsi Kagran lágerbol. Volt ott egy finn kislány, s kaptam attol egy rénszarvas bundás kis zipzáros pénztárcát, mely a mai napig is meg van.

Második találkozásom finnekkel Sardinia szigeten volt, ahova (egyetlen alkalommal) egyedül mentem nyaralni, az egyik buszkirándulás alkalmával megálltunk egy turista helyen ahol vacsora és tánc volt, s ott egy idösebb finn házaspár pártfogolt engem (angolul beszéltünk kézzel lábbal egymással), az asztalnál volt egy fiatal svéd pár is, a fiu felkért engem táncolni, de észre vettem, hogy már elég sok alkohol volt benne).

A strandon egy svájci lánnyal találkoztam, s azzal voltunk együtt amig ott nyaraltam.

Külömben az volt a legkellemetlenebb "papirkalandom" is egyben! Abban az évben ki lett hirdetve, hogy nem kell Olaszországba menve több vizum a menekült svájci kék utlevélhez. Megérkezve az ottani reptérre, két ember lett elkülönitett szobába vezetve, egy svájci házaspár ázsiai gyerekükkel, s én! Ki kellett töltenem hosszu olasz formulárt s elengedtek. A hotel direktor hivatott másnap hogy be kell mennünk a rendörségre a papirok miatt még egyszer! Ö segitett tolmácsolni, tudott valamennyit németül s angolul.

A másik kellemetlen vizum kaland a tunézokkal volt, amiatt Bernbe mentem vonattal a konzulátusukra, hogy biztosan megkapjam, mert ök kértek valami sárgaság elleni oltást is s egy rendöri Leumundszeugnist is! Ez csak az elsö alkalommal volt, mikor másodszor voltam, ezuttal Djerba szigeten, nem volt probléma, postán el lehetett intézni.

Most mikor a terrorista robbanásrol olvastam Djerba szigeten a zsinagogában (ott is voltam én is mint turista) eszembe jutott az a Leumundszeugnis..

Andrea

Andrea

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-14 11:24   
Kedves Mindenki, leginkább CILI!

Most keveredtem ide, erre a topikra, és gyorsan végigszaladtam az eddig írtakat.
Meglepôen keveset írtatok észak-európai országokról. Skandinávia ugyan (tán egyszer, Valériánál) szerepel. Kiváncsi lennék, mi az oka annak, hogy ilyen világot látott emberek útvonalából rendre kimaradnak a skandináv államok, Svédország, Finnország (pedig ök rokonoknak tartanak minket és megkülönböztetett szeretettel fogadnak minden magyar utazót), Norvégia.

Elmondanátok, miért nem jártok errefelé?
Pedig erre is élünk magyarok, biztosan segiteni is tudnánk egymásnak. Rajta hát, meséljetek!

üdvözlet a lassan öszbe hajló Finnországból
OMGI

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-14 05:19   
Szia, Andi,
remélem, nem lesznek ilyen rossz tapasztalataim, de ha igen, megirom. Igérem.
Holnap megyünk.
Hallottam, hogy Caboban a Westin Regina Resort nagyban készül Bush elnök és családja érkezésére Nem tudom, pontosan mikor lesz, nyilván nem a következő két hétben, amikor mi leszünk ugyanott. Az elnöki üdüléskor senki más vendég nem lehet, csak az ő meghivottaik. Csak ki ne lakoltassanak miatta...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-13 16:49   
Kedves Kaytee,

néha az ember elképzel valamit, s ha mást kap, csalodik. Engem Mazatlan pl. Tunéziára emlékeztetett, ott is a strandon állando jelleggel zargattak az árusok, amit nem kedveltem. Hawaiiban ez nem volt. Mauin sose láttam pl. homeless egyént, itt még a Rodeo Drive-en Beverly Hillsben is találkoztunk bevásárlo kocsit tologato koldussal, ami különösen svájci barátnömet sokkirozott, mert öt vittük el oda akkor.

Mi is szép hotelban voltunk Mazatlanban, de szemben a hotellal volt egy üres telek s ott feküdt egy döglött szamár, s mikor bementünk egyszer busszal a belvárosba (a szép hotelokat kijebb tették) bizony ott álltak az utca két szélén a nyitott hordok szeméttel tele s a járda mellett folyt a büdös szemetes viz. Képzelj hozzá höséget, büdös izzado Mexikoiakat, s akkor teljes a benyomás! Mauin nem találkoztunk ilyennel, még Kihei mellékutcáiban sem ahol vannak szegényebb privátházak is.

Innen tölünk is 5 ora repülöut Maui, s ha jol emlékszem 2 ora idöeltolodás van.

Andrea

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-09 22:49   
Kedves Andi,
köszi az adatokat Hawaiiról. Minket is inkább a természet érdekel. Beach van másutt is.
Mexikóban Acapulcotól én se voltam hasraesve, de minden más hellyel nagyon meg voltam elégedve. Nem, hazudok, Veracruzban 3 napig voltunk, hát az nem valami szép...de találtunk sok érdekes látnivalót. Vallartaban szintén WestinRegina Resortban voltunk, hát mit mondjak, az gyönyörü volt.
És a környék se kutya.
Dehát izlések különbözőek. Egyike a sok kedvenc városomnak Kuala Lumpur. Ezt se sok utazó állitja, gondolom.
Hawaiiban biztos egyetértünk majd, csak először bele kell dumálni magunkat abba a hosszú repülőútba.
Tulképp ezért nem mentünk még vissza a távolkeletre se. A jetlag 3 hétig tartott utána.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-08 19:17   
Kedves Kaytee,

nekem két ut Mexikoba elég volt, soha többé! Mazatlan és Ensenada volt a két hely, ahol voltunk, Nina barátnöm Puerto Vallarta és Cabo San Lucasban volt s utobbi után mondta, ezek után ö se megy többet, inkább megin Hawaii, s Mauiba ment volna, ök elöször Waikiki Beachen voltak.

Elsö Hawaii utunk elött elmentem a helybeli könyvtárba, a hoztam haza videokat (ingyenes mert educational material-nak nézik) s uti tanácsado könyveket. Fodor könyvében az állt, amire jol emlékeztem, mivel igazat adtam neki tapasztalataim után, hogy az ember Mauin menjen Waileaba vagy olyan közel, ahogy csak tud vagy pénztárcája engedi. Ezek a tanácsadok mind azt mondták, ha szereted a zajos, eleven vakáciot, menj a Waikiki Beachre (egy turista nekem azt mondta késöbb, ha nem vagy reggel 9-kor a parton, nem kapsz több helyet!), ha közepes forgalmat keresel, menj Mauiba, ott van csend is de élet is bizonyos helyeken. Ha teljes csendet keresel, válaszd Kauait. A tudositok szerint Mauinak vannak a legszebb beachei s a legtöbb. Felejthetetlen emlék maradt a Big Beach, mikor elöször ott voltunk s sehol egy ember! Sok más alkalommal is megálltunk más kissebb beachen ahol egyedül voltunk.

Nekünk nem sikerült elöször Waileaba menni, a Hawaii for Less prospektusbol viszont a legdrágábbat választottuk, a Luana Kai-t, Wailea nem volt. Fényképek erröl a honpalomon, http://ourworld.cs.com/dreamislandmaui

Következö alkalommal a prosptektusban megjelent a Grand Champions Villas Wailea s azt választottam. Mikor lányommal beléptünk ott kérdezte, biztos vagyok, hogy jo helyen vagyunk? Dupla akkora lakás volt gyönyörüen berendezve! Abban az évben megkérdeztem Andrew Cross-t hogy lehet hogy egy árban van a Luana Kai-al Kiheiben? Az volt a válasz, mert a Luana Kai a tengerparton van, a Grand Champions viszont a domboldalon! Na kérem, hogy a Luana Kai beach milyen csapni valo, arrol van fénykép a honlapomon is, s mivel Kihei végén van, elég messze kocsikáztunk hogy vagy a szép Wailea beachekre menjünk, vagy a Maui Prince hotel strandjára, vagy a Big Beachre. Waileaban viszont le is lehetett sétálni ha akartunk. Nekünk annyira megtetszett Maui hogy nem mentünk más szigetre.

Mindig a nyári honapokban voltunk, junius, julius vagy augusztus. Nina februárban volt Oahun s azt mondta, minden délután esett az esö s a frizurát el lehetett felejteni. Maui északi oladalán Hana-ban is esett (mikor ott voltunk megnézni, akkor is), de az ember a másik oldalon nyaral, ahol járnak a permetezö készülékek hogy szép zöld maradjon minden, Wailea emiatt zöldebb is mint Kihei, mert többet forditanak kertészetre.

Andrea

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-07 19:05   
Én annyi helyen élnék, ha lehetne, hogy apró darabkákra kéne szakadnom, vagy havonta lakhelyet változtatni.Miután tiszta álmodozás az egész, nem zavartatom magam olyan apróság miatt, mint pl. nyelvtudás.
Ezért Spanyolország áll első helyen, nem "döntöttem" még Granada és Barcelona között.
Mexikó egyes városai is nagyon tetszenek, de ott csak évi 1-2 hónapig maradnék, mert az év többi részében Kanadában, Vancouverben élnék, meg Torontóban is, utána usgyi vissza az USÁba, San Diegoba, és onnét egy hónapig Costa Rica nyugati partvidéke lenne soron: Monteverde Cloud Forest és az Arenal környéke. Thaiföldre is mennék, Chiang Mai-ba. Szeretnék hosszabb időt tölteni Tucson, Arizonaban.
És szivem mélyéből imádom Floridát.
Hawaiiban még nem voltam, de az itteni beirások arra késztettek, hogy komolyan tervbevegyem. Lehet, hogy meg kell hosszabbitanom az évemet, hogy beleférjen Hawaii is??? Nem tudom, melyik szigettel kezdjem. Tanácsokat kérek szépen. A megfelelő évszakra is.
Jövő szombaton viszont ide utazom, 2 hétre:
http://www.cabo-travel.com/westinregina.htm
Képeslapgyüjtők jelentkezzetek!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-07 03:05   
Kedves Cili,

sokat tünödtem ezen, hol élnék mint nyugdijas, imádom a csendet Mauin, különösen Waileaban, de ott messze van minden, s ha pl. valakinek komolyabb baja lenne, el kell repiteni a Honolulu-i korházba! Persze szinház sincs ott a környéken, erre is gondoltam, ha szeretnék koncertekre, operába, szinházba járni legszivesebben Bécsben tenném,, ahol könnyebb elérni U-Bahn-al mindent s nem kell auto, mint pl. Maui szigetén.

Kezdetben itt is morogtam ebben a kisvárosban, de ha manapság be kell menni Los Angelesbe, mindig örömmel térek vissza haza s boldog vagyok hogy nem kell abban az örült forgalomban vezetnem.

Salzburg nagyon szép város, mi megnéztük apámmal ott a közelben Schloss Hellbrunnt-t melyet egy püspök épittetett magának, s a köpadok üléseiböl is folyatta a vizet (turistáknak) bort a vendégeinek. Mi ha apámmal autoval mentünk Bécsböl Zürichbe vagy vissza, mindig megálltunk a Mondseenél, mely gyönyörü kis hely csak sokszor esett ott az esö! 5 évig jártam Bécsbe, s 5 évig voltak az utaim többszér évente haza Zürichbe.

Szép emlékem volt az is, mikor utolso évben a bécsi Modeschulébol iskolai kirándulást rendezett velünk a tanár s hajoval mentünk Dürnsteinbe a Dunan le a Wachaun keresztül, ott a kolostor borászata jo borait ittuk, szép idö volt s szép emlék maradt! Most ezek az idök jutnak eszembe, hogy hallgatom németül az operetteimet, ma jött meg a másik két CD az Amazontol.

Üdv. Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-07 02:52   
Valikám, én is kihagytam USA-t s Mexikot, de lehet egy üzenetbe utána is beleilleszteni, az üzenet jelszonál, persze csak a sajátodéban.

Andrea

Cili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-07 02:52   
Andi.. ha mar valasztani kell akkor en nem elnek a nagy varosokban.. utoljara mikor kocsival mentem Munich-bol Mo-ra.. tobb megallassal.. elso megallo Salzburg.. masodik egy kis falu Salzburg es Vienna kozott.. teljesen veletlenul talaltuk..

St Florian.. WOW.. olyan szep csendes.. nincs egy traffic light sem.. hatalmas monastery.. bekes, kedves.... az Alps a lathataron, en ha arra gondolok ( ami gyakran elofordul ! ) hogy Europaba mennek vissza elni, akkor St Florian-ba vagyakozok.. Persze az elony hogy sok szep varos es orszag olyan kozel van.. ha megunod a csendet akkor lehet menni...Udv. Cili

Cili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-07 02:43   
Kedves Andi.. nekem csak jo tapasztalatom volt NY-ban.. persze az hogy volt " sajat" idegenvezetom << unokatestverem >> aki ott elt sokat segitett.. tudod meg mindig van egy dozoz gyufam a " Windows on the World" Barbol.. ami a World Trade Center 107 emeleten volt ! Mint ahogy van gyufam minden "skyscraper" barjabol . mindet vegigjartuk.. persze ott voltam 3 hetig.. Kozben kihagytam.. Thailand, Malaysia es Hong Kong-ot. es New Delhi-t... Udv Cili

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-07 02:23   
Ja, es elfelejtettem Romaniat es Bulgariat.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-06 20:40   
Most mondom en is.Magyarorszag, Ausztria, Nemetorszag, Luxemburg,Svajc, Franciaorszag, Olaszorszag, Spanyol, Portugalia,Andorra, Gorog es Torok orszagok, Anglia, Skandinavia, St. Petersburg, Belgium, Hollandia. Lengyel orszag, Cseh orszag es Horvat orszag. Ezek Europaban.

Kozel keleten Izrael, Egyiptom. Marocco (csak Tange)

Delamerikaban Venezuela, Colombia, Ecuador, Peru, Bolivia, Chile, Argentina, Uruguay, Paraguay, Brazil. Mexiko es Panama Csatorna. A karibi szigeteket nem sorolom, ott mindenutt jartam.

Eszak Amerikaban USA es Kanada, Alaszka

Hawaii,Japan, Kina, Japan, Szingapor, Thaifold, Indonezia Fulop Szigetek, Ausztralia, New Zealand, Fiji Szigetek.

Lehet hogy kihagytam valamit? Majd ha eszembe jut beirom.

USA-ban kedvenc varosom San Francisco, Del Amerikaban Rio de Janeiro (bar lopnak es rabolnak, de azert gyonyoru ) Europaban termeszetesen Budapest es utana rogton Madrid. Keleten Singapore mert nem tunik keletnek, olyan gyonyoru tiszta.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-06 15:53   
Kedves Cili,

New Yorkban s Washington D.C.-ben én is voltam, de nem voltam a World Trade Centerben. Kedvenc városaim, Roma, Velence, Bécs, München, San Francisco, Istanbul, Budapest. Kedvenc nyaralo helyem Wailea/Maui (négyszer voltam). Londonban kétszer voltam.. <brrr> s New York sem ragadtatott el. Nem tudom, hol voltak gorombábbak az emberek, New Yorkban, vagy Budapesten? Imádom az olaszokat de mivel nem tudom a nyelvet kivéve az étlapot, ha máshol kellene élnem mint itt, Bécset választanám a hangulatos, bájos modorért.

Andrea

Cili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-06 15:03   
hmm.. jo tema.. csak mikor beszelek az utazasrol akkor rogton megjon a kedvem menni megint.. 10 szer latogatoba Magyarorszagon. ( Australiabol ) vilag korul ketszer.. amiben benne volt England..Francia, Nemet, Olasz, Austria,Holland, Svedorszag, Washington,New York ahonnan kocsival ( en vezettem vegig) Montreal (Canada) es vissza NY-ba. ( ahol a kedvenc helyen egy delutani coctailra a World Trade Center bar volt ) . Los Angeles hazafele es Sydney, ..ugyancsak vegigjartam kocsival New Zealand mindket szigetet.. Australiat ketszer " keresztbe " Sydney-Perth.(kelet >> nyugat iranyba . egyszer kocsival, egyszer vonaton..Kedvenc varosaim?? Budapest.. Venice..Rome.. Paris.. London.. New York.. Montreal.. Vienna..Sydney..Singapore.. hmm.. alig varom hogy mehessek megint...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-04 05:41   
Kedves Marcsi,

soroljam? Jugoszlávia, Görögország, Olaszország, Spanyolország, Belgium, Hollandia, Németország, Ausztria, Svájc, Liechtenstein, Franciaország, Anglia, Törökország, Tunézia, Grand Bahama, Republica Dominicana, USA, Mexico.

Nekem a görög táncos estére kellemetlen emlékeim voltak Rhodosban (Korfun nem), mikor elkezdtek tányérokat törni s jol eltalált egy cserép a fejemen egy olyan helyen, ahol megdagadt s sokáig fájt! Sirtakit szerettem táncolni s nagyon szeretem a görög zenét is, hoztam magammal lemezt egy helybeli Discobol, az énekes autogrammjával rajta, de sok más hangszallagot is. Én föleg mindig a helybeli ételek receptjeit gyüjtöttem, ha más nem kitaláltam hogy volt elkészitve s a mai napig is fözöm öket. Souvenireket is hoztam mindig magammal, külömbözöket, ami éppen tetszett ott. Nem régen huzta fel lányom az egyik görög ruhámat s mindenkinek tetszett rajta ez a viselet itt Kaliforniában.

Régen a Costa Smeralda-t (Sardinia) tartottam a legszebb tengerpartnak, de csak addig, amig nem voltam Mauin. USA-ban 24 éve élek.

Andrea

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-30 09:39   
Ha mar arrol beszelgetunk, had tegyem a magam emlekeit is ide a forumba. Egy nagy rep.tarsasagnal dolgozom s igy modomban volt s van is utazni, amit en s csaladom nagyon szeret. Legszebb emelekeim koze sorolhatnam, Hong-Kong-ot, meg 1973-ban. Nem is gondoltam hogy egy ilyen nagy varos, ahol annyi ember elt, rendes s tiszta tudott lenni. Be is utaztuk, keresztul kasul egy dupla emeletes autobusz tetejen, az elso sorban, remek emlek maradt. Akkor nyitottak a Victoria-island-ba vezeto alagutat s igy nagy elmeny volt az obol alatt atkerulni, szallodankhoz, ahonnan a kilatas... isteni volt. Azota minden evben jartunk valahol, NZ, Fiji, USA (LA, Disney-land, Howard Hughes nagy repulogepe, s a Queen-Mary) Europat megsem emlitem, oda tosgyokeres latogatok voltunk mindig is. Orok szep emlekek maradtak, amire mindig is szerettel gondolunk vissza.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-30 03:16   
Kaytee,

LOL! Mindig azt gyanitottam, hogy teveürülék volt, mert a legtöbb arab börnemü büze engem arra emlékeztetett, teveszag! Nekem Tunéziára voltak ilyen kosz-büz emlékeim, s Tijuana söt Mazatlan-ra szintén, Istanbul kellemesebb volt.

Nagyjában nézve mindig ott tetszett, ahol a koszt is izlett.

Andrea

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-30 00:42   
Szia Marcsi,
szivemhez közelálló témát nyitottál. Elég sok helyen jártam már, de Görögországban még nem. Tervbe van véve, csak hogy mikorra, még nem tudom. Legutóbb Barcelonában voltunk, ez lett a kedvenc városom. Szeretem egész Spanyolországot, Mexikót, bolondulok Costa Ricáért, bár csak 1x voltam. Ott, az Arenal tüzhányó lábánál láttam azt a helyet, amit férjemmel együtt "földi paradicsomnak" neveztünk el. Ahová mégegyszer akkor se mennék vissza, ha fizetnének, az a marokkói FEZ 8oo+ éves óvárosa, ami, bár roppant érdekes, közel egy évezred büzét is őrzi. Én meg látni akartam az évszázados "technikával" müködő bőrfeldolgozást is. Ha tudtam volna, hogy ma is galambürülékkel cserzik a bőrt...

ADRIANO  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 09:27   
Mindenkit Udvozlok!
Ki merre jart mar a nagyvilagba, milyen elmennyel es tapasztalattal tert haza? En nagyon szeretek utazni, latni csodalni a helyi szokasokat, a kulturajukat, muveszetuket. Ket eve elek Amerikaba. Mikor meg Magyarorszagon eltem nagyon sok helyre eljutottam, reszben az orszagba es Europa sok-sok Orszagaba. Nemetorszag, Svajc, Olaszorszag, Franciaorszag, Gorogorszag, Belgium, stb nagyon szeretem a zenet es a tancot. Minden orszagba ahova eljutottam amennyi zenes es tancos programban csak lehetett reszt vettem. Gorogorszagba amikor jartam egy hatalmas zenes tancos osszejovetelen, a musor utan kozepre tesznek egy jo nagy asztalt, majd felmegy ra egy ferfi elkezd tancolni, es kis ido utan o valaszt lentrol egy holgyet, vagy lanyt. Hatalmas volt a meglepetes szamomra amikor elkapta a kezemet es felhuzott az asztalra, hat eleinte eleg zavarba jottem, de aztan a zene es a sok mosolygos ember feloldotta ezt bennem. Azota is szeretek Sirtaki es Buzuki zenet hallgatni es apolom a tancot is.

Marcsi

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó