2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Nézik-e a kinézetem? - Hátrány, előny, megkülönböztetés?!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-30 22:56   
2008-03-30 03:28, Loesercs:
-
Az SB-k nem rokkantakat jelentenek, hanem fogyatékosokat, Már ha csak egy veséd van fogyatékos vagy. Vagy cukorbeteg... stb. Azaz egy SB-nek a munkáját 100 %-osan kell tudnia végezni!
-

A fogyatékosság és a rokkantság két különféle pár csizma. De a "Schwerbehindert" jelzö nem tesz különbséget. A rokkantságot, illetve fogyatékosságot százalékokban mérik. Bizonyos százalékig dolgozhatsz (és azt 100 %-ban), bizonyos százaléknál már nem.

Példa: ha egyik kezem hiányzik, akkor még nem vagyok munkaképtelen. De dolgozhatok olyan munkakörben, ahol ez nem hátrány (szellemi munka, éjjeliör, akadémikus és még sorolhatnám). Egy vesével is el tudom végezni a munkámat, ha a munkakörnyezet figyelemmel van a bajomra. Cukorbetegen is lehet dolgozni .

Soknak nem muszáj dolgozni, de akarnak. A Schwerbehindertenabgabe célja az, hogy a cégek alkalmazzanak krónikus betegeket vagy fogyatékosokat is. Ez anyagi elönyökkel jár.

Ennek semmi köze a magát nyugdíjaztatni akaró, rossz egészségü emberekhez. Dolgozni elméletileg csak akkor kell, ha az elvárt teljesítményt teljesíteni tudod, a rokkantság dacára is.

Loesercs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-30 03:28   
2007-09-22 01:33, Mary:

-

és idetartoznak a pszichikus SB(Schwerbehinderte)-k is. Az SB-k nem rokkantakat jelentenek, hanem fogyatékosokat, Már ha csak egy veséd van fogyatékos vagy. Vagy cukorbeteg... stb. Azaz egy SB-nek a munkáját 100 %-osan kell tudnia végezni!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-23 00:47   
Legújabb alkalmazottunk: egy berber kislány, 88-as évjárat. Egyik fényképen tarka fejkendövel, másikon modern frizurával. Németországban született, különben.

A legjobb benyomást a személyes fellépése keltett, az exotikum, magabiztosság, elképzelések, karakter.

Ha csak a fényképet értékeltük volna (lásd fejkendö), semmi esélye nem lenne. De általában nem erre megy ki.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-22 01:33   
Csak érdekességképpen megemlítem, hogy nálunkfelé van egy külön adó arra, ha nem foglalkoztat a munkaadó szellemi vagy fizikai sérültet. Az adó neve Schwerbehindertenabgabe. 50 foglalkoztatott a minimum (alább nem kérnek semmit). Lepcsösen emelkedik az adó, minél több alkalmazott, annál több fogyatékos is kell legyen, arányosan az egészséges alkalmazottak számával.

Pl. a Süddeutsche Zeitungban (de máshol is), az állami munkahelyek hirdetése magában foglalja, hogy fogyatékosak elönyben részesülnek. Bizonyára teljesíteni kell a kvótát.

De ezt helyesebbnek találom, mint a nöi kvótát.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-06 14:25   
Ja, még valami: Egy jó fotós (mint én ), tud az életben rondának tünö emberekröl rendkívül jó, szimpatikusnak látszó fényképet készíteni, de cicababáról is olyan képet, hogy megijednek töle...

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-06 14:16   
Van, aki indokol, életkorom, ...... , nemem, ...... nem megfelelő, nem elegendő.

Huhh, az ilyeneket kell megfenyegetni, hogy ha nem vesznek fel, akkor bírósághoz fordulsz, esetleg pár ezer eurónyi kártérítést is elfogadsz.

Ui. életkor, vagy nem alapján megkülönböztetni valakit egyértelmüen alapjogokba ütközik, büntetendö
(Az összes európai ország alaptörvényében szerepel, hogy tilos nemre, korra, felekezetre, származásra bárkit is megkülönböztetni.)

Az iskolai végzettség és a szakmai gyakorlat hiánya az korrektebb indok.
Igaz, én már láttam olyant, hogy a pályázatban szerepelt, hogy a pályázó több éves gyakorlattal rendelkezett szellemi- és testi fogyatékkal élök foglalkoztatásában, a lemondásban meg írták, hogy nem felel meg, mert olyanokat keresnek, akik több éves gyakorlattal rendelkeznek szellemi- és testi fogyatékkal élök foglalkoztatásában...

Néhány helyen tényleg érthetö, ha bizonyos paramétereket kérnek: Pl. egy gyorsétterembe nem szívesen megyek, ha a kiszolgáló 150 kiló felett van, de ugyanez egy sportlétesítmény portáján sem jó reklám...

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-06 14:02   

-
Ezt most találtam, szerintem érdekes. Lehet, hogy más országokban is van már erre szabályozás?

A legtöbb európai országban van ilyen szabályozás. Néhány helyen be is tartják.

Itt Svájcban is tilos ilyen kérdéseket feltenni, de ha az interjún mégis megkérdeznek ilyent valakitöl, akkor a törvények szerint simán hazudhat, ezért késöbb nem érheti bántódás.

Kanadában állítólag nem szabad az álláshirdetésnél fényképet csatolni az önéletrajzhoz, nehogy külalak alapján ítéljék meg a jelentkezöt.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-15 10:35   
Kedves Poe, bizonyára.
Hanem itt Romániában még nem hallottam ilyet...
Hanem olyat hallottam már, hogy a csúf emberek jobb munkaerők. És ragaszkodnak a főnökhöz.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-15 09:26   
Ezt most találtam, szerintem érdekes. Lehet, hogy más országokban is van már erre szabályozás?

artemis  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-01 12:30   
2006-08-29 10:44, poe:
-
Az én elsö élményem a gimiböl szàrmazik. Egyik nap döbbenten megàlltam a folyoson, mert egy nagyon csunya tanàrnö jött velem szemben, aki hallatlanul attraktiv volt! Ettöl a felfedezésemtöl elàllt a lélegzetem és a mai napig sem keverem össze a daràzsderekü müszempillàsokat és az attraktiv kinézetü embereket. Hiszen férfiaknàl ugyanez a helyzet, nem csupàn a tartalmuk, hanem a megjelenésük is fontos, ha emberekkel van dolguk. Ez a megjelenés meg nem függ okvetlen a mai kor szépségideàljàtol, söt nagyon sok helyen egy "babàt" eleve nem vesznek fel, gyanusak....

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-29 10:44   
2006-08-27 23:57, DECOTEXT:

Kedves Deco

Jó lenne álomvilágban élni de sajnos nem jellemző rám.
Igen okosan magyarázol, de: szerinted aki nem ATTRAKTIV kinézetű, annak kizárólag a mozi sötétjében esetleg egy bánya mélyén szabadna munkát vállalni? És mi van a férfiakkal? Ők lehetnek kopaszok, pattanásosak? Lehet, hogy a lábukat, hónaljukat sem kell borotválni, hogy beülhessenek egy kalitkába? A kuncsafttal való kapcsolatban szerintem sokkal fontosabb a jó kommunikációs képesség, udvariasság, tájékozottság, mint a seprős szempilla vagy a darázsderék.

Amit a munkaadókról írtál, az kicsiben igaz, de a nagyobb cégeknek akkora nyereségük van, hogy meg sem érzik azt a pár betegszabadságon lévőt. És főleg nem kell mellet döngetni, és szónokolni szabadságról, demokráciáról, toleranciáról, egyenlőségről és egyéb vívmányokról. Hovatovább megvalósul a bajuszos szobafestő teóriája, csak az árja, szép és egészséges embereknek lesz helyük ebben a társadalomban. Hogy síkhülye vagy velejéig gonosz? Kit érdekel ha attraktív?

A szocializmusról és annak megszűnéséről azonban rossz helyen példálózol, 30 éve élek külföldön. Jelenleg Hollandiában. Itteni élményemet írom, a vadkapitalizmus szívéből

DECOTEXT  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-27 23:57   
Kedves Poe!

Lehet, hogy valmilyen álomvilágban élsz! A kalitkás munkahelyen is lehet kapcsolatod a kuncsattal és bizony nem mindegy, hogy hogyan néz ki a kolega(nő) ebben az esetben! Jobbak az esélyed ilyen szempontból ha valamelyik moziba elmész a vetitő termebe alkalmazottnak. Itt talán valóban nem lényeges a kilső!

Irtad, hogy, ha megmondod, hogy beteg vagy akkor fuccs, ha meg később kiderül akkor is!

Nos, ez igy van, de most akkor forditsuk meg a dolgot, és tegyük fel, Te vállalkozó vagy. Kell egy-két alkalmazott de huncutkodott és később ezért csak pénzedbe kerül. Sok pénzedbe! Akkor mit tennél?

Hogy ez diszkrimináció? Igen az! És? Tegyél valamit ellene! Felkéne azonban már végre fogni, hogy a szocializmusnak vége! A müvi megszüntetése a természetes kiválasztódásnak befellegzett! A gyengét eltapossák az erős megmegmarad!

Talán nem kellet volna a rendszert megváltoztatni! A kapitalizmusban azonban az ember nem számit s csak egy szám vagy. Hidd el hogy tudom miről beszélek mert 17 éve vagyok kint!

(BRD)

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-14 02:07   
2006-07-14 01:26, poe:
-
Mélyen "Tisztelt Uram",

Diplomatikusan és kiméletesen jegyezném meg, hogy Ön igencsak bölcsen ténykedik ama kis pénzecske megszerzésének érdekében. Meglehet, útközben szerzett tapasztalàsai mégis meghökkentik. Igazàndiból dehogy is akarna pàlyàzni, de józan esze mégis megriad holmi kritériumok olvastàn, s ez csak természetes. Rà se ràntson, kérem, az amolyan "attraktiv megjelenés" nevü szlogenre. En, hogy úgy mondjam, a diónak is csak a magjàt szeretem. ) Kàr, hogy ezt nem minden businessman làtja igy. Ami pedig a "fizikailag egészséges" kérelmet illeti, nos, okfejtése kapcsàn, ami szuperül szuper, csupàncsak azt jegyezném meg, hogy a tyúkszem pl. csak lassanként fejlödik ki s ezt az orvosok is tudhatjàk...

Elmény volt olvasni élményeit.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-14 01:26   
A munkakeresés kapcsán osztanám meg napi füstölgésemet a türelmes publikummal.
Mint háromnegyedrész munkanélkülinek, kötelességeim közé tartozik, hogy hetente legalább egy álláskeresést tudjak igazolni. Manapság az interaktív hétköznapokban ez viszonylag egyszerű, hiszen néhány kattintással már benn is vagyok az állami vagy valamelyik magán munkaközvetítő hivatal adatbankjában. Életrajzomat eltárolják, munkakeresési feltételeimet szintén, és bejelentkezéskor máris kilistázza az okos kis program, hogy legutóbbi látogatásom óta milyen új, számomra megfelelőnek tűnő ajánlatok érkeztek. Átböngészve a kínálatot újabb néhány kattintással pályázatomat egy szabványlevéllel és az önéletrajzi melléklettel egy automata elküldi a megfelelő címre. Egyszerű, mint a pofon.

Viszonylag hamar rájöttem, hogy ezen az úton csak az induljon, aki még néhány évig nem szeretne dolgozni. A heti igazolása megvan, a pénzecskéje a munkanélküliek hivatalától megérkezik, ám ritka az a cég, amelyik ezekre az ajánlkozásokra reagál.
Egy fokkal jobb, de még mindig kényelmes megoldás e-mailben pályázni. Rövid, velős, de mégis személyes néhány sor az életrajz mellé már biztosítja, hogy minden ötödik levélre jöjjön válasz.
A legmeghökkentőbb a “tisztelt uram” kezdetű elutasítás volt, hiszen a kurta önéletrajzból női valóságom feketén-fehéren kitűnik. Van, aki indokol, életkorom, iskolai végzettségem, nemem, szakmai gyakorlatom nem megfelelő, nem elegendő. Van, aki diplomatikusan, kíméletesen közli, mint nagybeteggel, hogy sajnos az állást már betöltötték, de legközelebb én leszek az első, akire gondolnak. Persze az állásajánlat még hetekig ott díszeleg a topon, esetleg hónapokra prolongálják.
A kinézetem? Nos ez eddig nem volt kizáró ok, amilyen állásokra én jelentkeztem, oda nem kértek fényképet.

Ami miatt mégis írásra vetemedtem, az a múlt heti élményem. Ezúttal személyesen látogattam el két munkaközvetítőbe, az esedékes éves hosszabbításra. Ha már ott jártam, átböngésztem a hirdetőtáblákon kitett összes ajánlatot. Szinte sokkolt az a két újonnan feltűnt fogalom, ami szemet szúróan kiabált a követelmények sorában.
Attraktív megjelenés harsogják a képembe. Eleinte azt hiszem, modellválogatásról, szininövendékek toborzásáról, nyolccsillagos étterem profi háziasszonyáról, esetleg üzletszerű kéjelgésről van szó. De nem. Nyári kisegítő pincérlányt keresnek. Autóüzletbe telefonos titkárnőt. A helybeli sportközpontba az információs pulthoz fél munkaidős személyt. Ez különösen ingerel, mivel ismerem a helyszínt. Egy üvegkalitka, hatalmas íróasztal mögött ül a dolgozó, derékig nem látszik. Arca előtt 19 inches monitor. Az üveglap teleragasztgatva mindenféle hirdetményekkel, a bilaterális kapcsolat ügyfél és alkalmazott között két likon bonyolódik. A felsőn a kérdés-válasz, az alsón a pénz-belépőjegy tranzakció. Tessék nekem megmondani, ehhez miért kell az attraktív kinézet?
És ha már itt tartunk, kinek mit jelent a szó? Ez annyira egyéni, ki kit tart attraktív megjelenésűnek. Pattanás, szeplő, ősz hajtincs vajon kizáró ok? Paramétereket nem adnak meg a hirdetésben, tehát bátraké a szerencse. Akinek sok az önbizalma, biztosan megpróbálkozik, akinek kevesebb, az elijed.

No ez még nem olyan nagy baj számomra, a második követelmény azonban, ami egyre több helyen szerepel, az a fizikailag egészséges
Namármost, ha ezt így kiemelik, akkor belőlem megint előbújik a kisördög. Miért csak testi egészséget keresnek rajtam? Tehát lehetek szellemi fogyatékos? Depressziós? Hisztériás? Paranoiás?
És ki az manapság, aki elmondhatja magáról, hogy fizikailag teljesen egészséges? Mely testrészeiről van szó? Mi van, ha lúdtalpas vagyok? Rövidlátó? Ha rossz fogam van? Tyúkszemem? Időnként migrén gyötör? Megpályázhatja-e az állást egy fizikailag egészséges nyolchónapos terhes nő? Egy szénanáthás férfi?

Talán nevetséges akadékoskodásnak tűnhet a dolog, pedig egyáltalán nem az. Mert ha aláírom a feltételt, hogy fizikailag egészséges vagyok, és egyszer mégis megbetegszem, a munkáltató orvosának jogában áll a kórtörténetemet tanulmányozni. Ha volt már hasonló panaszom, akkor hazudtam, betegségem idejére könnyen jövedelem nélkül maradhatok. (Hasonló köröket futottunk már egy biztosítóval.) Ha viszont beírom, hogy nem vagyok egészséges, fuccs az állásnak. Nem egynek. Egyre több van ilyen, és ez szerintem diszkrimináció.

Vannak persze okosan megfogalmazott hirdetések. Ahol odaírják, hogy a munka fizikailag nehéz. Vagy csak 1.65 méternél magasabb személy tudja végezni. Vagy egész nap állni kell. Vagy aprólékos, precíz munka sasszeműeknek. Hiszen szóból értünk.
De az attraktív és az egészséges nagyon tág fogalom.

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-13 19:06   
2006-07-10 04:42, eötvös:

szegeny férfiak! Egyetértek!

eötvös  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-10 04:42   
2006-07-08 22:21, melindalaczay:

Kedves Melinda, a szivem vérzik hallva a nők sanyarú sorsát. Hidd el, ennél csak férfinek lenni nehezebb.

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-08 22:21   
...de azért higgyétek el szépnek sem olyan könnyu lenni. Nekem egy csomó barátnom, ismerosom van aki gyönyörü no és okos is, mégsem talál társat vagy a munka keresésnél jelentkeznek problémák. Sokan azt hiszik, hogy ha egy no szép akkor biztosan hülye is, a ketto együtt nem lehetséges, hogy okos is meg szép is. Az állandó bizonygatás, hogy Te még sem vagy hülye, nagyon fárasztó tud lenni. Persze sok no tudja azt, hogy nem csúnya és ezt ki is használja persze az összes többi no legnagyobb bosszuságára...En nem bánom ezt, azt mondom okosan tette, miért ne, engem is a foiskolán anno a biztos bukástol analizis szigorlaton az enyhén rövid méretu szoknyám mentett meg!:-)
Nézzük csak meg miért is van annyi Szingli a világon? Na persze most joggal gondolja mindenki, hogy errol is csak a karrierista nok tehetnek! De szerintem manapság nonek lenni, sikeresenek, karriert csinálni, és szépnek is maradni egyáltalán nem könnyu! Ott van például, hogy mindig up to date-nek kell maradnunk, kaloriák számlálása, fitness, iszonyú drága krémek a narancsbörre stb és emellett még szakmailag is állandóan fejlodni kell, tanulni, gyötörni magunkat hülyeségekkel, hogy az összhang megmaradjon!Van egy magyar film a Csak szex és más semmi, nézzétek meg, ajánlom, mai magyar körkép, csajokról és pasikról, benne van minden amire gondoltam éppen.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-07 18:33   
2006-06-07 18:30, huba:

Bizony-bizony, kemény évek járnak otthon is

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-07 18:30   
2006-06-07 18:25, Andu:
-
A minden helyzetben idézöjelesen értendö, hogy mindenki értse.

-
na hát... olyanba is?

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-07 18:25   
2006-06-06 23:14, Rzsike:
Aki olyan "belsövel" és agyacskával van megáldva mint Te, az soha nem lesz lapátdíjas!
Örülj neki, hogy nem neked, hanem a hosszúkörmünek kell az fönököt kísérgetni és kiszolgálni minden helyzetben. A minden helyzetben idézöjelesen értendö, hogy mindenki értse.
Te szabad vagy mint a madár, téged a munkádért, az eszedért ismernek el!!! ´

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-07 08:26   
2006-06-06 23:14, Rzsike:
-
Ahol én dolgozom két titkárnőt foglalkoztatnak:

az elsöt "lecserélhetik" bármikor egy másik szépségre. Téged nem fognak.

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-06 23:14   
Csak meg tudom erősíteni az előttem szólókat személyes tapasztalattal:

Ahol én dolgozom két titkárnőt foglalkoztatnak: Egy gyönyörű szép szőke manöken alkatú fiatal dekoratív hölgyet hosszú körmökkel és 8 általánossal, valamint egy öregecske csúnya, kevésbé mutatós asszonykát számviteli-üzletkötői végzettséggel és 20 éves gyakorlattal. Az előbbi jár a főnökkel üzleti tárgyalásokra, bankettekre reprezentálni, utóbbi vagyok én, aki intézi az ügyeket. Lehet hogy ez a megoldás, egy állásra két embert felvenni.
Mi magyarok tudjuk hogy kell élni

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-06 22:45   
És persze vannak olyan szakmák, ahol a púp, bibircsók, avagy a hosszan kinyúló szemfog munkaköri követelmény.

Egy picikét félretéve a viccet ideírnám az én tapasztalatomat.
Utánanéztem a neten, mert mostanában nem pályáztam exkluzívabb helyekre, szóval itt is kérnek a nívósabb pályázatokhoz fényképet. A legtöbb olyanhoz, ahol felekkel kell dolgozni. Mármint ügyfelekkel, mert a munkadarabok, egészek és részek nem ilyen válogatósak szerencsére. Sőt.
Na ez a sőt, amit el szeretnék mesélni. Egyik ismerősöm, nálam jó 10 évvel fiatalabb, festett szőke, lakkos körmű hölgy megpályázott egy állást egy gyárban. (Együtt dolgoztunk egy másikban, de ő nem kapott állandó szerződést.) Munkaközvetítőn keresztül, meghatározott időre pályázott. Fényképet nem kértek. Hamarosan be is hívták beszélgetésre, szépen felöltözött, szolídan sminkelt, a gyűrűit sem feledte otthon, de nem vették fel. Pedig továbbra is kerestek munkaerőt, nem egyet. A nő rákérdezett a munkaközvetítőben, mi volt a kifogás ellene. Mire a válasz: mi gyári munkásokat keresünk, nem titkárnőt.
Passz.
Szóval attól is függ, hová pályázol.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-06 18:18   
2006-06-06 16:32, elckerlyck:

Mindenképpen a munkaadó joga eldönteni, kit tart a legalkalmasabbnak a kiírt helyre. Még akkor is, ha sokszor hibásan dönt.

Persze, a munkakeresoknek is a jozan esz hatarain belul kell elfogadniuk, hogy vannak bizonyos munkak, amikhez tartoznak bizonyos kulsobeli kovetelmenyek, sokszor adottsagok. Fair, nem fair, ez van. Ugyan egy ronda ferfi is ki tudna szolgalni a vevoket egy szepsegszalonban, de az uzlet imaget rontana, aminek vegul a bevetelhez van koze.

Ami ilyenkor a lenyeg, azok az iratlan szabalyok, azaz egyszeruen tisztaban van (kell, hogy legyen) mindenki a jatekszabalyokkal, es annak tukreben eldonteni, hogy van-e realis eselye. DE ez tovabbra is diszkriminaciokent foghato fel sok esetben, es a lenyeg a munkaltato eseteben az, hogy a pupos, rossz kulseju munkakereso ferfi ne tamaszthassa ala egy pillanatra sem abbeli gyanujat, hogy a ot a kulseje miatt nem vettek fel.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-06 18:13   
2006-06-06 18:07, Andu:

Dehogynem, egy mas temaju topikig

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-06 18:07   
2006-06-06 18:06, rigojanos:

tovább nem?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-06 18:06   
2006-06-06 18:00, Andu:

?

Lapozz vissza inkabb

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-06 18:00   
2006-06-06 17:18, huba:
mint pl. hogy, Quasimodó kerül elöre a pult mögé, és a bögyös Barbie-babát alkalmazza hátul a sütödében?

...és azzal, hogy tálaltál egy sztoryt, ötletet adtál agyament producereknek újabb idióta halivudi film elkészítésére!
Huba szivi, ezek ott az óperencián túl megcsinálják !! Sírni fog a nép a történeten. Bögyibaba és az´éjszaka császára ....egy tragikus találkozás és minden titokra fény derül!! Eksön, kaland, erotika!! Titkos, okkult tárgyak a személyzeti osztályon. Mit rejt a personalsefe múltja, ki is ö valójában, milyen kezek mozgatjak a munkaerö kiválasztást? Mi lesz a sorsa a beküldött pályázatoknak? Bepillantást nyerhetünk a vudu szertartásokba és egy másik naprerendszer életébe

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-06 17:18   
2006-06-06 16:32, elckerlyck:
-
Még akkor is, ha sokszor hibásan dönt.

mint pl. hogy, Quasimodó kerül elöre a pult mögé, és a bögyös Barbie-babát alkalmazza hátul a sütödében?

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-06 16:32   
Így van. Divat. Hülye divat. Hogy kinek mennyire sérti a méltóságát, az más kérdés, de igazán nem döntö, mindenekelött nem kvalitások ellenében.
Az interjún úgyis elválik minden - ha eljut az ember a pályázatával odáig. Ugyanaz a pék felveszi Quasimodót hátra a sütödébe, de elöre, a pult mögé a bögyös Barbie-babát alkalmazza - és még egy cseppet az ö szempontjából érthetö is. Mindenképpen a munkaadó joga eldönteni, kit tart a legalkalmasabbnak a kiírt helyre. Még akkor is, ha sokszor hibásan dönt.

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó