2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Nézik-e a kinézetem? - Hátrány, előny, megkülönböztetés?!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-06 16:17   
2006-06-06 16:14, rigojanos:

Idő kérdése törvényben szabályozva.
Divatok.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-06 16:14   
2006-06-06 16:09, Zuloaga:

Szerintem ez a dolog lényege. A baj csak az, hogy mit tehet a munkakereső, ha ki van téve eleve annak a megkötésnek, hogy önéletrajzához fotót is csatoljon.

Na igen, es itt az a kerdes, hogy tenyleg ki van-e teve ennek? Ha ez tenyleg elvaras, es ha nincs fenykep csatolva, megy a resume a szemetbe (amit komolyan nem tudok elkepzelni, mert ha a resumeban szerepelnek a megfelelo kvalifikaciok, akkor hulye lenne egy munkaltato nem behivni az illetot, csak mert nem latott meg kepet rola), akkor viszont csak ido kerdese, hogy ez megvaltozzon.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-06 16:09   
2006-06-06 15:55, rigojanos:
Az interjuig viszont egyenlo eselyekkel van joga mindenkinek eljutni, ami a nem relevans dolgokat illeti, mint pl. kulso.

Szerintem ez a dolog lényege. A baj csak az, hogy mit tehet a munkakereső, ha ki van téve eleve annak a megkötésnek, hogy önéletrajzához fotót is csatoljon.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-06 15:55   
Folytatas innen: http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=3754&forum=4&131

2006-06-03 21:46, Mary:

Kedves Rigó, csak arra a megjegyzésre reagáltam, hogy mikor lesznek az EU-ban törvények, amelyek megtiltják ezt. Most sem kötelez senki fotó mellékelésére, egyszerüen szokás. Ha kilógsz a sorból, megteheted.

Ertem, persze. Az az igazsag, hogy szerintem ez egy nagyon erdekes es fontos tema, nem kizarolag a foto/nem foto kérdés miatt, mert az csak egy kiragadott pelda abbol a rengetegbol, ami jellemzi a valtozo es valtozatos munkapiacon torteno navigalast. Szerintem nagyon erdekes, ahogy orszagonkent es kulturankent mas alaphelyzetbol indulnak neki a munkakeresesnek, munkakinalatnak, es egyaltalan a munkahelyi szokasoknak. Es az is, hogy maskent kozlitik meg a helyes es helytelen viselkedes es szokasok kozti megkulonboztetest.

Es aki dolgozik nehany eve legalabb, illetve dolgozott mar tobb orszagban is, tobbfele munkateruleten, annak van tapasztalata a kulonbsegeket, szokasokat, szabalyokat tekintve, es amellett, hogy eldontheti szubjektiven is, hogy szerinte mi a helyes es mi a helytelen, illetve min kellene valtoztatni, azt objektivan nezve is lehet latni, hogy ami ami az egyik orszagban egyelore elfogadott, azt mas orszag ellentetes peldajaval osszehasonlitva erdemes atertekelni a pro/kontra vonatkozasok alapjan.

Hozzateszem, hogy aki dolgozik peldaul 5-10 eve, az saját maga lathatott peldakat a külföldi “jol bevalt” szokasokra es szabalyokra alapozott valtozasokra. Pl. anno teljesen termeszetes volt, hogy mindenki tudta egy magyar munkahelyen, hogy a masik mennyit keres, es nem is volt tabu keresetrol, es anyagi helyzetrol beszelni. Ma mar sokkal diszkretebben kezelik ezt, ami rengeteg szempontbol elony a munkaltatonak is, es a munkavallalonak is.

pl. Amerikában a fénykép sokat mond. Nálunkfelé nagyjából mindegy, annyiféle náció él itt. A kövérség vagy a börszín nem mérvadó.

Itt ellent mondanek, mert Amerikaban aztan tenyleg rengetegfele nacio el, es a fenykep nem ezert mond tobbet vagy kevesebbet.

A legtöbb munkaadó amúgy sem a fénykép alapján dönt, ez biztos. Néha viszont kifejezetten hasznos a kép, ha valakit reprezentatív célokra keresnek. Vannak cégek, ahol különféle szabályok vannak, mint pl. a bankokban nem hordhatnak a férfiak lófarkba kötött hajat.

Az elsot nem lehet kijelenteni biztosra, es a lenyeg az, hogy nem all erdekeben sem a munkaadonak, sem a munkaltatonak, hogy kitegye magat annak a lehetosegnek, hogy megis. Az oltozkodesi es hajviseleti elvarasok termeszetesen jelen vannak rengeteg munkakornyezetben, de ezek az elvarasok az interju alatt kell, hogy megbeszelesre keruljenek idealis esetben. Az interjuig viszont egyenlo eselyekkel van joga mindenkinek eljutni, ami a nem relevans dolgokat illeti, mint pl. kulso.

pitypang  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-06 02:02   
2006-06-05 22:49, hunor:
Alkalmazasnal lehet-e szempont a jelentkezo fizikai megjelenese, kulseje....

Nem szabadna lehetséges legyen, de mégis így van ...

...valamint diszkriminativ-e, ha a munkaado a jelentkezoktol fenykepet is ker?

Felismerési szemszögböl ok, de mégis diszkriminativ, mert nem ez az ok, amiért kérik!

Kár, mert nem ezen múlik, hogy valaki hogy dolgozik és milyen hozzáállása van a munkához!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-05 22:49   
Alkalmazasnal lehet-e szempont a jelentkezo fizikai megjelenese, kulseje, valamint diszkriminativ-e, ha a munkaado a jelentkezoktol fenykepet is ker?

Elozmenyek itt:
Munkahelykeresés - tippek, tanácsok, tapasztalatok
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=3754&forum=4&128

Hunor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó