2018. május 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> "Mint Amerikában élő idegen"
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-23 13:35   
2006-06-03 16:47, Koti:

-

Minel kesobb "hasonulunk" annal keserubb a beolvadasi folyamat. En sem akarok azonossa valni az amerikaiakkal, de nagyon sok dologgal kompromisszumot kell kotnom, SOKSZOR be kell adnom a derekam, el kell allnom a regi elveimtol. Olykor orulok a valtozasnak es fejlodeskent eszlelem, maskor visszalepesnek minosul. Nem egyszeru, de visszaut nincs.

Koti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-03 16:47   
2005-07-05 18:45, ibolyai:

-

Szerintem nem csak a honvagyrol van szo, hanem arrol is hogy az amerikai mentalitas teljesen mas mint a magyar, nehez beleszokni. Raadasul pl. en nem ertek egyet rengeteg dologgal es ezert nem akarok "hasonulni".

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-15 19:37   
2005-12-15 14:44, ancsi66:
-

" még a saját hazájában sincs otthon, másodlagos állampolgár csupán. " teljesen igazad van - en is Erdelyi vagyok, tudom ez mit jelent. De hat azon mar valtoztatni nem lehet.

Viszont a jovon valtoztatni igen is mindenhol lehet: meg kell valahogy tanulni talpraesettnek lenni: azok akik megtanuljak feltalalni magukat azok mindenhol sikeresen birkoznak meg a kihivasokkal.

Tizenot ev tavlatabol ma mar belatom hogy maradhattam volna nyugodtan otthon: ma otthon is jo lenne. Ha azt az energiat amit az amerikai megelhetesbe fektettem be, az otthoni maradasba fektettem volna, sokkal jobban ervenyesulhettem volna ott mint itt mert itt 29 eves fejjel nullarol kellett indulni. Otthon nem kellet volna 0-rol.

Csakhat buta voltam, a talpraesettseget csak itt sajatitottam el. Erre kellett volna idoben rajonnom: arra hogy hajtassal, munkaval, strategiai gondolkodassal mindenhol jo.

Aki viszont a popojan kenyelmesen ul es nem hajt, nem harcol, nem ugyeskedik az mindenhol stagnal sot el is sullyed. Itt sokkal hamarabb mint otthon.

Csak aki feladja a probalkozast csak az marad hatra. Aki probalkozik itt is ott is talpraesik.

ancsi66  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-15 14:44   

Ezzel nem csak az van így, aki külföldön él, hanem az a határontúli magyar is, aki még a saját hazájában sincs otthon, másodlagos állampolgár csupán.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-05 18:45   
En mar 14-15 eve itt elek megsem vagyok teljesen otthon itt. De otthon sem vagyok mar otthon. Lassan ertelmet nyernek a szavak: hontalan, honvagy. De hol van a hon? Hol nincs honvagy? Hol tunik el a hontalansagi erzet? Orokre ket vilag koze ekelodve morzsolodik a sziv. Az otthoniak a multba huznak az itteni elet a jelenhez forraszt, kemeny kezzel. Felhotlen elet mar az almaimban sem el. A jovo? Mar reg itt a nyakamon.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-22 22:28   
Optimista, a gond oka (mar jeleztem Neked egyebkent ), hogy a sarga csikon levo hasznalod, es nyilvan nem megfeleloen.
Hogy ne forduljon elo, mindig Bejelentkezes, es utana az adott topik neve alatti Uzenet kuldese feliratra kattints irasnal.

Hunor

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-22 22:06   
ugy latszik nem tetszenek a valaszaim mert a gep nem tovabbitja oket azert masolja az elozzo hozzaszolast es az enyemet kiradirozza c'est la vie!!!valahogy tuleljuk ezt is !!!

regiemigrans  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-22 21:45   
2004-09-15 16:49, optimista:

-
Amen.Igen aki itt akar dolgozni es van esze meg tehetsege az elore tud haladni.Termeszetesen kulombozo embereknek kulombozo "szintjuk" van az eletszinvonalrol.Jomagam is teszek amit tudok, az uj magyar bevandorolok erdekeben ami lehetseges. Mielott ide jottem en meg nem hallotam ezt a szot "inalienable rights"mivel mindenki szuletett.Igen, Amerikanak sok hibaja van, de mashol meg van tobb.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 18:35   
2004-12-03 17:48, optimista:
- Csak egy pici a hiba ,hogy hazudok neha---- !
_________
Azt , hogy perfekt vagy es szereny azt mar eszrevettem en is . De hat az hallatlan , hogy tokeletlen lennel es hazug ?? Egeszen meg vagyok rokonyodve !! Bobe es Poesje tudja ezt ?

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 17:48   
2004-12-03 16:14, fellegvar:
-

Jo, hogy nem vagy tokeletes mert en tokeletlenul lennek egy "stalker" ha tudnal remekelni a kelkaposztaval, mivel tudom hogy 50 merfold radiuszban vagy!!!Neha jo, hogy nem minden tokeletes!!!---- Csak en vagyok a perfekt ember na meg szereny !!!Csak egy pici a hiba ,hogy hazudok neha---- !De azert hivnak SZENT OPTIMISTANAK.csak szerenysegem miat a szent-et melozzom.Tudod nehez stalkozni bobet innen svedorszagba.Meg tole felek is, 87 eves es makrancos majd meg jo fejbe vagna a kelkaposzta--- LABASSAL !!!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 16:14   
2004-12-03 14:48, optimista:
ilyet ??Egy magyar holgy nem tokeletes kelkaposzta fozesben? Ez majdnem kriminalis!!!)

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 14:48   
2004-12-03 13:25, Valeria:
-

Tudod a humorerzek egy fontos resze egy ember karakterjenek. Igy maradok csak optimista.De azert ha tudok mindig fogok ellenkezmi pld bobevel ,egy kicsit fellegvarral (ilyet ??Egy magyar holgy nem tokeletes kelkaposzta fozesben? Ez majdnem kriminalis!!!)Poesje vel szinten, o tudja miert "ellenkezek"

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 13:25   
2004-12-01 20:03, optimista:
-

-!!!( csak orokos ellentet akkarok lenni !!! -

Kedves Optimista, nem kellene inkabb megvaltoztatni a nevedet "pesszimistanak"?

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-02 02:44   
- De azert egy jo barbecued hamburger se rossz !!!( csak orokos ellentet akkarok lenni !!!)
_________
Kedves Optimista !
Minden etel jo, ha jol van elkeszitve ! Es a kelkaposztafozelek nem az en specialitasom nekem a rakott kaposzta sikerul jobban

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-01 21:49   

... ha nem szeretném, visszaköltöznék Kanadába
Most jut eszembe, ott élt egy ismerősöm, akinek "bennszülött" amerikai felesége volt.
És a feleség elültette az agyában, hogy csak azért nem lett sikeres képzőmüvész, mert a kanadaiak diszkrimináltak ellene!

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-01 20:03   
2004-12-01 19:04, fellegvar:
-

A kerdes azokban a magyaroban,hogy biznak ismeroseid, akik jobban szeretik a kelkaposztat mint a hamburgert???( aha most megfogtalak, nem?)De azert egy jo barbecued hamburger se rossz !!!( csak orokos ellentet akkarok lenni !!!)Ugy orulok azert, hogy realisak vagytok es szeretitek ezt az orszagot!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-01 19:04   
2004-11-30 23:57, Adam_2004:
- nemcsak ,...egy bevandorolt es ezert masodrendu, de ,...
Kivacsi lennek egyedul vagyok e?
Csak alahuzni tudom , amit az elottem valok irtak ! 23 evi amerikai eletem alatt SENKI sem nezett le soha azert mert magyar emigrans vagyok , meg akkor sem amikor meg nem beszeltem az angolt . Sot nagyon turelmesen hallgattak ,amit mondani probaltam . A szemelyes tapasztalatom az , hogy szeretik a magyarokat es megbiznak bennunk .

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-01 18:50   

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Eddig épp az ellenkezőjét tapasztaltam annak, amit irtál. Velem "hencegni" szoktak. Tényleg, bár sokszor ok nélkül.
Ha téged valaki lenéz és kihasznál, az nem a bevándorló mivoltod miatt van, hanem azért, mert:
1. - hagyod magad
2. - a másiknak kisebbségi érzése van
3. - mert hülye bunkó

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-01 18:20   
-

Egyedul vagy !!!Itt, altalaban nem neznek le senkit persze itt is vannak raszistak,antiszemitak es un 'Wasp' ok mint mindenhol!Engem pld leneznek az itteni magyarok mert az itt szuletett lanyom nem beszel magyarul.De valahogy ezt is tul-elem.EZ EGY ISTEN ALDOTT ORSZAG ( Amerikaban is vannak problemak, mint ahogy problemak vannak az egesz vilagon!De a nagy problema, hogy az egesz vilagon nincs egy masik Amerika) Remelem te is megtalalod amit keresel!boldogsagot es sikert.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-01 00:02   
-
a "benszulott" elettarsa is : masodrendunek veszi , kihasznalja es nem tiszteli ,... mert hat ,... miert ne ?

Tehat Amerikaban elsz egy amerikaival, aki masodrendukent kezel? Hazasok vagytok? Mondhatnal egy kicsit tobbet magadrol meg a szituaciorol

Adam_2004  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-30 23:57   
Sziasztok
Szeretnem megkerdezni ha koztetek van aki ugy tapasztalta hogy ,...

nemcsak ,...egy bevandorolt es ezert masodrendu, de ,...

a "benszulott" elettarsa is : masodrendunek veszi , kihasznalja es nem tiszteli ,... mert hat ,... miert ne ?

Kivacsi lennek egyedul vagyok e?

Kosz hogy olvastadd soraimat

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-30 17:45   
2004-09-28 14:59, Classic Girl:
-
Euopa: http://news.yahoo.com/news?tmpl=story&u=/nm/20040929/ts_nm/security_norway_dc_2

Axe Man Attacks Pilots, Passenger on Norway Plane

Wed Sep 29,10:41 AM ET Top Stories - Reuters

By Inger Sethov

OSLO (Reuters) - An Algerian-born man attacked two pilots and a passenger with an axe on a domestic Norwegian flight on Wednesday in an unexplained assault that police said could be linked to his asylum status."

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-28 15:49   
2004-09-28 14:59, Classic Girl:
-
kerdezi az egyik hogy milyen szinuek europaban az emberek, erre a masik azt valaszolja hogy olyan barnasak.
-
Ami nem vicc: http://www.heise.de/tp/deutsch/special/ost/17921/1.html

Der Islam sei schon zur zweitgrößten Religion geworden. Jetzt würden bereits zwischen 9 und 15 Millionen Muslims in Europa leben."

Második legnagyobb vallás lett Europában a muzulmán, 9-15 millio él már ott.

Classic Girl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-28 15:03   
ja..ok. pont errol beszeltek. ferjem probal is onnan eljonni de olyan jo benefit-jei vannak a cegnek. az egeszsegbiztositasuk fantasztikus. 100 dollcsi kettonknek, es meg a dental is benne van.

Classic Girl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-28 14:59   
Sziasztok

forditva is igaz am. ferjem egy mortgage cegnek dolgozik, ahol foleg spanyolok, azsiaiak es feketek vannak, szinte o az egyetlen feher, es tisztan latja a diszkriminaciot. kevesebb megbizast kap, nem szolnak neki ha van valami, es mindig csak a tobbiek kapnak kinevezeseket jutalmakat, holott o az egyetlen diplomas azon az osztalyon. ja,e s kepzeljetek hallja a ferjem hogy beszelgetnek a lanyok, kerdezi az egyik hogy milyen szinuek europaban az emberek, erre a masik azt valaszolja hogy olyan barnasak.

ibolyka1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 04:46   
sajnos ezek es hasonlo dolgok itt New York cityben meg ezeknek a nagy demokracia kemenceje talalhato ez megdobbento kovetkezmenyekkel jar amin mar nem lehet segiteni mert nagyon katasztrofasan csuszunk lefele "nem szinesek" megszoksz vagy megszoksz

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-20 18:09   
2004-09-20 15:40, optimista:
-
Az amerikai katonaságnál hallottam egy olyan esetröl, hogy megszünt az az állás ahol egy fekete nö töltötte be a poziciot, de az is arra hivatkozik, hogy rasszisták, nem dobhatják ki, és nem hajlando tünni, se másik felajánlott állást elfogadni, ott ül és keni körmeit és olvasgat az adofizetök pénzén!

El tudom képzelni, hogy sok ilyen eset van, ahol kihasználják azt a diszkriminácios törvényt!

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-20 15:40   
Ezek, Sharpton, Jackson stb nagyjabol abbol elnek,hogy a race issue vel zsarolnak cegeket akiknek nincs pld eleg fekete munkasuk vezeto pozicioba,ha nem fizetnek nekik mint 'contributions for JUST causes'akkor kezdodik a komedia! Mivel olcsobb nekik fizetni mint esetleg vegig menni egy prolonged lehetetlensegen amit rendszerint tamogatnak Washingtonban a EEOC--n keresztul,majdnem mindenki fizet nekik.Pld 1994 ben nalunk megfogtunk egy fekete fiut aki munkakozben drogozott a lepcsohazban egy par titkarnovel,kidobtuk oket-a fiu valahogy elment panaszkodni sharpton-hoz aki az EEOC-n keresztul megjelent az irodaba, 3 szemellyel Washingtonbol egy fekete ugyvedno egy hispanic ugyved es egy jegyzo aki rekordolta amiket targyaltunk.Az ,hogy a fiu drogozott az nem szamitott de megalapitasuk szerint valoszinu raszistak voltunk mert 117 stock broker kozul csk 4 fekete es 3 no volt es csak egy hispanic,tehat nem adunk lehetoseget a kisebbsegeknek !!!(Egybkent egy 'bernathegyi kutyat' is felvettunk volna brokernek ha meg volt a minosege es nem volt semmi kriminalis hatterre, az egyetlen cel, hogy mennyit tud csinalni a cegnek becsuletessen es persze termeszetessen sajat maganak!!!!) Mit lehetett csinalni?Egy 'kisebbsegi' ugyveden keresztul A reverenddel kiegyeztunk!!!!!Na ami erdekes Az EEOC ( Equal employment Opportunity Comission )Mivel egy government agency sose zar be egy ugyet, csak beteszik egy computer file-ba es barmi mas panasz akar 10 ev mulva is ,a file ujra eletre kel!!!Csak ,hogy tisztazam, nem vagyok raszista, habar most jon ki a fust a fulembol mert eletem legnagyobb sikerre a ----LANYOM most megy tuntetni majd a liberalis volegenyevel,a gay marriage mellett,az nem zavarja az en aranyos kislanyom,hogy "limuzin liberalnak" hivom!!!Szerinte en vagyok "elmaradva de azert fog szeretni mindig" !!!Mit csinalhatok?Csak szivom a fogaim es mosolygok !!!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 18:51   
2004-09-19 17:42, andi_usa:

-

Nekem o mar KABARE !!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 17:42   
2004-09-18 03:29, fellegvar:
-
Még egy van, akit ki nem állhatok: a nagyszáju, hangos Charley Rangle!

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó