2018. január 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Szabadidő, hobbi
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 davepapa1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-05-16 09:16   
Én a szabadidőmet arra szánom, hogy örömet okozzak másoknak a zenémmel és minden buli alkalmával az eufóriába vigyem a közönségem valami ilyesmivel.

http://www.hulkshare.com/onlydave/hellospace-01

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-20 20:39   
Már több, mint 4 éve van egy hobbióvodám. Minden második szombaton pár órában foglalkozom a helyi magyar gyerekekkel. Mostanában az ősz a témánk, és találtam egy jópofa dolgot a neten, hogyan lehet szép őszi leveleket készíteni dekorációs célra. Ma egy barátnőmmel neki is fogtunk kipróbálni. Javaslom mindenkinek, aki szeret magakészítette dolgokkal bíbelődni.

Kell hozzá sütőpapír, olcsó, egyrétegű fehér szalvéta, néhány szép formájú levél és ősz-színű zsírkréták, lehet a legolcsóbb kínai, vagy törött maradékok is. A robotgépben színenként megőröltem a krétákat és egy-egy kis tálkába, dobozba raktam (reszelni is lehet, csak az ujjunkra kell vigyázni ). Egy régi törölközőre terítettem egy réteg sütőpapírt, erre a leveleket, majd a szétnyitott szalvétát. Most beszórtam - nem túl vastagon - a szalvétát a krétamorzsával, szépen elosztogatva a színeket. Erre jött a másik szalvéta, majd a másik sütőpapír. Érdemes legombostűzni a sarkokat, hogy ne másszanak el. Most egy forró vasalóval elkezdjük vasalni a felső papírt, erre megolvad a kréta és szépen elfolyik. A vasaló talpával lehet terelgetni, hogy mindenhová jusson. Aztán kicsit hűlni hagyni, majd a sütőpapírokat eltávolítani. Egy tűvel vagy valami hegyessel körberajzolni a leveleket és szépen leválasztani, kell a következő laphoz Aztán már csak ki kell vágni a szép leveleket.

A tűvel ereket is lehet bele karcolni.

Másik jó találmány a főzött lisztsógyurma.
5 perc alatt kész, nagyszerű anyag, akár ehető is, nem kell félteni a kisebb gyerekeket se, és tisztán lehet vele dolgozni. A recept:
Végy egy 2 literes lábast, tegyél bele 2 deci vizet, fél deci citromlékoncentrátumot (olyan citromforma flakonban árulják), 3 evőkanál konyhasót és 2 evőkanál étolajat. Forrald fel, húzd le a tűzről. Ha színes gyurmát akarsz, most tedd bele az ételfestéket, sötétebbre hagyd, mint szeretnéd. Most önts bele 25 deka lisztet, és egy kanállal keverd jól össze. Pillanatok alatt lesz egy gyurma állagú anyagod, amit langyosra hűtve jól átgyúrsz. Zacskóba téve a hűtőben hónapokig eláll, csak hetente dömöcköld át egy kicsit.

Jó játék volt, remélem, a gyerekek is élvezik majd.

Anyukák-apukák, nagyik és nagyapák, munkára, játékra fel!

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-14 20:53   
2005-01-12 17:06, Zuloaga:

A töltött káposzta nekem nagy munka, inkább várok, hogy késöbb legyen füstölt csülek, amikor a húsfeldolgozási cégek gyüjtik karácsonyra a sonkákat, akkor sok csülök lesz a piacon és akkor csinálok egy jó savanyú káposztát füstölt csülekkel. Magamnak tejfölösen, felségemnek naturell.

Szorgos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-08 09:35   
2005-03-04 13:50, hunor:
-
TIMIKELOZ UZENETE:
-

Szia Timi és Mindenki!

Gyöngyfűzéssel és egyebekkel kapcsolatba tudom ajánlani a http://kezimunka.lap.hu/
vagy a httb://bizsu.lap.hu , http://kreativ.lap.hu
Remélem találsz olyat ami elnyeri tetszésedet.
üdv. Antonia

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-04 13:50   
TIMIKELOZ UZENETE:

Sziasztok,

Az en magyarom nem olyan jo, mert az iras nehez nekem, pedig beszelni tudok. En itt lakom Hollandiaban es a mamam magyar es bisztos talalkoztatok vele a chat-en. A neve Hugi. De a kerdeszem: Engem erdekel a gyongyfuzes. Ez a hobbym. Van vallakinek ötlette vagy tippei? A mamammal csinallom egyutt.

Varom valaszotokat es otleteiteket,

Timi

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 19:42   
2005-01-12 14:45, Pompéry Berlin:

-

Megboldobult edesanyadnak szaz szazalekig igaza lett volna

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 17:16   
Zuloka szivesen összerakok egy nagy fazekkal mire jösztök .

Kedves optimista nem meg nem erkezett semmi ide, de mar ismerjuk a sved postat mi ketten , majd csak eljön

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 17:06   
-
momento! optimista, húzd be a féket!
Böbe, én szívesen fogadnám, ha hobbiból összeszerelnél nekem egy pár töltött káposztát.

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 16:49   
2005-01-12 15:52, bobe:
-

Te kis 87 eves te ?ARTATLAN???Auto osszeszerelesrol irkalsz ahelyet,hogy kelkaposztat "szerelnel ossze "!!!!!!!Remelem megkaptad amit kuldtem az unalmas helyrol.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 15:52   
Zulo te hiszel Rigojanosnak ?
mindenbe belekever engem artatlant ,en csak egy auto összeszereleset reklamoztam es ez lett belöle

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 15:47   
2005-01-12 15:44, Zuloaga:
-

Ki hozta fel ezt a témát? Mi köze ennek a hobbihoz?

Bobe kezdte!!!!!

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 15:44   
Levagyok meredve. Komolyan. Nekem ez olyan téma, hogy ... üzletkötői pályafutásom során kétszer találkoztam a témát érintő ajánlattal. Egymástól függetlenül, egyik magyar volt, a másik spanyol. Nem szeretnék kitérni egyik ország temetkezési szokásaira sem .. a lényeg, most hirtelen nem tudom kinek az apósa véleménye ugrott be, misterint .. a dolgok elintéződnek, vagyis, senki sem maradt fenn ...
Mellesleg, ebben a kis külvárosban, ahol élek, köztiszteletben álló személy a temetkezési vállalat tulajdonosa. Egyébként kedves, udvarias muki (ezt csak azért tudom, mert a parkingban többször találkozunk, ahol ő is bérel "parcellát" - jaj de hülye vagyok).
Mindig szivar lóg a szájában, amit anyósom szemlátomást nem kedvel, mellesleg én sem, de megjegyzem, szerencsétlen, annyi halott között legalább legyen valami földi szenvedélye.
Apósom megjegyzése már más. Ő, mármint a temetkezési vállalkozó, biztos üzletet űz. Mindig van kereslet.

Ja, azt nem mondtam, hogy az üzleti ajánlatokat elhessegettem.
Nem tudom feldolgozni a témát.
Nem tudok kereskedelmi szempontból sem gondolkozni benne.
Nem tetszenek a morbid dolgok.
Nem akarom , hogy meghaljon bárki. Nem akrok én sem meghalni.

Ki hozta fel ezt a témát? Mi köze ennek a hobbihoz?

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 15:20   
2005-01-12 15:02, rigojanos:
-
Az örökkevalosagot nem lehet dideregve egy melyhütöben eltölteni

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 15:09   
2005-01-12 15:02, rigojanos:
-

Megfelelő hobbi a szabadidő eltöltéséhez

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 15:02   
2005-01-12 14:45, Pompéry Berlin:
-
De ha már az olcsó temetésnél tartunk: errefelé nagy divat Csehországba menni hamvasztatni. ...Megboldogult édesanyám erre azt mondaná: "Ezeknek a jómód elvette az eszét!"

Ha mar itt tartunk, nekem a fagyasztastol all egnek a hajam. Annak is foleg attol a valtozatatol, amikor levagjak a fejet, es csak azt fagyasztjak le. Mert hogy majd egyszer, amikor a tudomany mar elrehaladottabb, akkor ki lehet fagyasztani az illetot, es igy vagy ugy feleleszteni. Ez persze nem olcso, de megis sikerul megeteni eleg embert minden evben, hogy jo biznisz legyen fenntartani az ilyen fagyaszto/tarolo laboratoiumokat.

Egyebkent mindenre fel vannak keszulve, es fejjel lefele fagyasztjak a halottakat, hogy ha veletlen valami aramkimaradas kovetkezteben kiengedne a tartaly, kicsurogna a folyadek, stb, akkor csak a labak vesszenek karba, de az ertekes fej csak legvegso esetben.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 14:45   
2005-01-12 00:08, Valeria:
-
...Lehet azert osszehasonlitast tenni temetkezesi vallalat es diszkont kozott mielott az ember eldonti, hogy melyiket veszi meg.
-
Ez legyen az örökösök gondja. Apósom mondta egyszer, hogy a temetés, annak körülményei, költsége öt nem izgatják. "Fönt még nem maradt senki." Ez nagy igazság.

De ha már az olcsó temetésnél tartunk: errefelé nagy divat Csehországba menni hamvasztatni. A Prága és Zinnwald között félúton található krematórium reklámcélokkal turistautakat szervez berlinieknek. Megmutatják a barátságos és tiszta körülményeket, aki akar, végignézhet egy hamvasztást. A riporter csupa elégedett emberrel beszélt hazafelé a buszon. Megboldogult édesanyám erre azt mondaná: "Ezeknek a jómód elvette az eszét!"

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 14:27   
2005-01-12 00:28, bobe:
-
Ha nyugalmat akarsz a ferjed szerelje össze :D
-
Magam is igy gondolom. Most éppen van elég és müködö autó a ház körül, csak elméletileg érdeklödöm. Hátha ...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 00:28   
2005-01-11 23:48, Pompéry Berlin:
-
2005-01-09 22:40, bobe:
-
Te, Böbe, ez aztán jár is? Ugyanaz az ára, ha én szerelem össze, vagy a férjem? Ez ellen mär elöre tiltakozom!!! Mert az eredmény garantáltan más.
-
Ha nyugalmat akarsz a ferjed szerelje össze

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 00:08   
Judit:

Nagyon ugyes dolognak tartom. Lehet azert osszehasonlitast tenni temetkezesi vallalat es diszkont kozott mielott az ember eldonti, hogy melyiket veszi meg.

En mar reg ota diszkont szemuvegesnel veszem a szemuvegemet. Ferjedet nem lehet rabeszelni hogy o is ott vegye? Semmivel sem rosszabb mint a draga szemuveges.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-11 23:52   
2005-01-11 23:28, Valeria:
-
N.o-ban van egyre nagyobb tért hódít a koporsó-diszkont. Ez nem vicc. Ahogyan a Fielmann is szemüveg-diszkont. Öurasága komoly borsot tör a méregdrága látszerészek orra alá. Megvallom, nehezen is értem, hogy a férjem szemüvege miért kerül rendszeresen 600,- €-ba. Talán meg kellene próbálnia a Fielmann-nál. A koporsó esetén más a helyzet, az egyszeri vétel. Általában. Ott nehezebb összehasonlítani utólag.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-11 23:48   
2005-01-09 22:40, bobe:
-
Te, Böbe, ez aztán jár is? Ugyanaz az ára, ha én szerelem össze, vagy a férjem? Ez ellen mär elöre tiltakozom!!! Mert az eredmény garantáltan más.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-11 23:28   
Miert lenne izlestelen? Arra is egyszer szukseg lesz es biztosan olcsobb mint a temetkezesi vallalatoknal.

rika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-11 22:23   
Apropó IKEA
A koporsó az árucikkek listáján, izléstelen?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-09 22:40   
Hölgyeim es uraim kicsit kesön jött ötlet de eleg jo az Ikea legujabb ötlete :

jo kis ajandek fiuknak lanyoknak olyan mint egy Lego

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 22:01   
2005-01-05 19:20, GSusanne:
Denjul munkái.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 21:45   
2005-01-05 19:20, GSusanne:
-
Talentum ez, kézügyesség, le a kalappal Denjul.

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 19:39   
Gsusanne!!!!!!!!!
Denjul!!!!!!

Gratulálok,gyönyörű!
denjul,nagyon szerény vagy
itt nálunk nagyon drágák ezek a fajátékok

Le a kalappal.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 19:33   
2004-12-29 23:06, Ibolya:
-
Már a szomszéd rovatban is mondtam, hogy rengeteg tippem van, de mekkora legyen?

GSusanne  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 19:20   

Denjul munkái.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-01 22:51   
Kösöznöm, -odataláltam!!!

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó