2018. január 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Szabadidő, hobbi
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-31 19:59   
2004-12-31 19:51, OMGI:
Kedves MON-társak, ki emlékszik, hol volt a fotósok topikja.
________
Omgi !
Probald meg itt :
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=585&forum=26

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-31 19:51   
Kedves MON-társak, ki emlékszik, hol volt a fotósok topikja.
Fel akarok tenni egy "rejtélyes" képet, amire a "hozzáértôk" véleményére lennék nagyon kíváncsi.
Bocs, hogy belebújtam a kézimunkázok támájába, de hát ez itt a "hobbi"...is.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-29 23:06   
Kedves Keresztes Ibolya, engemet meg irásos asztal teritö érdekelne Édesanyám egy régi hagyományos irásos párnát ajándékozott és most egy hozzá hasonlo aztalteritöt szeretnék melléje. Sajnos az irásos kézimunkához nem értek. Tudtok-e segitteni?

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-21 21:39   
Gratulálok a gyűjteményedhez. Nagyon szorgalmasan gyűjtőgetsz. Napról-napra szaporodik az anyagod.

Novembet 13.-án lesz az egyesületünk éves beszámolója. Érdeklődőket szívesen látom. Szállás megoldható, ha időben jelzed.

Üdv.: JUÁR

shellő  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-20 21:51   
Itt vagyok én is a szalvéta gyűjtő, de már csak tényleg ritkán nézek be ide nagyon leült ez a topik is.
Ja egyébként 44 100 db szalvétám van már!
Shellő

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-20 21:41   
Alapvetően a makramé készítés is egy hobbi. Vagyis besorolható annak. Ellenben neincsenek errefelé tényleges gyűjtők?

Üdvözlettel: JUÁR

KERESZTES_IBOLYA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-14 13:10   
En keszitek MAKRAME falvedoket, minden meretbe, ha erdekli, akkor irjon nekem.
Ibolya

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 19:34   
http://kezimunka.lap.hu/
baloldalt lenn 4 weblap, svéd, szlovén, angol, orosz.
sok sikert, jó munkát

Ria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 19:19   
Makrameval kapcsolatban a neten tudtok valahol valami "otlettarat"? Elkeszult az uj lakasom es szeretnek par makrame kiegeszitot is. Ha mar a falra gobleineket rakok, akkor nem veszek viragtartot, hanem csinalok egyet

Koszi
RIA

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-21 21:16   
Éppen három napja kértek fel arra, hogy segítsek egy kiállatást összehozni horgolásokból kicsiny kis falunkban. Hegyfalun Magyarországon. Vállaltam is az idős hölgynek annak ellenére, hogy az anyagát nem ismerem. Igy konkrétumot nem tudok írni.

Üdvözlettel Árpi

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 19:25   
2004-08-12 04:45, andi_usa:
-
2004-08-12 03:06, Annita:
-

Keresövel csak ezt találtam: http://hungaria.org/ahm/muzeum/index.php?get=csipke

Ez is szép:

Gyerekek, az a kép -ismereteim szerint Halasi csipke (Kiskunhalasról), amit bizony sem nem vernek, sem nem horgolnak, hanem bizony parányi tûvel szônek. Többször láttam a helyszínen a készítés fázisait.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 09:41   
Macramét én is készítettem,mindkettő a konyhám falán díszíti.Nagyon kellemes hatása van az étkező körül.Mégegyszer nem tudom hozzáfognék-e,mert 2 m magasságú és kettő van belőle.Nagyon hangulatos mert szines golyókat is belecsomóztam!)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 23:24   
2004-08-12 22:59, Annita:
-
Elfelejtettem emliteni hogy imádok minden csipkét, disznek vagy ruhának is?

Az ebédlöasztalomat nagy csipketeritö fedi amit keresztmamán horgolt, a nappaliban egy szekrényen nagyamám készitett csipketeritö tündököl, az ebédlö görasztalán pedig nagynéném által horgolt csipketeritök vannak. A varroszobámban vannak a magyaros himzések, falvédö, diszpárna, teritök, egy nagynéném által himzett magyaros teritö a könyvtárszoba kisasztalán van üveglap alatt hogy védje. Az ebédlö szekrény is tele van kisebb csipketeritökkel, részben rokoni készitmények, részben készen vettek. Minden szobában van lent valami rokoni készitmény, a gobelinkép amit keresztmamám himzett, a háloban log.

Meg tudom érteni viszont, hogy nem kedvenced az olyan, amire rossz emlékeid vannak. Csodálom türelmedet, sose horgoltam olyan vékony cérna teritöket, a horgolásaim mindig pamuttal voltak.

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 22:59   
2004-08-12 18:11, andi_usa:
-
A macramét ismerem, de sose készitettem magam.
-

De attol meg tetszik, ugye?

Mar nehogy felre ertsel, az Istenert: a varrast sosem kedvtelesbol tettem, de tettem, mert nekunk ott igen-igen sok mindent kellett tennunk, meg amit utaltunk is.(pl. az ideg-olo sporlast, az eszmeletlen sorban-allasokat "csirke-nyakert!!", stb, stb..) Igy tehat, az nem is lehetett hobbim. A zsinorozas, az mar igazi hobbi szamba ment, mert ha csak egy percecske szabadom jutott, a csalad mellett, rogton kaptam azt kezbe, es nagyon beleadtam minden szep-erzekemet.
Majd talan kesobb, sajatomrol is sikerul fotot mutatnom. (ahhoz meg vennem kell valamit, de ahhoz ki is kell mozdulni.. na szoval, kesobb)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 18:11   
2004-08-12 10:58, Annita:
-
Köszönöm, igy érthetöbb. Én kedvtelésböl varrtam gyerek ruhákat, nem volt olcsobb anyagüzletekben anyagot venni, akkor még nem ismertem ugy a thrift store-okat és hogy ott lehet kapni még anyagokat is.

Volt akkor két discount üzlet ahova jártunk ahol néha hibás dolgokat árultak, amit helyre lehetett hozni.

A macramét ismerem, de sose készitettem magam.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 15:33   
-
Ellenben, igazi buszkeseggel arulhatom el, hogy ugyanakkor, reges-regen, gyonyoru zsinor-horgolasokat keszitettem.

Hasonlo elmenyeim vannak nekem is errol.Kedvenc kezimunkam volt nekem is "reges-regen" a makrame keszites , meg abroszt is keszitettem, amit magammal hoztam tobb kis teritovel egyutt.A menyem irigyli a legjobban es megszerette volna tanulni, de akinek a gomb felvarras is gond , az sohasem fogja megtanulni.

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 10:58   
2004-08-12 02:56, Annita:
-
Andikam, a varrassal, esetemben az a helyzet, hogy magamnak mar kar lenne varrni barmit is ( ), most pedig -meg egyelore (?)- nincs a kozelemben, akinek varrhatnek. Valamikor reges-regen en is varrtam. Nem hobbibol! Muszaj-bol! (..tudod.. a "dicso˝ Romaniaban )
-

-kis utolagos magyarazat:

Muszajbol a gyerekek kis nadrag-, ruhacskajat varrtam volt, reges-regen, mert ugy meg mindig olcsobb volt, mint keszen. Ha ugyan keszen lett is volna valamifele valasztek, azokban az idokben!!

Most pedig meg egyelore nincs kinek varrjak, de itt a valasztek amugyis oriasi, es olyan szepeket varrni sem is lehetne (csak eppen mar unokat kellene hozzon a golya, es IDE, nem ODA!)

-igy mar erthetobb?

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 08:43   
zsinor-horgolas = macrame (tehat)
..bar ez bizonyara csak a mi kitalacionk volt, marmint a zsinor-horgolas, mert ha most jobban belegondolok, az a kifejezes egyaltalan nem is szol a himzesrol, ami viszont nem is igazan himzes, hanem kitoltes... no, szoval erti ezt az, aki nem csinalta?

Ha ott, es a praktikat ertok koreben, valaki azt kerdezte eppen; Most min dolgozol? es en csak annyit valaszoltam, hogy "zsinorozok", az maris elegendo volt. A kovetkezo kerdes az lehett: Hol tartasz? vagyis melyik fazisnal eppen?
-ugye erdekes.

Ja, meg csak annyit, hogy zsinort, csak ugy a zsinor kedveert, senki sem gyart.. ..tehat innen ivodhatott belenk a tudat, hogy aki zsinort horgol, az azt fel is hasznalja!

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 08:24   
Andrea, annal sokkal szebb.
Am igy jar az, aki valamit kozolni akar, de csak felig-meddig teszi, ezert nem is ertik meg mondandojat.
A zsinort meghorgoltam, majd anyagra, elore kinyomtatott mintara (ra) erositettem. Akkor kezdodott el az igazi muveszi munka, a himzes, mi csak ugy mondtuk a "kitoltes", sok fele himzes-tipussal behimezni a format (level, szirom, köztes hely stb.), vegul mikor mindent behimeztem tetszesem szerint, jott a kimosas, vasalas. Azutan kellett nagy odafigyelessel lebontanom az anyagrol a kesz "mestermuvet".

Kozben en is keresgeltem, ime:

-es itt pedig megnezhetsz tobbet is, es a zsinorfajtakbol is kettot:
http://www.gart.ro/macrame.htm

En sosem dolgoztam feherbol (alb=feher; bej=kremszin), mindig kremszinubol, ami csodasan mutat pl. mahagoni butoron.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 04:45   
-
Milyen a zsinor horgolás? Van rola képed amit fel tudnál tenni? Minden szép kézimunka érdekel engem. Sok mindent talán ismerek de a nevét nem tudom.

Keresövel csak ezt találtam: http://hungaria.org/ahm/muzeum/index.php?get=csipke

Ez is szép:

Csodálom a himzöket is, apai nagymamám készitett nekem régen egy szép magyar párnát, szeretném késöbb megtanulni én is.

Ami a varrást illeti, nálunk a bécsi divatiskolába volt ironikus vicc, hogy ha más nem, majd elmegyünk futoszallag varronönek. Gondolom olyasmi volt a Te esetedben a muszály Romániában? Nekem szerencsére sose kellett, talán azért szeretek a mai napig is varrni.

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 03:06   
Ellenben, igazi buszkeseggel arulhatom el, hogy ugyanakkor, reges-regen, gyonyoru zsinor-horgolasokat keszitettem. Nehany azokbol itt van velem, es eddig, ahany kanadai csak latta, amuldozott. Egyikuk enyhe hajlandosagot is mutatott a megtanulas irant, de megcsak a horgolo tu sem allt jol a kezeben; olyanszeru latvany volt az szamomra, mint ahogyan Szigy leirta volt a mai kis-iskolasok kificamodott ceruza-fogasi modjat..

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 02:56   
Andikam, a varrassal, esetemben az a helyzet, hogy magamnak mar kar lenne varrni barmit is ( ), most pedig -meg egyelore (?)- nincs a kozelemben, akinek varrhatnek. Valamikor reges-regen en is varrtam. Nem hobbibol! Muszaj-bol! (..tudod.. a "dicso˝ Romaniaban )

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 02:50   
2004-08-12 02:29, Annita:
-
Ezt a fajta römit nem ismerem, de emlékszem mikor nagymamám és anyám is, patience-t raktak ki szorakozásbol amit én is megtanultam. Most a computeremen játszom néha ha hosszu letöltés van a Spider Solitaire-t.

Senki sem válaszolt nekem az overlock kérdésemre, ugy látszik senki sem varr a MON tagok között. Közben megoldottam és sokat használtam azota az overlock gépet, ruha- és berendenzési készitményekre.

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 02:29   
Nagyon kivancsi lennek, van-e rajtam kivul meg valaki, valakik, akik szabadidejukben igazi tablara rakos römit jatszanak?
Vissza-olvasgattam e topikban, es amikor a kovetkezo beirast (F.Zs.) olvastam, -igen nagy megelegedesemre!-: " életkor elo˝rehaladtával eljut az ember oda, hogy csak azt teszi, amit szeret, vagy amit akar.", nos, akkor jutott eszembe, hogy talan elmondhatnam forumos barataimnak, hogy nekem meg mindig ez az ódivatu, de nagyon szorakoztato, tartalmas (gondolkodtato, kombinativ) jatek a kedvencem, hogy-ugy-mondjam ez a legfobb szorakozas-hobbim.
Utobbiakban csuda jo, hangulatos legkört teremtunk azzal, hogy az estere lehülö teraszon, gyertyafenyeknel jatszunk, neha, kesö hajnali orakig. Kombinalgatas kozben csodasan lehet hallgatni, az ejszaka csendjeben, a termeszet csendjet.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-29 22:44   
Ki ért az overlockhoz, itt serger-nek hivják?

Napok ota bajlodom a beállitásokkal amik valahogy el lettek csavarva. Ez egy europai árammal müködö Toyota modell, van hozzá németül leirás is, de sehol nem mondja mire kellene állitani (számozva van) a 3 feszesség állitot hogy rendesen müködjön. Régen müködött egyszer mikor a Hollywood hinta huzatát készitettem vele, de mikor a varroszobámat leköltöztettem, valahogy el lett csavarva. Kerestem az Interneten is, ott könyveket, kurzusokat tanácsolnak, ahogy látom nagyon sok nönek porosodik az ilyen gép a szekrényében, nem vagyok egyedül a vergödésemmel!

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-11 13:40   
2004-04-11 03:33, nyanyabandi:
Szia Szuzi!
Ezt a témát már a múltkor az egyik leveledből kiírtam, ha találok valamit jelezni fogom. Látni láttam már több félét is. A nagyobbik lányom szörnyecskéket gyűjt. Olyan kabala, aminek kicsit torz a feje és a haja álltalában égnek álló és különféle színű. Méretre az 5 cm-től a 40 cm-ig van már.
Írj magánba, hogy könnyebb legyen:
kepeslap.muzeum.barati.kor-hegyfalu@dpg.hu

-

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-11 13:36   
Szigy, megittam a kavemat, tisztul az agyam, mar ertelem amit mondani akartal, hiaba en is a kort gyujtom a legbiztosabban.Ami a szeretet gyujtest illeti, inkabb az adast gyujtom, kinek megint mennyit tudtam, olyan jo erzes, jobb mint kapni,-jobban melegiti a szivet, kis szazalekban visszakapom az emberektol, nagyobb szazalekban az allatoktol, AZ AKI FELETTUNK VAN mindig ugy ereztem hogy nem kivan tolem szeretetet csak annyit hogy jo legyek es ne bantsak masokat,segitsek ha lehet, ezt en mindig meg is teszem, -ezert van az hogy ,-ne vessetek meg de nem erzem szukseget hogy belepjek akarmilyen templomba, isten itt van a szivemben,mellettem , erzem es tudom es azt is hogy nem neki kell hogy folyton azt bizonygassam hogy mennyire szeretem, hanem azt a korulottem levo dolgoknak, fu, fa allat virag ember.Erre van szuksege. Na tenyleg megyek vissza egy kicsit aludni meg ha megittam is ezt a kavet.Koszi a szeretetedet ha irantam erzed Szigy.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-11 13:18   
Kedves Szigy fulladjak meg ha erten amit itt most mondtal, igaz hogy hajnal van felkeltem hogy kiengedjem a macskakat csak belekukkantottam a gepbe amig visszajonnek, es meg nem tert eszre az agyam,-elemezgetem de nem megy, magyarazd meg legyszives de ha nem majd megprobalom megfejteni ha felebredtem.Most megyek vissza aludni, jo ejt.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-11 03:47   
2004-04-11 03:33, nyanyabandi:
-
Nekem nincs semmi hobbim, improvizálok, ami jön, az elkap, orrba-szájba utolsó vérig művelem, gyűjtöm, szeretem, megsatöbbi. Egyetlen igazi hobbim van: az, hogy nincs hobbim, és ezt gyűjtöm. Régebben ezt-azt, eredményt és irigyeket, örömöt és örömebbet, ok- és oktalan leveleket.
Újabb időkben a kort gyűjtöm. Meg fogtok lepődni: ebben sikeres vagyok, ez az ellentétpárja a pénzgyűjtésnek. Utóbbit, ha van, elhajigálom, mert szórakozottságomban elfelejtem, hogy van fontosabb, mint örülni az életnek és örülni az örömnek. Ettől boldognak képzelem magam. Mert úgy érzem, hogy aki fö... (nem jó, változtatok:) Aki Fölöttem Van, nagyon szeret. Ezt a szeretetet szeretném gyűjteni. Mert én is szeretek. Úgy általában, és ebből nagyon kevés embernek sikerül kidolgoznia magát. De vannak ügyes dolgozók, ez kiderült.
Most Titeket gyűjtelek, mert éppen most éppen erre jártatok Ti is. Mindennek van magyarázata.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-11 03:33   
Juar, adtam fel lapot, remelem odaer.A lanyom 4 eves kora ota gyujti a My little Pony lovacskakat, de csak azt amelyik talpaban bele van irva hogy hasbro.Ha latsz olyat amivel a gyerek mar nem jatszik akkor ad erte lapokat, a gyujtemenyet ki akarja egesziteni olyanokkal ami meg nincs neki. Udv, Szuzi.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó