2018. december 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Kortárs képzőművészet (kiállítások, eszmecsere, gondolatok)
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-06 10:02   
2008-06-03 15:48, Ferencz Zsuzsanna:

Szerintem sincs ezzel semmi baj. Nem kéne túl misztifikálni a történelemnek ezt az alakját. Szimpatikusnak nem tartom, a hülye ordibálása meg kifejezetten idegesít, de nem ő volt a tettes, hanem az őt éltető, istenítő, fenéknyaló, kiszolgáló milliók. Sokan szívvel-lélekkel, mások önös érdekből vagy félelemből álltak mögé.
Inkább azon aggódnék, hogy egy ideje megint gazdasági válság van. Az élelmiszerárak a tőzsdéken egyre feljebb kúsznak, miközben Európaszerte tízezer literjével öntözgetik ki a tejet. Ezt a forgatókönyvet mintha már láttuk volna...Hitler halott, de bármikor támadhat új diktátor a semmiből. Itt szaladgálnak köztünk, mint szobafestő, cipész vagy informatikus.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-06 08:05   
Kedves Mary,
elnézést, hogy nem közvetlen a témához szólok hozzá, de amit írtál elevenné teszi benyomásaimat életem egy rövid, de sorsdöntő szakaszáról. Nem messsze az általad említett tribüntől, a volt Grundig műveknél volt a kitelepülők lágere. Itt eltöltött kb. egy hét alatt volt alkalmam megtekinteni a tribünt. Impozáns konstrukció, főleg akkor jól össze tudtam hasonlítani a Ceausescu-féle grandomániával. Személyszerint sajnálom, hogy annyira el van hanyagolva, meg kéne őrízni mementonak.
Írtam neked privátban is.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-05 22:06   
2008-06-03 15:48, Ferencz Zsuzsanna:

Ezek szerint Hitler megkapja, amit megérdemelt: minden bámészkodó megcsodálhatja a viaszba fagyott bajuszát, anélkül, hogy ö protestálhatna
-
Nem tudom, mit szóljak hozzá.
-
Szerintem a Madame Tussaud kabinettje a mindenkori személyiségekkel nem tehet kivételt. Vagy mondjuk inkább azt, hogy Hitler nem is létezett? Vagy semmilyen szerepet nem játszott a történelem folyamán?

Ez többek között egy érzékeny pont Nürnberg és München között. Nürnberg beismeri és elismeri a neve alatt elkövetett bünöket, megpróbálja jóvá tenni a múltat(habár a mai nemzedéknek semmi köze a múlthoz, mégis megszavazzák). Kiállítások között élek, a nürnbergi perektöl a Reichsparteitag-ig minden a közelemben van. München vonakodik, nincs kiállítás, nincs pénz ilyesmire.

Nálunk nem kiállítás, de megvannak a tribünök (ismertek a fekete-fehér filmekböl) - ma tollaslabda hely. A Hitler által épitett masírozó hely (kb. 2 km hosszzú) ma parkolóhely a világhíres Nürnbergi Kiállításnak. Hétköznap a normál halandónak, a világbajnokságnak (hoki+foci), a grillezöknek a Dutzendteichnál.

Mindig kiráz a hideg, ha a gyommal, mohával belepett lépcsöket látom (a tribünnél). Nem renovál senki, a természet teszi a dolgát, de azért még megvan minden.

A város maga megtalálta a módját, a régit az újjal összehozni. Ezért nincsen tabu.

Mme Tussaudnál sem kellene.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-03 15:48   
Berlinben, júl.8.-tól kezdve, nem messze attól a helytől, ahol Hitler öngyilkos lesz, Madame Tussaud kiállitja a Führer egyenruhás, életnagyságú viaszszobrát. A beléptidij csaknem 20 euróra rúg, de biztos vagyok benne: sokan megnézik a szobrot.
Nem tudom, mit szóljak hozzá.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-27 16:31   
2008-05-22 12:20, perec:
-

Majd mesélj!
-

Hamarosan.

Hunor

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-22 17:17   
2008-05-22 12:20, perec:

Ha jól tudom, a Fényképezés topikban volt róla eszmecsere egy fotós oldal kapcsán.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-22 12:20   
2008-05-21 22:32, hunor:
-
Ha jól emlékszem, erről (vagy legalábbis ehhez nagyon hasonló kiállításról) már csevelyegtünk évekkel ezelőtt, akkor talán éppen valahol Amerikában volt? Csak most nem jut eszembe, hova is írtuk be.
Majd mesélj!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-21 22:32   
Vajon jó topikba írom?
Mindenesetre, ez szerepel a hétvégi tervek között:

Hulla szag nélkül

A Bodies nem gusztustulan, sőt még csak művészkedni sem akar. Családi program a kibelezett emberek és a halott magzatok megtekintése?
http://index.hu/kultur/klassz/bodies592/

Hunor

eva fellner  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-21 16:22   
Kedves tagok,

aprilis 2.-tol-15.-ig New Yorkban fogok osztrak kollegakkal kiallitani. Cim gallery24 D.U.M.B.O. Nagyon örülnek, ha magyar müveszek, müveszetkedvelök eljönnenek a kiallitasunkra.
Üdvözlettel,
fellner eva

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-21 12:30   
Kedves Ember, gratula. Feltehetnél néhány fotót. Vagy százat...

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-21 12:15   
Kedves Mónika,

sajnos nem tudok most Szigetvárra utazni, de már az is nagy öröm számomra, ha végre a nevedet olvashatom a MON-on. Gratulálok a kiállításhoz, aminek a sikere - ismervén néhány fotódat - eleve biztos.
Szeretettel
Frédi

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-21 10:55   
Kedves Emberek, holnap, a Kultúra Napján nyílik Szigetváron, a Vigadó Galériában 2. önálló kiállításom, ahova a szervezők szeretettel várnak mindenkit. Megtekinthető február 16-ig.

http://www.info-szigetvar.com/ajanlo/show/669

Legyetek jók vagy rosszak!
Zulo

eva fellner  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-21 10:19   
2006-07-08 18:24, Fredi:

-

szerintem egy sebesegvalto vagy talan tevedtem?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-03 03:56   
Gambri, szeretem a festményeidet. Nem aprózod és nem félsz a színektől.

gambri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-02 21:39   
uj kepek: http://www.kiralygabor2007.extra.hu

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-30 07:47   
Vettem észre, hogy olykor a kis piros jelzötàblàim meglopnak tölem ezt-azt, ilyen-olyan inyencségeket. Ezt a "remeket" is csak most vettem észre teljesen véletlenszerüen. Gratula a szemfüles Fényképésznek!! De az incognito művésznek is!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-08 18:24   
Ezt a műremeket ma az erdőben fényképeztem. Lehet tippelni, hogy az ismeretlen művész mit is akart ábrázolni.
Photobucket - Video and Image Hosting

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-06 12:32   
2006-05-06 02:33, rigojanos:
Ott, hogy egy uvegmunkakat kiallito galerianak mire van szuksege, hogy jobban menjen

sorry! Igen... csak kár hogy a Galériás Fiatalasszonyka nem szál be eszmecserénkbe.

Például a kérdés mit ért ö az alatt hogy "már mindent meg tett de még se megy"?
Hol van a Galeria a Váci utcába vagy Zuglóba?
Kezdö Müvészek-röl, ismert Müvészekröl van szó? stb

De mindennek ellenére, a tapasztalatom hogy a mai "media-világba" a beharangozás, publicitás, mint szuggesztiós-agymosás beoltás a legfontosabb független a produkt, vagy Galeria, vagy zenei minöségtöl. Ehhez pedig kell sok money.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-06 02:33   
2006-05-05 16:53, huba:

Ott, hogy egy uvegmunkakat kiallito galerianak mire van szuksege, hogy jobban menjen

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-05 16:53   
2006-05-04 21:12, rigojanos:
-
hol is tartottunk?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-04 21:12   
2006-05-04 21:06, huba:

Azt hiszem itt valami felreertes van. Vagy fogalomzavar? Az uvegmunkakat kiallito galeriarol van szo, illetve az azzal es az ott kiallitott munkakkal kapcsolatos hirveresrol.

Vagy Te most zeneszekrol beszelsz?

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-04 21:06   
2006-05-04 20:11, rigojanos:
Ki az a valaki, akinek elkuldheti az ember a muveszek munkait?

verlag, kiadó, produzent.

Es mire valasztanak ki?

az attól függ milyen a hangulata

Es egyaltalan miert kuldene barhova a munkakat?

mert különben csak a nagyinak öröm amit csinál.

ezt a fentit nem nagyon ertem, megmagyaraznad bitte?

ezt nem lehet megmagyarázni. Ez így volt és így lessz. Sokaknak marad a zsíroskenyér és ha egyszer meghalnak felfedezi öket valaki és milliomosok lesznek.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-04 20:11   
2006-05-04 19:19, huba:

2.elküldöd valakinek a produktot (vagy Galeri müvészek stb.) egy olyannak aki havonta kap 100-val ilyet ebböl a célból... arra várva hogy "egy kis szerencsével" kiválasszák öt a publicitás céljából.

Ki az a valaki, akinek elkuldheti az ember a muveszek munkait? Es mire valasztanak ki? Es egyaltalan miert kuldene barhova a munkakat? ezt a fentit nem nagyon ertem, megmagyaraznad bitte?

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-04 19:19   
2006-05-04 18:51, rigojanos:
Ebben (is) kulonbozik ez a terulet a reklamtol, hogy a kreativitas (es egy kis szerencse neha) az, amin mulik a publicitas

itt különbséget kell tenni,
1.te menedzsereled magad
2.elküldöd valakinek a produktot (vagy Galeri müvészek stb.) egy olyannak aki havonta kap 100-val ilyet ebböl a célból... arra várva hogy "egy kis szerencsével" kiválasszák öt a publicitás céljából.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-04 19:13   
A legnagyobb probléma szerintem manapság az, hogy "sok az eszkimó, de kevés a fóka" vagyis rengeteg a művész és kevés az igényes és fizetőképes műélvező/műpártoló. Mióta a "modern" művészet fogalma megszületett, el lehet adni egy nagy fehér lapon egy piros vonalat is, csak megfelelő címet kell találni neki. A bőséges kínálat nemcsak a képzőművészetben, de a kortárs irodalomban is mutatkozik. Az interneten barangolva úgy tűnik, ma több a költő, mint a versolvasó, és a könyvesboltban is zavarba jövök, akkora a felhozatal.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-04 18:51   
2006-05-04 18:34, huba:

kell egy zsák pénzt kiadni. Ez vagy bejön vagy nem.

Ez nem feltetlenul igaz. Ebben (is) kulonbozik ez a terulet a reklamtol, hogy a kreativitas (es egy kis szerencse neha) az, amin mulik a publicitas, nem egy adott osszegen, amit a reklam helyert fizetsz.

De abban igazad van, hogy ha az ember egy "szakertot" akar megbizni, aki referenciak sorozataval tudja alatamasztani a tudasat, az valoban penzbe kerul. De sokan ertenek ehhez aterulethez, es sokan vannak birtokaban a megfelelo "osztonoknek".

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-04 18:34   
2006-05-04 18:15, rigojanos:
akkor mar tenyleg csak a megfelelo management es PR szakertelem kell ahhoz, hogy ebben valami figyelemfelketo perspektivat is talaljanak.

igen ez minden müvész álma.
De ahhoz hogy egy szakértelemmel rendelkezö PR vagy management akik valami figyelemkeltö perspektívát tudnak létre hozni kell egy zsák pénzt kiadni. Ez vagy bejön vagy nem.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-04 18:15   
2006-05-04 18:04, huba:

En azt akartam tudni, hogy mit ertettel az alatt, hogy "felepiteni, hogy alany legyen" PR otletekhez.

emlékszem arra hogy egy csimpánz festett, de ezt nem tudták az úgynevezett "szakértök" Aztán volt nagy elemzés. ...Vagy pl. a zene: ma mindenkiböl tudsz egy szupersztárt csinálni. Megveszik...

Igen, de ez most a lent emlitett galeria problemajahoz hogy kapcsolodik? Mindenkibol meg nem lehet szupersztart csinalni. De az biztos, hogy fel lehet hivni a figyelmet a legmeglepobb modon olyan dolgokra, emberekre, stb., ami egyebkent nem biztos, hogy erdemelne kulonosebb figyelmet. Ha a galeriat vesszuk, es feltetelezzuk, hogy az ott kiallitok valoban igenyes munkak keszitoi, akkor mar tenyleg csak a megfelelo management es PR szakertelem kell ahhoz, hogy ebben valami figyelemfelkelto perspektivat is talaljanak.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-04 18:04   
2006-05-04 17:49, rigojanos:
Bovebben?

emlékszem arra hogy egy csimpánz festett, de ezt nem tudták az úgy nevezett "szakértök" Aztán volt nagy elemzés.
Ennek is volt nagy anyagi háttere.
Vagy pl. a zene: ma mindenkiböl tudsz egy szupersztárt csinálni. Megveszik.
A legtöbb tehetség vagy kreativ müvész piritós kenyeren él. Amit by the way imádok.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-04 17:49   
2006-05-04 17:48, huba:

Bovebben?

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó