2018. július 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Kortárs képzőművészet (kiállítások, eszmecsere, gondolatok)
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 18:02   
Közben Judit miatt lükén elfeledtem, amiért ide jöttem:-))))
na szóval keresgéltem ma régi Japán festményeket (a szakszó nem jut eszembe, bocs) a neten, de nem találtam, mert egyetlen nevet sem tudok, Takazava Kijosi kivételével akinek a híres haiku költő (Matsuo Basho) magyar nyelvű könyvének fedél és hátlapján található 2 képe.

Úgyhogy segítségért kiáltok.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 17:54   
2003-07-01 17:32, Pompéry Berlin:

Kedves vagy, de nem teljesen rajtam múlik:-( Szándékaim komolysága jelenleg 3 helyre korlátozódik: Düsseldorf, Bécs, Brazilia...nos, hogy melyik jön össze...elvileg 1 hónapon belűl eldől.

De egy hét kiállitásokkal! Igaz nem panaszkodhatok mert sok-sok múzeumot és egyebet volt részem mostanában látni (kicsit elegem is lett a kulturából:-) de jó lett volna olyan emberek társasága akiknek minderről mondanivalójuk is van.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 17:32   
2003-07-01 16:21, Maya:
-
Aligha, mert időszakos kiállítás, úgy hogy siess! Szállást, kosztot, kvártélyt biztosítunk. Szándékaid komolysága esetén, elküldöm "megszállottságunkra" vonatkozó táblázatomat, hogy megtaláld a lyukakat.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 16:21   
2003-07-01 15:58, elckerlyck:

"Armani kiállítás"

Ahh ezt én is megnézném. Na ha valóban Düsseldorfban kötök ki még karácsony elött, akkor talán jövőre módomban lesz.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 15:58   
Ach, a tékozló leány
Ha még nem láttad, nézd meg:

Armani kiállítás:
http://www.art-in-berlin.de/incbmeld.php?id=311

Nekem tetszett.

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-01 13:46   
evek után újra erre járok...
sziasztok. őszintém örülök, hogy még megtalálom a régi ismerősőket )

Hogy tetszik a Velencei Biennále Magyar Pavilonja?

Kis Varsó állit ki.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-27 13:50   
http://www.cakostudio.hu/images/sand/sand_painting_perf.html

Homokból készit képeket, amiket az ismerősöm szerint megvilágit itt-ott különféle lámpákkal.
Van itt egy kis zene is, amit meg lehet hallgatni. Naggyon művészi ugyan, de ennek ellenére tetszik.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-24 13:35   
Szia Calyx,

Hogy mit írtam, arra már nem, de Hirstre nagyon is, hiszen többet szerepel a médiában mint a sokkoló műveivel:-) Nem a kedvencem, nem jelentenek semmit számomra a művei, még akkor sem ha annak idején utána olvastam egy picit és így tudom, hogy mit is akar mondani velük.
Nekem csak káosz, feltűnés ami mögött nagyon nehéz felfedezni a művészetet, amit az számomra jelent.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-23 17:40   
Maya,

emlékszel ? (tudom, hogy emlékszel, irtál rola 2 éve):

Damien Hirst megint friss hirként van a napilapokban:
http://www.ananova.com/news/story/sm_792931.html

Guardian-ben is, a mai lapban.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-17 22:48   
Sziasztok
Pàr éve nem voltam. Idén van idöm megnézni. Mindég egy élmény:

http://www.artbasel.com/flash.html

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-10 18:22   
2003-06-10 18:18, Maya:
-
2003-06-10 15:33, Calyx:

"olyan halas vagyok Neked !
Ha nem emlited a horgolast elfelejtettem volna."

Ááá, akkor eszedbe jutott volna egyszer másról.

"Volt nekem 3 eve irt jegyzeteim, egy vastag fuzet tele, irasaimmal, idezetekkel es rengeteg sajat otlettel es masok otleteivel, amit elhagytam Lavender Hill-i buszon Londonban , a szivem szakad meg erte neha, mikor naponta eszembe jut valami aztan rajovok, hogy nem tudom felnezni, mert elhagytam "

( Igen, erre emlékszem. Ötlet: mindent bescannerolni a gépbe, havonkénti frissitéssel. Igy alig 1-2 órádat veszi majd el később. Persze rendesen le is menteni a gépről.

A masik ami nagyon-nagyon tetszett az:Compart 1966

Ez nekem is tetszik. Komolyan. Ugyanazért mint a tegnapi(?) mű, amit beraktál. Azért mert a szinei melegek, viszont maga a cucc letisztult, egyszerű és minimalista. Viszont ez a kettő a játékosságot, fantáziát sem nélkülözi.

"Kulonben is nekem a legmegnyugtatobb a monokrom design, lakasban, ruhazatban, viragokban es kulonbozo kompoziciokban."

Nem tudom mit jelent a monokróm stilus. Nekem mindenben az a minimalista stilus jön be, amiről fentebb irtam (a lakásomban is). A művészetben is ezt keresem, épp most a Cobra kiállitáson sikerült megfogalmaznom magamnak, hogy mi a bajom mindennel, amit látok. Végtelen egyszerűséget (nézetem szerint ez a dizájnt nem kell, hogy nélkülözze)és letisztultságot. Igen.

ja még egy amiért oda vagyok: a japán művészet. Legfőképp a képeik. Nemcsak értem, hanem érzem is az egészet és segit látnom a szépséget ott is, gyönyörű pillanatokat szerezve ezzel nekem, ahol eddig talán simán továbbmentem volna. A NY-i metropolitan museumban csak a Japán-kinai kiállitást néztem meg, mert ez érdekelt, de 1-1 kép elött lelkesen és hosszú ideig álldogálltam. Pierrenek pedig hosszan magyaráztam, igyekezve megértetni vele ezek szépségét. Szegényt biztos jól lefárasztottam. )

Szép napot.
-

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-10 18:18   
2003-06-10 15:33, Calyx:

"olyan halas vagyok Neked !
Ha nem emlited a horgolast elfelejtettem volna."

Ááá, akkor eszedbe jutott volna egyszer másról.

"Volt nekem 3 eve irt jegyzeteim, egy vastag fuzet tele, irasaimmal, idezetekkel es rengeteg sajat otlettel es masok otleteivel, amit elhagytam Lavender Hill-i buszon Londonban , a szivem szakad meg erte neha, mikor naponta eszembe jut valami aztan rajovok, hogy nem tudom felnezni, mert elhagytam "

( Igen, erre emlékszem. Ötlet: mindent bescannerolni a gépbe, havonkénti frissitéssel. Igy alig 1-2 órádat veszi majd el később. Persze rendesen le is menteni a gépről.

Ez nekem is tetszik. Komolyan. Ugyanazért mint a tegnapi(?) mű, amit beraktál. Azért mert a szinei melegek, viszont maga a cucc letisztult, egyszerű és minimalista. Viszont ez a kettő a játékosságot, fantáziát sem nélkülözi.

"Kulonben is nekem a legmegnyugtatobb a monokrom design, lakasban, ruhazatban, viragokban es kulonbozo kompoziciokban."

Nem tudom mit jelent a monokróm stilus. Nekem mindenben az a minimalista stilus jön be, amiről fentebb irtam (a lakásomban is). A művészetben is ezt keresem, épp most a Cobra kiállitáson sikerült megfogalmaznom magamnak, hogy mi a bajom mindennel, amit látok. Végtelen egyszerűséget (nézetem szerint ez a dizájnt nem kell, hogy nélkülözze)és letisztultságot. Igen.

Szép napot.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-10 15:33   
2003-06-10 14:46, Maya:
-
Aranyos kis Maya :-)

olyan halas vagyok Neked !
Ha nem emlited a horgolast elfelejtettem volna.
Volt nekem 3 eve irt jegyzeteim, egy vastag fuzet tele, irasaimmal, idezetekkel es rengeteg sajat otlettel es masok otleteivel, amit elhagytam Lavender Hill-i buszon Londonban :-(, a szivem szakad meg erte neha, mikor naponta eszembe jut valami aztan rajovok, hogy nem tudom felnezni, mert elhagytam :-(

Szoval Eva Hesse, nem tudtam fenykepeket csinalni, de volt egy hasonlo munkaja ami nagyon-nagyon tetszett es hasonlo a lentihez, a cime: metronomic irregularity III

Ott azt csinalta, hogy fa az alap, metrikus negyzetek 3 darab, ez a harom darab kiemelkedik a sikbol, a 3 kozott nincs uresseg, meg a fa kiseri egybe a sikon.
Ez a 3 megint ossze van kotve fonallal.
Megint nagyon-nagyon tetszett.

Kulonben is nekem a legmegnyugtatobb a monokrom design, lakasban, ruhazatban, viragokban es kulonbozo kompoziciokban.

KOSZI !! megint :-)

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-10 14:49   
Én meg voltam a helyi galériában kiállitáson, a Cobra (szürrealista csoportosulás, háború utáni festők, irók, költők, stb) csoportén. Sajnos nem tetszett. Veszélyesen volt ott mindenkinek a stilusából egy pici, mint hatás: Picasso, Miro, stb.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-10 14:46   
2003-06-09 21:50, Calyx:
-
"Ezt le is utanzom, jol fog mutatni lanyom hazaban a feherre festett falakon."

Ez nekem is tetszik! Mindenképp csináld meg, már látom magam elött hogy fog mutatni azokon a fehér falakon a lányodnál.
Nagyon klassz!

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-09 21:50   
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=362&forum=23&1852

a fonalrol eszembe jutott Eva Hesse, imadtam a munkait a Tate Modern Muzeumban. Legkozelebb all hozzam, mert nagyon szeretek en is fonalakkal dolgozni.

Ezt le is utanzom, jol fog mutatni lanyom hazaban :-) a feherre festett falakon.

Csak 2 keretezett vaszon kell, amit olajjal befestek es fonal, vagy kalapgumi, par ora alatt meg is lehet csinalni :-)

Koszi Maya !, hogy horgolotûkrõl szoltal :-))))))
... igy eszembe is jutott Eva :-)

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-08 05:46   
Köszi a tanácsokat. Épp a jazz FM-et hallgatom, közben Roberto Matta képeit töltöm le, igen termékeny festő, úgyhoyg kezdem unni a dolgot.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-08 04:58   
2003-06-08 04:45, Maya:
-
Nagyon szépen köszönöm !
Ha akarsz olcsóbban nagyon remek könyvet hasonló témával, az ott van a The National Gallery (Londonban) :
The National Gallery companion guide by Erika Langmuir

ISBN 1 85709 218 X, pb. £9.95

Egyik legremekebb könyv műveszettörténetről. (nemcsak szerintem)

Saatchi Gallery ...Nem voltam. Hova költözött?

szörnyű 'London Eye' mellett van, gondolom ahol a Dali kiállitást ('The Dalí Universe') láttam, nem tudom mi a neve az épületnek, déli partján a Temzének.

(Maya ha zavar a smiley, letudod tiltani:
Beállítások szerkesztése->->Az arcocskák tiltása)

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-08 04:45   
Calyx!

A J. Paul Getty Museum e havi könyvajánlata ez, ahogy néztem elég húzós az ára ($125/hardcover és $55/paperback), de a könyv nem hangzik rosszul.

Mindenkitől elnézést az angol beszúrásért.

Illuminating the Renaissance
The Triumph of Flemish Manuscript Painting in Europe
Thomas Kren and Scot McKendrick
This comprehensive and richly illustrated catalogue focuses on the finest illustrated manuscripts produced in Europe during the great epoch in Flemish illumination. During this aesthetically fertile period—beginning in 1467 with the reign of the Burgundian duke Charles the Bold and ending in 1561 with the death of the artist Simon Bening—the art of book painting was raised to a new level of sophistication. Sharing inspiration with the celebrated panel painters of the time, illuminators achieved astonishing innovations in the handling of color, light, texture, and space, creating a naturalistic style that would dominate tastes throughout Europe for nearly a century.

Centering on the notable artists of the period—Simon Marmion, the Vienna Master of Mary of Burgundy, Gerard David, Gerard Horenbout, Bening, and others—the catalogue examines both devotional and secular manuscript illumination within a broad context: the place of illuminators within the visual arts, including artistic exchange between book painters and panel painters; the role of court patronage and the emergence of personal libraries; and the international appeal of the new Flemish illumination style. Contributors to the catalogue include Maryan W. Ainsworth, curator of European paintings at the Metropolitan Museum of Art; independent scholar Catherine Reynolds; and Elizabeth Morrison, assistant curator of manuscripts at the Getty Museum.

Illuminating the Renaissance is published in conjunction with an exhibition organized by the Getty Museum, the Royal Academy of Arts, London, and the British Library to be held at the Getty Museum from June 17 to September 7, 2003, and at the Royal Academy of Arts from November 25, 2003 to February 22, 2004.

Thomas Kren is curator of manuscripts at the Getty Museum. Scot McKendrick is curator of manuscripts at the British Library.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-08 03:53   
2003-06-07 15:42, Calyx:

"Munoz sajnos nagyon fiatalon meghalt "

De hagyott maga után némi értelmet.

"Az uj Saatchi galleriaban voltal ?, ha igen es majd, irj rola. Akkor koltozott mikor ott voltam."

Nem voltam. Hova költözött?

Nekiálltam az elöbb Man Ray képeket nézegetni, aztán a "révélateur" képénél megálltam, az nagyon megfogott. Hirtelen gondolataim semmi különösek, a nőiesség és fiatalság amit nemcsak mi nők szeretnénk így bekeretezni és tartósitani egy életre. A vörös szín jelzi számomra a szomorú tényt, hoyg mindez csak vágyálom és eme vágy tulajdonképpeni nevetséges, felületes voltát.
Az egészben csak az a gáz, hogy most nem is vagyok biztos benne, hogy ezeket ő csinálta...jajj olyan szédült vagyok:-)
Off

(ha tudod fogni az angol Classical Fm és Jazz FM rádióadókat, akkor nagyon ajánlom neked, főleg az elsőt, a legigényesebb amit valaha hallottam ebben a műfajban)

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-07 15:42   
2003-06-07 12:46, Maya:
-
Calyx!

Kikérem magamnak Juan Munoz tetszett! :))

-

Kedves Maya, akkor rosszul emlekeztem :-(
Elnezest erte.
Munoz sajnos nagyon fiatalon meghalt :-(

Az uj Saatchi galleriaban voltal ?, ha igen es majd, irj rola. Akkor koltozott mikor ott voltam.

(itt megint zuhog az eso, Angliaban 10 ev alatt ennyi eso nem esik, mint itt 3 honapja, szinte megallas nelkul..)

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-07 12:46   
Calyx!

Kikérem magamnak Juan Munoz tetszett! )

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-07 01:55   
2003-06-07 01:52, Calyx:
-
Juan Muñoz @ itt Washingtonban, Hirshhorn Muzeum kert, nagyon szeretem !

http://www.bluffton.edu/~sullivanm/hirshhorn/hirshhorn6.html

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-07 01:52   
Juan Muñoz (volt) @ Tate Modern

imádtam !!!

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-07 01:44   
Tate Modern-ben sem volt már
http://www.pbase.com/image/2817617
Turbine Hallban a Juan Muñoz mû.

Tudom Neked nem volt kedvenced, én viszont oda voltam érte, na az vajon hol lehet most ?

Egyébként idén, tûzriadó volt a Tate Modern-ben, nem végeztem és idõm nem volt visszamenni.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-07 01:33   
2003-06-05 16:52, Maya:
-
Hogyhogy elköltözött? S hová? Fel vagyok háborodva...bár, így mások is megismerik.

Biztos bérbe volt adva, nem kérdeztem, és nem tudom hol van most.

Henry Moore

20-ik század egyik legismertebb és legtermékenyebb szobrászmûvésze.
Kiváncsi lennék mennyi szobrot csinált ? amerre jártam Europában és Észak Amerikában, mindenhol
belebotlottam Moore szobrokba, aminek nagyon örültem, és lelkesedtem.

Most van épp nagyobb kiállitása Turbine Hall-nal @ Tate Modern (London).
http://www.tate.org.uk/home/news/henrymoore_03-2003.htm

"The secret life is to have a task, something you devote your entire life to, something you bring everything to, every minute of the day for the rest of your life. And the most important thing is, it must be something you cannot possibly do."

mondta Henry Moore ! és feltétlen igy is élt ! és cselekedett a mi javunkra !

Ma voltam a Cornerhouse-ban, és láttam egy portfolio cimű újságot angol fotósokkal, a legtöbb munka nagyon klassz volt, sajnáltam otthagyni, de 10 poundot is sajnáltam:-(

Sajnos a minsõségi újságok nagyon drágák :-(,
de drága az összeállitása is.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-05 16:52   
2003-06-04 19:42, Calyx:
-
legyszives irj majd Henry Moore-rol
_

Én legalább 10 éve voltam egy kiállításán, még BP-en. Volt egy szobra, ami nagyon mély benyomást tett rám, sokszor eszembe jut még ma is, bár lehet a képzeletemben élő szobornak már rég nincs köze az eredetihez.
Szóval rég volt és ma már nem esek extázisba Moore-tól, de sok munkája még most is nagyon tetszik, pl. a "padon ülő" munkái, amikből a te linkeden is vannak.

Most (még mindig) Goya rajzaiba vagyok beleesve.

Mitoraj szobor, hogyne emlékeznék. Nagyon tetszik az a munka. Hogyhogy elköltözött? S hová? Fel vagyok háborodva...bár, így mások is megismerik.

Ma voltam a Cornerhouse-ban, és láttam egy portfolio cimű újságot angol fotósokkal, a legtöbb munka nagyon klassz volt, sajnáltam otthagyni, de 10 poundot is sajnáltam:-(

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-04 19:42   
Maya,

legyszives irj majd Henry Moore-rol.

En is nagyon szeretem, sok helyen jartam mar ahol volt szerencsem a munkaibol latni.

pl. itt Washingtonban is a Hirshhorn Sculpture Gardens Muzeumban is.

http://www.bluffton.edu/~sullivanm/hirshhorn/hirshhorn5.html

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-31 15:58   

Maya,

emlekszel ?
http://www.pbase.com/bethesda/london

az Igor Mitoraj szobor elkoltozott a British Muzeumtol.Mar februarban nem volt ott.

"Moonlight" (Tsuki-no-hikari)

http://www.adhikara.com/igor-mitoraj/

Igor Mitoraj. Künstlermonographie
von Donald Kuspit, Martin Mosebach, Paolo Vagheggi

EUR 19,44

http://tinyurl.com/dh9q

"Es fehlen ihnen Körperteile. Was bleibt, ist oft vernarbt und beschädigt, Überbleibsel einer transzendenten Einheit. Wurde den Figuren äußerlich Gewalt angetan, so wirken sie gerade dadurch innerlich noch nachdenklicher, voller Selbsterkenntnis, als ob sie über ihre verlorene, aber noch sehr präsente Einheit nachgrübelten. Seine Figuren strahlen bei einer alles überragenden Ruhe eine verletzte Grazie und Eleganz aus, die innerlich belastet scheint, eine leidvolle Erhabenheit und ein schmerzliches Bewußtsein ihrer selbst. Die Figuren sind ewig, aber fehlerhaft, sie sind antike Götter, geopfert und durch den Lauf der Zeit isoliert. Alle Figuren Mitorajs haben mythologische und elegische Bedeutung, als ob das klassische Ideal nur als etwas völlig Verlorenes dargestellt werden könne und daher um so stärker emotional bedingt ist."

(Donald Kuspit :Igor Mitoraj, 1998)

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-23 02:45   

2003-01-16 22:57, Ribizli:
-
Miért fehérek a falak, amiben az ember tulajdon képpen felesleges. (Az összes reprón és katalógus képen mindig csak fehér falakat és tátongó ürességet lát az ember).
-

Ribizli, eszembe jutottal.

"Das lebendige Museum"
Das Museum für Moderne Kunst in Frankfurt macht seine Besucher zu Kunstwerken
Am Frankfurter Museum für Moderne Kunst hat es im Herbst einen Wechsel an der Spitze gegeben. Jean-Christoph Ammann wurde von Udo Kittelmann abgelöst. Dieser hat sich zusammen mit Gregor Schneider einen Namen gemacht durch die Gestaltung des deutschen Pavillon bei der Biennale in Venedig vor zwei Jahren. Inzwischen hat er auch in Frankfurt neue Akzente gesetzt. Unter dem an Greenaway angelehnten Motto „Das Museum, die Sammlung, der Direktor und seine Liebschaften“ hat er sich zunächst ganz auf die Grundidee des Museums besonnen und die Sammlung gezeigt. Nun stehen für sechs Wochen Menschen im Zentrum einer Kunstausstellung und präsentieren Kittelmanns Vorstellung vom lebendigen Museum, zweifellos eine seiner Liebschaften. Insgesamt 10.000 Arbeitsstunden hatten die Ausstellungsmacher unter den Akteuren zu verteilen. Ein Beitrag von Elke Buhr.

"Das lebendige Museum versucht eine andere Vorstellung einmal für sechs Wochen von Ausstellung, von Museum schlechthin zu schaffen, indem es sagt, es gibt ja neben den statischen Kunstwerken, neben einem Bild, einer Skulptur, auch ganz andere. Das sind jetzt das erste mal in dieser Form versammelt, Werke, wo das Kunstwerk der Mensch ist oder der Mensch das Kunstwerk ist."
http://www.dradio.de/cgi-bin/es/neu-kulturheute/1226.html

"Performative Installationen"- ebben ez is:
2 emberke festi a falat, az egyik feherrel, a masik feketevel, egymas munkajat atfestve :-)
En a DW TV adon lattam.
Rogton eszembe jutottal :-)

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó