2022. augusztus 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kanada >> Kanadai hely- és helységajanló
Új topik indítása   Üzenet küldése
 klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-09 03:31   
2004-08-08 20:59, Dobran:
-

Feltétlenül ki megyek szombaton és ha jól érzem magam akkor vissza megyek vasárnap is. Én sem vagyok a sátorozás hívője és olyan közel van, hogy semmi értelme nem lenne kint végigszenvedni egy éjszakát.

Dobran  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-08 20:59   
Sajnos a campingezésre nem vagyunk felkészülve,gondolok itt sátor és egyéb felszerelések, de valamelyik nap, talán szombaton ki fogok látogatni.Ott leszel?

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-08 16:55   
2004-08-08 14:17, Dobran:
-

Szia Dóri, hiányzik a régi jó kis csapat. Mentek a Bácska Bánáti piknikre (aug. 13, 14, 15)? Van futball pálya, medence, és játszótér. Be van tervezve ökör, bárány és malac sütés is. Lesz sátorozási lehetőség tábortűz mellett, íjászbemutató és vásári lehtőségek. Én nem hírdetem őket, de nagyon jónak hangzik.
Puszi,
Klári

Dobran  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-08 14:17   
Igen, ismerjük egymást.: )
Puszi,Dóra

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-08 05:47   
2004-08-07 23:23, Dobran:
Szia Klári!!!!

Szia Dobran!
Ismerlek?

Dobran  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-07 23:23   
Én is jártam arra, tényleg hangulatos kisváros, rengeteg galleriaval.
Szia Klári!!!!

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-07 14:59   
Régen jártam erre felé.
Tanácsotokra felkerestem a McMichael gallery-t Kleinburgban. Tényleg érdemes volt megnézni. A falucska is aranyos és hangulatos. Kellemes délutáni kirándulás volt.

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-22 07:36   
Sziasztok,

Most van itt Torontoban a Karavan 2003. Itt Torontoban a Magyar haznal, gyonyoru pavilon van kiallitva, mindefele es mindennemü magyar dolgokkal. Magyar ennivalo is van, es a Kodaly tancosok tancolnak, es enekelnek.
En ma voltam , gyertek el...

Ruhak, himzesek, kancsok, stb..stb....es ôstörténeti ezüstbôl keszult targyak is vannak, amiket Paulovics Rudolg keszit )Korosi Csoma Tarsasag TAG), en is vettem egy medállt 7000 eves, ( igen 7 ezer eves) rovás irással irt medáll, es a hatan pedig az ertelmezese. Nem tudom ide irni rovással de ide irom az ertelmezeset, ami a hatan van: "Oltalmazonk, minden titkot ismerô dicsô Nagyasszony, vigyázó ket szemed óvjon Napatyánk Fényében"
Na mit szoltok, 7000 eves....sok szep minde volt ma ott....

Husi

Magdolna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-11 17:19   
Vegigneztem az ajanlott helyeket (Kelet-Kanada) es batran alalithatom, hogy ahol en elek az vegtelenul sokkal szebb hely, lenyugozo! A neve Vancouver! Itt van minden boven, ocean, hatalmas hegylancolatok, vulkanok a messzesegben, a Fraser folyo es annak a volgye, fjordok, vilagklasszis silesiklo helyek, vegtelen sok panoramas kilatas, viragos mezok es csodalatos esoerdok.

Pufi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-04 20:01   
Tünde Kleinburg valóban nagyon szép hely, de van egy nagyon fontos állandó képtára, kiállítása az ugynevezett ,,Group of Seven,, akik a legnevesebb kanadai festőknek számítanak. Kicsit olyan mint otthon a hódmezővásárhelyi mühely vagy a szolnoki művésztelep volt, ahol több festő szobrász egy csoportban alkotott vagy kiállított. Nagy élmény a Group of Seven alkotásait látni. Legközelebb nézd meg.

ADRIANO  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-19 18:33   
Sziasztok!Egy gyonyoru helyet ajanlok aki Canadaba el vagy arra fele jar. Muskoka,s Gem Bracebridge,Ontario. Itt meg is nezheted www.highfalls.ca erdemes. Udv Marcsi

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-31 00:39   
A torontói vasárnapi rádió július 28-i témája is a pápa látogatásáról szól.

http://hunmedia.com/radio/index.php

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-31 00:00   
A következő oldalon található a szombati magyar rádió július 27-i adásában az interjú a torontói Szent Erzsébet Katolikus templom Czabafi atyájával és a zarándokosokkal.

http://magyarradio.ca/adas.html

Csopi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-29 14:53   
Hello Klari ,

Kosz szepen a web.site-okat a Papa latogatasarol szolo cikkekkel. Beleolvastam. Erdekesek. Csodakat muvelt a kisoreg. Mindenkit es minden nemzetet kozel hozott...
Ami a Torontoban jovesunket illeti mindent el kellett halasztanunk mert baj volt az autonkkal es nem mertunk elindulni.Ma javitani vittem mert szombaton Chicagoba megyunk egy par napra es azert nem mindegy milyen autot vezetsz.
Puszi
Cs.

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-29 14:44   
Itt magyarul írt cikkek vannak a pápáról:

http://www.magyarorszag.net/hirek/naphire/GuatemalbasMexikbamegyappa.shtml

http://www.magyarorszag.net/hirek/ragcsalnivalok/Appael337szrbeszltnyilvnos.shtml

http://www.magyarorszag.net/hirek/ragcsalnivalok/Appaisvirrasztott.shtml

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-28 16:41   
Az alábbi pápa látogatásáról szóló lapokat lehet megtekinteni. Sajnos jelenleg csak angolul van meg, de ha találok magyar oldalt majd csatolom.
Üdv,
Klári

http://www.globeandmail.com/

http://www.globeandmail.com/servlet/ArticleNews/front/RTGAM/20020728/wbpopesun3/Front/homeBN/breakingnews

http://www.globeandmail.com/servlet/ArticleNews/front/RTGAM/20020728/wvigil/Front/homeBN/breakingnews

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-28 12:35   

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-28 04:32   
Szia Csöpi!

Most nem a legjobb Torontóba jönni illetve attól függ, hogy szeretnél-e jelen lenni a pápai összejövetelen. Sok helyen le vannak zárva az utak és lehetetlen a forgalom.

Viszont az a rengeteg vidám, barátságos ifjú sereg amely bejárja Torontót minden pénzt megér. Inkább ezt nézzük a televizióban mint a mindennapi bűncselekményeket.

Átölelkezve, énekelve haladnak az utcákon. Mindenki segít ahogy tud. A templomok, kultúrközpontok, magáncsaládok szállásolják a fiatalokat és még élelmiszerrel is segít aki meg tudja engedni. Igazán mindenki fel van dobva.

Pussssz,
Klári

Csopi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-26 17:21   
Hello Klari!

Jo erzes latni azt hogy irsz! Nagyon jol esett. A heten majdnem elmentem Torontoig de sajnos a tervek megvaltoztak. Rad gondoltam.

Szia Csopi

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-24 15:51   
Szia Csöpi,

Kellemes időkre emlékeztettél az Ipperwash és Pinery strandok megemlítésével. Én Londonban nevelkedtem és többször jártunk ki nyáron ezekre a helyekre. Ha egy kis mozgalmat is akartunk látni akkor Grand Bend volt az irány.

Azok a szép napok........

Üdv,

Csopi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-20 16:53   
Ajanlanek egy par szep helyet azoknak akik szeretnek napozni, uszni,csonakazni. A neve Iper-beach. Sarnia es Toronto kozott van.

Ugyancsak azon a reszen talalhato a Pinery. A Pinery is gyonyoru. A Lake Huron partjan van. Itt lehet napozni, uszni, csonakazni, BBQ-ni. A Paradise Valley, ami csak itt van az egy nagy satortabor ahol barki eltolthet egy jo par napot. Egy masik hely a Rondeau park ami Windsor es London kozott van.

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-21 21:47   
Én is ajánlhatok egy aranyos kis falut kb. 100-150 km északnyugatra Torontótól. A neve St. Jacobs. Minden csütörtökön és szombaton van egy hatalmas piac és sok Mennonite áru található. Azon kívül sok kis butik és üzletecske vár a túristára.

Jó kirándulást,
Klári

T:)nde  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-03-30 14:21   
sziasztok,

nem is olyan reg jartam egy nagyon edes kis helysegben, a neve Kleinburg. nagyon edes kis hely. Ontarioban talalhato, kb. 50 kilometerre van Torontotol.

a varoska inkabb edes kis turistaknak felalitott uzletecskekbol all. van itt:

- erdekes, egyedi konyveket arulo konyvuzlet
- ezustermes (szep es erdekes dolgokkal)
- kozetes uzlet - kozetekkel, kavicsokkal, kagylokkal
- muveszeti galeria es meg sorolhatnam.

erdemes ellatogatni ide.

udv,
T:)nde

u.i. a kozetes uzletbol vettem magamnak kogyurut, rem jopofa.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó