2018. január 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Csevegés (nem csak) kecskemétieknek (nem csak) Kecskemétről
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
 Riki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-02 16:31   
mer mi van a Rákóczi utcával? megváltozott az is?

Amúgy most hogy voltam otthon, 2 napra ilyen tapasztalataim vannak:
kimentem szombat reggel piacra, vettem epret..erre kérdezi a nő, hogy a dobozt is kérem-e, amiben tálalta...mondom persze, erre aszongya, hogy akkor 20.- Ft lenne. Hm, oké.
és ekkor jöttem rá, hogy ez a magyar mentalitás: nem az a célja, hogy a szép eprét dicsérjem otthon, hogy nem tört össze (nem úgy mint a zacskóban), és hogy másnap is hozzá menjek vásárolni, hanem, hogy akkor aznap +20 Ft bevételt csináljon.
Pedig simán ideadhatná ingyen, és akkor én tuti máskor is nála vásárolnék. Na mindegy.

Másik: busszal mentem 2 megállót...két nagy csokor volt a kezemben, úgy szálltam fel...ahogy felrakom a lábam a buszra, már indul is, meg sem várta, hogy kapaszkodhassak valamibe....erről is megvolt a véleményem.

Pozitív dolog ami történt velem az az Étteremben volt, az osztálytali alatt, nagyon készségesek voltak.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-24 21:42   
Döbbenjünk le együtt. A Solisun-hoz csatlakozom. Èn is meg voltam gyözödve róla, hogy a város legmenöbb helye... Az északi térfalról az összes butikos cicababa oda járt (amikor én még a Plochingerben melóztam)

Viszont én a Rákóczi utat most még messziröl se láttam..

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-24 17:04   
2007-04-24 09:42, Riki:

Egyetlen döbbenetem, hogy megszűnt a DOMUS mögötti Solisun. Évek

Arrol en is azt gondoltam, hogy muemlek jellegu letesitmeny lesz belole.

Van egy új, a Delikátesz kávézó mellett. (Meki 1 mellett). Na, bemerészkedtem, kár volt...két cicababa volt bent,

Az az, ahol rogton a kirakatuveg masik oldalan van a szoliagy es ha akarsz, az egesz utca elott barnulhatsz meztelenul?

Riki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-24 09:42   
sziasztok,

szal én is voltam otthon. Sok minden kimaradt a kedvencek körbelátogatásából, mivel csak 3 napot voltunk Kméten...annak is nagyrészében dokiknál, fodrásznál, kozminál...szal nem sok idő maradt az evésre.
Jakó, Rétes Rozi kimaradt meg ahol szivesen ettem volna még az a Mini Grill, tudjátok ami a Rákóczi uccáról nyílik. Előző munkahelyemhez közel volt, sokat ettem ott...jó lett volna nosztalgiázni.

Most gondolkodom, hogy hol is ettem...de lehet nem is ettem sehol??? Ja, de, az SZTK büféjében...ott mindig olyan fincsi szendvicsek vannak A fasirt illata meg a gyerekkoromra emlékeztet.

Egyetlen döbbenetem, hogy megszűnt a DOMUS mögötti Solisun. Évek óta odajártam, aszittem az a legmenőbb hely, hogy az soha nem fog bezárni. Erre keresnem kellett egy másik szolit. Van egy új, a Delikátesz kávézó mellett. (Meki 1 mellett). Na, bemerészkedtem, kár volt...két cicababa volt bent, egy szót sem szóltak, hogy csőcserés lenne a gép, vagy hogy a fehér bőrömnek nem ajánlják, esetleg kevesebb percet. Bemerészkedtem 12 percre....másnap a bőrdokinál kötöttem ki mondhatni égési sérülésekkel...tök forró, piros, gyulladt lett a bőröm...adott rá krémet, spec testápolót, és fürdetőt (mint a babáknak Most ott tartok másfél hét után, hogy hámlik a bőröm, de nagyon durván...
Szal ennyit róluk!
Amúgy klassz volt otthon...de még jobb volt visszajönni...HAZAjönni

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-12 17:37   
Mesedélután indul, de most már itthon-itthonról, azaz Münchenből:

Szóval szülinapi tortám nem volt, (kisfiam csalódására), de viszont elmentünk és együtt vettünk sütit. Na kettőt találhattok hol 4 db krémes, 2 csokitortaszelet, 2 dobosszelet, meg eprestortaszelet. Asszem ennyi, de lehet több volt. Mindenesetre isteni volt, mi több: mennyei...

Sajnos az elem a fényképezőgépben nagyon gyorsan kimerült, hiába volt több adag. Így húsvétra nem maradt... És most semmi nem volt nyitva húsvétkor. Még a kedvenc éttermem sem, a Vén Diófa a Rendőrség háta mögött. Így ott most nem jártunk. Helyette viszont elmentünk a Domusnál lévő étterembe, azt hiszem Genius Étterem vagy valami hasonló a neve. Közvetlen a Raiffeisenbank mellett. Nagyon jót kajáltunk, és szerintem az árai átlagosak lehetnek.

Találkoztam 15 éve nem látott osztálytársammal. A Meki 2-ben dolgozik, így volt alkalma bevinni minket a "kulisszák mögé". Kisfiam nagyon élvezte a dolgot, hogyan is készül a hamburgere Én nagyon kellemesen csalódtam, mert számomra a meki egy koszos hely (volt eddig). Végignéztük, hogy milyen szigorú előírásoknak kell megfelelniük, mi mindent kell ellenőrizni, és megtudtam azt is, hogy egy kész hamburger eltarthatósága 10 perc, utána ki kell dobni. És képzeljétek a happy meal-hez lehet kérni túró rudit. Piros Pöttyöset!

Sütöttünk még szalonnát is, 5-ből 3 hagyma a tűzben kötött ki Viszont a lepottyant virsliket sikeresen lemostuk, leporoltuk.

Volt negativ élmény is, de a dühömet a leszakad a pofám-ban eresztem ki....

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-04 20:13   
2007-04-04 17:23, Riki:

majd utána mesélek, hogy miket ettem

Ha lehet, akkor fenykepezd is le!

Riki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-04 17:23   
hude jól néz ki ez a pogi.
Én is megyek haza húsvétra...szal majd utána mesélek, hogy miket ettem

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-02 20:30   
2007-04-02 08:46, Erazs:

Marmint Kecson? Nagyon jo, meselj, milyen kajakat teszteltel le. Fenykepezhetnel is a Retes Roziban peldaul.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-02 20:29   
2007-03-20 07:47, Erazs:

Nem mondod, hogy ezt a Rétes Roziban fotografáltad? Egyébként az òriási palacsintájuk se kutya!

Dehogy ott! Sot nem is en fotografaltam, de nagyon etvagy gerjesztoen nez ki.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-02 08:46   
Itthon vagyok!

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-20 07:47   
2007-03-19 16:21, rigojanos:

-

Nem mondod, hogy ezt a Rétes Roziban fotografáltad? Egyébként az òriási palacsintájuk se kutya!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-19 16:21   
Ezt gyorsan ide is teszem, ha mar ebedido van.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-19 16:02   
2007-03-19 15:49, Riki:

édességben másik kedvencem Kméten a Rétes Rozi...hudeimádom a rétesiet....

Es nagyon jo tepertos pogacsajuk is van

Riki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-19 15:49   
édességben másik kedvencem Kméten a Rétes Rozi...hudeimádom a rétesiet....
Dejó lenne megtanulni ilyet csinálni...Nade hol lehetne nekem ekkora asztalom??? max a melóban ott meg mégse kéne sütni

Riki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-19 15:48   
deszeméééét

2007-03-16 21:29, hunor:
-
Jelentem, az asztalomon öt darab Jakó cukrászdában készült meggyes pite van.
-

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-18 17:44   
Ne tudjátok, mit fogok enni, csak legyek a Jákónál!!!!!

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-17 14:06   
2007-03-16 21:50, rigojanos:
-

MMMMMMMMMMM

ilyen megjegyzeseket legközelebb az erotikus Topikban legyenszives.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-17 10:26   

ez te most direkt írtad be, mi???

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-16 21:50   

MMMMMMMMMMM

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-16 21:29   
Jelentem, az asztalomon öt darab Jakó cukrászdában készült meggyes pite van.

Riki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-16 12:02   
Mi is megyunk majd haza húsvétkor. Egy hétre. Ha sikerül megszervezni, kirándulni megyuk a barátokkal vhova a hegyekbe.
Ez a szokás még a barátnőimmel alakult ki jópár évvel ezelőtt, hogy megmeneküljünk a locsolkodók tömegétől. És mostanra ez már hagyománnyá vált.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-15 13:39   
Szerintem a téma nem fogy el, csak nem érünk rá
Családom fiútagjai (rajtam kivül mindenki az ) 5 nap múlva hazatérnek, én majd ápr. 1-jén követem öket. Utána lesz ám téma böven!

Ui: lehet írigykedni

Riki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-14 18:18   
hahooo
idenézek ám néha...és mintha elfogyott volna a Kmét téma...
Mikor mentek haza legközelebb?

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-23 09:43   
Meg a konkurenciát...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-22 21:58   
2007-02-22 17:57, Riki:

Valakit nagyon zavarhat az az étterem

Leginkabb a biztositot

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-22 21:10   
2007-02-22 17:57, Riki:
többször égett az le, nem csak kétszer...

Riki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-22 17:57   
most úgy láttam, hogy a Sasfészek vendéglőt is újraépítik....2szeri leégetés után is...
Valakit nagyon zavarhat az az étterem

Riki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-19 14:15   
Amfora udvarban a hely neve volt Pikong, aztán nemtom mi még...épp ahogy az aktuális tulaj elnevezte...Persze az is csak egybejáratos, pince hely volt...le is égett egyszer tán...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-19 04:31   
2007-02-17 14:35, Erazs:

Jaj de ismerős az Amstel neve, az hol volt? Nem véletlenül a Jókai utcán?
Biztos, hogy voltam ott, csak nem ugrik be.

Ott volt. Klausztrofobiasoknak nem ajanlott. Es egyebkent tenyleg csodalkozom, hogy soha nem zaratta be senki, tekintve, hogy csak 1 darab bejarat/kijarata van, pince raadasul, tehat az ablakok sem hasznalhatok menekulesre, es mindig sokkal tobb embert engedtek be, mint amit a hely elbirt.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-17 14:35   
Jaj de ismerős az Amstel neve, az hol volt? Nem véletlenül a Jókai utcán?
Biztos, hogy voltam ott, csak nem ugrik be.
Ami nekem még gázos volt, az az Amfora raktár odalenn. Fúúú...

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó