2018. január 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Szokatlan szokások...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-11 19:39   
Szervusz Maya!

Bravo! Ügyes voltál!
Enyhén havas és hüvös, de meleg szívből jövö üdvözletet küldök ezért innen!!!

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-10 17:35   
2002-10-09 20:54, OMGI:

Omgi,

<Maya! Kis kutakodással töbet is megtudhatsz, most csak annyit, Skandináv területröl van szó.>

kutakodassal nem volt gond, megneztem a profilodat, ott semmi. Az osszes topicot pedig nem olvastam el.
.
.
.
Most jottem ra mennyire hulye vagyok, remelem legalabb nem ebben a topicban olvastam, ami csak most esett le, hogy Finnorszag!! Istenem...na jo ez egy ilyen nap.
Na hatha evvel megvigasztallak a butasagomert, voltam Helsinkiben tavasszal, szerintem nagyon szep. Egyebkent is Skandinav rajongo vagyok (ott elesre nem), a csalad egyik fele Stockholmi igy minden evben tobbszor is ott vagyok.

Maya

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-09 20:54   
Szervusztok, kedvesek!

Érdemes volt felébreszteni ezt a topikot.
Maya! Kis kutakodással töbet is megtudhatsz, most csak annyit, Skandináv területröl van szó.
Etelka! Szavaidból ú érdekesség jutott eszembe. (Ez a kézfogásos dolog különben még nem tünt fel, de...
A kedves vendégtôl gyakran a nappaliban elköszönnek, az elöszob´ba már nem biztos, hogy kikisérik -kivéve ha már járt külföldön. Nyugodtan felöltözhetsz, eltávozhatsz, becsukhatod magad mögött az ajtót, -hiszen már a nappaliban elköszöntek Tôled!

Majd még gyüjtök nektek további adomákat.

üdv. OMGI

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-09 18:13   
Amikor én annak idején oda kerültem ahol OMGI is lakik, a következö fordult elö velem: Már menöfélben voltunk és az elöszobában kb. 40 percig diskuráltunk felöltözve nagykabátba, mielött elmentünk. Mint késöbb kiderült, a hosszú diskurzusnak az volt az oka, hogy én, az akkor 25 éves nö nem nyujtottam kezet a 65 éves háziasszonynak ! Ö pedig arra várt,mert itt az nyujt kezet elöször, aki elmegy. Engem pedig otthon úgy tanítottak, hogy két nö közül az idösebb az, aki elöször kezet nyujt a fiatalabb ilyet nem kezdeményezhet. Szóval ahány ház, annyi szokás.....

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-09 17:32   
Kedves Omgi, erdeklodessel olvastam a hozzaszolasod, de az nem derult ki, hogy honnan is irsz, igy most erre rakerdeznek

Rigoberta, venezuelan belul hol elsz? Csak azert erdekel, mert nyaraltam ott ugy 4-5 eve s sok szempontbol emlekezetes maradt.
Egyebkent nagyon tetszett, hogy mindenhol nyugisan lealltak veled beszelgetni, barmirol hogy az nem zavart senkit, hogy 1 perce latott meg, az oke, de az sem zavart senkit, hogy en pl. nemigen beszelek Spanyolul, ok viszont altalaba nem beszelnek angolul )

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-07 22:23   
Szia Rigoberta!

Remélem a könnyeid a nevetéstől indultak be!!!
Azóta persze tudjuk ám, hogy az "illendő" vendégségbentartozkodás max. 3 órányi, de a háziasszony által feltálalt kávécska után min. 15-20 perc.

Aztán van valami, aminek még ma is néha beugrunk (bolond magyarok!), amikor egy új ismerős azt mondja; szabadforditásban: majd egyszer gyertek át egy kávéra (szaunázni, beszélgetni...stb.) Na ez az, amit nem szabad komolyan venni! Ez csak egy udvarias formula, tartalom és valóságos meghívás nélkül! Jó, nem??

üdv. OMGI

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-07 01:16   
Szia OMGI!
Nagyon tetszett amit írtál. Komolyan a könnyeim is folytak.......
A szokások valóban érdekesek mindenhol.
Itt Venezuelában meg általában, ha Te meghívsz egy barátot, ismeröst, akkor számolnod kell azzal, hogy hozza az egész családot, testvért, anyát, apát férjet, akiket nem is ismersz. Ezért aztán jól fel kell készülni az itallal és étellel, mert sohasem tudod, hogy hányan jönnek a "fiestára". Ami még érdekes, hogy 2-3 órás késéssel érkeznek általában. Ha este 8-ra akarsz vacsoravendégeket, feltétlen d.u. 5 órát mondjál idöpontnak. Én ezt saját magam tanultam meg, mert nem értettem, hogy miért nem jön senki a szülinapomra, már majdnem felvágtam a saját tortámat, mikor egyszerre csak kezdtek szállíngózni a meghívottak.
Szia: Rigoberta (Vzuela)

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-06 16:47   
Szevasztok!

Ide rég nem írt senki, én is hetek óta "hegyezem" a ceruzámat, hogy irjak, de csak most jutottam hozzá.

Amikor idekerültünk, igyekeztünk feltérképezni a helyi szokásokat, nehogy szégyenbe maradjunk. Itt is divat a külsôségeket is figyelembevéve a "csoportos" meghívás, valamilyen ünneplés ürügyén. Egy ilyen alkalommal megütötte a fülemet, amikor egy házaspár "embertagja" a következô magyaázattal invitálta asszonyát a távozásra:
X-ék elôttünk jöttek, most készülnek elmenni, így hát mi következünk. Kezdjünk elköszönni a házigazdáktól!
Ahaa! -gondoltam én, okososdtam. Tehát az érkezési sorrend, = távozási sorrend.
Ezt néhány nappal késôbb a biztonság kedvéért még valakitôl meg is kérdeztem (enyhén mondva még hiányos helyi nyelvismerettel), és helyeslô választ kaptam rá. Teltek az évek, mindenhol, minden rendben ment. Ha mi hívtunk társaságot, kb. akkor is ez az iratlan törvény müködött. Mignem egyszer, egy kedves, viszonylag új szomszéd, -aki csoda módjára az udvaron már beszélgetésbe is bonyolódott velünk, -tehát nem fordította a szemét keresöleg a táskájába!!!, meghívott hozzájuk, ugymond elsô vizitre. Mikor megérkeztünk jól szemügyre vettem, mér másik 3 házaspár volt ott. Magasröptű beszélgetéseket bonyolítottunk, a percek és órák is reppentek, már tükön ültunk, mentünk volna rég haza, végre elment az egyik pár, kisvártatva a másik, de a harmadik az istennek sem indult. Végül a távozás illetö udvariatlan döntésünkkel egyidöben a háiasszony közölte, Ö reggel dolgozni megy, a vendégek maradhatnak, ö megy aludni. Gyorsan ragadtuk a jó alkalmat, hogy mi már nagyon mehetnénk és sorry az udvariatlanságért, de megelözzük XX-ket.
Jót mosolyogtak, és közölték: Oh, hát ök itt alszanak! Ismeritek a "földmegnyilást es az alá való süllyedést"? Kb. ezt éreztük.
Elmeséltük a mi infonkat, jót nevettünk, de ebben a társaságban sajnos erre ma is emlékeznek!
Nem kell mondanom ugye, hogy mi is! Pokolba hát a szokásokkal, a saját, jól bevátl szokásainkhoz jobb ragaszkodni!

üdv. mindenkinek
OMGI

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-18 00:02   
" Senki nem kivánja egészségére. "

Felenk egy NAGY hapci utan megkerdik az embertol: " You got any onions? "

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-17 23:42   
Nalam az volt a furcsa it Amerikaban hogy mikor elkoszonnek az emberek mindig a "See you later"(latlak kessob)koszonotet hasznalyak inkabb nem a Bye Bye-t.
Eleinte mikor koszontek igy nekem mindig ra kerdeztem "When?"(mikor)

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-06 23:01   
Kanadában, de az USÁban is, aki trüsszög, bocsánatot kér. Senki nem kivánja egészségére.
És ha létezik még valaki, aki nem tudja: a "How are you" találkozásnál köszönést jelent, nem "hogy van?" érdeklődést. A válasz lehet ugyanez, tehát visszakérdezés, vagy a "nagyon jól vagyok" különböző rövid verziói.
Jót derültem, amikor kórházban a mellettem lévő ágyban egész éjjel nyögdöső asszony a reggeli vizitre érkező doki "hogy van" kérdésére elhaló hangon válaszolta, hogy nagyon jól. Utána elkezdte sorolni a panaszait.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-06 03:52   
Kedves Mindenki!
Már elég sokat írtam a Homoródszentpéter nevű székely falucskáról, ahol 11 évvel ezelőtt házat vettem, és ahova gyakram leugrom a román fővárosból. Tehát nevezhetem új hazámnak? Mivel én t.k. kolozsvári vagyok...
Létezik ott egy nagyon különleges szokás: Aprószentek napján (Karácsony és szilveszter között) elindulnak az asszonyok, férfit verni, pálcákkal.Házról házra járnak,csoportosan, minden férfinek tudják az évi bűneit,és elnáspágolják értük. A férfiak aznap kispárnát raknak a képes felükre... Megállítják az autókat is, amelyeket férfi vezet, és bírságot kérnek. Estére összegyűl a pénz, az asszonyok pedig ételt-italt vásárolnak belőle, és a Művelődési Házban hajnalig mulatnak. Lányok nem vehetnek részt a férfiverésben.
Mondanom se kell, hogy amikor először meghívtak, tartsak velük, tudtam: azt jelenti, a falu elfogadott, városi létemre.

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-06 00:46   
Az én szokatlan szokásaimhoz az a jelenet tartozik ami Magyarországon történt velem.

Tudniillik, Kanadában az a szokás az éttermekben, hogy miután kifizetted a számlát és visszhozták az aprópénzt, utólag leteszel belőle az asztalra amennyit borravalónak szánsz. Ezt akkor veszi fel a kiszolgáló amikor a társaság már elment.

Amikor első alkalommal látogattam haza (gyermekként hagytam el MO-t) megvendégeltem az unokanőverem egy cukrászdában. Kértem a számlát és mivel a kiszolgáló hölgy várta, hogy fizessek én kiszámoltam a cehhet pontosan az utolsó fillérig. Unokanővérem egy kicsit elpirult, de én észre sem vettem. Ahogy indulni kezdtünk letettem egy pár forintot az asztalra borravalónak. Hiába mondtam az unokanővéremnek, hogy majd felveszi a kiszolgálólány, ha visszajön, Ő csak váltig állitotta, hogy az bezzeg nem jön vissza.

Nagyon szégyeltem magam.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-05 15:27   
Milyen furcsa, számodra szokatlan dolgokkal találkoztál új hazádban? Mi az, ami meghökkentett, és egy eltartott egy ideig, amíg megszoktad? Megszoktad?

Üdvözlettel,

Hunor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó