2017. október 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> New Yorki magyar helyek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 ttibor01  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-23 00:18   
Igen, itt New Yorkban nincsenek érdemleges magyar éttermek, és mára a Caterina is megszűnt. A Mokka egy szégyen volt, nem is érdemes róla beszélni, és most van az Andre's a 2nd Avenuen. Itt csak felmelegitett ételek kaphatók, de nagyon jók a süteményeik.
Talán egy se lesz már olyan jó mint egykor a Little Hungary lehetett a Houston str-en az egykori Magyar negyedben.

randris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-09 03:59   
Szerintem a Hungarian Pastry Shopban (Amsterdam Ave / 111. utca) jo a:
- pogacsa
- dobos
Mielott Chicagoba koltoztem allandoan azt ettem..

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-26 15:17   
Sajnos new Yorkban nincs jo magyar restaurant(A touch Hungary-t nem ismerem szoval az talan jo)Valamikor volt sok egyik jobb mint a masik,ie: 3 husszar,Budapest, Tik-Tak,Tip top,Emke,house of Hungary,A legelegansabb "Mrs Terhes Old Hungary"Es egy kituno magyar olcso Cafeteria a 81 utcaban,azt ha egy uj kinyilt mint pld "Eva Etterem" ha nem volt jo gyorsan tonkre is ment( Azt a "VILAGHIRES New yorki Mocca etterem tulajdonos 2 lannya kezdte)mert volt konkurencia ! Ma nincs sajna,szerintem Caterina es Mocca kozt a kulombseg----a Mocca az olcsobb !!!Van egy etterem a 'Danube" ugy hirdetik mint osztrak-magyar etterem neha nagyon neha van porkolt,de a zsaner inkabb francia ettelek, (Hisz a legendas Bouley a tulajdonos)es ez nagyon draga vacsora kettonek 200 dollar felett es ha bort isszol hozza lehet 500 felett is es nem is tul nemes borrol irok!!!A "Four season" ami New york egyik legjobb etterme volt es ma is nagyon jo ,de miota Paul Kovi meghalt es uj tulajdonosok vettek at nincsenek magyar izzek az etlapon de a baratnom imadja mert(o is magyar)mert ha szimpatikusnak talanak akkor hoznak a vacsora vegen egy tanyeron egy hatalmas hegy vatta cukrot ami "ingyen" van,de itt is ugy szamolj nyugodtan egy vacsora bele kerulhet 250-500 dollar kozt es avval egyutt nehez rezervaciot kapni az un. pool roomba a grillbe kicsit konnyebb.A magyar hentes is kicsit gyengecske es draga(2 evenue)Es hihetetlen ,de nincs magyar cukraszda,estleg egy a Queens boulevardon( Andre hungarian bakery)Es ha baratsagtalan csunya banyakrol beszeltek a mocca-ban???Az Andreban dolgozik az idosebb novere,aki tul tessz a mocca kiszolgalojan mindenben csunyabb,arrogansabb,es piszkosabb!!!Ha nem akartok ott venni a caterinaban az o "eddesegeiket" szolgaljak desert -nek

Laci_NYC  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-23 22:33   
2003-02-18 08:41, Muity Mijo:
-

Kedves Mijo! Teljesen egyet ertek veled,mert sajnos nekem is ez a tapasztalatom azzal a hellyel kapcsolatban.Sajnos mar en is szegyenkeztem,amikor amerikai barataimat meghivtam abba a kuplerajba.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-21 21:17   
Taursus:

A cateringben megjelolt arak fel talca es egesz talca etelekre vonatkozik. Gondolom, hogy egy talca toltott kaposzta legalabb tizenot, ha nem tobb embernek elegendo, hiszen a "talca" jelenti azokat a mely tepsi szeru aluminium talcakat, amelyeket eskuvokre, szuletesnapokra, es kulonbozo rendezvenyekre hasznalnak a vendeglatok.

Valeria

taursus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-19 02:08   
En meg nem voltam a Touch of Hungary-ban, de tervezunk nemsokara kiprobalni.

A Catering-el kapcsolatban csak annyit, hogy ezt a szot errefele mindenki ugy ismeri, mint hazhoz szallitott, kidobhato aluminium containerben felszolgalt etel, ami tobb emberre szol. Vagyis az arakhoz tudni kell, hogy milyen mennyisegrol van szo. $90 egy tal toltotkapszotara lehet draga is, es olcso is. Attol fugg hany embert etet meg.

A Menu-n vannak az egyszemelyes etkezesi arak, a vedegloben fogyasztva.

ibolyka1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-02 05:21   

ibolyka1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-02 05:17   
Kedves Mijo! a Kinai etelek csak azoknak felel meg ha valami meleg etel legyen a gyomorban es nincs rendes tiszta izletes etel a kedves ehes kozeleben "jo etvagyat tovabra is a Kinai etelekhez"! ibolya::LOL:

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-26 10:55   
Touch of Hungary Restaurant
Authentic Hungarian Cuisine - Homestyle Cooking

121-17 14th Road

College Point NY 11356

Phone: (718) 762-3435

http://www.touchofhungary.com

A New York-i magyar konyha jövője a Touch of Hungary éttermen múlhat - írja a New York Times. A kritikus dicséri a "hatalmasnál is nagyobb" adagokat, a "komplex fűszerezést", a töltöttkáposztát, de elégedetlen a gulyással és hiányolja az igazi magyar édességeket.

A Queensben tavaly tavasszal megnyílt étterem alig néhány hasonló profilú hellyel együtt tartja a frontot: az utóbbi 15-20 évben erősen megfogyatkozott New York-i magyar éttermek száma. Anyja és lánya, Julianna és Andrea Koltai üzemeltetik a helyet, előbbi főz, utóbbi vezeti az üzletet. A Times kritikusa a 25 dollár alatti kategóriában kifejezetten ajánlja a hat asztallal, tükrös, piros-fehér-zöld dekorációval bíró Touch of Hungaryt. Lelkendezve számolt be a helyről decemberben a New York magazin is, amely ugyanakkor felhívta a figyelmet: az étterem neve (nagyjából: "egy csipet Magyarország") igencsak félrevezető - az adagok ugyanis hatalmasak.

Felejtsük el az előételeket - írja a Times, jelezve, hogy ilyesmi nemigen van a menüben, és azonnal a főételekre tér. A bakonyi sertésszelet ($14.95) a szerző szerint jól jellemzi a kínálatot, ijesztőnek tűnik a tejfölös, gombás, sonkás, egybesütött étel, de a ravasz fűszerezés, az ízletes tejföl, a "hipnotikus, diószerű" ízek feledtetik a nehéz kelet-európai konyháról szóló előítéleteket. A cigánypecsenye ($15.95) és töltött káposzta ($15.95) a Times kritikusának kedvence, az előbbi a borsos, mustáros ízesítés, utóbbi a hús és a tejföl miatt. Meglepően kifinomult a beszámoló szerint a csirkepaprikás ($12.95), feledhetőbb a marhapörkölt ($13.95), a gulyás pedig kiábrándító ($7.95). A Touch of Hungaryban nincs alkohol, de bárki hozhatja a maga borát, a kritikus - természetesen - tokaji aszút ajánl. Valamint azt, hogy az édességek helyett inkább rendeljünk még egy adag töltött káposztát.

Hárs Géza
HVG

Muity Mijo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-25 15:16   

Ezt a helyet ismeri valaki?

Hungarian Kosher Cuisine
5009 16th Ave
Brooklyn, NY 11204
718-851-0400
Fast Food Other

Egyébként íme egy jó kis honlap, az összes étteremről: NYC éttermei.
Nem árt, ha egy ilyen lista kéznél van.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-25 15:08   
2003-02-25 14:16, Muity Mijo:
-

A honlap tulajdonosa annyira ehes volt,hogy ahogy a Moccara talalt oromoben kepletesen hallotta a hárfazenet :-)

Muity Mijo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-25 14:16   

Csak kíváncsiságból: úgy publikálják a Mokka honlapján, hogy az étteremben hárfazene hallható. Én ennek jelét sem láttam. Mennyiben igaz ez?

Muity Mijo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-24 07:26   
2003-02-24 04:08, ibolyka1:
-
Még egy apróság: kintlétem alatt 2000-ben, egyszer sem jutott eszembe megenni egyetlen hamburgert se, de Peekskill környékén megfordultam olyan kulturált, tiszta és kedves személyzettel működő kínai étteremben, ahol délután 3 körül 6 USD áron szabadpakolással fogyasztahattam amennyi jólesett. Az italt külön kellett fogyasztani. Csak azért nem hagytuk ott az asztalt, mert olcsónak találtuk a helyet :(...

Mijo

Muity Mijo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-24 07:17   
2003-02-24 04:08, ibolyka1:
-

Kedves Ibolya, nem bántásként, de nagyon úgy tűnik, mintha több malomban őrölnénk ...
Igen, a közmondásod zöméban állja, ami mégsem zárja ki azt, hogy a drága hús is lehet penetráns.
Lám, a szóbakerült Mokka sem arányosan olcsó a cakk-pakk minőségével.
Én a szintén említésre került TOUCH OF HUNGARY étteremről véltem úgy a publikált étlapja alapján, hogy relatíve drága. Ezt állítom úgy, hogy nem ismerem a minőségét. Attól még lehet igazam, hiszen van összehasonlítási alapom, és azokon a helyeken NYC-ben melyek bár nem magyar éttermek, találkoztam jóval alcsonyabb árkínálat mellett is igen kiváló választékkal anélkül, hogy szempont lett volna az olcsóság, mint kritérium. De csak azért, mert a hely magyar jellegű, én nem vagyok képes elájulni, és fizetni mint a katonatiszt ha van okom rá, ha nincs.
Hogy egy hazai példával illusztráljam mentalitásomat, Baján, hatalmas a nimbusza a haalételek fogyasztsának. Ebben a 40.000-es városban akad is mintegy 30 élőhal kereskedés. Ennek ellenére ezek közül max. 2-3 olyan van, melyek biztosítani képesek minőségi elvárásomat. És esküszöm neked, szelektálásomban egyetlen alkalommal sem vezérel árkérdés, ha ilyenre kérdeznél, csak tippelni tudnék, hanem kizárólag a minőség dominál. De bizonyára annak is oka van, hogy vendégeinkkel számtalan alkalommal rándulunk át Jugoszláviába (30 km a határ tőlünk), mert nem merjük felvállalni a magyar éttermek milyenségét, mint rizikófaktort .

Üdv: Mijo

ibolyka1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-24 04:08   
A New Yorki vendeglok hogy milyen arban varjak a kedves vendegeit nagyon nagyon kulombozok a helyektol (neves) es az izektol (szakacsoktol) fuggenek ha kulturaltan,finom etelekkel es kellemesen akarod eltolteni az idodet akkor nem nezed hogy, olcso-e? az igazsag meg mindig az ahogy a mondas mondja"OLCSO HUSNAK HIG A LEVE!" Ibolya

Muity Mijo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-22 11:34   
2003-02-21 22:01, Valeria:
-
Kedves Mijo:

Mivel ezek a vendeglok NY-ban vannak, az arak nem is olyan magasak. Es ha jo az ennivalo, akkor megeri. Vannak ennel sokkal dragabb vendeglok. Nem gondolod?

Kedves Valeria, hogy vannak ennél jóval drágább helyek is, azt egy pillanatig sem vitatom, de én saját tapasztalatom alapján ítéltem ennek a konkrét helynek az egyes árait relatíve magasnak. NY nagy város, én Manhattan-ben vendégeskedtem (400 East 56th Street, ami ugye éppen nem egy szakad környék ..), és nem vetettük meg a finom falatokat, hol otthon főzőcskéztünk, hol kijártunk éttermekbe. Na most tekintve az én meglehetősen jó étvágyamat, mellőzve a rongyrázó helyeket, kivétel nélkül találtunk kiváló konyhával működő jóval olcsóbb helyeket is, ahol emellett számomra megfelelő mennyiséget szolgáltak fel. Igaz, különösebben nem kellett keresnünk, lévén vendéglátó barátom, ki ennek az épületnek a gondnoksági vezetője volt több mint húsz éven át, úgy ismerte NYC minden zugát, mint a tenyerét, nem beszélve lakóhelye közvetlen környékéről. Pedig imádom a különlegességeket is )...

Üdv: Mijo

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-21 22:01   
Kedves Mijo:

Mivel ezek a vendeglok NY-ban vannak, az arak nem is olyan magasak. Es ha jo az ennivalo, akkor megeri. Vannak ennel sokkal dragabb vendeglok. Nem gondolod?

Valeria

Muity Mijo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-20 15:47   
2003-02-20 15:04, Valeria:
-
Ezek jó tippek!
Részletesebben:
http://www.suite101.com/article.cfm/gourmet_passport/42480
http://www.touchofhungary.com/
(itt ránézésre is bájosabbak a hölgyek !)
Húúúha! Kedves Valeria, jól látok én? Ezeknél valóban ilyen magas árak vannak...?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-20 15:04   
Magyar ettermek New Yorkban:

CATERINA'S VENDEGLO
(evek ota New York kozpontjaban kituno Magyar es Olasz etel kulonlegessegek valamint haletelek)
Szerdan, csutortokon, penteken es szombaton este CIGANYZENE.

316 East 53 street (az 1 es a 2 Ave. kozott)
Helyfoglalas Telefon: 212-355-5360,
Fax: 212-980-2930

TOUCH OF HUNGARY
Magyar etterem Queensben,
hazias izek, friss etelek kedvezo aron.

121 - 17 14th Rd, College Point, NY 11356

Tel: 718-762-3435
Fax: 718-762-3436

Valeria

ibolyka1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-20 04:25   
2003-02-20 03:55, ibolyka1:
En itt elek New yorkban 10 eve. es ez teljesen igy van ahogy irod! Meg hozza fuznem hogy ennek a hires Mocca helynek (ami szegyen a Magyarokra nezve) valami tavolkeleti szakacs a fozomestere. Az etel undorito izu es gusztustalan. A hentes uzlet kb 2 eve olyan arakkal arulja az arujat hogy a tisztelt Magyar vevo jobb hogyha puppos bukszaval megy be az uzletbe ha egy kis Magyaros falatot szeretne enni vagy Magyar termeket vasarolni. Ez egy szennyes dolog hogy ilyennek kivan teve a vasarlo mivel nincs mas uzlet ahol tudnank vasarolni.

Muity Mijo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-18 08:41   

Végigröhögtem ezt a topicot, mert valóban ilyen a Mokka, ahogy írtátok. Modortalan vénasszonyok, és magyarul/angolul nem beszélő latin tramplik alkották látogatásomkor a személyzetet. Amikor megláttam a kiszolgált ételeket és a kiszolgálás milyenségét, egy italon kívül mást nem is rendeltem, szóvá is tették, hogy ez étterem. Én meg közöltem, hogy elment az étvágyam ... Borravalót egy centet sem voltam ghajlandó hagyni. Nem is mondta senki, hogy viszontlátásra ! Azért az innen egy köpésre lévő "magyar" hentes is megérdemelne egy misét. Minden hájjal megkent ördög az öregúr ...
Szerintem akadnak azért kellemes magyar helyek is New Yorkban, majd egyik barátomat megkérdezem, aki több mint 30 évet élt ott (ő mesélt ilyenekről), pár éve költözött Floridába.

Muity Mijo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-18 08:19   
2002-04-02 16:28, Tomy:
-

Ha arra a gyűszűnyi sápadt löttyre gondolsz, kedves Tomy, akkor neked még nem volt szerencséd egy igazi magyar bográcsgulyáshoz. Legközelebb inkább guríts le a szemben lévő ír sörözőben egy kriglivel, mindenképpen táplálóbb !

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-25 18:37   
...egyszer veletlen fedeztem fel Catskillsben (N.Y.): Margo's Hungarian Rt 28 Mt Tremper (845)-688-7700.

dulkazizi@hotmail.com  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-23 02:27   
En is itt elek mar regota, de nem talaltam normalis magyar helyet, talan a masik, a Caterina jobb.

zizi

aranyketrec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-22 00:18   
Kedves Atti!

Remekül mulattam a Móka vagy mokka c. közétkeztetőről szóló leveleden. Miután szószerint az történt velünk mint veletek nem is részletezem azt. Én ekkor Long Islan-on lelkészkedtem és a gyülekezet gondnokával, aki egyébként 30 éves közgzdász kiváló humorú fiatalember és kedves agrárközgazdász unokaöcsémmel tettük be a lábunkat ebbe a nyomorúlt helyre. Ahol úgy éreztük magunkat mintha egy börtönben lennénk ahol elén dobálják a moslékos edényeket, hogy na zabáljatok. Persze mi is csak rühögtünk az egésszen, vagy még sem?...

Mikor a fizetésre került a sor, megvallom öszintén nem adakoztuk magunkat agyonra, mert a stílust nem nagyon kedveltük, így mindössze 3 dollár borravalót hagytunk magunk után. Ahogy elindultunk az asztalunktól egy zsiros és ápolatlan külsejű 60-as évekbeli szódásüveg szemüvege alól kitekintő pincérnő, utánunk szólt, hogy itt Amerikában a mocskon kivűl mást is szoktak az asztalon hagyni! Az etető vendégei miután valamennyien hallották, már jó előre meg lettek ezáltal regulázva, hogy készüljenek fel az adakozásra ellenkező esetben hasonló megaláztatásban lesz részük. Szóval nyugodt szívvel irhatom: se köpni se nyelni nem tudtunk erre a felszóllításra. Piszkot nem hagytunk magunk után, még borravalót is adtunk .... Ki lettünk oktatva hogy a kevés a borravaló. Ennyi, nem kommentálom tovább.

Azóta Las Vegasban teljesitek pásztori szolgálatot és jártam az itteni magyar étteremben, ahol remek ételt fogyasztottam, kitűnö magyar cigány muzsika mellett, és még egy kis mákkos beiglivel is elkényeztettek... És a borravaló sem maradt el.

Ajánlom mindenkinek aki Vegasba jön, látogassson el a magyar étterembe!

Pasztor Tibor

levif  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-15 05:00   
Tobb helyre is eljarok ha azt hallom hogy eselyem van a New Yorki magyar "fiatalabb" korosztallyal is talalkozni. 5 eves itt tartozkodasom alatt viszont azt tapasztaltam hogy az "egyetlen" hely ahol fiatalokkal lehet talalkozni az a kulombozo diszkok.
Sajnos a diszko, meg altalaban a diszkos hangulat nem tartozik a kedvenc kikapcsolodasi koromben...

Ismertek olyan bart, vendeglot, parkot stb. ahol neha, hetvegeken akar egy kissebb magyar tarsasag osszeul, ahol el lehet beszelgetni kulonbozo vilagi dolgokrol, lehet sorozni, darts-ozni, sakkozni, bowling-ozni stb.?

Ha van ilyen osszatok meg velem is, igazan orulnek

Ha meg erdekelne egy ilyen "kikapcsolodasi" lehetoseg irjatok es majd letrehozunk mi egyet!

Udv,

Levente B. Ferencz
http://www.transylvania.info

Szilasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-07 21:15   
Letezik meg a Kovi Pal es Margitay tulajdonaban levo "Four Seasons" vendeglo New Yorkban? Szeretnem, ha valaki irna rola. Laci (Chicago)

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-25 16:50   
Hát nagyon érdekes hely lehet ez a "Móka", sokat derültem történeteiteken. Sajnos itt nálunk nincs magyar vendéglö. Volt egy anno annak idején, ami nagyon jó volt, zene is volt, de megszünt. Paprikának hívták, és a kaja csodás volt. Azóta is busulunk utána.
Rigoberta(Caracasból)

a_rekay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-22 09:14   
Kissé elhülve olvastam a Mokkáról New York-ban

Jópár éve élek San Francisco környékén, de ilyen kiszolgálásban még nem volt részem.

Bandi

feherhaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-09 23:53   
Ez valóban ilyen autentikus magyar étterem? Budapesten engem nap mint nap így szolgálnak ki... (vagy még így sem). Fel a fejjel! Legalább a kaja ehető...

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó