2018. május 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> New Yorki magyar helyek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 Atti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-03 03:12   
Mint olvasom, már sokan megjárták a híres magyar étteremmel. Ezúttal én is elmesélném érdekes élményem, ami az éttermet illeti.
Egy napon besétáltunk mi is a Moccába, amit én szivesebben neveznék "Mókának"...
A legmegdöbbentőbb dolog, hogy mikor belép az ember, semmi zene... - bizony egy kis magyar nóta máris jobb étvágyat csinálna az embernek. Na de lehet, hogy ott már az is baj volna?! Nem beszélve arról, hogy szép csinos magyar lányok helyett holmi feketébe öltözött banyák, vagy éppen spanyol vágású, valószínűleg egyetemista, olcsó munkaerő szolgál fel... Szóval helyet foglaltunk egy asztalnál, mellettünk (jobbról) egy család: férj-feleség három gyerekkel; balról, pedig egy asszony ket gyerekkel... Az asszony a ket gyerekkel már készülőben voltak elmenni és fizetni akartak... Az asszony elővette a hitelkártyát és azzal szeretett volna fizetni, mire a vén banya felszolgáló azt mondta, hogy nem lehet. Mikor az asszony azt választotta volna, hogy "check"-et ír, a vénasszony újra hozzávágta, hogy "nem olvasta el a bejáratnál, hogy itt nem lehet csak készpénzel fizetni?" De legalább udvariasan fejezte volna ki magát. Nem, nem tette. Ime szavai (nem hiszem, hogy bármikor is elfelejtem): "Csak cash édes, csak cash!", és dörzsölte az újjait, mintha valahol az utcán hajtott volna végre egy kábítószer üzletet! Szegény asszony el kellett, hogy küldje a lányát egy automatához pénzt kivenni, hogy legyen mivel fizessenek...
Végül ránk került a sor, jött is a banya sántítva, és az asztalhoz csapta az étlapot. Mire elsántított volna, megkérdeztük tőle, hogy miért nincs valami jó magyar zene, avagy nóta, ami kissé fellendítené a hangulatot? Mire ő: azért mert az esetleges amerikai vendégeknek nem tetszene. Nem tudom, hogy hogyan lehet ilyesmit kijelenteni, de hogy a "Mókában" mindent lehet,- mármint a tulajdonosok részéről, az is biztos -; hiszen, ha egy amerikai bemegy egy magyar étterembe, legfőképpen a hangulat miatt megy be, az érdekli a legjobban... Közben hozták a levest, persze azt is elém vágta, nagy zajt csapva vele, mintha a piacon lettünk volna... Közben a jobboldalról lévő család már a harmadik fogásnál tartott, vagyis a palacsintánál. Éppen figyeltük, hogy csak három palacsintát hoznak nekik. Csak úgy hegyeztük füleinket és vártuk a fejleményeket. Az apa meg is szólította a vénasszonyt, hogy hát nem kaphatnának még két palacsintát? Mire a vénasszony azt mondta, hogy nem, mert csak három porciót rendeltek! Ugye köztudott a dolog, hogy minden porcióhoz jár egy harmadik fogás (diós-palacsinta, avagy valami más, már nem emlékszem...). Szegényeknek még fel sem ajánlották, hogy esetleg pénzért kaphatnak, egyszerűen faképnél hagyták őket! És akkor majd következtünk mi! Még be sem fejeztük jóformán az evést máris odasántított a vén mama a számlával és becsúsztatta a tányérok közé. Annyit nem kérdezett, hogy szeretnénk-e még valamit, vagy sem?! Már hogyne szerettünk volna, és megis jártattuk a banyát háromszor is, mivel italt rendeltünk, és akár hányszor tettük azt, a számla ott hevert az asztalon mielőtt befejeztük volna az ital elfogyasztását. Már csak heccelésből is mindegyre rendeltünk, csakhogy vegye már eszre magát, de sajnos az nem történt meg. Mikor harmadszorra is kihozta a már második számlát is, mert a rendelések miatt mégegyre szüksége volt, akkor azt mondta, hogy a tipp az ennyi meg ennyi. Ez aztán még jobban a földhöz vert minket a röhögéstől.
Minden esetre nem is csoda, hogy nincs egy normális magyar közösség NY-ban. Az ilyen banyák mindenütt megcsinálják a pontot, és csak szétverik a magyarságot. Hogy miért pont ez a céluk, az számomra egyenlőre ismeretlen! Egy dolog biztos, azóta sem voltam a "Mókába" és nem is fogok. Legalábbis nem, ameddig hasonló felszolgálók lábatlankodnak ott! A fözt azért az jó, be kell vallanom.
Tisztelettel!

-Attila-

infocean  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-18 01:58   
Fiuk, Lanyok,

Ottan akkor eppen a mult nyaron lebbentem be kis Mokka etterembe. Mit is mondjak ? Asztalon terites, korozott meg kenyer, s mig a pincer bujtatta magat kis tarsaimmal nekilattam bekenyerezni amma korozottet. Pincer erkezese okozta regen ohajtott "aranygaluska" rendeleset, de semmi mast. Pincer mondta "rontom Bontom", s elvitte a kenyeret a korozottel egyutt, mondvan hogy az csak vacsorahoz dukal, s leszedte a kest es villat s holmi nyomorek muanyagot dobott oda mintha valami vacak McDonaldba ment volna be embernek fia. Gondoltam magamban "kis pofam nyugtaval dicserd a napot". Azott aranygaluska felet otthagyva, kis tarsaimmal a szamlat kertuk, ahol meglepedve lattam hogy tekintelyes mennyisegu korozot volt ottan akkor epen a szamlara felgyalazva. Sunyi tulaj, szolitottam a gazdat ki eloszor csak egy parasztot volt hajlando alldozni. Mondottam akkor eppen hogy nem nem nem nem nem nem nem megyunk mi innen el mig a felirt korozottet a huncut onnan le nem radirozza. Let am akkor nagy parasztgyalazat. Mondottam tulajanak. Ilyen velem meg tirpakiaban sem esett meg a legvadabb komcsi idoszakba sem hogy olyanert fizessek amit el sem fogyasztottam. Decibelem akkor eppen fent jart a 80-as 90-es hataron. Tulaj, gondolvan hogy itten mas nem segit azt akarta hogy fizetes nelkul tavozzak. Mondottam neki. "Faszikam ezt megteheted asszonyoddal vagy kutyaddal de nem egy honfitarsaddal". Vegul is fizettunk azert amit elfogyasztottunk, a korozottet a kenyerrel amit pincere elnassolt aztat bizony akkor eppen lehuztuk a szamlarol ugy hogy nyoma sem maradt. Nos kedveskeim azota se vendegeskedtem ama hiros Mocca nevu tanyaban. Megjegyzem meg hogy minden mas mellette levo etterem tomve volt azon meleg nyari este. Moccaban csak par vendeg szurcsolgette sovanyka leveskejet. Ezen nyaron majd Catherinat keresem fel hatha ottan nem szedik le az asztalt mielott a vendeg leulne valamit rendelni.

Csoka csaladnak

SoosAdamJanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-05 03:36   
Era,
A Red Tulip sajnos mar regen megszunt (ket eve talan, vagy tobb?) Kazi es Kata (a tulajdonosok) "nyugdijba" mentek. S igazatok van! A Mokkat nem a pincerek kedvesege, vagy akar az etlap, hanem a 2-dik sugaruti uzlethelyseg tartja eletben. Gulyas Avenue, ennek hivtak nagyon regen!

Tomy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-02 16:28   
Sziasztok,

Anno mikor kint voltam en is eljutottam a Mocca-ba, de a 'kedvesseg'-tol nem voltam elajulva /a gulyasleves jo volt/.
Jo tudni ha van masik hely is mert legkozelebb szivesen kiprobalnek masik magyar helyet. Ti mit csinaltok odakint?

Udv,
Tomy

era417  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-03-31 05:04   

- Hello!
En meg ket magyar helyrol tudok: az egyik a Catherina - olasz-magyar etterem az 53-on az elso es masodik Ave kozott. A masik a Red Tulip nevezetu vendeglo - nem tudom hol van , villamgyorsan felejtettem el a cimet. E ket intezmeny feltetlenul magasabb szinvonalu, mint a Mocca, en megis inkabb vallalom a kilotyogtetett kavet - persze az is igaz, hogy nem kavezom. Viszont feltetlenul a Moccara szavazom.
De ha esetleg megtudsz valami ujat, legy szives tudatsd velem is.
Sok sikert a kutatashoz
Erika

levif  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-03-28 03:26   
Hali,

Habar eleg kevesen vagyunk maris egy kerdessel fordulok hozzatok: ismertek-e NY-ban egy elfogadhato magyar vendeglot vagy bart? Mar unom hogy a Mocca-ba ugy hozzak ki a kavet hogy tobb van a tangyerban mint a poharban...

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó