2018. december 15. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Mit ittunk tegnap? Mit igyunk ma?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
 bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-07-30 14:17   
Mi az utóbbi napokban, rákaptunk az Aperol-ra. Kétrész prosecco, 1 rész aperol és egy nyomás szódaviz. Minden a hütőböl, nagyon fincsi, kicsit kesernyés, szomjoltó
Ez jólesik, az olimpia nézése közben is.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-01-11 23:03   
A vörösbor az én kedvencem, most is. Egy kaliforniai shiraz szölöböl készült bor a kedvencem, társa egy ausztráliai cabernet sauvignon. Sajnos magyar borokat itt ritkán lehet találni, néha megjelen egy egri cuvet, udvariasságból megveszem, iható, de épp hogy épp. Nincs már magyar minöségü bortermelés, sajnos.

Mo-n lehet még jó borokat találni, de azokat jól kell keresni, és azokat nem a szupermarketekben lehet találni, hanem a termelöknél. Ajánlom a látogatásokat a helyi borpincékbe.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-12 12:51   
2010-01-12 11:14, ravic:
Az itteni rajnai rizling-borok nem izlenek,

Nkünk sem!

Viszont, van egy barátnőm aki ott született Pickelsheimen, annak csak az a bor a bor!

Mi, egy szabi alkalmával Délfranciában (Port Grimauod) rászoktunk az ottani vörösborra.
Vissztérve haza, addig kutattunk, míg nem találtuk meg itt is.
Ezt annyira megszoktuk, hogy már sehol semilyen más bor nem izlik igazán.

Ezzel azt akarom mondani, hogy minden, megszokás dolga.

ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-12 11:14   
Valakitol kaptam egyszer egy üveg Irsai Olivert, igen kellemes nedü,azota ha otthon vagyok, mindig veszek par üveggel. Az itteni rajnai rizling-borok nem izlenek, ez csak azoknak jo, akik mas bort ezen kivül meg nem ittak....

Herr Ludwig  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-12 10:49   
2008-11-16 18:31, Andu:
-

Ma megkóstoltuk. Zánkai Szürkebarát Aszú, isteni.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-16 18:31   
Ma söcikét ittam.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-30 21:22   
Annakidején mi rumos kólát ittunk. Ha leinni akartuk magunkat, akkor a félliteres sörkorsóként egy féldecis kornt (gabonya pálinkát) rendeltünk.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-30 20:25   
Tegnap a müncheni magyar törzsasztal keretében én is lenyomtam egy whiskykólát.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-30 20:16   
Jelenlegi italom egy francia "rouge ordinaire" a Petit Coq, kis kakas, egy Cabernet Sauvignon, ára is mérsékelt, 5.80 EUR az üveg.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-23 19:43   
2008-06-22 19:54, Andu:
-
Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos a borban is van elég kalória. Úgy lehet számolni, hogy 2 deci 13 %-os vörösborban van majdnem 150. Az alkoholfok sokat számít: ugyanennyi könnyebbfajta német fehérborban (mondjuk 8 %-os) kb. 90 kalória körül van.

Épp ma olvastam valamit arról, hogy Angliában a kocsmákban egyre nagyobb poharakban mérik a bort. Régebben a "kis" pohár 125 ml-es volt, de ma már a legtöbb helyen vagy a 175 ml-eset keresztelték át kicsinek, vagy nem lehet ekkora pohárral kapni.

Cseko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-23 01:40   
Mindegy mit igyunk csak szedulyunk

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-22 19:54   
Megijesztett a mérleg.....a dög mutató nem bííírt megállni. Az ok: kalóriagazdag söcikék.
Ennek vége! Áttértem sörröl a borra.
(természetesen nem örökre. )

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-05 00:14   
Ketten három üveg Egri Bikavért, nem is írtam volna ide, ha nem hagyom bekapcsolva a számítógépet. Pedig csak a vacsora mellé akartam egy jóbarátommal egy-egy pohár bort inni, de csak palackra adták.

Hunor

PS: Hm, nagyon elszoktam már az iszogatástól.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-28 11:20   
Itt most a kérdés mit iszok holnap, holnapután, stb..?

Villanyi borok vásárlásával fenyegettek meg a DUG-on keresztül (dr. Spary) egy "berlini Hummel" cég terjesztésében.

Kedves Judit, kend mint "Berlin Anyja" ismered ezeket a borosokat? Kösz.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-30 04:29   
Igen, Tihi, de egyik sincs a Prahova völgyében.
Ettől függetlenül: miért ne innád, ha jó?

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-29 18:26   
A "Prahova Valley" név a forgalomba hozó angol cég Halewood International kitalálása, esetleg semmi köze ahhoz a területhez ahol a szölöt termelték. A cég internetes oldalán azt állítják, 400 hektárt mëvelnek meg Dealu Mare, Podisul Transilvaniei and Murfatlar környékén.

Fontosabb a bor, mint a neve, ha ízlik, akkor az jó bor, és érdemes több üveget is venni. A Tokaji Szamorodni egy minöségi márka, a minöségére vigyáznak, de ilyesmit meg kell fizetni.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-29 15:35   
Hát az EU meghozta, hogy itt, a rothadó kapitalizmus világában is lehet rosszabbnál-rosszabb magyar és román és akármilyen bort fogyasztani, de lehet finom magyar bórt is kapni, mint pl. a Szamarodnit. Ezér meg is kérik az árát!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-29 15:09   
Kedves Tihi, neked is egészségedre. Viszont nagyon csodálkozom a román bor elnevezésén: a Prahova völgy, a hegyen, nagyon rossz bortermelő vidék.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-28 21:26   
Ide még beírok egy üzenetet, majd aludni megyek. Tegnap román "Prahova Valley, pinot noir" borom volt, ma egy portugál "Quinta da Espiga 2005" van kibontva. Nevetséges, hogy mondom kinyítva, már a felét megittam.

Azzal vigasztalom magamat, hogy ha az alkohol megrövidíti is életemet, de az legalább kellemesebb lesz.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-26 11:14   
Egészségedre!!!!!!!!!!!!!!!!!

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-25 20:44   
eleget.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-25 20:19   
Jelenleg a portugál borokat szeretem, "Tagus Creek" például. A Tagus folyó környékén jó borvidékek vannak, egy kellemes ízü vörösbor. Tehát egészségetekre

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-12 23:01   
Ruffino Chianti, egy kellemes vörösbor italiáno.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-13 07:23   
Kedves Perec, a berkenye almaféle (a Google szerint is), de nem küldheted a cidert, mert nem ismered a címem

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-13 00:00   
Késö esti bámészkodás közben találtam egy jó honlapot. Kocsmakereső
A rabló-pandúr játék szabályai szerint ezt a Férjkereső kell kövesse

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-12 19:30   
Liz, tegnap felvilágosítottak, hogy le vagyok maradva cider-ügyileg. Ezért most gyorsan továbbadom az infót neked is.
Na szóval, a cider megint trendi. Ez a Magners nevezetű ír gyártmánynak köszönhető, amit nagyon ügyes és kitartó reklámozással úgy tűnik, sikerült mostanában felturbózni. Úgy látszik, az én figyelmemet mégis valahogy elkerülhette a reklámkampány. Erről egy írás itt

A honlap tényleg érdekes. A vadgyümölcs pálinkák tűnnek a legkülönlegesebbnek. Azt se igazán tudom, mi az a berkenye (nehogy most valaki elküldjön a google-ra menézni, mert kap egy üveg cidert feladó nélküli csomagban!), hát még, hogy milyen ízű lehet a pálinkája.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-11 12:04   
Perec, tokeletesen igazad van. Felreertelmeztem a mondatod.
Mea Culpa!
De ha mar ennel a topiknal tartok, tudjatok, hogy Ujszilvason van egy csuda jo maszek palinkafozde? Meg nem voltam ott, csak hallottam rola, de allitolag megszamlalhatatlan fajta, es izu palinkat keszitenek. Ez, amirol beszelek, nem alkoholistaknak van, mert draga, es inkabb szuvenir bolt, pici gusztusos uvegekben merik az 50%-os palinkakat. Nem olcso, de ajandeknak tokeletes. Itt a website: www.bolyhos.hu

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-10 17:34   
2007-08-10 15:49, sycamore:
-
"Perec,az almabor mint "kifinomult" ital ?Szerintem annal meg a legvacakabb sor is jobb."

Azt hiszem, valami ilyesmit pedzegettem én is.

Hogy mennyire angol az angol sör, megint kérdéses. A Foster's és hasonló világos söröket multik főzik és terjesztik, legfeljebb állítanak kicsit a recepten (már amennyire én tudom, nem iszom egyiket sem). De például az utóbbi években népszerűsödő Stella is, ami tényleg nem igazán angol, ugyahhoz a céghez tartozik, mint a Foster's.

Nemrég olvastam egy másik ezzel kapcsolatos hírt. Az eleje afféle tipikus történet: a sörfőzdét, ami a hagyományos Wrexham Lager-t főzte, néhány éve felvásárolta, aztán bezárta a Carlsberg-Tetley nagycég. A történet vége már kevésbé tipikus: a helyi országgyűlési képviselő megvette tőlük a nevet, és talán nemsokára az egyik helyi kisebb sörfőzde megint főzni fogja az eredeti recept szerint.

Egyébként akit érdekelnek az "igazi" angol sörök, az ilyen söröket kedvelők és ezekért kampányolók honlapján lehet többet olvasni (www.camra.org.uk). Kipróbálni sajnos még nem.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-10 15:49   
Perec,az almabor mint "kifinomult" ital ?Szerintem annal meg a legvacakabb sor is jobb.
En 18 ev alatt ketszer ittam egy -ket pohar almabort,de mind a ketszer ket napig fajt tole a fejem.Az egyik legocskabb ital itt.
A angol csak az angol vagy az ir soroket issza,en sem szeretem ezeket,ha "kocsmazunk" akkor en a nemet,vagy a holland sorok kozul valasztok (amit itt Lager-nek hivnak) es sokkal dragabb mint az angol sor.(A ferjem "udvariasan " meg is jegyzi mindig,hogy a te half of pint sorod tobbe kerult mint az en pint -om.) (nagypohar)

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-10 13:22   
2007-08-10 12:20, perec:
-
Ma olvastam a hírekben, hogy 2005 óta 5 százalékkal esett a világos sör fogyasztása
Ezen nem csodálkozom, mert az angolok söre csapnivaló, föleg nekünk, Bayorországabn élöknek Nem vagyok sörivó, de ezt még én is észrevettem ano, mikor Londonban jártam

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó