2018. január 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MagyarOnline.net Vendégek >> Orsós László Jakab, Magyar Kulturális Központ, New York
Új topik indítása  
 Magyar Kalman  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-20 17:52   
Orsos Jakab reszere:

1. Fontos hogy az igazgato meg van elegedve sajat munkajaval, az hogy masoknak mi a velmenye es hogyan latjak az o munkajat az nem szamit?

2. Ha nem jo otlet beszelni a koltsegvetesrol, akkor miert van a honlapon az "uvegzseb" resz amin egy buta dolog van /volt csak? Lehet hogy azert mert talan vitat okozhat es jobb eltitkolni? Akkor hol lehet arrol tudni, hogy a adofizetok penzet mire kolti a kozpont New Yorkban? Sehol?

3. Szerintem, a programok legtobbjenek semmi koze sincs a magyar kulturahoz, sot igyekszik elmosni es altalanositani kulturankat es tortenelmunket. Ertelmetlen programok szervezodnek a kozponton belul. Ez a velemeny nem csak az enyem, hanem sok mas embere. Tehat ha a cel "a minőségi, Amerikában értelmezhető, a magyar kultúra jelentős kortárs és klasszikus értékeinek kivetítése." akkor bizony nem lehet latni ezt hogyan akarja az igazgato elerni?

Magyar Kalman

Orsós László Jakab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-23 18:53   
2007-02-21 19:45, gidofalvi:
-

Gidófalvi Zoltán részére:

Mi is igyekszünk természetesen szí­nvonalas programokkal jelen lenni idővel Amerika egyéb pontjain is, de az első időszakban hatalmas munka egyáltalán gyökeret engedni a New York-i kultúrában. Szerencsére nagyon jól állunk: programjainkat sok nyomtatott és internetes lap teszi közzé a ajánlatainkban, és egyre több New York-i kulturális intézmény keres bennünket együttműködési tervekkel. Ilyen például a Julliard, és ilyen a Lincoln Center Film Society. Éppen az utóbiakkal tervezünk két filmfesztivált a Harvardon és a Berkeley-n.

Orsós László Jakab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-23 18:47   
2007-02-04 06:07, Magyar Kalman:
-

Intézetünk céljai világosak, azok honlapunkon olvashatók ( www.culturehungary.org ). Ennél egyértelműbben: a minőségi, Amerikában értelmezhető, a magyar kultúra jelentős kortárs és klasszikus értékeinek követítése. Ennek fényében dolgozunk, és hacsak a legutóbbi kiállításunk látogatottságát vesszük alapul, azt mondhatom, hogy talán nem járunk rossz úton.
Költségvetési pénzekről internetes site-on nem tartom bölcsnek kommunikálni. Nem mintha titok lenne, de biztosan nem ezen a fórumon kell erről számot adnom.

gidofalvi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-21 19:45   
Kedves Orsos Jakab Laszlo,
azt hiszem nem ertette meg a kedesemet. En ugy ertekelem, hogy ha 2003-ban a Magyar Kulturalis Intezet tudott az egesz USA-ra kiterjedo programokat szervezni, es most csak New York es kornyekere terjed ki a tevekenysege, akkor annak valami oka lehet. Ha kevesebb penz van, az egy bocsanatos dolog, de egyebkent egy elhibazott politikanak tartom. Az USA nem csak New York-bol all, ahogy Magyaroszag sem csak Budapestbol. Arrol nem is beszelve, hogy Budapesten a teljes orszag 20%-a el, amig New Yorkban az amerikaiaknak mindossze 5%-a! Talan meg kellene kerdezni a korabbi munkatarsakat, hogy hogy tudtak programokat szervezni Los Angelesben, Chicagoban, San Franciscoban, Seattleben, San Diegoban, es sok mas varosban. Tehat az a valasz, hogy "probalkozunk kilepni New Yorkbol", szamomra elfogadhatatlan.

Magyar Kalman  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-04 06:07   
Nem tudom hanyan vettek eszre, de Orsos Jakab Laszlo nem valaszolt Gidofalvi Zoltan kerdesere, ami kovetkezo volt:

"Ha kevesebb az erre szant penz, akkor szeretnem tudni, mennyi volt a koltsegvetes pl 2002-ben, es mennyi most?"

Valaszt azt irt, de az eleg felrevezeto volt es nem tert ki a lenyegre.

En meg azt is kernem Orsos Jakab Laszlotol, hogy adja tudtunkra a New Yorki Magyar Kulturalis Kozpont celjait, es esetleg tamassza ala hogy azok a programok amiket idaig szervezett hogyan tesznek a celoknak eleget?

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-01 10:41   
Kedves OLJ! És még... (bocs)! Ha ideje (és kedve!) engedi, tudna esetleg egy-két (újabb) jó filmet ajánlani !? Csak (legalább) úgy címszerűen!

zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-01 10:21   
Kedves OLJ!

Először is nagyon mérges vagyok!:)
Mert elveszítettem az egyik (vagy inkább: A) kedvenc filmkritikusom! (Pl. 21 gramm!)
Másodszor nagyon irigy vagyok, hogy ott lehet kedvenc városomban, NYC-ben (és itt hagyott minket ezen a meglehetősen rémes Bp.-en).
Harmadszor: ha van ideje-kedve néhány mondatban összefoglalni a New York-i és a Bp.-i lét közötti különbséget. Ilyenre gondolok pl. hogy abban a hatalmas, mindig nyüzsgő városban egyszer sem hallottam (én kétszer voltam NYC-ben és csak rövid ideig) hangos, ideges szóváltást. A mai Bp.-hez képest NYC-t kifejezetten barátságosnak találtam. És Ön?

Munkájához sok siker kíván Budapestről: Zacher László

Orsós László Jakab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-30 12:34   
Kedves Gidófalvi,

munkánk természetéből adódóan, valamint az új intézeti struktúrát figyelembe véve valóban elsősorban New York-ra koncentrálunk. Ami persze önmagában is nagy feladat abban a tekintetben, ha valóban meg szeretnénk ismertetni a magyar művészert sokoldalú egy ekkora városban.
Ez persze nem jelenti azt, hogy ne gondolkoldnánk azon, hogy átlépjük a város, sőt az állam határait is. Tavaly márciusban mindazonáltal a Montclair University-n szerveztünk hathetes magyar művészeti fesztivált a Krétakör Színház fellépésével, magyar kutatók előadásaival, az Iparművészeti Egyetem diákjainak reprezentatív kiállításával, valamint gasztronómiai bemutatóval.
Néhány hét múlva Washington-ban mutatjuk be a The New York Public Library-ban nagy sikerrel bemutatott Invisible Symposium című felolvasóesténket. Ebben az évben május második felében tervezzük a Lincoln Center-el közösen szervezett magyar filmfesztivál programját bemutatni a Harvard University-n, és tárgyalásokat folytatunk a Berkeley University filmtanszékével egy hasonló filmes fesztivál lehetőségéről valamikor az év második felében.

Üdvözlettel,
Orsós László Jakab

gidofalvi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-23 21:33   
Nehany evvel ezelott a Magyar Kulturalis Intezet az egesz USA teruletere kiterjedoen szervezett kulturalis programokat: tanccsoportok, komolyzenei es nepzenei csoportok jartak az allamokat. Jelenleg a Magyar Kulturalis Intezet csak New York es kornyeken jelenik meg. Miert?
Ha kevesebb az erre szant penz, akkor szeretnem tudni, mennyi volt a koltsegvetes pl 2002-ben, es mennyi most?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-12 13:17   
Meghívott vendég: Orsós László Jakab, Magyar Kulturális Központ, New York igazgatója. Ebben a topikban őt lehet kérdezni, majd válaszai itt lesznek olvashatók.

Háttér - Magyar Kulturális Központ, New York:
http://www.magyarintezet.hu/index2.jsp?HomeID=17

Új topik indítása  

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó