2018. június 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Döbbenetes ajándékok
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-17 00:19   
Jé, nem is tünt fel nekem ez a topik, de most, ahogy beleolvasok, eszembe jut életem eddigi legdöbbenetesebb ajándéka (ill. ajándékai).

Érettségim alkalmából összebeszélt sok szomszédasszony, hogy mit is vegyenek ajándékba egy ilyen exkluzív ízlésü kislánynak. Az exkluzív ízlés akkor abból állt, hogy falvédö helyett reprodukciókat, metszeteket és dombormüveket tettem a falra. Meglepetésként egyszerre jöttek, kb. négy család és sorra bontogatták az ajándékot, hgy a lelkes reakciómat (és korlátlan örömömet) megfigyeljék. Legelöször egy szarvasbika került elö, nem élöben, hanem nipp formájában, tátott szájjal, amint egy szarvasbika elbödül a hegyek között. Valami szörnyü giccses barna zománccal volt bevonva, kb. két kiló volt és egy kisebb polc összerogyott volna alatta. Görcsös mosollyal hálálkodtam, de azt a sokkot ma is érzem, ha rágondolok. Aztán jött a vadkacsa, zöldes-barnás tollazattal, meg a köszáli sas, kiterjesztett szárnyakkal, és még egy állat, amire már nem emlékszem (kutya? macska? barnamedve?) Olyan történt velem, ami ritka, nem jutottam szavakhoz. Ömlengve hálálkodtam, mindenki boldog volt, csak én néztem késöbb, hogy hová tegyem ezt a sok porfogót és hogyan fogok közlekedni szemkötövel a lakásban? Mert borzasztó rusnyák voltak, mondtam már? Naponta jöttek a szomszédok, emiatt ki kellett rakni az állatkertet, hadd lássák, mennyire örülök nekik, de idövel elcsomagoltam, mondván, hogy ilyen értékes dolgok jók lesznek a hozományomhoz, elrakom, nehogy valaki eltörje véletlenül. Ez piros pontos ötlet volt, mindenki meg volt elégedve. Közben öcsém visszahordta az egészet az üzletbe, ahonnan származtak és becserélte levesmeröre, poharakra és tányérokra, amikböl néhány ma is megvan. Így ma is vannak emlékdarabjaim a jószándékú szomszédaimtól és utólag hálás is vagyok.

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 20:16   
2002-12-12 21:42, ManuAlex:
-
2002-12-12 03:38, Ferencz Zsuzsanna:
-
Igen, Maya. Németesen.
-
megrendelnem ha tudnam hol lehet ilyent kapni... ajanlatok?
Én is megrendelném....szóljatok:köszönöm

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 18:39   
Mi kaptunk a házasságkötésünk alkalmával ágyneműgrniturát.
A paplanhuzatba következő van hímezve:

"KÖSZÖNÖM, HOGY SZERETSZ ÉS HISZEL NEKEM,
KÖSZÖNÖM, HOGY MEGOSZTOD AZ ÉLETEDET VELEM."

Nagyon szép.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-14 04:03   
Kedves Manu, ezt a térképet a barátnőm egy lisszaboni régiségkereskedőnél találta. Londonban adták volt ki: 1816-ban.És nem 1826-ban, ahogy írtam.
Ha sikerül valahol szkenneltetnem, elküldöm neked.

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-12 21:42   
2002-12-12 03:38, Ferencz Zsuzsanna:
-
Igen, Maya. Németesen.
-
megrendelnem ha tudnam hol lehet ilyent kapni... ajanlatok?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-12 03:38   
Igen, Maya. Németesen.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-11 09:34   
2002-12-11 03:40, Ferencz Zsuzsanna:

Viszont ez egy nagyon szép ajándék, a helységnevek is régies formában vannak még feltüntetve rajta, ugye?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-11 03:40   
Megérkezett Lisszabonban élő svájci (németajkú) barátnőm karácsonyi ajándéka: egy portugáliai antikváriumban találta, 1826-os kiadású térkép, az akkori Magyarországról.
Problémáim lesznek a bekeretezésével, Erdély miatt...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-19 05:08   
...Kaptam egy linket ajándékba, Ecettől.

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-12 11:24   
Kedves Klári és Pacsirta,
sok szeretettel köszöntelek benneteket (utólag) születésnapotok alkalmából! Örülök NEKTEK!!!
Zsizel

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-09 21:17   
1996-ban jottunk ki Amerikaban, es sem nyelvet sem szokasokat nem ismertem.Nyelv iskolaban jartam 4 szemesztert es azutan mar kezdtek a dolgok konyulni szamomra.Jobban ertekeztem emberekel,kezdem meg ismerni szokasaikat, foleg meg ertenni oket.Igy sok amerikai baratom lett.Egyszer csak ,Karacsony ajandekban kaptam egy kis kockas dobozot.Kinyitom es benne talaltam egy feher -fekete foltokal egy cseszet, ugyan oljan tollat,es egy kis notesz konyvet.Az is egyforma foltokkal mint a csesze es a toll.Mondom , koszonom szepen , stikas az ajandek emlekeztet a tehenre:):):)
Elkeztek nevetni es nem mondtak semit.Le ultunk vacsorazni es mire mar a tesztat kellet volna meg egyuk az egyik amerikai baratunk kerdezi tolem , ugye fogalmad sincs miert is kaptad ezt a kis ajandekot?Mondom nem ha csak nem akartok nyissak valami tehenes irodat:):):)
Nevettunk, de akor sem mondtak semit csak neztek egymasra es mosolyogtak.
Mondom magamban ki tudja miert vigyorognak.
Nem sokara csak csengetnek.Egy UPS kocsi alt az udvarban es a sofor kerdi nevem.mondom en vagyok az.Mondja csomagja erkezet.
Nagyra ki meresztem szemem es kerdem NEKEM? Ki kuldenne nekem csomagot Amerikaban ez valami tevedes lesz!
A sofor mondja bezeg az On neve van ide be irva.Megnezem a lapjat es ugy volt az en nevem ot volt a listan.
Nem akartam meg akorsem alairni mert nem tuttam mi az?
Kinyitja az UPS hatso ajtojat es ot egy nagy doboz volt ami az is feher es fekete foltokkal volt tele.Hatra nezek a barataim fele es ezek elkezdenek nevetni.Mar akor rajottem az Ok kezuk van benne a doboz kuldesere.
Be hozzak a nagy dobozt es meg akor sem tudtam mi van benne.
Az iras rola nekem akor nem mondot semit.Nem ismertem.Barataim mondjak, boncsad mar ki had lassuk mi van benne:):):)
Ja igen...lassuk...ok mar tudtak csak:)
Ki bontom es belenezek.Hat szohoz sem tuttam jutni.Egy tiszta uj Astro Gateway Computer volt benne.Elettemben akor 39 eves koromban kaptam az elso computert.Adig sosem volt computerem meg nem is lattam.Hat barataim igazan megleptek.Sose fogom ezt elfelejtenni:)Eletemnek legszeb ajandekat kaptam.Azota nincs nap ne "potyogtessek"a computeren.:):)

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-09 16:12   
Két nappal ezelött kaptam életem legkedvesebb ajándékját. Kasselben voltam a Dokumentán (a világ legnagyobb kortársmüvészeti kiállitása). Még Berlinböl telefonálgattam szállás után de nem igen találtam semmit. Az ifjusági motelben hely nem lévén matracot igértek, de a lefoglalása nem volt lehetséges. Este tizenegyre értem ki a Kasseli külvárosba. A villamosmegállóban megszólitottam azt az egy kis japán lányt, aki velem együtt szált ki a kocsiból, gondolván, hogy biztosan ö is oda készül. Sajnos ö sem tudta, hogy hová kell mennünk, de legalább ketten voltunk. Az utcán egy fiadarab ember nem volt. Csak egy korunkbeli fiatal lány sétálgatott még a megállóban. Kérdeztük, hogy hátha ö tud segíteni. Útba igazított, de mondta, hogy nem lesz sok esélyünk matracot kapni és jöjjünk vissza. Ö most diszkóba megy, de egyre vissza ér és aluthatunk nála. Bebizonyosodott - nem volt matrac, egy órát ültünk a lány lakása elött, megérkezett, hajnali háromig dumáltunk aztán lefeküdtünk. Ilyen nyitott emberrel már rég nem találkoztam. De nem csak egy új barátsággal gazdagodtam meg. Miután megnéztük a kiállitást Kiyoko ( a japán lány) spontán kotorászni kezdett a hátizsákjában, kikapta az épp megkezdett könyvét (persze japán), firkált bele egy pár szót és odaajándékozta nekem. A bejegyzés a következö: "sorry, that I don't speak english well. You are very kind. I'm glad to meet you. I often lost the way. But "tomorrow will be nice.." it's my moral. (moral is to be happy.)
If you will come Japan, call me, I can stay you in my house. Thank you! Good luck!"

És egy cím.

Nagyon meghatódtam. Szegény megijedt, amikor spontán adtam neki két puszit.

Élmény egy japán könyv, de sajnos még a címét sem tudom elolvasni, semhogy megállapítsam, hogy miröl szól.

klara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-08 23:44   
Nahat, van masik "sorstars" aki 50 lett nemregen Szia Pacsirta, Boldog Szuletesnapot 10-ere. En meg augusztus 15-en lettem 50!
Lanyom hasonlo dolgot szervezett a napra, csak nekem az egesz varost kellett megjarnom. Osszesen kilenc helyre kuldott el. Mindenhol szepen feldiszitett boritek vart, benne talany versikebe szedve. Ki kellett talalnom, hogy hol a kovetkezo allomas. Viragcsokor vart az egyiken, elore kifizetett fodrasz a masikon, stb. Vegul az etteremben kotottunk ki, ahol lanyom, unokam es baratnoim vartak, meg tobb ajandekkal. Gyonyoru nap volt, es most az egesz varos tudja hogy mar 50 vagyok Mindenki mas is elvezte a jatekot, a boritekot lobogtatva vartak es mondtak hogy Happy Birthday!
Kivancsi vagyok mit talal ki a 60-ik, 70-ik, 80-ik, 90-ik es 100-ik szuletesnapomra

Pacsirta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-08 20:54   

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-08 13:36   
Meglepő ajándékot kaptam ma: a Max und Moritz című gyermekkönyvet - gondolom,ismeritek- latinul. Ez ihletett arra, hogy elindítsam ezt a rovatot.
Gondolom, ti is kaptatok-adtatok már fura vagy feledhetetlen ajándékokat.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó