2020. január 27. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Öntsünk tiszta vizet a pohárba/ a kéznyújtások helye
Új topik indítása   Üzenet küldése
 fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-23 02:38   
2002-10-13 13:38, dr.Omedar:
- Tatiosz: A másik ember megértése :
Nem érthetjük meg a másik ember problémáját, ha nincs bennünk szeretet.
Együttérzés nem létezik szeretet nélkül. Aki elfelejtkezik mások szívéről, a saját szívét veszíti el.
Senkinek sincs joga belenyugodni egy másik ember szenvedésébe. Ez olyan, mintha ő okozná a szenvedést.
Aki szeret, elenged, felejt és megbocsát. Aki mindezt elvárja másoktól, csupán önmagát szereti.
Önmagunk elvesztésének legbiztosabb módja: a szeretet elvárása. A szeretet elvárása: önzés – legalább annyira, mint a szeretet elutasítása.

________
Ez az iras regi , de idoszeru . Gondolkozzunk rajta !

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-22 09:34   
Kedves Bimbi,

azt irod: "Nem volt semi felre ertes !Fekete feherre volt irva az a szo ami szemeljem fele fordult."

Tudod, sokan nem tudják chaten néha, kinek szolt egy mondat, azért van aki a sor elejére odairja

Bimbi:stb, stb.

a Te esetednél ugy volt? Mert sokszor elöfordul, hogy más személyröl van szo, bejön valaki uj a chatre és nem is tudja kiröl megy a társalgás és azt hiszi, rola beszélnek, pedig nem. Aki ovatos, az megkérdezi és nem veszi automatikusan magára.

Van akinek hetykébb a modora, néha kicsit nyers, nem mindenki diplomatikus és érzékenyebb lelkekre hato simulékony egyéniség. Az ilyeneket el kell fogadni, hisz nem tudunk senkit megváltoztatni, nem is akarunk itt.

Nem tudtam elképzelni, hogy Téged, akit mindenki szeret és kedvel itt, akarattal meg akart volna vslaki sérteni! Szerintem csak félreértésröl lehetett szo!

Andrea

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-22 07:29   
Bimbi, nagyon örülök, hogy megint jelentkeztél itt köztünk a Forumon és egyben remélem, hogy érdekes és sokszor nagyon tanulságos irásaidat a jövöben is olvashatom.
Szeretettel üdvözöl: Etelka

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-22 04:50   
Kellet jo kis ido dontsem el irjak vagy ne az allabbi irasokra valaszt.De lehet jobban teszem ha en is tiszta vizet ontenek a poharba.
Nem Kero, te nem kell talalgas miert tavoztam el innen.Kerdeztem valamit akkor toled mire egyenes valasz jot szemeljem fele.Es az a valasz nem volt kicsit sem kedves, mint az allabbi soraid sem.Nem volt semi felre ertes !Fekete feherre volt irva az a szo ami szemeljem fele fordult.
En nem kell be bizonyitsam senkinek , en milyen vagyok vagy ki vagyok, aki ismer evek otta az tud velemenyt alkotni rolam , viselkedesemrol egy kozosegbe vagy privatba is.
Irod: "Nincs jelen, illetve olvas mindent…",hmmm…:) itt tevedel nem csak en olvasom a forumot ettol a komputertol.Erdekes te tudod ha en bejovok a monra?
Irod:"Szerintem varjuk meg mit mond, itt – publikussan, nem emailbe, nem yahoon"Azt teszem most ki irtam publikussan.De te megint tevedel mert en mikor innen kimentem csak enyit irtam:" Barataimtol bucsuzok ma,tobbet a MOnra nem jovok.Majd szolok hol leszek elerhetto"Enyi volt.En abszolut senkinek nem irtam semit sem emailt sem yahoon privat beszedekbe.En te rolad nem beszeltem senkivel,meg Hunornak sem panaszkodtam es nem is mondtam semit csak mikor O kerdezte tolem miert mentem el?Igen volt 3 email amire ugyan azt a valaszt irtam ,de en magamtol senkinek nem mondtam el csak ha kerdeztek.
Irod:"Tisztessegessebb dolog lenne, ha nem cirkuszolna tovabb" hmmm…:) itt is tevedel nagyot.Dontson a tobseg , hol cirkuszolok en?.
Irod: "Ehelyett hatterbe levelezik, ami a Mon moralnak nem tesz jot" Ez nagyon vices halod:)tudnal adni egy magyarazatot te szerinted mi a "moral"?Kerem szepen azt a 3 szemeljt kinek emailyukre valaszoltam irjak be, ha en levelembe lejarattam volna Kerot vagy egyaltalan serto megjedzest irtam volna rola?nem, nem hiszem olyasmit fogol latni.En evel a temat lezarom.

Utolag meg valamit,"ilyen lecso nem kell, koszonom".

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-19 23:50   
Kéretik ebbe a gödörbe nem berángatni engem, kein Bock mehr!
Az idöszerü idézés nem korrekt!

"elckerlyck   üzenet |   válasz erre |   profil |  2003-08-13 02:12    Az vesse az elsö követ rám, akiben nincs egy csepp mazochizmus sem: az amúgy is macerás "spätdienst" után a hösegtöl talán egy kicsit fejbekólintva betántorogtam egy "Kentucky Schreit Ficken" egységbe, és lenyomtam egy "Hyper-super-Hot & Spicy" menüt. Gott, mea culpa!"

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-19 20:51   
2003-08-19 20:48, Pompéry Berlin:
-
2003-08-19 20:39, Kero:
-
Mi akadályoz meg benne, hogy kifejtsd neki sajnálatodat a félreértés felől?

Nincs jelen, illetve olvas mindent..
Azt hiszem neki kene kifejtenie mi a baj, hiszen csak Hunor parszavas uzenetebol talalgatok...

Szerintem varjuk meg mit mond, itt - publikusan, nem emailben, nem yahoon.

Ha lecsos dolgot megnezed, az ugyanaznap lett publikalva, miutan bimbi kilepett.

Gesztus az kedves Judit.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-19 20:48   
2003-08-19 20:39, Kero:
-
Mi akadályoz meg benne, hogy kifejtsd neki sajnálatodat a félreértés felől? Ez lenne a szükséges gesztus.

Ehelyett hozzá szólsz, amikor direkt (1. szám 2. személy) hívod lecsót enni, de róla beszélsz (1.szám 3. személy), kvázi a háta mögött, amikor kritizálod. Ez nem utal kéznyújtásra.
-

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-19 20:39   
2003-08-19 20:37, Pompéry Berlin:
-
Bimbit nem bantotta senki Judit.

Ha jelen lenne, ezt mar regen tul lehetett volna targyalni.

Ehelyett hatterben levelezik, ami a Mon moralnak nem tesz jot. Vagy igen?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-19 20:37   
2003-08-19 20:31, Kero:
-
Mint toled tudom, valamit felreertett, ami nem Rola, nem Neki szolt. Akirol szo volt, mar nem tagja a Mon-nak.

Tisztessegesebb dolog lenne, ha nem cirkuszolna tovabb.
-
kero, üzeneted kéznyújtásnak szántad?
Netán Bimbi felé?
Magad kiengesztelödnél, ha neked irná valaki ugyenezt?

Levon a gesztus értékéből a benne rejlő újabb fenékenbillentés.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-19 20:31   
2003-08-19 20:25, kaytee:
-
Felhozom... hátha valaki...
-

"
2003-08-19 18:55, hunor:
-
Nem igy van Hunor, ott voltam a csetten.

Mint toled tudom, valamit felreertett, ami nem Rola, nem Neki szolt. Akirol szo volt, mar nem tagja a Mon-nak.

Tisztessegesebb dolog lenne, ha nem cirkuszolna tovabb.

BIMBI a lecsod 1 hete var a Toszkanai topikban! A legyeket azota hajtja az elki tuloraban!

"
2003-08-13 02:12, elckerlyck:
-
Kesz a lecsoság!

Bimbiiiiiiiiiiiiiiiiii, 2 szál langolt kobasz van benne...

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-19 20:25   
Felhozom... hátha valaki...

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-04 18:13   
dr.Omedar
gyönyörüek a szavaid a megértéssel és toleranciával / szeretettel kapcsolatosan. Valahogyan ezt nagy betükkel egy központi helyre itt a fórumban ki kellene irni! Amikor ugy megint néhányan elkezdenek balhézni ... penggggg, megjelennek ezek a sorok ... Még vannak, akik nem élték át a szenvedés túlsó határát, ezért nem tudják értékelni, mennyire jó, szép, és szükséges szeretetben élni, a másikat elfogadni ugy, olyannak amilyen ...
Szeretettel Zsizel

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-23 15:08   
Akko jo van na!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-22 01:32   
Now I'm jealous!

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-22 00:57   
2002-10-21 23:46, liz:
-
Mirol van szo drága Liz? Sajnos kevés idom van a chaten, igerem jobban odafigyelek rad a jovoben Imádlak!

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 23:46   
Kero,latom verig vagy sertve!Ferfi letedre ne legyel ilyen erzekeny,nem all jol neked.
Elkuldtelek valahova.Te is engem.Azt hittem van humorerzeked.
No problem.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-16 14:53   
2002-10-13 13:38, dr.Omedar:
-
Ha vitatkozas kozben meregbe gurulsz, ez annak a jele, hogy
mar nem az igazsagert szallsz sikra, hanem a magad igazaert.
-Carlyle-

dr.Omedar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-13 13:38   
Tatiosz: A másik ember megértése :
Nem érthetjük meg a másik ember problémáját, ha nincs bennünk szeretet.
Együttérzés nem létezik szeretet nélkül. Aki elfelejtkezik mások szívéről, a saját szívét veszíti el.
Senkinek sincs joga belenyugodni egy másik ember szenvedésébe. Ez olyan, mintha ő okozná a szenvedést.
Aki szeret, elenged, felejt és megbocsát. Aki mindezt elvárja másoktól, csupán önmagát szereti.
Önmagunk elvesztésének legbiztosabb módja: a szeretet elvárása. A szeretet elvárása: önzés – legalább annyira, mint a szeretet elutasítása.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-11 01:05   
2002-10-10 23:28, Calyx:
-
"Nem kell Ot sehovasem kuldeni (az nem szep gesztus)"

Errol szo sincs, bizonyos dolgoknak bizonyos helyek jobban megfelelnek. Lehet hogy ismeretlen a szamara az index politikai foruma, lehet hogy surun ir oda, nem tudtom. En is irok az indexen, mas forumtarsunk is.

Mas: Most hallom a hetedik gyilkossag is kotodik a sniperhez

Jo estet, jo olvasgatast.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-10 23:56   
2002-10-10 23:49, Kero:
- Kedves Kero,

Igen igazad van !

<<En nagyszeruen megvagyok politika nelkul, politikai frazisok ismetelgeteset, puffogtatasat, melldongetest pedig nem szivesen olvasok - legyenek 100%-ig jogosak.>>

Ezt viszont nem igy olvastam Gabortol,ismerem,hogy nem olyan.

De valoban tobb nincs hozzatenni valom,sajnalom csak,de majd kitisztul az egesz,mint a must is.

<<neha tulreagalnak dolgokat>>

ez csak a Te szemszogedbol van igy am,mindenkinek joga van reagalni az erzesei szerint,Neki is,Neked is,nekem is

Meg a vegen kiderul,hogy nekem van rossz napom

Mentem is olvasgatni,jo ejszakat !

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-10 23:49   
2002-10-10 23:28, Calyx:
-
Nagyreszunk magyarorszagon kivul el kedves Calyx ezen a forumon, es hidd el hogy ertem es erzem ahogy Gabor es masok reagalnak, neha tulreagalnak dolgokat.

De. Nem vagyok biztos benne, hogy ez a Forum a megfelelo hely ezeknek a velemenyeknek az utkoztetesere - de ez valoban nem az en dolgom hogy meghatarozzam - hanem Hunore - ahogy irtam, errol szavazast akar.

En nagyszeruen megvagyok politika nelkul, politikai frazisok ismetelgeteset, puffogtatasat, melldongetest pedig nem szivesen olvasok - legyenek 100%-ig jogosak.

Akik ismerjuk egymast, szavak nelkul is ertjuk egymast, joreszt ezert is maradtunk egyutt, amikor mas forumok reszben pont ilyen
vitak miatt használhatatlanná valtak.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-10 23:28   
2002-10-10 23:23, Kero:
- Okay ! van comment :

Szoval diohejban hozzatennem ha szabad es politika mentesen.
Kedves Kero !,kepzeld magad a Gabor cipoibe ,vagyis O aki ertelmessegi es otthon maradt,
otthon nevel 3 ertelmessegi gyereket stb.... Eltudod kepzelni,hogy Neki mennyire vallraveregetes
ez a Nobel dij ? Mennyi remeny ? a jovohoz ?

Nekunk,kulfoldi magyaroknak,persze szinten,de azt hiszem az O erdemuk jobban.
Kertesz is ott huzza az igat Veluk es nem velunk.
Igazam van ?
Tehat hogy egy kis politikait hozza tett az erkolcsi oldalan,szerintem egyaltalan nem volt rossz adalek !
Total part mentesen ,vagyis hogy akarki oldalara allnek,a Tiedre vagy a Gabor oldalara.
Nem kell Ot sehovasem kuldeni (az nem szep gesztus) neki is van itt helye es en orulok,hogy itt van,
ahogy Neked is !

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-10 23:23   
2002-09-09 20:46, Calyx:
-

Dromedárra várva ...

Kezem kinyujtva ...

Uzenetem a levegoben ...

:0)

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-11 05:22   
Kedves Calyx!
Én is megörvendtem a rovatodnak, gratulálok az ötlethez.Szükség volt rá. Szeretnék egy mottót írni hozzá, nagymamám mondta mindig:
Nem az a barátod, aki keveset vár el tőled, hanem az, aki sokat.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-09 20:46   
<<hanem a kéznyújtás helye legyen.>>

Pont azert csinaltam

<<számomra komoly meglepetés, hogy létrejött egy ilyen topik>>

ahol mar 2 ember van,mar ott lehetnek nezetelteres kulonbsegek,konfliktusok
mi tobben vagyunk,
mi kulonbozo kontinensekrol vagyunk,
mi kulonbozo kulturakbol vagyunk,
de mindannyian civilizaltak vagyunk es civilizaltan megtudjuk beszelni kulonbsegeinket/nezet eltereseket is,

nem ?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-09 20:36   
Andi_usa,

persze, hogy szabad írni...

Más: számomra komoly meglepetés, hogy létrejött egy ilyen topik. Pár percig kevés levegőt kaptam, , de alaposabban belegondolva, csak örülök. Hiszen természetes, hogy sok ezernyi üzenet, és több tucat író ember között kialakulnak félreértések, véleménykülönbségek, vannak eltérő gondolatok, másként gondolkodunk szinte mindenről, és esetenként a szokásosnál érzékenyebben is reagalunk. Persze, jogosan. És ha van egy ilyen topik, akkor az csak jó, hiszen még közelebbé hoz minket.

Ezek a különbségek teszik igazán érdekessé, változatosabbá a fórumot, hiszen ez az alapja a vitáknak. És ahogy a valós életben kezet nyújtunk egy-egy, akár hevesebb vita után is, úgy mostantól Calyxnak köszönhetően itt, egy külön topikban is helye van, lesz a kéznyújtásnak.

De ez a topik ne (csak) vitáról szóljon, hanem a kéznyújtás helye legyen. Ha valakinek észrevétele van az én moderalásom, valamelyik hozzászólásom hangvétele kapcsán, ide vele.

Én így gondolom.

Ti?

Üdvözlettel mindenkinek,

Hunor

PS: azért miénk a legjobb fórum, amit mi hoztunk létre, és jól összeszokott társaság vagyunk, nem?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-09 20:29   
Kedves Calyx,

gratulálok az uj topikhoz! Köszönöm azt is, hogy helységmutatoval külömböztetted meg a két forumbeli "Andi"-t, mert ahogy láttam, mások is összekvertek kettönket a multban.

Remélem itt szabad olyat is irni, amit most én fogok, félreértések elkerülése végett:

1. Ha csevegni megyek, nem azért teszem, hogy ott nyelviskolában érezzem magam, s mások kijavitsák amit gépeltem.

2. Ami a Magyaronline Chat Család fényképeit illeti, joakaratbol készitettem a honlapomon azokat a lapokat s nem azért hogy mások okoskodjanak, kritizálják stb. Nem kértem segitséget se javaslatokat hozzá. Ha valaki jobban tudja késziteni, szivesen átadom a képek kezelését, ha van saját honlapja s helye, nekem van elég más dolgom is!

3. Miután itt mindenki computert használ, s ezen keresztül van egy bizonyos minimális angol tudása, nem hinném, hogy többen nem értenének meg pár szot angolul. Tulzásba is lehet vinni a "csak magyarul" kérelmeket.

4. Szerencsére az itt használt programmomnak van egy olyan email beállitása, mellyel blokkolni tudok bizonyos email cimeket, legyen az spam (amit ma kaptam ismét) melyet egy chat tagtol kaptam már a multban is), melyre régebben se válaszoltam már, de egy idö után nekem is elfogy a türelmem, s egyszerüen blokkolom az ilyen cimeket.

Andrea

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-09 20:00   
Kedves Andi (Andaluziabol),

irod:<<egy jo ideje nem irtam az oldalra mert leszoltak>>
a fentiekben erre gondolsz ?:
http://www.pbase.com/image/4654239
"Magyarkent Amerikaban:) "
2002-08-29 17:22
Ha igen kerlek ne haragudj,vagyis ne erezd szemelyeskedesnek,nem ugy szantam,es nem ereztem hogy "leszolva" lettel volna,csak a velemenyeddel nem ertettem egyet.
Remelem a kulonbsegeink nem valasztanak szet minket,es ha nem ertunk egyet.
Valoban hibasnak erzem magam,csak esetleg elfogult is vagyok,mert reg itt elek,es a csaladom is amerikai ,mint sok baratom is ,es tudom,hogy mennyire intelligens emberek,
es nem nagyon kedvelem ha az itteni nepre ranyomjak a belyeget,hogy idiotak.
Szoval remelem,hogy tiszta vizet tudunk a poharba onteni es nincs harag.
Mea culpa !
Maradok tisztelettel !

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-09 19:58   
Rovat,hogy tisztázzuk a felreértéseket,és esetleges megsértéseket.....

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó