2020. január 27. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Szeptember 11/2002
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 Robika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-06 18:24   
2006-09-11 04:00, fellegvar:

Ezt nezzetek meg, szerintem nagyon hiheto bizonyitekok vannak benne, veletlen talaltam ezt, de sokaktol hallotam ilyesmirol:
http://video.google.com/videoplay?docid=6837001821567284154&q=911+commission

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-11 04:00   
Ma van a 5.-ik evforduloja a terrorista tamadasnak ... Mintha csak tegnap tortent volna ... A munkahelyemen ma mindenki logatta az orrat . Downtownban , a West 14-es utcaban dolgozunk . Most 5 eve egesz nap a Mentok es a tuzolto autok tulkoleset hallottuk . Az epulet , amelyben dolgozunk a St.Vincent korhaz mellett van es oda hoztak a sebesulteket . A fiam,a ferjem es jomagam is a WTC kozeleben dolgozunk , sot a fiam a masik sarkon . A jo Isten ugy akarta , hogy mi megmenekultunk , de a latvany szornyu volt . A fiam is es a ferjem is a munkahelyi epuleteik tetejerol neztek sok szaz mas emberrel egyutt a katasztrofat. Mindketten lattak az ego epuletekbol kiugralo embereket es lattak leomlani a ket impozans torony epuletet , ahova annyiszor felvittuk varosnezesre latogatoba jott rokonainkat es baratainkat . Most 5 ev elteltevel is nehez a szivunk es nem tudunk felejteni . Es nem is szabad !! Barcsak a vilag se felejtene el soha ezt a napot ! Remelem , sokan emlekeznek ma kegyelettel az elhunytakra es banatos csaladjaikra ...
Photobucket - Video and Image Hosting

Robika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-06 14:17   
2002-12-16 23:34, ex-MON-tag3:
-
http://emc.elte.hu/~hargitai/wtcmemorial/radio.html
-
Nem kene mindent elhinni, sok mindent maskeppen mondanak az emberek.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-11 22:22   
Image hosted by Photobucket.com
Szeptember tizenegyedikét nem lehet elfelejteni. Szomorú ez a nap.
Gyujtsunk gyertyát!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-11 20:08   
Ma van a 4-ik evfordulo ... Emlekezzunk ...
Image hosted by Photobucket.com

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-17 09:35   
Érdekes volt amit ma olvastam, a terrorizmussal vádlott saudi/amerikai fiatalembert kiengedték, leadta az amerikai állampolgárságát, igérte hogy 5 évig Saudi Arabiában marad (nem jöhet be) s azt is hogy nem fog terrorizmusba keveredni.

Viszont pár napja volt egy iro aki könyvét hirdette s aki felsorolt pár esetet ahol az amerikaiak kiengedték s név szerint elmondta az iro melyik hogy halt meg terrorista harcban Afghanistanban és Irákban! Innocent until proven guilty?

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-17 03:28   
Vannak akik tiltakoznak a Patriot Act ellen . Mi a teendo ha egy utlevelben egy ilyen szemelyazonossag lathato ?
Foleg most , amikor mar a nok is "martirok" akarnak lenni ?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-13 19:52   
Micsoda tragédiák - néhány őrült miatt.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-11 05:01   

http://people.bu.edu/xrpnt/ribbons/ribbon.html
The following are available for distribution and all uses. If you do use one, please include a link to this site(people.bu.edu/xrpnt/ribbons/) so that others may also benefit.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-11 03:34   
Es ma van a 3.-ik evfordulo ... Mintha csak tegnap tortent volna ... A munkahelyemen ma mindenki logatta az orrat . Downtownban , a West 14-es utcaban dolgozunk . Most 3 eve egesz nap a Mentok es a tuzolto autok tulkoleset hallottuk . Az epulet , amelyben dolgozunk a St.Vincent korhaz mellett van es oda hoztak a sebesulteket . Egyik elozo irasomban megemlitettem , hogy a fiam,a ferjem es jomagam is a WTC kozeleben dolgozunk , sot a fiam a masik sarkon . A jo Isten ugy akarta , hogy mi megmenekultunk , de a latvany szornyu volt . A fiam is es a ferjem is a munkahelyi epuleteik tetejerol neztek sok szaz mas emberrel egyutt a katasztrofat. Mindketten lattak az ego epuletekbol kiugralo embereket es lattak leomlani a ket impozans torony epuletet , ahova annyiszor felvittuk varosnezesre latogatoba jott rokonainkat es baratainkat . Most 3 ev elteltevel is nehez a szivunk es nem tudunk felejteni . Es nem is szabad !! Barcsak a vilag se felejtene el soha ezt a napot ! Es azt sem ami az oroszoknal tortent a napokban a beslani iskolaban ! Remelem , sokan emlekeznek ma kegyelettel az elhunytakra es banatos csaladjaikra ...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-11 21:18   
NEVER FORGET!

http://www.wwnfsept11.com/

Tom Ridge: http://www.dhs.gov/dhspublic/

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-11 05:33   
NEVER FORGET!
Ma van második évforduló.
Ha becsukom a szemem, tisztám látom magam előtt a borzalmas eseményeket.
Fáj a lelkem a halottakért, a gyönyörü ikertornyokért és a szeptember tizenegyedikén elvesztett ártatlanságunkért.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-16 23:34   
http://emc.elte.hu/~hargitai/wtcmemorial/radio.html

infocean  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-25 01:49   
Nos, Nyilvannyaloan a floridai rendorseg bakot lott. Tegnap a Connecticut Post -ban volt egy talalo karikatura. Kepzeljetek el egy szegeny csorot ahogy a haza ajataja elott all, s hatrafordulva beszoll a felesegenek:

"Csillagom, ugy tunik valaki megint egy okos tipped adott le a Sooney-bol a honvedo bizottsagnak."

A haz elott egy hatalmas tank all, a honvedo bizottsag emberevel a toronyban, s a tank agyuja egyenesen a mi csoronk homlokanak szegezve.

Mit is mondjak. A farok mozgatja a kutyat. Lesz majd ido ugy 40 ev mulva, amikor az akkori amerikai kormany - ha meg lesz - unnepelyes keretek kozott fogja atadni a szemelyenkenti par millio dollaros karpotlast mindazoknak a kozel keleti leszarmazottsagu amerikai allampolgaroknak akiket annak idejen 2001 es 2010 kozott artatlanul elhurcoltak s majdan elegettek.
Nos a japan szarmazasuakat annak idejen nem egettek meg - nem sok hianyzott hozza - de ket evvel ezelott hivatalosan karteritest kaptak - fejenkent kb 40,000 dollart amiert a masodik vilaghaboro idejen kenyszertaborba hurcoltatva voltak.
Nincs semmi uj a nap alatt.

Csoka Csaladnak

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-24 21:34   
Calyx,

arrol nem hallottam, de elötte olyan csalásokrol, akik mégis tulélték s a pénzt akarták felvenni a segélyszervektöl..

Ilyen borzalmas szerencsétlenségeknél viszont milyen bizonyiték van az illetö halárárol, ha csak részben DNA mintákkal tudtak testdarabokat azonositani s nem mindenkit?

Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-24 21:19   
Kedves Kero,

most többet találtam:

http://www.nbc6.net/News/1665873/detail.html

"Miami Herald: Men Stopped On I-75 Were Playing Joke
Part Of Alligator Alley Remains Closed
NBC 6 News Team
POSTED: 6:02 a.m. EDT September 13, 2002
UPDATED: 5:49 p.m. EDT September 13, 2002
MIAMI -- Three medical students remained in custody Friday after they were stopped in two cars heading south on Alligator Alley Friday. The men, who are of Middle Eastern heritage, were detained early this morning near Naples, Fla. Police say the stops were based on possible terrorist threat information they received from authorities in Georgia.

Authorities now say, however, that they have found no terrorist connection to three men, and a report by the Miami Herald says the men may have been playing a "stupid joke" on another patron at a Georgia restaurant who gave them a "suspicious look."

Gov. Bush said Friday that if the incident turns out to be a hoax, the men will be prosecuted for it.

Law enforcement officials said that on Thursday night they received a call from a woman who had overheard the men having a conversation at a Shoney's Restaurant (pictured left) in Calhoun, Ga. Eunice Stone, who said she was the one who called authorities, said she overheard the men saying they would "make America cry on Sept. 13."

Local police were asked to look for a new black Honda with Illinois license plates. Early this morning, authorities in South Florida stopped a black Honda and a cream colored Nissan Maxima at a toll plaza on Alligator Alley.

Authorities said the men were initially uncooperative but later gave conflicting accounts to investigators, said Collier County Sheriff Don Hunter.

NBC 6 was on the scene Friday morning as authorities began taking the men into custody (pictured left).

The cars were spotted by a Collier County deputy before reaching the tollbooth and were stopped in a remote area about eight miles beyond the toll plaza.

Bomb squads were dispatched to the scene, and initial reports said bomb-sniffing dogs had initially reacted to an unknown substance in one of the vehicles. However by late Friday, officials were saying there was likely no terrorism invovled.

"It appears that there isn't a terrorist threat as it relates to any kind of detonation devices or anything like that in the car," Gov. Jeb Bush said at a Miami press conference. "But in this time of heightened vigilance, I think it is important to show this system works."

But FDLE Commissioner Tim Moore said the men's behavior still left him suspicious.

"I'm not ready to blow it off as a fluke. We're taking it to it's logical conclusion," he said.

Sources told NBC 6 senior Correspondent Ike Seamans that the men who have been detained are of Jordanian, Pakistani, and Iranian descent, and are all legal immigrants.

NBC News reported that the men are medical students who were on their way to Miami for medical training. A spokesperson from Larkin Hospital in South Miami confirmed that the men are students at Ross University in the Caribbean island of Dominica. The hospital is affilitated with the Ross University.

Live television shots from NBC affiliate WBBH in Naples, showed explosive charges being used to blast open what appeared to be a backpack taken from one of the vehicles.

The incident began about 1 a.m. Friday morning when the Florida Department of Law Enforcement issued what is called a "BOLO," or "be on the lookout" message, to law enforcement agencies across the entire state of Florida.

A message coming from the Georgia Bureau of Investigation asked law enforcement to be on the lookout for three possible terrorist suspects making threats about potential terrorism activities in the Miami area.

Authorities say they had what they believed to be credible information regarding three men, possibly of Middle Eastern descent, who were headed to South Florida and had made threats about potential terrorism activities in the Miami area.

NBC 5 in Chicago reported that the vehicles that were stopped had Illinois license plates and are registered in Hanover Park, Ill.

The registered owners of one of the cars are two brothers, Salud and Fernando Munoz. They were questioned at their home (pictured right) this morning.

Salud Munoz (pictured left), 54, accompanied authorities voluntarily to a Hanover Park, Ill., police station this morning.

NBC 5 in Chicago reports that the license plate registered to Munoz was supposed to be on a Buick LeSabre, which does not fit the description of either of the cars that were detained.

Miami-Dade police sent a remote-controlled robot and a team of bomb technicians to examine the cars. No explosives were found.

NBC 6 senior correspondent Ike Seamans, who is a terrorism expert, said that this situation is just another example of the importance of staying vigilant at all times.
NBC 6 will continue to update you on the details as they develop

http://www.orlandosentinel.com/news/opinion/columnists/orl-edpport21092102sep21(0,6414649).column

"The South Florida hospital where the men had been headed for training told them they were no longer welcome. Hospital management said that, because of negative e-mails and phone calls regarding the Arab-American students, it would be too disruptive to allow them to come. That's similar to the twisted reasoning some schools used 40 years ago to stall racial integration. Why should those students suffer because other people are biased?"

http://www.oz.net/~vvawai/general/terrorist-training.html <---érdekes cikk másrol

http://abclocal.go.com/wpvi/news/92002_threat.html

Szerintem furcsa az a kocsi rendszám dolog, nem gondolod?

Andrea

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-24 20:52   
Andrea,es hallottad azt az esetet ami szinten morbid es megtortent,az egyik aldozat a WTC-bol aki elvesztette az eletet,akkor koltozott egy berelt lakasba ott NYC-ben,es a landlord pereli a hozzatartozoit az elmaradt berekert,mivel szerzodes volt.

Pandora szelenceje az ugyvedeknek,de undorito
az eletben maradottaknak,meg ezzel is foglalakozni,

http://www.tenant.net/Alerts/wtc-info/wtcbook.html

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-24 17:36   
"He Died 9/11. Traffic Ticket on May 5?

By Cathryn Conroy, CompuServe News Editor
Sean Booker, 35, died in the World Trade Center on September 11, 2001. Imagine his widow's shock and horror when she received notification in the mail that her late husband had received a traffic ticket on May 5, 2002 in Tarboro, North Carolina. How? Identity theft.

September 11 began with a shocking image... Click to see the video: From Shadow to Light.

Sharon Booker immediately notified authorities, and police have identified a suspect, Anthony Andrew Fernandez, a.k.a. Leslie Patrick Cumberbatch, reports The Associated Press. But they haven't been able to catch him. They do know this: He is in the United States illegally after being deported to his native Guyana in 1998 following a drug charge. Police do not know when he re-entered the country. They suspect someone found Booker's driver's license in the World Trade Center rubble and then sold it. "If he found Sean's license, I want it back," Sharon Booker told The Sunday Star-Ledger of Newark. "It makes me feel awful to think that he might have something of Sean's." AP reports that Fernandez has been charged with financial-identity crime, which is a felony."

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-23 23:42   
Kero kedves,

<<Facsiga legyek ha ertem, hogy az idehozott idezeteknek mi koze van az orvostanhallgatok
'beismero' vallomasahoz.>>

Csak be akartam mutatni egész uj s magam tapasztalt dolgokkal, hogy ad egy, mit lehet elhinni, ad kettö, mit lehet bebizonyitani, nem mindig mindent...

Külömben kerestem ma a tegnap este látott TV hirekröl egy transcriptet az MSNBC-n s nem sikerült, de ugy emlékszem, a CNN gyors hirek is emlitette az arab diákokrol az uj tényt, hogy mégse kapták meg az állásaikat Miamiban. Sajnos az ujságirok többnyire szenzácios hireket hoznak, s sok mindent különféle képpen lehet leirni vagy elmondani.

Ha jol emlékszem tavaly hoztak egy olyan hirt, miszerint valahol a keleti parton probált egy ado száraz, reális tényeket hozni, melyek nem lettek kiszinezve, s nem volt vele sikerük!

Ami az ujságcikket illeti a nagy tüzröl, ott nincs is vele kép, csak a szöveg. De ki tudok menni a kertbe s képet késziteni, ha innen is látszik olyan jol mint feljebb a Foothill Avenuerol.

Visszatérve viszont a fötémára, nem elsö alkalom, hogy valaki az elsö interview-nál mondott valamit amit késöbb letagadott, mert az ügyvédje azt tanácsolta neki.

Ott van az a floridai professzor esete, akit Clinton alatt nem bántottak, dacára hogy van elég FBI adat rola, miszerint palesztiniai terrorista organizáciokat segitett. Most viszont ujságirok elöhuzták az esetét s tudtommal elvesztette az állását.
http://www.foxnews.com/story/0,2933,61126,00.html

Majd késöbb még keresek a weben több adatot, hátha találok ezekröl a fiatalemberekröl irásban is, valamit.

Andrea

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-23 21:42   
2002-09-23 21:35, andi_usa:
-
Andika kedves,

Facsiga legyek ha ertem, hogy az idehozott idezeteknek mi koze van az orvostanhallgatok 'beismero' vallomasahoz.

De, epp bent vagyok a csetten, ha ugy erzed a velemeny teged bant - es a nem a <u>velemenyednek</u> szol, szivesen tisztazom veled.

Gyere

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-23 21:35   
Kero,

elhiszed ezt?
http://www.rte.ie/news/2002/0923/earthquake.html
September 23, 2002

"(19:41) Large parts of England and Wales have been hit by an earthquake measuring 4.8 on the Richter scale.

Buildings shook for up to 30 seconds in parts of the West Midlands, Wales, North Yorkshire, London, and Wiltshire shortly before 1am this morning.

The epicentre was around Wolverhampton and Dudley in the West Midlands.

There were no reports of any injuries."

Anglia nem hires földrengésekröl..

Külömben én is szoktam több helyen hireket nézni s össze hasonlitom, de tudom, hogy a CNN nem a kedvencem s sajnos az a mentalitás tette lehetövé a szeptember 11-én történteket s Bill Clinton 8 évi tevékenykedése!

Andrea

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-23 21:34   
Kedves Andrea,

na, látod mik vannak?

nem arról van szó, hogy elhinni, vagy nem, hanem hogy tudjuk elemezni a hírt, ahhoz pontosan látni kell. Hiszen korántsem mindegy, mi állt a beismerésben. Ha megvolt az egyértelmű beismerés, akkor miért nem kapott nagyobb nyilvánosságot? Ha beismerték, akkor mi vár a diákokra? Ez büntetőjogi kategória? Ezek mind olyan kérdések, melyet felteszünk, és ehhez kell pontosan ismerni a megjelent hírt, és annak következményeit.

Például a legújabb hírekben mit említenek?

Üdv ,

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-23 21:20   
Kedves Calyx, Kero és Hunor,

mi az igaz, mi nem? Mikor a hirekben hallottam, hogy a három fiatalember "bosszut akart állni az elmult év alatt történt bántalmak miatt, amit mint arabok kaptak", nem gondoltam, hogy erröl nekem irásbeli bizonyiktékot kell szerezni, ha ezt itt megemlitem. Amint most láttam, az KABC TV adonak nincs is ilyene az Internet lapjukon.

De most hozok egy másik példát, ami tegnap este velem történt. A Recycler ujságban hirdetett egy személy egy Frontpage2002 full verziot, s irtam emailt neki. Eddig a Shareware-t használtam, amit a Microsoft-tol rendeltem meg s a ho végén lejárt volna. Elöbb emailben megirta a férfi a telefonszámát, aztán a cimét is, de felhivtam, neki mikor megfelelö a jövetelem s adjon utba igazitást is ha lehet. Kissé hadarta, a én erre a Yahoo/Maps-hoz mentem s kinyomtattam amit ott irtak, hogy kerülök oda.

A férfi nekem azt mondta, "hop on the 10 freeway, exit on Milliken" etc. A Yahoo Map viszont azt irta, menjek fel a Euclidon a 19th streetig, ott a Campusig, s ott balra az on rampra s a 210 freeway-n east-re! Mondtam prima, végre kiprobálom az uj freewayt (amin eddig annyi vita s annyira elhuzodott az épitése dacára, hogy többször megszavaztuk) volt s végre elkészült? Elhittem a Yahoo-nak, s talán el tudod képzelni a megdöbbenésemet, mikor a Campusnál ott volt a tábla, hogy "street closed"! Megfordultam hát, le a Campuson a Baseline-ig s azon mentem ki Rancho Cucamonga-ig a Millikenig s aztán fel a dombra. Sajnos a férfi emailjét, melyen kedvesen irt még egyszer, utbaigazitás céljábol, csak hazajövet olvastam el!

Directions Miles
1. Start on N EUCLID AVE 2.2
2. Turn Right on E 19TH ST 0.8
3. Turn Left on CAMPUS AVE 0.1
4. Turn Right to take the CA-210 EAST ramp 0.2
5. Merge on CA-30 EAST/CA-210 EAST 4.1
6. Take the MILLIKEN AVE exit 0.2
7. Turn Right on MILLIKEN AVE 0.3
8. Turn Left on VICTORIA PARK LN 0.2
9. Turn Left on PARMA PL 0.1
10. Turn Right on LOMELLO WAY 0.0

Kérdeztem aztán a kedves férfit, tudja-e mikor lessz annyira a csoda 210-es freeway, hogy lessz feljárata is, azt mondta, ugy tudja, az év végéig!

Ami viszont a programm vásárlást illeti, a férfi adott nekem egy kopiát bizonyitéknak, hogy a Costco-nál vette az Office XP-t $ 461.-ért a azzal jött a Frontpage2002 amire nincs szüksége s nekem eladta. Nem kértem bizonyitékot, habár ö még azt is emlitette, látom, nem trailerben lakik. Engem az se zavart volna, vettem pár éve egy Montclairi trailerben egy lepakolt Western Digital merevlemezt, ami még mindig másodiknak használva van, s igen, regisztráltam ugyanugy mint tegnap a Frontpage2002-öt telepités után.

Az is tény, hogy ég a hegy Glendora felett s tegnap is láttam mikor a banknál kivettem a pénzt a programm vételére, milyen erös füstgomolyagot hoz erre a szél, s ma még rosszabban néz ki, ahogy láttam, mikor hazajövet láttam Cucamongábol a fogorvosi kezelésem után. Itt az ujságcikk:

http://www.dailybulletin.com/Stories/0%2C0%2C203~21471~%2C00.html?
"Glendora wildfire burns 1,200 acres
GLENDORA, Calif. (AP) - Firefighters braced for high temperatures and low humidity Monday as they tried to corral a 1,200-acre wildfire burning in the Angeles National Forest."

Szoval ez tény, ezt lehet itt látni, de ki hiszi el nekem?

Andrea

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-23 21:04   
2002-09-23 20:44, Calyx:
- tovabb ragozva:

Van egy rovat itt,hogy megtudjuk-e valtani a vilagot,es ott Jezus emlitve.
(Jot tett Jezus nekunk az embersegnek ?)

Ha Jezus elt volna a Hitler era alatt,szarmazasa miatt elfustoltek volna Auschwitzban ,mint pl.Szent Stein Edith-et is.
http://www.edith-stein.net/gedest.html
Hogy jon ide az egesz ?
ugy hogy a tortenelem ismetelheti magat,sajnos ! nem tanulunk
Egyik ember sem er tobbet vagy kevesebbet,
mindannyian ok miatt szulettunk.
Es a karakter donto es nem borszin,vallas es a hasonlok.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-23 20:44   
Kero ,jo kerdes

.......
Hunor,

irod:<<hogy a szept. 11. hogyan befolyasolhatja az USAban elo arabok helyzetet>>

Pont ebben a pillantaban jott be egy email:
"Subj: Mon, Sept 23rd - Airport Profiling Abuse?
Date: 9/23/02 2:46:53 PM Eastern Daylight Time
From: MSNBC_Donahue_NewsMail@MSNBC.COM (Donahue Daily Update)
Reply-to: MSNBC_donahue_NewsMail@MSNBC.COM
To: DONAHUE@LISTS.MSNBC.COM

------------------------------------------------------
Donahue Daily Update
------------------------------------------------------

Monday, September 23rd, 2002

Dr. Bob Rajcoomar is a decorated US Army soldier, respected doctor and American citizen. None of that mattered when U.S. air marshals seized and detained him last month when his Delta flight landed in Philadelphia. He was taken away in handcuffs for three hours of questioning while his wife was left to wander the airport alone, uninformed of his whereabouts. He was released with no charges and no explanation.

Dr. Rajcoomar, who is of Indian descent, says it was a case of "blatant racial profiling" and has filed notice in U.S. District Court that he may sue the government for emotional distress and unlawful detention. Tonight he and his wife sit down with Phil to talk about the experience and ask the question: is profiling at US airports out of control? "

Hmmmmm ?
(Es itt nem is arabrol van szo,hanem sotetebb borurol.)

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-23 20:28   
2002-09-23 20:23, hunor:

(örülök )

Bush osztja vajh az oromodet Hunor?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-23 20:23   
valami statisztika biztosan letezhet, megjelenhetett a sajtoban is... nyilvan foglalkoztak azzal is, hogy a szept. 11. hogyan befolyasolhatja az USAban elo arabok helyzetet. akkortájt még olvastam is hasonlóakat is.

Hunor

(örülök )

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-23 20:02   
Kedves Hunor,

statisztikat akarsz,fogalmam sincs hogy van -e,biztos.
Egyet tudok ajanlani,ha szeretsz olvasni angolul UK-ban megjelent Christopher Hitchens uj konyve:"Why Orwell Still Matters"
Itt novemberben,ha akarod elkuldom majd Neked
(szuletesnapi ajandek )
Hitchens itt lakik DC-ben (egyszer veletlenul bele is futottam az utcan a nagy hoesesben),de angol,es azt hiszem,hogy Nagy Britanniai allampolgar,de ujdagiro itt,es O aki se nem all a jobb oldalon,se a balon es nagyon sok mindenben megirja az igazat (szvsz),akademiai tudas szinten.
Szoval kerdeseidre az O irasaiban is tudsz valaszokat talalni.

(szavaztal tegnap ?,orulsz hogy Gerhard Schroeder marad ?)

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-23 19:27   
2002-09-23 19:26, hunor:
-
Ki fogjuk kedves Hunor...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-23 19:26   
Akkor jó nagy vihart kavarhatott fel... Ha beismerték, ők a hibásak, ha pedig nem ők, akkor mi történik ezután velük? USAban érvényesül a minden muzulmán bűnös felfogás? Nyilván születtek statisztikák...

És most nekifogok én is a hírt keresni, hiszen szeretném mondatról mondatra olvasni a hírt, hiszen nem mindegy, hol, hogyan történt az esetleges beismerés. Hiszen ha megtörtént, beismerés is sok mindent jelenthet.

Andi, Te emlékszel, hogy mit mondtak? Calyx, Kero, nem hallottátok sehol? Hiszen ha van beismerés, akkor az nagy vihart válthatott ki, nem?

Szóval nyomozzuk ki ezt, és lehetőleg mondatról mondatra, akkor elemezhetünk, és alkothatunk véleményt. Ez a legfontosabb, és a közös megbeszélése a témának.

Jól felébresztettétek az emberi kiváncsiságot.

Hunor

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó