2018. december 13. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Szeretet
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 angie1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-08 22:21   
Nem azért tudunk szeretni, mert találunk valakit, aki tökéletes, hanem azért, mert megtanuljuk az esendőt tökéletesnek látni.
Sam Keen

Könnyű dolog azért szeretni valakit, mert tökéletes. A szeretet igazi próbája az, ha annak ellenére is tudunk szeretni valakit, hogy az illető az életében és cselekedeteiben távol jár attól a tökéletességtől, amelynek a lehetőségét meglátjuk benne.
Pir Vilayat Inayat Khan

angie1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-08 22:11   
Szeretni annyi, mint feltétel nélkül rábizni magunkat valakire, teljesen odaadni magunkat abban a reményben, hogy szeretetünk majd szeretetet hoz létre a szeretett személyben is. A szeretet hitből származó cselekedet, és akiben kevés a hit, abban kevés a szeretet is.
Erich Fromm

enikő  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-23 23:53   
Úgy érzem, hogy ebbe a topikba kívánkozik a Szeretet Hímnusza, ami írva található a Bibliában, Pál első levele a Korinthusiakhoz, 13. rész. Ennél jobban szerintem nem is lehet kifejezni, hogy mi is a szeretet, és hogyan kéne bánjunk vele.
Azért kiírom ide is.

" Ha emberek vagy angyalok nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen bennem, olyanná lettem, mint a zengő érc vagy pengő cimbalom. És ha prófétálni is tudok, ha minden titkot ismerek is, és minden bölcsességnek birtokában vagyok, és ha teljes hitem van is, úgyhogy hegyek mozdíthatok el, szerete pedig nincsen bennem: semmi vagyok. És ha szétosztom az egész vagyonomat, és testem tűzhalálra szánom, szeretet pedig nincs bennem: semmi hasznom abból.

A szeretet türelmes, jóságos, a szeretet nem ireigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel. Nem viselkedik bántóan, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a rosszat.
Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal.
Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr.

A szeretet soha el nem múlik. De legyen bár prófétálás:el fog töröltetni, legyen nyelveken való szólás: meg fog szünni, legyen ismeret: el fog töröltetni. Mert töredékes az ismeretünk, és töredékes a prófétálásunk. Amikor pedig eljön a tökéletes, eltöröltetik a töredékes.

Amikor gyermek voltam, úgy gondolkoztam, mint gyermek, amikor pedig férfivá lettem, elhagytam a gyermeki dolgokat. Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre, most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni,ahogy engem is megismert az Isten.

Most azért megmarad a hit, a remény, a szeretet, e három, ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet."

enikő  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-23 23:32   
...

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-05 14:07   
80 éves? Augustus 3.-án...De jó volt elolvasni!---Anyukák:)))----Isten éltesse Öket!:)

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-05 11:12   
LISA!
Honnét vannak az idézeteid?
Köszönettel a válaszért:
Etelka

Marcsi22  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-03 14:09   
A Szeretet jegyeben irom:
Edesanya

Nem is tudom, ebren vagyok? Vagy almodom?
Ulok az agya szelen es fogom a kezet.
Nem is oly regen meg o virrasztott az en agyam mellett, s aggodva leste a lazrozsakat arcomon.
Hogy elrohant az elet! Negy gyermeket szult, kozuluk en, a harmadik voltam a legfajdalmasabb szulese. Igaz, korabban akartam kibujni, de a teste meg nem volt felkeszulve ra. Milyen jo, hogy edesapam eletmento keze megovott minden bonyodalomtol!
Mi negyen egymas utan jottunk. Egyik kicsi, a masik pici - ahogy o meselte. Ez nekunk, gyerekeknek nagyon jo volt, hiszen nemcsak testverek, hanem egymas jatszopajtasai is lehettunk. De ot megviselte. Aldott testebol ugy elszivtuk a meszet, hogy kesobb a megkopott csipocsontja miatt fajdalmassa valt minden lepese. Ezert ahol csak lehetett, kimeltuk ot. Mar amennyire hagyta. Mert nagyon ambiciozus volt.
Egesz eleteben a csaladjaert elt, onzetlenul es hatartalan szeretettel. Ennel nagyobb utravalot, mint anya, nem is adhatott volna. Szamunkra maga volt a tokeletesseg.

Tavaly Edesapank szuletesenek 90. evfordulojan egy unnepi szentmise kereteben marvanytablat avattak a tiszteletere. Ott hallottam eloszor, hogy egyszer megkerdeztek tole: a betegei mellett mikor jut ido a csaladjara, a gyerekeire? O ezt valaszolta: "Neha csak akkor, ha mar alszanak. De nem aggodom. Hiszen kozottuk ott a SZENT, az ANYA." A szoszekrol vilagga kurtolve milyen jo volt ezt hallani!

Ulok az agya szelen, s mig o alszik, simogatom torekennye valt kezet. Par honapja esett at egy kritikus muteten, de a Joisten meg visszakuldte ot nekunk. S a sors kegyelmebol e nehez hetekben en lehettem mellette, en, aki a legtavolabb kerultem tole. S a nekem adott szeretetebol, onzetlen gondoskodasabol egy morzsanyit viszaadhattam neki most, amikor igazan kiszolgaltatotta valt.

Nezem ot. Furkeszem az arcat. Bevillan egy diakkori elmenyem. Egy kis tortenet az olvasokonyvbol:
Egy kislany elkeveredett az aruhazban a mamajatol, es sirva fakadt. Odament
hozza valaki es megkerdezte:
-Miert sirsz kislany?
-Mert elvesztettem az anyukamat!
-Ne sirj, majd en segitek megkeresni! Hogy nezett ki az edesanyad?
A kislany pihegve csak ennyit mondott:
-Az en edesanyam....a legszebb a vilagon!
Akkor, het evesen meglepodtem ezen a valaszon. Itt valami felreertes tortenhetett. Hiszen az EN Edesanyam a legyszebb a vilagon! Hazaerve, titokban furkesztem az arcat. Lehet, hogy en tevedek? De nem. Megerosodott bennem az erzes, hogy valoban az EN Edesanyam a legszebb a vilagon!
Csak evekkel kesobb kezdtem megerteni, hogy mindenkinek a sajat edesanyja a legszebb a vilagon.

Nezem megfaradt arcat, beesett szemet. De en ugyanolyan szepnek latom most is, mint regen.
Az onzetlen szeretet mintakepe, ez a draga Edesanya ma, aug. 3-an 80 eves. Otthon ma nagy a surges-forgas. Gyermekei, unokai, dedunokai dongjak korul.
En innet a tavolbol ezzel a par sorral szeretnem koszonteni ot, a Joisten aldasat kerve ra.

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-07 14:03   
" A siker receptje egyszerü: élj Istenért, szeress másokat, és legyél te a világba reménységet hozó fénysugár."

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-07 14:00   
Cunibaba: Ha másnak fogadja meg, akkor nem bisztos a változás, csak ha saját maga dönti el, anélkül, hogy mondaná.
Szeretettel:

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-07 10:43   
2003-04-06 17:02, LISA:
-
-
Vàrj egy kicsit nem értem! Tehàt ùgy sem fog vàltozni, bàrmennyire is fogadja ... viszont fentébb irod hogy mindenki tud sajàt magàn vàltoztatni? .... Nem gondolod hogy valami ellentmondàs van a soraidban!!!

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-06 17:02   
Változtatni mindenki csak saját magán tud, ha akar. Másokon nem tudunk változtatni, de nem is ez a teendönk. Mindenki saját magáért felel. A párválasztásban már teljesen megkell, hogy feleljen a másik "úgy ahogy van", mert úgyse fog változni, bármennyire is fogadja.

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-06 13:52   
Itt egyik nap a svéd tv-ben, egy jó jellemzést hallottam a szerelem és szeretet meghatározására. Gondoltam leírom,mert ez sok mindent megmagyaráz.
Egy " szihológus" nöt megkérdezték mi a külöbség a szerelem és a szeretet között?
Azt válaszolta: " amíg a szerelem "biológiai" úton jön létre, akaratunktól függetlenül, addig a szeretet az tudatosan történik, elhatározom, hogy ezt az embert szeretni fogom! "
Tehát ez magyarázza meg szerintem, hogy sokan szerelmesek, de csak kevesen tudnak tartósan szeretni, mert ahhoz akarat is kell.
Szeretettel:

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-04 00:02   

by Zsizel

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-30 14:36   
"Sokáig azt hisszük, a Végzet mennydörgésszerüen köszönt be, görögtüzzel, istennyilával, kürtökkel és oboákkal.
Aztán egy napon megismerkedünk vele, s megtudjuk, hogy sokkal jobb modorú.
A nyomorúság, a megalázás, a halálos szerelem egészen csendesen jelentkeznek, mintegy kopogtatnak, halk hangon kérdik: " Szabad?" S aztán belépnek. "
Szeretettel

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-30 11:51   
LISA:)

Pontosan!Amig élünk ,ezt kell tegyük..lehet aztán is?

Üdv:Balu

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-30 10:18   
" Az élet elsödleges célja: alkalmat bisztosítani a lélek tökéletesítésére. Egyedüli és legfontosabb dolgunk, hogy ezt megtegyük."
Szeretettel

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-24 18:24   
Minden ember egy karekter a saját szintjén.

Milyen az igazi karakter?Van olyan egyáltalán ,vagy csak alkalmazkodik..Hogyan és mennyi idő alatt fejlődik "ki "egy karakter?Honnan tudod hogy már az..amig élünk fejlődünk,formálodunk és tanulunk..Mindenki:)Csak Mindenki másként,ezért másak a karekterek is.A körülmények determinálnak valakit,és hogy?Lehet jó irányba -lehet absolut rossz irányba ,és lehet mégrosszabb-....

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-24 14:30   
2003-03-24 13:41, Women:
-

Szerintem azert is nehez dolgot ker, mert vitathato, hogy mennyi tudhato be valaki "karakterenek" illetve mennyi az, amit be kell nyelnunk valakitol, mondvan, hogy "ezen nem tud valtoztatni."

Women  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-24 13:41   
...sose követelj tölük olyan magatartást, eröfeszítéseket, amelyeknek egyenlöre gátat szabnak karakterük börtönfalai? "

Milyen eszközeid vannak, hogy ezt megtedd?:-)
Az idézet gyönyörű és naná, hogy igazsága van...de kutya nehéz dolgot kér tőlünk...azt hiszem:-))

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-24 09:03   

Örülök,nemes életed lehet.Gratulálok Neked:)

Mások helyzetébe is beletudod magad képzelni?

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-23 21:01   
Balu

IGEN!

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-23 17:22   

Bölcs az idézet,nagyon.)Te észrevetted már?:)

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-23 12:57   
" Tudomásul vetted-e már legmélyebb jelentöségében a másik ember determinált természetét, jellemalkatát, s azt, hogy meghatározott fejlödési stádiumából éppoly kevéssé képes kilépni, ahogy az éretlen gyümölcs képtelen egyik pillanatról a másikra édessé, szinessé, zamatossá válni?
E felismerés nélkül lehetetlen megértened környezeted tagjait, hozzátartozóidat, munkatársaidat.
Megpróbálod-e beleélni magad az ö helyzetükbe, hogy sose követelj tölük olyan magatartást, eröfeszítéseket, amelyeknek egyenlöre gátat szabnak karakterük börtönfalai? "

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-22 16:08   
Women:)

A "vesszö" nem idea..az úgy van,és jó hogy van,már akinek van,sőt ha van mellette egy
" pont"is....))))

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-22 12:38   
Mibol ideztel Lisa?

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-22 10:23   
" Mennyit ad az élet! Csendesen adja, két kézzel, a reggelt és a délutánt, az alkonyt és a csillagokat, a fák fülledt illatát, a folyó zöld hullámát, egy emberi szempár visszfényét, a magányt és a lármát!
Mennyit ad, milyen gazdag vagyok, milyen megajándékozott, micsoda böség, minden napszakban, minden pillanatban!
Ajándék ez, csodálatos ajándék.
A földig hajlok, úgy köszönöm meg."
Szeretettel:

Women  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-22 09:23   
Laca, kedves!
A pajzánásg az élet sója...a csábítás egyik alapvető eszköze:-) Ki ne maradj belőle:-)))))

Laca  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-22 08:18   
A pajzánság az élet megrontója. Főleg ha az ember kimarad belőle.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-21 23:32   
Hi- hi- hi
Ne pajzankodjatok mar annyit,mert teljesen elvorosodtem.

Women  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-21 20:48   
Kedves Balu!
A "vessző" szeretete sem egy elvetendő idea:-))

Kedves rigojanos!
Elcky fantáziáját még nincs szerencsém ismerni:-) Jelenleg a magaméval küzdök:-))

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó