2018. december 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Hollandia >> Holland nyelvtanítás magyar anyanyelvűeknek!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Anita79  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-03-16 22:23   
Sziasztok,

Apeldoorn kornyeken esetleg valaki ismer jo holland tanart? Tanfolyamra mar jartam,de a beszed elekzdese meg mindig gondot okoz, ehhez kersek segitseget.

Kosoznom

via Skype  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-09 19:42   
Szia Ildi!
Amennyiben még aktuális, szívesen segítek neked a holland nyelvtanulásban. Gyakorlott tanár vagyok, Zoetermeerben lakom.
email: holland.via.skype@gmail.com

Kakuk Ildikó  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-07-21 09:47   
Sziasztok!
Holladiában és azon belül Zoetermeerben keresek olyan magyar honfitársat aki szivesen foglalkozni a holland nyelv tanításával és gyakorlásával.Minden lehetőség érdekel.
Köszönöm:Ildi

via Skype  módosítás |   válasz erre |   profil |  2015-07-09 12:31   
25 éve Hollandiában élő, nagy gyakorlattal rendelkező magyartanár Skype-on keresztül holland nyelvű társalgási órákat vállal.
(Személyesen, háznál is lehetséges, Hága környéke)
Kezdő, haladó, középhaladó szint, a tanuló saját anyagát felhasználva!

Hangsúly: helyes kiejtés + beszédcentrikusság

Kedvező óradíjak!

További infó: holland.via.skype@gmail.com

GreatArter  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-02 11:10   
Sziasztok!

Breda környékén keresek flexibilis holland nyelvtanárt/nyelvtanfolyamot.
E-mail címem :

egyre.kevesebb.az.ember(kukac)vipmail.hu

Válaszotokat várom !

csikkahajhaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-16 21:29   
Aloha,

"tanitva tanulsz" - native speaker-nek mondanak. Hilversumban/mellett lakom. (Amsterdamtol 25km).

Szivesen segitenek embereket akik hollandul szeretnenek tanulni - INGYEN!

Nem vagyok tanar - de M0.-ban tanitottam gyerekeket es felnotteket nemetre, tehat valamennyi tapasztalatom van.

Hollandrol sokat tudok es szivesen segitek masoknak.

dobj egy uzit:
csikkahajni(kukac)gmail.com

ginger75  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-05-08 13:41   
Sziasztok!

Haarlem vonzáskörzetében keresek 1-2 hollandul tanulni vágyó jelentkezőt, hogy becsatlakozzon a már folyamatban lévő kurzusunkba, létszámbővités céljából.

A csoport jelenleg 3 fős, 4-5 fő lenne ideális. Erős kezdő szinten vagyunk. A tanár holland, képesitett tanár (Nova College-ben tanit), jól végzi a munkáját, nagyon meg vagyunk vele elégedve.
Honlapjuk: http://www.nt2totaal.nl/

Óradija: 12-14 EUR/2 óra, függ a csoport létszámától.

Az elérhetőségem: 0631094256

Üdv.

[edit] ps: most olvastam végig az alábbi topicot, és teljesen egyetértek Poe-vel. Mindenkinek más az igénye, eszerint akar fizetni is. Személy szerint magyar nyelven folyó holland oktatásra biztosan nem iratkoznék be...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-03-09 18:44   
2012-03-09 09:51, Mme Lambert:

Azt hiszem, egy nyelvóra óradíján teljesen fölösleges vitázni, a piacot mindig a kereslet-kínálat szabja meg. Aki fiatal, szeretne továbbtanulni, vagy a diplomáját honosítani és használni, igénye is van a perfekt holland tudásra és van rávaló pénze is, az keressen profi nyelvtanárt és fizesse is meg. Aki munkaközvetítőnél dolgozik, bizonytalan szerződése van, gyárban vagy egy spárgaültetvényen óránként 7-8 eurót keres, annak a 8 euró is sok és abszolút nem érdekli a folyamatos és befejezett múlt. Szeretne viszont minél gyorsabban megtanulni annyit, amivel a munkahelyén és a napi életben elboldogul. Ha többen összeállnak, meg tudnak fizetni egy tanárt, aki egy év alatt ezt eléri velük.

Mindkettőnek igaza van a maga szempontjából.

Hozzátenném a magánvéleményemet: aki igazán meg akar tanulni hollandul, az ne magyar nyelvű oktatót keressen, vágjon bele bátran egy holland kurzusba a holland iskolában. Pénzt adni azért, hogy a 60 percből 30 magyar fecsegéssel teljen, a maradék időben pedig akcentusos holland beszédet tanulni szerintem pénzkidobás és időpocsékolás.

Mme Lambert  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-03-09 09:51   
Re: Egyetértve Kriszitnával (ld. alább)
Rögtön az elején megjegyzem:
És most nem akarok senkit megbántani, nem ismerem Heni, vagy a képességeit sem. Tehát a következők konkrétan NEM A HENIRE vonatkoznak.
PLUSZ: nekem nem tanári diplomám van tehát nem "hazabeszélek"

!DE: 8 euro/óra?
Geachte Dames en Heren, a kutyámra vigyázó embernek fizettem 12 euro/órát mikor Amsterdamban tengettem napjaim!

Higgye el mindenki, ha már nekiáll - komolyan - tanulni, és FIZET ÉRTE, olyat válasszon, aki tudja pl:
- a bepaalde lidwoord és mondjuk het voltooid deelwoord közötti különbség, (ie. határozott névelő és a befejezett melléknévi igenév) és mondjuk hogy a bepaald-e nél minek van ott az az -e és a voltooid-nál miért nincs?
- Vagy másik kedvencem: Er zit ee-n muis in de hoek. vs. Hij heeft er genoeg. (ie. er használata)
PLUSZ mindezt el is tudja magyarázni érthetően.

Mert ugye nem mindegy hogy mit ért meg - vagy mint ért félre pl egy olyan mindennapi helyzetnél mint: Als u uw telefoon- of internetabonnement wilt opzeggen...

A nyelvtanulás-tanítás: Grammatica + Lezen + Schrijven + Luisteren + Spreken
és ez mind együtt, egységben. Ezt összekészíteni, anyagot gyűteni, átolvasni, feladatokat gyártani, témákat kidolgozni, és el tudni magyarázni különböző képességű embereknek - ehhez nem elég, hogy pl. a "ah, férjem holland anyanyelvű én meg már itt élek 5 éve, prímául beszélem a nyelvet".

Attól hogy valaki beszéli a nyelvet - akármilyen magas szinten - az nem biztos hogy meg is tudja tanítani másokkal.

Tehát ha már nekiáll - komolyan - és FIZET érte...

Ha nem akar fizetni akkor itt találja az ingyenes de online anyagaimat:

http://www.hollandnyelvtan.co.nr/
http://www.hollandlecke.co.nr/

Ha más nyelv is érdekli:
http://www.ainf-languages.co.nr/

Veel succes!

PS: Mivel három hónapom van, hogy franciául megtanuljak, én már nem adok órákat! De át tudom érezni minden nyelvtanuló helyezetét!

Veel succes!

Carolivia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-01-10 19:04   
Nemsokára indul a következõ kezdõ holland csoport, de természetesen a haladóra is lehet még jelentkezni. Esténként Amszterdamban vannak az órák. Tankönyvet én adok.

Érdeklõdni lehet a karolinajenei_KUKAC_yahoo.com címen.

ygorgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-11-13 21:55   
Sziasztok!

Nederweertben lakom. Beszélgető partnert keresek (holland nyelven). 3 hónapja tanulok csak nincs lehetőségem használni a megtanultakat. Tudna valaki ebben segíteni?

sziszi77  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-31 11:26   
Sziasztok!

Tud valaki abban segiteni, hogy a magyar gyerekek (13 és 15 éves) hol, és hogyan tudnak elkezdeni hollandot tanulni?
Amersfoortban élünk,és iskolát keresünk.

Előre is köszönöm a segitséget!

Carolivia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-06 21:26   
Holland nyelvtanfolyam indul Amszterdamban. Csütörtök és péntek este, 2x 60 perc. Kezdés, ha összeállt a csoport. A tanítás magyar nyelven folyik. Négy-hat hetes tanfolyamokról van szó, tankönyvet én adok.
Érdeklõdni lehet a karolinajenei@yahoo.com címen.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-18 11:05   
BERCISK ÜZENETE:

Szia ezek iskolak, amikben tanitanak hollandot:

- ROC Deltion College Mozartlaan 15 8031 AA
- Language Partners Hanzelaan 276 8017 JJ
- Landstede Training, Opleiding & advies Fuchiastraat 1 8013 ZC
- Landstede, SpriNT2-groep Fuchiastraat 1 8014 ZC

Berci

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-18 11:04   
ZWOLLE ÜZENETE:

Sziasztok,

en Zwolleban keresnek holland tanart, mert szeretnek hollandul tanulni!

Ha tudtok ilyet, nagyon koszi!

mostmagyarul  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-05 21:41   
Holland Suli: a héten, pénteken 20.30-kor új kezdő csoport indul Haarlemben az Eksterlaan 230 cimen. Lsd www.hongaarseschool.nl
üdv. Edwin van Schie, vagyis az a holland aki megtanult magyarul, de mostanában holland anyanyelvére is tanítja a magyarokat!

sziszi77  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-08-24 10:11   
Egy magyar anyanyelvü holland és/vagy angol tanárt keresek Amersfoort környékén.

siteri.krisztina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-08 04:15   
2011-06-03 23:33, kajoh:

Kedves Heni es kedves nyelvtanulas irant erdeklodok!

Gondolkoztam, hogy reagaljak-e erre a hirdetesre, de aztan a masodik telefonalo, aki arrol probalt meggyozni, hogy draga vagyok, mert nem 8 euroert tartok orat, meggyozott.
Ertem en, hogy szabadpiac, meg mindenki maga hatarozza meg az arat, de a tovabbi kellemetlensegek elkerulese vegett szeretnem megmagyarazni, hogy 8 euroert en szemely szerint miert nem tudok orat tartani.
Az, aki holland tanarnak hirdeti magat, egyetemet, vagy foiskolat vegzett. Leginkabb egyetemet, mert otthon, Magyarorszagon mashogy nem lehet hollandot tanulni. En is az utobbi kategoriaba tartozom. Ez ugye 5 ev tanulast es anyagi aldozatot jelent. Aztan specializalodik az illeto, elvegez itt Hollandiaban meg egy-ket sulit, aminek az eves tandija 3000 euro. Ekkor lesz belole diplomas, kulfoldiek oktatasara specializalodott nyelvtanar. Aki tortenetesen magyar anyanyelvu. Vesz egy-ket, de leginkabb 15-20 konyvet, darabjat 30-100 euroert. Ha oraja van, fenymasol elotte. Ha mar rutinja van, es az egyen, akit tanit, semmi atlagostol eltero tananyagot nem igenyel, akkor is keszul egy fel orat a tanitas elott.
Nos, ezt en nem tudom/akarom vallalni 8 euroert, plane nem 7,20-ert.
Kerem, hogy akik engem szandekoznak keresni, mert nyelvorara szeretnenek jarni, ezt, es a leirtakbol kovetkezo szinvonalat merlegelve tegyek.

Oszinte amulattal kerdezem toled, Heni, te hogy csinalod? A valaszod gondolom tobb itt hirdeto, tapasztalt kollegamat erdekel.

Udvozlettel:
Siteri Krisztina
holland nyelvtanar

kajoh  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-03 23:33   

Quantumleap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-04 07:37   
Én megrendeltettem (és kiküldettem) az ősökkel a Kreatív Nyelvtanulás holland csomagját. Hasznosnak tűnik, az angolomat is evvel tornáztam fel három éve kommunikatív szintre:

http://www.kreativnyelv.hu/start.php

szmia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-03 18:27   
Ezt most találtam gondoltam megosztom, hátha segit masnak is

http://www.expertisecentrumnt2.nl/uploads/NT2%20examentrainingen%202010-2011.pdf

In deze brochure vindt u een uitgebreide lijst met scholen en opleidingsinstituten die
examentrainingen NT2 verzorgen. Met behulp van deze lijst kunt u opzoeken waar bij
u in de buurt examentrainingen gegeven worden. In de tabellen vindt u ook informatie
over de duur, opzet en werkwijze bij de examentrainingen.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-02 16:21   
2011-05-02 14:20, Niki22:
Például a Volksuniversiteit honlapján, de ha a googleba beírod, hogy taalcursus Amsterdam, böngészhetsz a kapott találatok közt. Azzal is gyakorlod a nyelvet
Itt pl. még egy ingyenes próbaórát is kapsz.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-02 14:30   
Ezek biztosak, de dragak

http://www.rosettastone.com/learn-dutch

Niki22  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-02 14:20   
Sziasztok!

Valaki nem tudja veletlenul, hogy hol lehet jelentkezni amsterdami nyelviskolaba? Muszaj megtanuljam a nyelvet, mert a munkamhoz kellene. Ha esetleg valaki tudna segiteni az itt is esetleg facebookon is megtalal ( Nikolett Singh) Elore is koszonom.

ekamilla  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-06 10:03   
Sziasztok!

Mi amszterdamban ingyen jarunk, ehhez az illetekes kerulet Taalwijzer irodajaval kellett felvenni a kapcsolatot.

torbikkrisztina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-16 11:06   
Delft, Naaldwijk, Den Haag, De Lier, szoval ezen a környéken, ha valaki tudna segiteni nyelvtanár ügyében!

Köszönöm!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-16 09:35   
2011-02-16 00:44, torbikkrisztina:

Kedves Krisztina

Zuid-Holland az egy tartomány, 3400 km² területtel. Ennek környéke még nagyobb
Jobb lenne talán egy városnevet megadni, nem?

torbikkrisztina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-16 00:44   
Sziasztok!

Én egy nyelvtanárt keresnék zuid holland környékén. Köszi!

Az emailcimem torbik.krisztina_KUKAC_hotmail.com

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-01-15 20:44   
SZEM ÜZENETE:

Holland nyelvtanfolyam magyaroknak.
Volksuniversiteit Veghel
http://www.volksuniversiteitveghel.nl
Hely: Uden
Idopont: 02.02.2011 19.00-21.30
12 alkalom x 2,5 óra
Ár: 192 Euro

arminanyu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-01-12 09:59   
2010-12-04 15:31, anitaa:
-

Ez jo, 1 eve ulok suliban, jo par kifejezes uj volt innen!

Koszi az oldalt!

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó