2022. szeptember 26. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Blues, jazz, népzene, szájharmonika
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
 rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-30 17:59   
2007-01-30 17:31, huba:

tehát egyik kedvenc József Attila versem amit a barátom Jackie Orszaczky meg is zenésített a "Deserted Downtown" címü albumán Tátrai Tibivel:

En is nagyon szeretem ezt a verset, meg egyebkent is Jozsef Attilat.

Egyebkent itt meg is lehet hallgatni a Jackie Orszaczky verziot. Engem egy kicsit a Bob Seger "Turn the Page" c. szamara emlekeztet.

http://www.tatraitibor.hu/mp3/tatrai_orszaczky/07_tiszta_szivvel.mp3

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-30 17:31   
tehát egyik kedvenc József Attila versem amit a barátom Jackie Orszaczky meg is zenésített a "Deserted Downtown" címü albumán Tátrai Tibivel:

Tiszta szívvel

Nincsen apám, se anyám,
se istenem, se hazám,
se bölcsőm, se szemfedőm,
se csókom, se szeretőm.

Harmadnapja nem eszek,
se sokat, se keveset.
Húsz esztendőm hatalom,
húsz esztendőm eladom.

Hogyha nem kell senkinek,
hát az ördög veszi meg.
Tiszta szívvel betörök,
ha kell, embert is ölök.

Elfognak, és felkötnek,
áldott földdel elfödnek,
s halált hozó fű terem
gyönyörű szép szívemen

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-17 21:40   
Andunak, de nem csak neki.
Hubert von Goisern kedvenc zenéim közé tartozik, szivesen halgatom akkor is, ha nem értem a szövegét.

Az akkori Alpinkatzen már nem létezik, Huber von Goisern is stilus változtatott, a mai zenéje jobban tetszik:
http://www.pop-info.at/2000/goisern.htm
http://www.pop-info.at/2001/trad.htm
http://www.hubertvongoisern.com/

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-16 17:35   
2007-01-16 13:49, Ibolya:
-

ajánlom a "North Sea Jazz Festivalt" ahol a világ legjobb Jazz zenészei lépnek fel. A napi jegy ára kb. 30-40 EUR, több mint 20 szinpadon naponta. Den Haag után most Rotterdamban.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-16 13:49   
Emlékszem, 2001 nyarán, mikor NY Sohoban jártam, az egyik jazz vendéglöben David Sanborn játszott. Akkor, szeptember 11 elött, még a dollár nagyon drága volt nekünk, sajnos nem tudtuk magunknak megengedni, hogy a még ½ orás koncertért 100 dollárt lepengessünk.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-16 11:17   
2 évi harc után New Yorkban 57 évesen ehunyt idönk egyik legfontosabb zenésze Michael Brecker saxofon.

Szinte majdnem az összes mai Pop, Rock, Jazz, müvészekkel játszott.

Tizenegyszer kapott Grammyt.

http://www.michaelbrecker.com/

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-20 18:06   
Mert a baratnoimmel ma ajandekoztuk meg egymast es akkor illik kibontani az ajandekot

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-20 18:05   
Böbe, honnan tudod, mit hozott az angyalka?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-20 18:01   
Uraim tessek irigykedni
Ezt a lemezt hozta az angyalka :
Ultimate blues
Muddy Waters, Johnny Lee Hooker, B.B.King, Bo Diddley, Howlin`Wolf, Chuck Berry, es meg sokan masok 18 csoda jo nota van a lemezen . Most ezt hallgatom

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-19 17:40   
"Szepterbenben elhunyt a magyar dzsessz egyik legismertebb, leghíresebb képviselője, Pege Aladár bőgőművész.
Pege nemcsak dzsessz-zenész volt, hanem sokszor adott komolyzenei koncerteket is.

Pege Aladár 1939-ben született Budapesten. Liszt-díjas érdemes művész, zeneszerző, a magyar zenei élet egyik legsokoldalúbb egyénisége.
1969-ben szerezte diplomáját a Budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola nagybőgő tanszakán. Tanárai Montág Lajos és Tibay Zoltán voltak.

Pege Aladár nagybőgőjátékát rendkívüli improvizációs képessége, hangszertechnikai tudása és muzikalitása alapján az évenként összeállított dzsesszvilágranglista hosszú idő óta az elsők között tartotta számon.

Saját együttest vezetett 1963 óta.
A nemzetközi dzsesszélet elismert egyénisége, külföldi fesztiválok és koncertek rendszeres vendége volt. 1975-től 1978-ig tanult Nyugat-Berlinben, Rainer Zepperitz professzornál, aki Herbert von Karajan zenekarában, a Berlini Filharmonikusoknál játszott.
Nagy feltűnést keltett 1982-es bombayi és New-York-i fellépése; a Carnegie Hallban amerikai sztárokkal mint Herbie Hancock-al szerepelt együtt.
Prágában, 1964-ben a "fesztivál virtuóza", 1970-ben a montreux-i fesztiválon az "Európa legjobb szólistája" díjjal tüntették ki.

Számos önálló lemeze jelent meg itthon és külföldön, 1963 óta komponált és hangszerelt, az utóbbi években gyakran adott klasszikus zenei szólókoncerteket.
Számos nagybőgőátiratot is készített.
A Kossuth-díjat 2002-ben kapta meg, a nemzetközi dzsesszvilágban "a nagybőgő Paganinije"-ként számon tartott virtuóz játékáért, a dzsessz magyarországi népszerűsítéséért, kiemelkedően eredményes oktatói tevékenységéért."

Szilágyi Szabolcs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-09 21:15   
2006-12-07 21:48, gerakandi:
-

Én bizony nem kövezlek meg érte, mert - szerintem - aki a virágot és a SWINGET szeretni, rossz ember nem lehet. Azt hiszem, én sem vagyok nagyon rossz ember, mert a bluest az én izlésvilágom toplistáján a boogie és a swing követi.

Szabolcs

Szilágyi Szabolcs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-09 20:21   
2006-11-23 20:03, huba:
-

Szia, bocs, sokáig hallgattam, ennek szomorú oka egy nagyon közeli barát súlyos betegsége, majd halála, temetése, de a blues mindent gyógyít.
Hálás lennék a küldeményért. Mivel viszonozhatom?
Cimem: mwmedia@mwmedia.neostrada.pl

üdv. Szabolcs

debrecen  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-09 13:50   
2006-11-29 19:46, huba:
-

És az egyik legnagyobb, a CHASE!

gerakandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 21:48   
Hat, lehet... En azert szeretem a swingert is, kövezzetek meg erte... )

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 17:08   
2006-12-07 12:46, lafre:
-
Syrius a legjobb példa a tehetségek megfojtásának az akkori Magyarországon.

amiért is elhagyták az országot, legalábbis egy része. Erröl szól a könyv is.

Baronits, már nem jár közöttünk.

Raduly, Montreux-ban a hetvenes évek elején közönség Díjat nyert, ami nem semmi!
Ma New York-ban él, de már több mint 20-éve abbahagyta a zenélést. Szomorú eset.

Jackie, (Miklós) Sydneyben az eggyik leggelismertebb zenészek közé tartozik.

Tibusz-ról nem kell mesélni, lásd honlap.

Pataki, Bécsben "vendéglátózik"

Wesselinov, az Erkel-Szinházban dobol.

Jackie, és Tibusz-hoz, Baráti szálak füznek, amit minden alkalommal sok filozofálás közben meglocsolunk.
Itt, Sydneyben, otthon, de bárhol is.

Az igazi "nagyok" egyszerüek.

lafre  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 12:46   
2006-12-05 10:35, huba:

Nekem meg van a "Most, múlt, lesz" cd (1994) amelyen a kiadatlan számok vannak:
- TAKE 2 SIGNATURE
- I´M MAN
- MANIC DEPRESSION
- FIXIN A HOLE
- WHO IS THE CLOWN
- SZÉTTÖRT ÁLMOK
- MOST, MÚLT, LESZ
ez már nem olyan ütös mint a "DEVIL´S MASQUERADE" amely Jethro Tull szintü (világ)sikert is elérhetett volna - ha nem lett volna magyar...
Syrius a legjobb példa a tehetségek megfojtásának az akkori Magyarországon.

Tátrai Tibor honlapján:

Úgy emlékszünk a Syriusra, mint az egyik legmeghatározóbb magyar zenekarra. Pedig az együttes több korszakából csak az 1970-73 közöttire igaz a megállapítás, amikor valóban az ország legjobbjának számított a társulat.
A Syriust 1962-ben hozta létre Baronits Zsolt (fúvósok). Előbb tánczenét, majd beatet játszott az együttes. 1970-ben nagy átalakulás következett, Baronitshoz Orszáczky Miklós (basszusgitár, ének), Pataki László (orgona), Ráduly Mihály (fúvósok) és Veszelinov András (dob) csatlakozott. A zenei stílus megváltozott, progresszív jazz-rock szólalt meg a koncerteken. Az itthoni sikerek után hamarosan ausztráliai szerződést kaptak, s 1971-ben a távoli földrészen készítették el első albumukat, The Devil's Masquerade címmel. (Itthon egy évvel később jelent meg magyar nyelven Az ördög álarcosbálja.)
Hazatértük után vették maguk közé Tátrai Tibort, az ausztrálok ugyanis gitárossal várták vissza a Syriust. Csakhogy az újabb útból - máig nem ismert okok miatt - nem lett semmi, ezért többen is távoztak a zenekarból, sőt, az országból is.

A Syrius, változó felállással, majd Tibusz visszatérésével továbbra is működött, sőt még lemezt is készített. 1976-ban jelent meg a Széttört álmok. A régi sikereket azonban sosem érte el újra.

Tibusz és a Syrius
"Keményen beleestem a mélyvízbe! Csupa magasan kvalifikált zenész közé kerültem, a Syriusban professzorok muzsikáltak. Bő fél évig az együttes legjobb felállásában szerepelhettem, s rengeteget tanultam. Rá kellett jönnöm, hogy a rock and roll gitáros semmit nem tud, az az öt hang és három akkord itt kevésnek bizonyult, hiszen a Syrius zenéjében minden létező hang és harmónia megvolt. Mintha egy fekete-fehér fotó után színes mozgófilmet néznél... De nagyon akartam, s előbb-utóbb rá is állt az agyam ezekre, az akkor nehéznek számító dolgokra.
Az együttes későbbi korszaka már nem állt közel hozzám. A sok fúvóssal megszólaló funkyban a gitáros csak elvétve kapott szerepet."

-lafre-

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 08:05   
Szabolcs,

merre jarsz?

Hunor

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-05 10:35   
Karácsonykor Sajtótájékoztató lesz a "Darshan Udvarban" (VII. Krudy Gyula u)

Vendégek lesznek:

Pataki László (Syrius, hammond orgona)
Veszelinov András (Syrius, dobok)
Jackie Orszáczky (Syrius, basszus gitár)
Tátrai Tibor (Syrius, gitár)

A sajtótájékoztatón be szeretnénk mutatni a "Syrius" zenekar történetét összefoglaló "Széttört Álmok" címû könyvet, valamint a "Syrius" utolsó koncertjének (2001 szeptember 17. Margitszigeti Szabadtéri Színpad) és eddig nem ismert ausztrál stúdiófelvételeinek a CD korongját.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-29 23:47   
2006-11-29 19:24, rigojanos:
-

When the music died!

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-29 20:02   
2006-11-29 19:36, rigojanos:
-

és ezért nem veszek repülöt.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-29 19:46   
igen. Sajnos öket követték a Lynyrd Skynyrd, Stevie Ray Vaughan, és még sokan mások..

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-29 19:36   
Na jo, szabad a gazda - 1959 februar 3-ra mondjak ezt Amerikaban, mert akkor zuhant le egy repulo, amin 3 rock and roll zenesz utazott (Buddy Holly, Ritchie Valens es Big Bopper). Egyebkent onnan jon a kifejezes, hogy az 1971-ben irodott "American Pie" cimu dal szovegeben van ez az utalas.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-29 19:32   
2006-11-29 19:29, rigojanos:
-

ha kikapcsolod?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-29 19:29   
Nem nem, datumot kell mondani.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-29 19:27   
2006-11-29 19:24, rigojanos:
-

ha nincs swing benne.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-29 19:24   
2006-11-29 18:50, huba:

Trivia kerdes: Mikor "halt meg a zene"?

Nem lehet csalni

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-29 18:50   
2006-11-29 06:59, Ferencz Zsuzsanna:
-
" A dzsessz, az zene. A szving, az üzlet." Duke Ellington.

-
hogy a Swing üzlet lett azt a 30-as évek (Great Depression) Big Band sound-ja hozta létre, mert a kis Clubbok-ból kikerült a nagy termekbe ahova özönlöttek az emberek és "have fun" idöt töltöttek. Benny Goodman, Count Basie, Cab Calloway, Benny Carter, stb.

A swing a jazz-nek csak egy ága, még a mai napig is népszerü, pláne az idössebb korosztály körében.

De a jazznek van még több változata is mint:
Latin-jazz, Bepop, Cool-jazz, Hard Bop, Avant Garde, Groove Jazz, stb...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-29 06:59   
" A dzsessz, az zene. A szving, az üzlet." Duke Ellington.
Mit szóltok ehhez?

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-23 20:03   
2006-11-23 12:27, Szilágyi Szabolcs:
-
Felkeltetted az érdeklődésemet a "Lightning in a bottle"
iránt. DVD-n beszerezhető? Tudsz forrást adni?

Szia Szabolcs,

... a "kedvest" elhanyagoljuk mint egyszerü Blues-osok...

nekem is Bobe barátnönk (a 87-éves ) hívta fel figyelmem a DVD-re, amiért még mindíg hálás vagyok neki!

Itt úgy tudom még nem adták ki, nekem egy haverom küldte amerikából.

Ha adsz egy címet (priviben) küldöm.

Üdv.
Huba

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-23 19:28   
2006-11-23 12:31, Szilágyi Szabolcs:
-

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó