2018. szeptember 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kapcsolatok, segítség, vélemény >> Kizárt oktatók a BABES-BOLYAI-n
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-12 11:03   
A kolozsvári Krónika írja:

Első fokon pert nyert a Babeş–Bolyai Tudományegyetem ellen Bodó Barna, a Bolyai Kezdeményező Bizottság (BKB) elnöke, az oktatási intézmény tanára. Bodót az egyetem vezetősége Hantz Péterrel együtt írásbeli figyelmeztetésben részesítette a BKB-ban kifejtett tevékenysége miatt.

A döntést mindketten megfellebbezték a munkaügyi bíróságon, valamint az Oktatási és Kutatási Minisztérium illetékes szakbizottságánál. A temesvári törvényszék április 5-i ülésén helyt adott Bodó Barna fellebbezésének, és az egyetemet a büntetés visszavonására kötelezte, a döntés azonban nem jogerős.

Hantz Péter ügyét még nem tárgyalta a törvényszék, a szaktárcától pedig egyelőre egyik oktató sem kapott választ.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-31 15:43   
Kedves Bobó, szerintem tanítják Kubában Esetleg Venezuelában és Észak-Koreában is.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-31 13:10   
Legalabbis ugy tanultuk, hogy " a legfobb ertek az ember". Egy ideje ezt gondolom mar nem tanitjak az iskolakban!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-31 08:58   
Kedves Bobó, megmondanád-e nekem: az emberek hol és mikor voltak fontosabbak, mint az elvek?

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-31 08:30   
Jol latom-e, hogy ebben az ugyben a ket oktato sorsa mar teljesen hatterbe kerult, ehelyett megy a politikai gittragas ?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-30 07:28   
Határozati indítványt nyújtott be az Európa Tanács huszonnégy képviselője a romániai magyarságot ért diszkrimináció ügyében. A tervezetben felhívják a figyelmet arra, hogy az egyetemi autonómia nem írhatja felül azokat az emberi jogi és kisebbségvédelmi egyezményeket, melyeket Románia elfogadott.

A határozati indítvány nevesíti a magát multikulturálisnak valló Babeş-Bolyai Egyetemet, és beszámol a magyar nyelvű táblák elhelyezését követő megtorlásról és a két oktató kirúgásáról.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-27 07:10   
Folytatódik a román porhintés a többnyelvű táblák ügyében. A Babes-Bolyai egyetem román szóvívője kijelentette, az egyetemi szenátusnak nincs semmiféle határozata ez ügyben. (Pedig van). Ugyanakkor nehezményezte, hogy Ungureanu külügyminiszter nem tárgyalt az egyetem szenátusával, mielőtt ígéreteket tett.
A jelenlegi helyzet tehát:
most a mínusz egy ponton áll a táblaügy. Tegnap még nulla ponton volt.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 12:11   
Kedves Perec,
remélem, valamelyik magyar újságíró rákérdez erre az első sajtóértekezleten.
A miniszter úr különben hazu... hmmm...tévesen van informálva: tavalyra ígérték meg a táblák kitételét.
Csak tudod, nyáron, uborkaszezonban... mindenki szabadságon van, a egyetem épülete be van zárva...

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 11:24   
2007-01-25 06:51, Ferencz Zsuzsanna:
-
"A külügyminiszter továbbá azt hangsúlyozta, hogy az elbocsátott két magyar oktató ügyében az egyetem autonóm módon járt el."

Azon gondolkoztam, ez mit jelenthet hétköznapi nyelvre lefordítva: 'ez az egyetem ügye és mi nem szólhatunk bele', vagy éppen 'korrektül jártak el csak az "autonóm" szó jobban hangzik'?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 06:51   
A magyar külügy közleménye szerint a román külügyminiszter a napokban levélben tájékoztatta Göncz Kinga magyar külügyminisztert arról, hogy idén július 1-jén lép hatályba a Babeş-Bolyai Egyetem szenátusának az a határozata, amely alapján magyar nyelvű táblákat lehet elhelyezni az intézetben .
A román miniszter szerint „a többnyelvű feliratok mellett magyar és német személyiségek mellszobrát is elhelyezik az egyetemen, továbbá az előadótermek egy részét a magyar és a német kultúra jeles képviselőiről tervezik elnevezni".A külügyminiszter továbbá azt hangsúlyozta, hogy az elbocsátott két magyar oktató ügyében az egyetem autonóm módon járt el.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-19 06:51   
Levélben fordult a román Leonard Orban többnyelvűségért felelős európai biztoshoz négy liberális európai parlamenti képviselő, Szent-Iványi István (SZDSZ), a lengyel Bronisław Geremek, a finn Henrik Lax és az osztrák Karin Resetarits a Babeş-Bolyai Tudományegyetemen kialakult helyzettel kapcsolatban.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-18 07:15   
Határozattervezetet nyújtanak be magyarországi politikusok az Európa Tanácshoz a jövő héten a kolozsvári Babeş-Bolyai Egyetemről kizárt két oktató ügyében.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-13 06:10   
A Transzindexből:

A BBTE magyar tagozatvezetőinek tanácsa tegnap úgy döntött, hogy az egyetem magyar tagozata nem maradhat tovább irányítás és felső szintű képviselet nélkül.

Bár sarkalatos kérdésekben nem sikerült kiegyezni az intézet román vezetőségével, egy héten belül megtalálják Salat Levente utódját, és magyar tagozatvezető rektorhelyettest jelölnek - áll Magyari Tivadar szóvivő közleményében.

Korábban Salat Levente és Nagy László lemondása után a testület úgy döntött: nem jelölnek új személyeket a rektorhelyettesi tisztségekre addig, amíg az egyetem vezetősége részéről nem tapasztalnak pozitív viszonyulást a feliratok, a két kirúgott adjunktus illetve a magyar tagozat működési szabályzata ügyében.

A tagozatvezetői tanács tegnapi ülésén elhangzott az az érv, hogy ezekben a hetekben fontos döntések születnek a szakok jövőbeli alakulásáról, főleg a magiszteri képzés területén, és ezekből a döntésekből a magyar tagozat nem maradhat ki. A politizálódott problémákon kívül egy sor szakmai problémáról kellene értekezni és dönteni.

Ezt a véleményt mintegy huszonötön támogatták; a kisebbségi véleményt megfogalmazó 3-4 professzor szerint továbbra sem kellene tagozatvezető rektorhelyettest jelölni, ameddig a vitás kérdésekben nincs előrelépés.

További fejlemény, hogy a tagozatvezetők tanácsa a tagozat szabályzattervezete vitájának végére ért, és egyhangúlag elfogadta ennek szövegét. A szabályzattervezet a szenátus elé kerül, és elfogadása esetén a magyar tagozat működési-szervezési kereteit rendezné.

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-07 15:29   
2007-01-07 12:33, Fredi:

-

Kedves Fredi, lehet, hogy hiba, de eszembe se jutott a Biblia.. - én magamat idéztem.. - -- "magamtól, szabadon" - ha venném a bátorságot, hogy a Bibliából idézzek, biztosan szó szerint tenném.. , de én nem veszem a bátorságot...

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-07 12:33   
AZ EMBER GYEREKE SOSE TUDJA, MI VÁLIK HASZNÁRA..

Kedves Idealis, itt egy bibliai idézet partafrazálását feltételezem. Nem kioktatásként, csak a pontosság kedvéért ezt nem mint az ember gyermeke, hanem az EMBERFIA szokták magyarúl idézni.

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-07 09:21   
Szervusztok "Régi Barátok" - BUÉK!!!

.. én nem szólok bele, csak "tanulságul" mesélem. A Budapesti ELTE-ről neves professzorunkat "kiseprűzték".. - MOST A YALE-n TANÍT!!! - "utazgat" a világban szabadon, és nyilván jó eredményekkel oktatja a népet..

AZ EMBER GYEREKE SOSE TUDJA, MI VÁLIK HASZNÁRA..

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-22 16:48   
Kedves SOM,
bevallom férfiasan, én a Babes-Bolyaira jártam.
Te is?
Gondolom, itt még vagyunk néhányan, ha a többiek nem is írnak.
Német-magyar szakos voltam, s végig az volt az érzésem, elég vacak.Hanem amikor kikerültem Németországba, s beszélgettem ottan végzett germanistákkal, kiderült, legalább annyit tudok
német irodalomból, nyelvészetből, - a Bolyai folytán-, mint ők. Pedig nem voltam különösebben szorgalmas fajta.
Csak éppen megtanítottak rá a Bolyain (Babesen), hogy mi a lényeg.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-22 12:48   
Kedves Böbe, nem változott semmi.
Ráadásul a hazai törvényszékekben sem hisz senki, a korrupció ott a legnagyobb.
Olvasgatom a különböző felméréseket, hogy miben hisznek a románok, hát egyházban, katonaságban, ilyesmikben.
Az igazságszolgáltatás majdnem az utolsó helyen van.

Kedves Bobó,
a rektornál már régesrégen megtörtént a reklamálás.
Viszont senki sem remélte, hogy valamit lehet intézni.Mint ahogy nem is lehetett.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-22 12:16   
Kedves Bobo, ami törveny masmindenhol az nem biztos, hogy az Romaniaban. Ugyanis a korrupcio miatt rengeteg kiskapu meg kerulöut van, magyaran barhogy csüröd csavarod ugyis kiturhatnak veled. Nem tudom Zsuzsa es Ubu igazat adnak-e nekem ebben, 38 eves tapasztalat alapjan merem ezt allitani. Lehet azota valtozott amit nem igazan hiszek.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-22 12:08   
2006-12-22 07:31, Ferencz Zsuzsanna:
-
>>> ismét kijelentette: minden lehető európai fórumnál tiltakozni fog.
-

Kerek megint tovabbkepzest romaniailag! Miert nem a ket erintett nyujt be ovast a rektornak, a hatarozat ellen a munkaszerzodes fenntartasa erdekeben? Kulonosen ha torvenyessegi oldalrol is tamadhato a hatarozat!

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-22 09:33   
Cogitare aude! - Merj gondolkodni! : − rigojanosnak ajanlva...

"A Babes-Bolyai Tudományegyetem olyan modern intézmény, amely évtizedekre visszatekinto eredményeinek köszönhetoen mind országos, mind nemzetközi szinten elismerésnek örvend. A 21 kar 45.500 hallgatójának, valamint a több mint 1700 tapasztalattal rendelkezo oktatónak köszönhetoen a Babes-Bolyai Tudományegyetem ma tagja a legtöbb európai és amerikai felsooktatási szövetségnek."

"Földrajzi helyzetének hangsúlyozott etnikum- és felekezetközi kapcsolatati véve alapul, a Babeş - Bolyai Tudományegyetem legfontosabb fejlesztési stratégiaként a multikulturálizmust fogadta el, miután az egyetem diákjai és oktatói között román, magyar, német, sőt rroma etnikum egyaránt megtalálható."

Ilyen meghirdetett alapelvvel, kifele mutatott ragyogo imazzsal, kerdezem en, hogy a francba leget azt muvelni ma ott, amit?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-22 07:31   
Tegnap az országgyűlés ötpárti tiltakozást fogalmazott meg a két bolyais tanár munkaszerződésének felbontása ellen, és ismét kijelentette: minden lehető európai fórumnál tiltakozni fog.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 20:40   
2006-12-21 16:39, rigojanos:
-
2006-12-21 05:35, SOM:

Bizony

Fokent akkor, amikor az adott temat nem birja a szarka farka.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 16:39   
2006-12-21 05:35, SOM:

Bizony

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 08:14   
Idezet a ma reggeli Szabadsagbol:
"Különben a két oktató a Nép Ügyvédjéhez fordult, mivel szerintük a BBTE vezetősége megsértette alapvető alkotmányos jogaikat, a szabad véleménynyilvánításhoz és a védekezéshez való jogot. Érdekes módon egy nappal az elbocsátásukról szóló döntés meghozatala előtt Kovács Lehel kézhez kapta azt a Nicolae Bocşan rektor aláírásával hitelesített határozatot, amelyben közlik vele, hogy doktori dolgozatának elfogadása nyomán december 1-jei határidővel 15 százalékos fizetésemelésben részesül, valamint kinevezik véglegesen adjunktusi állásába. "

http://www.hhrf.org/szabadsag/uj/index.php

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 05:35   
2006-12-20 17:55, rigojanos:
-

Ugyan mar, jo reggelt

Hallgatni arany! Lenne...

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 05:33   
2006-12-20 15:21, rigojanos:
-

Vajon mit ad az eloleptetesert cserebe

Jajjjjj, csakugyan ennyire nehez annak erteni, aki nem ott szuletett. Sose hittem volna!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 04:21   
Poe, kösz a segítséget, már nem is kell utánanéznem...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 03:56   
Kedves Bobó, tehát: megkapták, írásban, január elsejei hatállyal.
S az, akit előléptettek, magasabb beosztásból rúgodott ki...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-20 18:55   
Azoknak, aki nem csak írnak, hanem olvasnak is néha.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó