2018. december 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kapcsolatok, segítség, vélemény >> Kizárt oktatók a BABES-BOLYAI-n
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-01 05:21   
Kedves Rigójános,
ezt írod:
"Ennek az ugynek - bar sajnalatos es elso latasra igazsagtalan banasmodnak tuno tortenet - maximum helyi szempontbol van hirerteke."
A Babes-Bolyai nem helyi intézmény, hanem regionális sőt országos.És sokak szerint az országban a legjobb.
Az ügy nemcsak abban áll, hogy két embert kirúgtak, ennél sokkal bonyodalmasabb az ügy.
A Jankosz-adta link egy eseménysorozatnak egy állomása.

Nincs honnan tudnod: az erdélyieknek a Babes-Bolyai kapcsán először mindig az kattan be, hogy 1959-ig létezett Erdélyben magyar egyetem, a Bolyai, s akkor felfalta őt a Babes.S lassadán megszüntették a magyar nyelvű oktatást, 1989-ig.S azóta is folyik a "harc" a Bolyai visszaállításáért.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-30 20:54   
2006-11-30 19:13, ubuge:
-

En nem latom at teljesen az ugy jelentoseget, esetleges kovetkezmenyeit. Te hogyan latod?

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-30 20:52   
2006-11-30 17:26, jankosz:
-

"és egyetértek a felvetéseddel, hogy legyen egy közéleti aktualitásokkal foglalkozó topic."

Nem, hanem temakor, ahova topikok tartoznak. Peldaul a Kapcsolatok, segitseg, velemeny az temakor, ez pedig egy topik.

"Nálam jobban tudod, de biztos, hogy a Mi vagyunk! alatt fogják a legnagyobb eséllyel megtalálni az ilyen kérdések iránt érdeklődők?"

Mint irtam, onallo temakor lenne, a Mi vagyunk! temakor alatti Forum topik pedig csak az ezzel kapcsolatos eszrevetelekre szolgal.
Egyebkent a politikamentesseg egy megszavazott dontes volt, de a szabalyzat csak a napi politikai vitakra vonatkozik, kozeleti temakra nem.

Hunor

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-30 19:25   
2006-11-30 19:20, ubuge:

Morphologic

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-30 19:20   
2006-11-30 19:17, rigojanos:
-

Persze. Magyar nyelvre, ha instállhatom.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-30 19:17   
2006-11-30 19:13, ubuge:

Persze. Leforditsam neked?

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-30 19:13   
2006-11-30 18:59, rigojanos:
-

Maga _érti_ is amit mond?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-30 18:59   
Ennek az ugynek - bar sajnalatos es elso latasra igazsagtalan banasmodnak tuno tortenet - maximum helyi szempontbol van hirerteke. Ott meg precedens erteku is lehet a kimenetele, fuggoen attol, hogy milyen jogi konzekvenciak kovetik az intezmeny altal tett lepeseket, illetve, hogy a problema gyokereben allo rendelet semmibe vetele elofordulhat-e ezek utan meg egyszer, es ha igen, akkor milyen retorziot von maga utan.

jankosz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-30 18:34   
Kedves Ferencz Zsuzsanna (kollegám inkább a Földön ),

Tisztelet a döntéseteknek, de a helyzet ezek szerint talán megérett az új döntésre.

Én magam sem a napi politika kicsinyes útvesztőibe, modortalanságaiba és kilátástalanságába kívánkozom, de - mondjuk némi pátosszal így - nemzetstratégiai ügyekről talán eshetne szó, ha javasolhatom.

Esetleg az ilyen témák tétje (hány embert érinthet közvetlenül, és közvetve), és persze a mindenkori hozzászólások színvonala lehetne döntő. Igen, tudom: óhatatlanul csúsznak szubjektív elemek az ilyen kérdések megítélésébe, de talán az oldalvágások nem szükségszerűen veszik át az érvek szerepét. Mint ahogy én sem szeretném átvenni a Tiéteket.

Üdv,

jankosz

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-30 18:12   
Kedves jankosz (kollegám az Úrban),

lévén, hogy látom: Hunor nincs itt, én felelek helyette.
Tehát: a magyarok politika párbeszéd-kultúrája és más okok és tapasztalatok miatt Hunor (és mi is) úgy döntött (döntöttünk), a napi politikának nincs helye a MON-on.
Ez a Babes-Bolyai ügy viszont most szétrúgta a kereteket. Innen a gondok.

jankosz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-30 17:26   
Nézek, nézek,

és egyetértek a felvetéseddel, hogy legyen egy közéleti aktualitásokkal foglalkozó topic.

Nálam jobban tudod, de biztos, hogy a Mi vagyunk! alatt fogják a legnagyobb eséllyel megtalálni az ilyen kérdések iránt érdeklődők?

Üdv,

jankosz

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-30 16:35   
2006-11-30 16:11, jankosz:
-

Nézz még körül a Magyar Világkapcsolat témakör alatt, ott is sok érdekes topik akad.
Ugyanakkor éppen a Mi vagyunk! alatti Fórum topikban vetettem fel egy közéleti témáknak szánt témakör ötletét.*

Üdv,

Hunor

* az szinten az Aktuális alatt lenne, ha lesz, akkor szerintem ez a topik is menne oda, nem?

jankosz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-30 16:11   
Linkes formában a Magyar Rádió híre:

http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=205606&rid=PUFqTQ==

Kedves Hunor,

azt valóban nem sejtettem, hogy a Család, szabadidő, érdekességek rovaton belül búvik meg a szólásszabadságról szóló ügy, ezért a Kapcsolatok, segítség, vélemények rovatban nyitottam meg a topicot.

Igen, számomra van olyan ügy - ez is - amelyik esetében "a hirveres a fontos". A fórumhoz tartozás is nyilván akkor fontos, ha másoknak is fontos, ami nekem. Ha ez "rossz érzést kelt" benned, mit tegyek?

Néhány kolozsvárit megkértem, hogy nézzen el ide, remélem, beszállnak a beszélgetésbe és többet megtudhatunk a magyar táblák ügyéről és az oktatók kizárásáról.

Üdv,

jankosz

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-30 15:14   
Zsuzsa lelkem nem akarlak sem elkeseríteni, sem vitatkozni veled, de az Európai Parlament szerintem egy fajta sóhivatal, ahol ugyan a sóhivatalnokoknak jól megy, de másoknak azért nem igen van okuk magasra srófolni reményeiket és ebben a témában meg főleg nem!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-30 15:05   
Az bizony jó lenne, mert ha igaz, az Európai Parlament is megtárgyalja majd.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-30 14:40   
2006-11-30 13:49, jankosz:
-

Kedves Jankosz,

nem gondolom, hogy csak helyi jelentosegu ugy lenne, azonban van nemi ellenerzesem, amikor letjogosult/ vagy annak velt temak kapcsan ugy nyilnak topikok, es az inditok utana se neznek, hogy korabban hol, melyik topikban esett szo rola. Ez azonban nem a tema, es nem az inditoja kapcsan keletkezik, hanem hogy ugy tunik, elsosorban a hirveres a fontos, es nem a forumhoz tartozas.

Nem kotozkodom, orulok a temanak, es orulnek eredeti gondolatoknak, vagy peldaul annak, ha valakit a kolozsvari diakok/ magyar oktatok kozul sikerulne meghivnod ide.

Udv,

Hunor

PS: teljes cikkek bemasolasa (copy+paste hirek) nem lehetsegesek, csak linkes formaban.

jankosz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-30 13:49   
Kedves Hunor,

valóban nem olvastam a kolozsvári fórumot. Azonban miből gondolod, hogy ez csak helyi jelentőségű ügy? Szerintem túlmutat Kolozsváron, és az egykori kolozsváriakon...

jankosz

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-29 20:32   
Nem nagyon olvashatod a forumot.

A link mar megjelent korabban a kolozsvari topikban.

Hunor

jankosz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-29 17:58   
Tisztelt Fórumozók!

A magyar feliratok kirakása miatt kizárt kolozsvári egyetemi oktatók és támogatóik segélykérése az alábbi linken található:

http://tablaugy.transindex.ro

Kérem, akit az anyanyelvhasználat és a véleménynyilvánítás szabadságáról szóló ügy egy kicsit is érdekel, látogasson el a megadott helyre.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó