2018. január 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Nagyszülők - unokák
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 következő lap )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-12 11:04   
Hát nem...
És nem is önállótlan....
Fura portéka: Bukarestben apró hölgy, Homoródszentpéteren koszos kölyök. Azért az utóbbit jobban szereti...

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-10 17:16   
2006-04-10 16:07, Ferencz Zsuzsanna:

Mar mutatkozik a szervezokepessege. Nem egy elveszett gyerek

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-10 16:07   
Eszke ismát meglepetést szerzett: a napköziben, ahova jár, a tudtunkon kívül beiratkozott a tánctanfolyamra. Most hetente kétszer táncol ott,
s aztán havonta egyszer még eljár a Magyarország Kulturális központja szervezte táncházba.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-06 05:58   
2006-04-06 04:46, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kösz, vali, de nem én csináltam...
-
De genetikailag Te is adtál hozzá valamicskét. - minthogy én is adtam az én kis unokámhoz.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-06 04:46   
Kösz, vali, de nem én csináltam...

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-06 03:45   
Ma beszeltem Zsuzsa aranyos 4-eves Eszke unokajaval. Ha tudnatok milyen ertelmes, okos kislany, mintha felnottel beszeltem volna. Gratulalok Zsuzsa

ethel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-24 06:27   
Az en kis unokam az Edi, februar 22-en toltotte az egy evet, a kisszobajat erre az alkalomra feldiszitettek a fiamek, ezzel is akartak mutatni, hogy mennyire szeretik. A kis huncut pedig csak nevetett a sok sziv alaku lufinak, ami veletlenul a keze kozelebe kerult, az nem menekult, mert kipukadt, a kis Edi oromere.

Image hosting by Photobucket

Várady  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-09 14:31   
Mára virradóan szép nagy hó esett itt Pesten. A napos időt is kihasználva elvittem az 5 éves unokámat szánkózni egy erre kiépitett dombos területre. Hát úgy élveztük a lesiklásokat, hogy borultunk párszor és jókat hemperegtünk a hóban.
Nem tudnám megmondani mikor voltam igy utoljára, hogy a hóban fürödtem, képletesen mondva! Talán pár éve a nagyobbik unokámmal.
Mire hazaértünk, mindketten mint a hóemberek néztünk ki. Nagyon élveztünk mindketten a friss hó örömeit.
Szinte újra én is gyerek voltam az unokám mellett. Kár, hogy nincs fotónk erröl.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-03 06:05   
A négyéves Eszke az idők során megtanult néhány betűt, véletlenül.
Tegnap kijelentette, hogy most írni fog. Leírta a papírra, hogy IFI. Vissza is olvasta.
Aztán továbbírta: AIFIA.
Visszaolvasta. Mondtam neki, ilyen szó nincsen. Erre megkérdezte: csak akkor ír az ember, ha értelmes szavakat ír le?

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-27 11:13   
2006-01-27 10:05, hunor:
-
Kedves Hunor,

Köszönöm az Unokák, Nagyanyók és Nagyapók nevében.
Ez bizony nagy számtanpélda volt! Inkább informatika..

som

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-27 10:05   
2006-01-27 03:30, SOM:
-

Mi ez? Mi történik?? - szeretném tudni.
-

Rossz html kodokat tettel be, es ezert elszallt.
Rossz html kodok forrasa - ha masoltal valamit, es kodok is jottek, vagy ha veletlenul melleirtal valamit, bar en az elsore tippelnek.

Hunor

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-27 03:30   
Hunor,

Fogalmam sincs mi történt alább?
1. - Az egyik üzenetem teljesen odalett;
2. - A második sem látszik, de tele van tőlem idegen jelekkel, háttérben.
3. - Mikor láttam, javitani akartam, de a rendszer közel sem engedett - vagyis hiányoztak a szükséges gombok.
Csak ezekkel a számomra idegen irással, kódokkal szembesültem a beirásomban, amelyeket hiába probáltam kitörölni, mert nem volt ott a "RENDBEN" gomb. Semmi gomb nem volt a lapon!! Hogyan lehet?

Mi ez? Mi történik?? - szeretném tudni.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-25 03:40   
Kedves Som,ha már megkérdezted: én majdnem mindenért kaptam intőt... Ilyeneket írtak anyukámnak: szemtelen, nem hajlandó feltenni a hajpántot,fecseg a padtársnőjével, kérdésekkel zavarja a tanítást (ez a kérdezési szokásom fajult oda, hogy tollforgató lettem).

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-24 14:37   
2006-01-24 04:33, Ferencz Zsuzsanna:
-

Na neee, Zsuzsa! Különben sosem lehet tudni.. ötletnek nem rossz.

Apropo: intő... Attól is függ ugyebár, hogy Te miért kaptál volt intőket. Hátha tépted a fiuk fülét, mondjuk.. vagy ki tudhatja milyen csintalanka voltál..
A sárga háztető az viszont egészen más, az fantázia. Olyanszerű, mint mikor egy ötödikes gyerkőc a Napraforgó cim helyett HOLDRAFORGÓ-t ir be, igy nagy betükkel, a növénytan zicc-be. Aki nem tudná mi a zicc: Felmérő dolgozat, de hogy mért zicc már én sem tudom. S mit tesz a jópofa tanárbácsi erre? (mint Zulo is irta) Rajzolt egy szépséges holdat a cim mellé. Szineset, szárral és levelekkel! Igaz, szerette is a kis okos fiúcskát nagyon.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-24 14:30   
2006-01-23 11:54, OMGI:

OMGI, ment egy litánia priviben.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-24 04:33   
Kedves mindenki,csak nem gondoljátok, hogy kétségbe estem az intőtől?
Ha édesanyám összegyűjtötte volna mindazt a sok intőt, amelyet én kaptam, most Szamost lehetne rekeszteni velük...
Szívből remélem, hogy az ovóda-iskola során Eszke nem tanulja meg, hogy a háztetőt mindig pirosra kell festeni...
MÁS: Tényleg, Som, miért nem írsz könyvet a Kászonokról, Barbara számára? A nyári konyhát persze elhallgathatod... Bár szerintem megértené, hogy mire szolgált...

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-23 11:54   
SOM!!! Mééééééég! Mesélj tovább, gyakrolj rajtunk, picit eszembejuttattad a nemrég olvasott Wass Albert könyvet.

A Te emlék-meséid talán "igazi" mesévé válhatnak az én számból az én unokámnak. Bóar ő már elég nagy, de szerencsére vevő az igaz-meséimre.

Szóval, kérek még visszaemlékezéseket! Akár Apó meséiből.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-23 11:35   
Szerintem nemcsak az intőt, hanem az ovónénit is ki kellene dobni.
Van egy kedves/kedvenc tanárnőm. Mesélte, hogy az egyik diákja mindig piros tollal írja a dolgozatot. Ilyenkor ő fog egy zöldet és azzal javítja.
Egy pedagógus legyen nyitott, alkalmazkodó, toleráns. Ha kell, rejtett jelekkel kommunikáljon a diákkal. De semmi esetre sem arrogánsan, ahogy ez az ovónéni...

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-23 11:25   
Zsuzsa, en is azt mondom, hogy dobjatok ki azt az intot. Ha Eszke sarga tetot akar, akkor az legyen neki. Elvegre is, az ove lesz a haz, vagy nem?

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-23 04:30   
Dobjátok ki azt az intőt! Miért ne lehetne Eszkének saját izlése?

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-23 04:25   
Kászonok az elsők közt lesz

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-23 04:23   
Kedves Várady, azért megtörténhet, hogy egy 15 éves lány egy-két apróságot elhallgat...
Som, mikor tanítod meg Barbarát arra, hogy Kászonok? Vagy Kászonaltíz?
Nekem is van dicsekednivalóm: Eszke megkapta az első intőt. Az ovónéni nagyon ideges lett, mert pirosra akarta festetni a háztetőt, Eszke pedig sárgára festette.

Várady  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 15:38   
Én sem akarok kimaradni a nagyszülök sorából.
Most ment haza a 11 éves fiú unokám, tegnaptól volt itt nálunk. Mostanában ez a mániája, hogy hétvégére átjön hozzánk. Itt szabadon chatel órákig és senki sem zavarja, az ő szavát idézve!
Abban a korban van, amikor kiváncsiskodni szeret, vagyis sokat kérdez erröl, arról.
Tegnap például egész délután a régi családi képeket kellett nézegetni és elmesélni neki, hogy ki kicsoda. Nem kis büszkeséggel állitom, hogy nagyapás lett a gyerek. Nagyon vonzódik hozzám. De ez igy van rendjén valamikor én is igy voltam csak nem nagyapával hanem nagyanyóval.
A gyerek fejlődéséhez hozzátartozik az is, hogy a nyugalmát a nagyszülöknél jobban megtalálja mint otthon a saját környezetében. Ennek mi is örülönk, legyünk öszinték, melyik nagyszülö nem szereti az unokáját?
Megjegyzem, nekem van még egy 15 éves tini lány és egy 5 éves fiú unokám is.
A lánnyal szintén nincs semmi gondom, nagyon öszintén meséli a fiús kalandjait nekem. Ő már hetente diszkóba jár a hasonlókorú barátaival. De hát ez az élet rendje, és mire észbe kapunk, már nagylány is lesz!
Szóval nekünk nagyszülöknek az unokáink a szemünk fénye, egy szó, mint száz!

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 15:30   
2006-01-21 23:38, SOM:

Tenkjú Som. Már érteni.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 12:12   
Szeretnek ott lenni SOM amikor az unokadnak meselsz

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 08:44   
Jó Eszkének.. minden nyáron oda mehet.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 08:41   
Kedves Som, igen, Eszke is pucéron fürdik az ötven méterre levő Homoródban, név szerint ismeri az egyik baráti család 14 tehenét, társalog a lóval, amelyre feltettem másféléves korában.
Szerinte Homoródszentpéter a világ közepe, állandóan emlegeti, s alíg várja, hogy Bukarestből odamehessen.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 08:21   
Zsuzsa drága,
azt hiszem nem úgy fogja mondani, nem fogjuk vegyiteni, mert az már kicsit sok lenne neki!
Az viszont biztos, hogy kisunokám szépen fog beszélni magyarul, és most csak reménykedni tudok, hogy irni is fog. Fiam is ir, olvas magyarul. Menyem sok nemzet keveréke, anyanyelve angol, de szereti hallgatni beszédünket. S az az érzésem, hogy mostanra már nem tudnánk előtte titkokat rejtegetni magyarul, persze nem is akarunk. Semmi ellenvetése, hogy Barbara két nyelven induljon neki az életnek. Szóval, ha nem is székelyesen, de mesélni nagyon sok mindenről fogok. A légycsapóról is ( ) mesélek majd - Eszkéd már látta is! -, sőt azokat a plafonról lelógó, vagy a petróleum lámpa mellé aggatott utálatosan ragacsos légyfogó-sávokat is képzeletébe varázsolom valahogyan.. Beszélek bizony én mindenről, ami abban a szegényes, de bensőséges nagy téli konyhában volt, lezajlott: szövésről, fonásról, tollú-tépésről, párna-, és dunyhatöltésről, a kukorica-fosztókról, a kemencében sült "madárkáról" ("vakarék"), Apóék vasárnap délutáni nagy ulti partijairól, ahol babszemekben számolták a nyereséget, én pedig kibiceltem.. Aztán mesélek az istállóról, a hatalmas csürről, csalogató széna-s-sarjú illatával.. A gyümölcsös kertről is mondok mesét, melynek végében csörgedezett a Kászon-pataka, mi pedig kis gyerekekként pucéran pancsoltunk abban. S oh, még mi mindenről fogok mesélni, ami most eszembe sem jut.. Nyári konyha is volt ott Apóéknál, de arról, úgy képzelem, egy mai itteni gyerek aztán végképp nem tudna képet formálni, pl. amikor annak fele állandóan el volt keritve az éppen kikelt csirke vagy kacsa rajnak, és egyvégben "kevert" illat áradozott, és ott a nagy üstben főtt a pityóka a disznóknak, amiből a legfinomabb frissen hámozott, sózott krumplit csemegéztük ki..
Nagyon készülök a rám váró feladatra. Különben, könnyű dolgom lesz, mert én nagy szeretettel emlékezem arra a környezetre ahonnan elindultam. S talán egyszer, valami mai maradványait annak, meg is tudom majd mutatni a mi kis Napsugarunknak.
Ja, és Weörös Sándor versikéket mondok majd neki, de nemcsak..

Egészen gyerek lettem én is..

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 05:44   
Kedves Som, az onokád azt mondja majd, hogy kányér?
Nagyon édes lehet. Te pedig megható.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-21 23:38   
2006-01-21 22:31, Zuloaga:
-

Hm.. A pucikpad.. milyen is az? Hmm... az arról alkotott elképzelések olykor egészen eltérőek egymástól. De ha el tudsz képzelni magadnak egy nagy falusi konyhát, benne búbos kemencével, akkor képzelj oda rögtön a kemence jobb vagy bal oldalához állitott - olykor oda épitett, rögzitett - magas támlájú padot, amelyiknek van felnyitható ajtaja az ülőkéjén, vagyis az egész egy doboz s azt tárolásra használják. Olykor, nem is ritkán, ha már máshol nem jutott hely, a gazda oda szorult éjszakai álmára; - mikor mondjuk vendég érkezett az amúgy is népes családhoz.
Ejsze, sikerült valamelyest elképzeltetnem veled a mi hajdani pucikpadunkat.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó