2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Mit teszel, hogy közelebb hozd a külföldi magyarságot?
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-19 16:58   
Több éve nem értem, hogy kinek kellene kit kihez közelebb hozni:
a.) a külföldi magyarokat egymáshoz?
b.) a belföldieket a külföldhöz?
c.) vagy fordítva?
d.) a+b+c hátorontúli és nyugati bontásban?

Netán távol vagyunk? Miért kell? Ez kinek az igénye?

Elnézést visszatérően provokatív kérdéseimért, de én már csak ilyen provokatív ember vagyok. (Viszont nem rúgnék ki senkit)

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-27 15:45   
2002-12-01 00:56, Pompéry Berlin:
-
Nehéz? Miért, ez egy feladat? Nem inkább állapot?

Miért nemesebb? Mitől, vagy mihez képest? Egyáltalán, hogy jön elő ebben az összefüggésben a nemesség?

Hamár feladatról van szó, akkor szerintem a legnehezebb embernek lenni és annak maradni. Bárhol.
-
Judit Kedves, nem mondtam, hogy magyarnak lenni feladat,viszont feladatomnak tartom hogy a fiamból kihozzam a belé szorult magyar vért is! Igazad van viszont abban, hogy a legnehezebb embernek lenni és annak maradni. Bárhol.
De van magyar ember, német ember, mozambiki ember ... mindegyik ember, mégis más. Más kulturájú. Nekünk mások között kell megmaradnunk "magyar embernek" (ha akarunk) és a néha vagy gyakran különböző, a miénktől eltérő társadalmi, politikai, kulturális szférákban ez nem mindig könnyű. De nemes, mert ahogyan a nemesi rang is öröklődik, így a magyar vér, a magyar szó, a magyar szellem is fennmarad mert akarjuk és hagyjuk, hogy vándoroljon az ősökből a már ki tudja hol élő rokonokon keresztül az utódokba.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-03 13:08   
Gondolkodom a cimadó kérdésen...közelebb hozzam kihez?! A külföldiekhez?!
Beszélgetek. Nagyon jó kérdéseket tudnak feltenni azok akiket érdekel. Igy aztán lassan arra jutok, hogy jobban, alaposabban kell ismernem a magyar történelmet, mint annak aki otthon él, vagy mint az otthoni politikusoknak.
Igyekszem megtartani magyarságomból azt mai jó. De nem döngetem a magyar mellkasom.

Másfelől meg nagyon nehéz. Mindenhol inkább magukról szeretnek beszélni az emberek és igen kevéssé érdekli őket a másik mondanivalója. Igy aztán ritkán találkozom olyannal akit érdekel magyarország, s ebben a véleményben már nincs benne a kisországi komlexus. Igy aztán már avval is megelégszem ha jó vélemény alakul ki általam a magyarokról mint népről.

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-01 01:50   
2002-12-01 00:56, Pompéry Berlin:
Ugy is van szo szerint, ahogyan azt leirtad. Nincs mit hozzatenni, mert ez a lenyege mindennek.
bab

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-01 00:56   
Nehéz? Miért, ez egy feladat? Nem inkább állapot?

Miért nemesebb? Mitől, vagy mihez képest? Egyáltalán, hogy jön elő ebben az összefüggésben a nemesség?

Hamár feladatról van szó, akkor szerintem a legnehezebb embernek lenni és annak maradni. Bárhol.

mazeltof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-29 18:09   
-
Nem nehéz magyarnak lenni Magyarországon, de annál nehezebb és nemesebb külföldön!
///mondja Zuloaga

-

de ezzel valahogy nem tudok egyeterteni.mondja mazeltof. Uff.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-18 16:51   
2002-11-12 15:56, Zuloaga:
-
Nem nehéz magyarnak lenni Magyarországon, de annál nehezebb és nemesebb külföldön!
Mindenkit üdvözlök!
-

Szia Zuloaga,

egy csomót gondolkodtam a beirásodon és arra jutottam, otthon sem könnyű annak lenni. Csak ott természetesnek veszi az ember s észrevétlenül bár de sokszor kimerül a nemzeti megjelölésben vagy az üres melldöngetésben. S eszembe jutott mennyit szidunk mindent otthon...szóval lehet (inkább módositom a dolgot ) hoyg otthon sem könnyű annak lenni.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-12 15:56   
Mindenkit üdvözlök!

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-12 10:59   
Szervusztok:)

Nem tudom mi ez..de jó nagyon:) Olvasni írásotokat a chat-on:) Jó hogy itt vagytok!

Gratulálok bimbi!

Szeressük egymást gyerekek,helyes vagy helytelen írással:csak együtt legyünk-Magyarok!-

Szervusztok:Balu

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-10 20:06   
2002-04-04 09:25, Fredi:

Szia Frédi, megint én egy kis gondolat hozzáfűzésre:-)

Azért, hogy már nem tudnak jól beszélni és/vagy írni magyarul azért inkább az adott történelmi-társadalmi körülmények hibásak, mintsem az individum.

Sokszor szerintem a család is. Mert nem erőltetik vagy nem foglalkoznak vele. S aztán sajnos az érdeklődés sem alakul ki. Ez valóban szomorú.
Viszont találkoztam már olyannal, aki 3 hónapja élt valahol, de már nem beszélni jól magyar. S olyan dolgokat kérdezett amikről én nem is hallottam (mint pl. a Szlovákiába járás vásárlás céljából) lévén, hogy nagyon pici gyerek voltam mikor azok történtek (utána érdeklődtem kiváncsiságból ezeknek).
Nos az ilyen viszont egész mulatságos lenne, ha nem kapnék sirógörcsöt inkább helyette.
-

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-10 19:57   
2002-04-04 01:54, bimbi:

Nagyon jó a topicod Bimbi, gratula érte, remek kérdéseket feszegetsz.

"tan gyulolod, mert sokan meg jobb magyarnak valljak magukat?"

Magam részéről én pontosan azt gondolom jobban érdekel minden ami otthon történik, épül, szépül, bármi, mint mikor ott éltem. S ennek örülök.
Pontosan azért, mert mire ide kiértem, rájöttem, hogy ugyan végigutaztam a világ nagyon sok helyét, de a hazámról alig tudok valamit. Illetve én úgy érzem még többet kellene tudnom.
A másik, hogy bár a kis magyar passportom az utolsók között van elbirálásra mindenütt ha valami gond van, és sokan még úgy sem tudják behelyezni az agyukba a térképen a hazámat ha a mellette lévő ausztriát emlegetem (szomorú de igy van)...igy aztán helyettük is igyekszem minél többet tudni magunkról és róluk is többet mint ők Nekem ezt jelenti az öntudat hazámfelé.
Tehát nem vallom magam magyarabbnak, de jobb magyarnak mint amilyen elötte voltam: igen.
Igyekszem a beilleszkedéssel egyetemben megtartani az otthonról hozott jó dolgokat s már a megjelenésemmel, beszédemmel, viselkedésemmel is oszlatni a tévhitet, miszerint sátras parasztok lennénk a civilizáció vivmányai nélküli élettel .

Még egy gondolat: nagyon nagy a különbség azok között akik most mennek ki külföldre élni, s azok között, akik x évvel ezelött. Mert most itt van a chat, a fórumok, a net...lehet róla könyveket letölteni, rendelni, tehát szerintem jóval könnyebb megtartani a magyar nyelvet, nem olyan elszigetelt a dolog.
Valami visszaesés mindenképp van mindezek ellenére is, legalábbis eleinte, hiszen az ember próbál az adott ország nyelvén élni, gondolkodni, álmodni, lélegezni, hogy minél tökéletesebben megtanulja azt. De kis odafigyeléssel ez elmúlik.
Én például szokásom ellenére igyekszem minden alkalommal visszaolvasni amit irtam és nem sajnálva az időt és a fáradtságot még a hiányzó vesszőket is pótolni.

-

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-10 19:48   
2002-04-14 13:55, victor:
-
En is ugy vagyok nem tudok rendesen beszelni magyarul. Egy kicsit en szegyelem megamat
-

Kedves Victor, csatlakozom a többiekhez, valóban nincs szégyenre okod, főleg ha ezen a hiányosságon szándékodban áll javitani. Nagyon jó programokat lehet már kapni, a pc-en is be tudod állitani a magyart (csak a betük automatikus megtalálása ütközik úgy 1 hónapig nehézségbe) sőt world-ben biztosan tudsz rendelni olyan programot is, ami kijavitja a hibákat.

szia, Maya

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-10 19:43   
2002-04-14 15:02, Fredi:
-
Sose szégyeld !
A legtöbb magyar csak magyarul tud. Te minimum két nyelvet beszélsz, mégha nem is tökéletesen.

Frédi

Kedves Frédi,
a legtöbb magyar azért tud csak magyarul, mert a kommunizmus alatt nemigen lehetett az orosz nyelven kivűl mást tanulni. Amit én látok az, az, hogy meglepő lelkesedéssel s akarattal próbálják az emberek pótolni ezt a hiányosságot, korra való tekintet nélkül.
Másfelől az angol sem beszél általában más nyelven, mert hogy ez ugyis világnyelv. Ez igy igaz, de találkoztam olyan angollal (ráadásul amerikai angollal -a kiemelés sajnos muszály a buta előitéletek miatt) aki szégyellte magát ezért és igyekezett pótolni s irigyelte a bátyját aki 6 másik nyelvet birt az angolon kivűl. Ilyen is van.

szia, Maya

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-13 01:32   
Kedves Victor,

most egy nagyon jo lehetoseged van arra hogy gyakorold a magyar irast, ne szegyeld magad ugy ahogy tudsz csak gyere es irogass a "csevegoben" (chat-szoba). En sem tudok hejessen irni se beszelni magyarul de buszke vagyok ra hogy tudok igy is, mert en nem jartam magyar osztajokat.

Varlak a csevegoben Gyere te is Fredi gyertek minnel tobben hadd viditsuk fel egymast

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-14 15:02   
Sose szégyeld !
A legtöbb magyar csak magyarul tud. Te minimum két nyelvet beszélsz, mégha nem is tökéletesen.

Frédi

victor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-14 13:55   
En is ugy vagyok nem tudok rendesen beszelni magyarul. Egy kicsit en szegyelem megamat

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-04 09:25   
A tartósan külföldön élö magyarok, tapasztalatom szerint maximum két generáció után elnémetesednak, elfranciásodnak stb. A vegyes házasságoknál ez szinte elkerülhetetlen. El nem ítélem öket csak elszomorít. Persze van kivétel is. Egy ilyet Hollandiában ismerek, ahol a holland feleség megtanult magyarul. Kinevetni azokat akik nem tudnak jól magyarul bün lenne, hiszen tiszteletre méltó, hogy így is vállalják magyarságukat. Azért, hogy már nem tudnak jól beszélni és/vagy írni magyarul azért inkább az adott történelmi-társadalmi körülmények hibásak, mintsem az individum.

Frédi

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-04 01:54   
Sok magyar ember elszakadt a nagy Magyarorszagtol es ma csak szomszed orszag nekik Magyarorszag. Sokan mar nem is tudnak irni vagy beszelni jol magyarul, mert nem magyar iskolaban jartak. Hogyan reagalsz? Elfogadod oket, vagy kineveted?...tan gyulolod, mert sokan meg jobb magyarnak valljak magukat?

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó