2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> EU-szkepticizmus
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 jozsefgaal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-04-01 09:44   
Péntektől érkeznek a nemzeti konzultációs ívek a háztartásokba.A kormányfő a levélben arra kéri a magyarokat, álljanak ki a nemzeti függetlenség mellett, és a konzultáció kitöltésével segítsék a kormány küzdelmét az elhibázott brüsszeli javaslatok ellen.
Paksról nem.Ahhoz nem ért a "Nép",pedig ha történik valami(Csernobil,Fukushima)a fél Magyarországot ki kell üríteni.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-04 19:17   
2016-11-02 20:17, Tihi:

Azon az alapon, hogy utólag a legtájékozatlanabb is többet tud, mint elötte a legokosabb,-könnyü most nekem véleményt mondani. Szerintem a legnagyobb hiba a szervezetlenség hiánya. Az ötvenes-hatvanas években ezrével jöttek a görög, török, olasz, portugál, spanyol, marokkói, tunéziai és jugoszláv vendégmunkások. (Németországba 1964-ben érkezett az egymilliomodik) Országukból nem úgy jöttek, hogy "végiggázoltak" Európán. Az utazásuk meg volt szervezve éppen úgy, mint az NDK-ban dolozó magyar, algír, kubai és vietnami fiataloké...

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-02 20:17   
2016-11-02 09:04, poe:

Angela Merkel bevándorlási politikáját elsöre is naivnak tartottam, jelenleg már az a véleményem hogy politikája egész Európának is ártott. Amerikába vagy Ausztráliába nem lehet gumicsónakokkal csak úgy menni, marad hát Európa.

Nehéz nekem a németeket kritizálni mert engem barátságosan befogadtak 1956-ban. Késöbb amikor megtanultam jól németül az egyetemet is kezdhettem kis ösztöndíjjal. November 29-én érkeztem Németországba és december közepén már állásom is volt.

A nyelvtanulás és a beilleszkedésem a társadalomba így optimálisan kezdödött, nyelvtudás nélküli 18 éves fiatal voltam.
Egyszerü ipari munkás környezetbe kerültem, mindenki barátságosan fogadott, dialektust beszélve mindig próbáltak lassan és értelmesen beszélni velem.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-02 19:59   
2016-11-01 21:19, Tihi:

Ajjaj, egy amerikai videó szerint már meg is vagyunk szállva. Valóban, -ahogyan tegnap bent voltam a "Rossmann"-nál kölest venni, a kasszás csaj fejkendöben dolgozott. Mondjuk, amíg dolgoznak nagy baj nem lehet. Igaz nem figyeltem rá különösebben, de városunkban még sehol sem láttam félholdat, vagy lófarkas zászlót.

A videó:
https://www.youtube.com/watch?v=aDMZRiYrcuE

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-02 09:04   
Hát vezethetne Ausztráliába, Amerikába, Kínába, Japánba stb. De ez egyik sem olyan hülye, hogy csordaszámra beengedje őket, hanem kényesen válogatja a javát. A műveletlen hordával meg majd megbirkózik Európa

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-02 06:43   
-
Csak annyit fűznék hozzá, hogy a hírekből kimaradt a "használati utasítás", amit a bevándorlók induláshoz kaptak, a márkás túracipők és a mobiltelefonok. Igazad van, a gyarmatosítás és egyéb előzményekről és párhuzamokról a régmúltból, de ez nem mentesíti azokat, akik bevonultak Merkel transzparensekkel és hivatkozva a meghívásra.Aki átélte a félelmet a megjelent embertömegek fenyegetését, azt nem vigasztalja, hogy Rómát is elözönlötték a barbárok, aztán vége volt.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-01 21:19   
2016-10-30 18:23, nidda:
-
2016-10-30 18:04, Tessényi Györgyi:
-
Kinek volt az érdeke, hogy szétesett a Szovjetúnió, vagy Jugoszlávia. Ami hibásan müködik, szétesik magától is....
-
Kinek volt az érdeke, hogy szétesett az 1. világháború folyamán a török-ozmán birodalom? A következmények még évtizedek után is megvannak és a gyarmati országok, föleg Anglia és Franciaország tevékenységei csak rosszabbitották a helyi társadalmak/országok kialakulásait. Nagyon is önzök voltak a gyarmati országok tevékenységei, nem vették figyelembe az ethnikai különbségeket, csak uralkodni akartak.

Senki sem rendelte Európa menekültek invázióját. Emberi társadalom építésére képtelen afriakai és közép-keleteti országok nyomorából/kilátástalanságából az egyetlen út Európába vezet, hova másfelé?

Így jöttek a magyarok is a honfoglalásban keletröl nyugatra.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-01 00:10   

-
Nagyon megszervezték Európa invázióját, hisz a háborús menekültek csak törtrésze annak a tömegnek, ami ellepte az országokat.

Így igaz!

Egyetértek, szó szerint így fogalmaztunk tavaly, amikor elözönlötték a bicskei vasútállomást és az 1-es utat.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-10-31 06:27   
2016-10-30 18:23, nidda:
-
-
Kinek volt az érdeke, hogy szétesett a Szovjetúnió, vagy Jugoszlávia. Ami hibásan müködik, szétesik magától is....
-
Logikus, hogy így van, Európa esetében is régóta éreztem, hogy sokáig nem megy, aztán túlságosan felgyorsult a folyamat és már csak kapkodhatjuk a fejünket. Nagyon megszervezték Európa invázióját, hisz a háborús menekültek csak törtrésze annak a tömegnek, ami ellepte az országokat.
-

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-10-30 18:23   
-
-

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-10-30 18:04   
Olvasom a régi bejegyzéseket és ez arra biztatott, hogy pár évvel később az EU szkepticizmushoz néhány aktuális kérdést feltegyek. Sétáló vadállatok a városokban, a mostani hírekhez képest megmosolyogtatóak, de Írország is, hisz volt azóta Brexit, de még sok más ország sincs messze az EU küszöbétől, a kijárat felé. Valamit alapvetően kezdettől fogva elszúrtak a brüsszeli adminisztrátorok, hogy semmi sem működik, ahogy kéne.Ilyenkor a krimiben megkérdezik a nyomozók, kinek érdeke ez a szétesés? Van rá találgatás elég, lehet válogatni.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-11 21:16   
Kedves Annekó!
Válaszoltam a tanulmányodhoz szükséges kérdésekre, de azt javaslom, a jövőben ha magyaroktól kérsz hasonló msegítséget tedd fel a kérdéseket magyarúl, mert nem mindenki tud angolul, vagy ha tud is nem biztos, hogy szereti azt a nyelvet. (Aránylag kevés a kérdések száma, nem lett volna gond azokat magyarra fordítani)
Sok sikert a dolgozathoz!

aneeko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-11 16:58   
Sziasztok!

Nagyon halas lennek, ha kitöltenetek a következö rövid kerdöivet, melyet a szakdolgozatomhoz keszitettem.

Temaja: Genetikailag modositott etelek az a EU-ban

2perc az egesz.

http://www.encuestafacil.com/RespWeb/Qn.aspx?EID=974521

Nagyon köszönöm!
Anikó

seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-03 18:04   
2008-09-23 05:55, Ferencz Zsuzsanna:
-

Na latod, hova vezet, ha meghal a Szeretve Tisztelt Nagy Vezer es nincs aki megtizedelje a medveket???
-seci

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-09-23 05:55   
Brassóban medvék sétálnak, sőt pár embert már meg is öltek. Szerintem viszont csak a brassóiakat fenyegetik, nem pedig az EU-t.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-09-22 12:13   
POMPÉRY BERLIN ÜZENETE:

2007-06-18 23:52, poe:
-
Nálunk, pl. megszaporodtak a vadállatok a városban. a legforgalmasabb központban sétálnak a rókák - magam tanuja vagyok több ilyen esetnek. A vaddisznók kedves szomszédaink, néha esténként szembejön egy-egy az utcán. Egyes kerületekben nyilvántartják a mosómedve-családokat. Tehát miért pont dögkeselyű ne lenne?

Többféle tézist hallottam, javaslatot a háziasításukra olvastam. Azt azonban még nem, hogy veszélyeztetnék az EU-t.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-22 09:17   
http://www.spiegel.de/international/zeitgeist/0,1518,489904,00.html

dögkeselyük Belgiumban

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-03 12:00   
Szóval most világos mekkora sóhivatal lett az EU-ból. Miután a hálátlan írek szanálták Írországot EU-s pénzekkel, nyelvet öltenek az EU-ra. Erre az újdonsült, magukat nagyhatalomnak képzelő, de a demokráciát alig ismerő lengyelek is ugrálnak, és a csehek kontráznak nekik. Addig nem lesz ez az egész cirkusz működőképes, amíg csak egyirányú a közlekedés. Ha majd ki is lehet rúgni az EU-ból tagokat, akkor talán lesz egy kis rend is!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-19 12:00   
2007-06-19 11:50, Fredi:

Mi a baj a Balkánnal? Ha Törökországot beveszik (ó, hogy vegyék be ) akkor a Balkán Európa lesz menten és fordítva. Tehát trendi!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-19 11:50   
Igen Poe, első látásra EU, de ha jobban megnézed látod, hogy Balkán!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-19 11:45   
2007-06-19 04:05, Ferencz Zsuzsanna:

Nem lehet Zsuzsám, errefelé azt csiripelték a dögkeselyűk, hogy Bukarest is EU

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-19 04:05   
Kedves Poe, küldd ide őket.
Épp a múlt héten többnapos riportsorozatot láthattunk egy tévéadón, hogy Bukarest mellett épp a mezőre hajigálják a dögöket, százával.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-18 23:52   
Mi köze van a dögkeselyűknek az EU-hoz?

Nem, nem bolondultam meg. Az történt, hogy belga és holland tájak felett több tucat keselyű köröz. A madarak szárnyszélessége 2,5-3 méter, súlyuk 7 kiló körül van, a csapat létszáma mintegy száz példány.
Eddigi lakóhelyük a spanyolországi Aragon megye, ahol sok a birka. A keselyűk az esett birkákkal táplálkoztak eddig, ám az EU szigorúan szabályozza az elhullott állatok sorsát. A keselyűk élelem nélkül maradva észak felé próbáltak szerencsét. Sajnos, rossz lóra tettek, hiszen itt sem hevernek tetemek szabadon. Éhhalálra itéli őket az EU?

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-14 14:05   
Ez a kisebbik gond. Nagyobbnak ott vannak a sz... lengyelek nagyhatalmi álmodozásaikkal és a "demokratikus" exkommunista Knyazsnyedvszkij testvérekkel.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-14 12:14   
Tévéreklám Romániában:
"Az apróbb görögdinnye nem eurokonform. Ezért azt kell mondani róla az EU-nak, hogy zöldborsó."

Fresch  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-09 09:21   
2007-04-06 23:47, Mary:
-
Szia Mary,

teljesen egyetértek Veled.

Az egységben az erö megfelelö elképzelés,de nem elégséges!

Igen, korábban voltak úgynevezett "Európai Egyesült Államok"-ról szóló elképzelések, azaz az USA-hoz hasonlatos csoportosulás létrejöttének vizionálása-de mára már tudjuk hogy ez nem valósult meg, és ahogy a dolgok most állnak, nem is fog megvalósulni.

Ne felejtsük el, hogy az egységben az erö egyik legföbb ellenlábasa a globalizáció-ami nagyban rányomja a bélyegét a mai világunkra. A korrupcióról nem is beszélve...és itt most nemcsak a pénzre kell asszociálni, hanem a hatalom megszerzésére is.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-06 23:47   
2007-04-02 07:30, Ferencz Zsuzsanna:

A kutya ott van elásva, hogy az EU eszmének, ideológiának,nagyon szép.

Aláhúzom még egyszer, hogy eszmének szép.

Tévhit lenne azt hinni, hogy az EU tévedhetetlen, hogy ezen belül nem létezik korrupció, hogy csakis eszmei meggondolás az egész. Az EU piac is, hatalom kiépítése is.

A pozitívum az, hogy a társak kötelezik magukat a kölcsönös segítségre, és nem felszabdalt varsói vagy egyéb szerzödésekben, hanem Európán belül (ahová a jövöben is különféle államok csatlakozni fognak).

A hátrányok ellenére mégis egy alternatíva az EU a különféle más szövetségekkel szemben.

Az USA annyiban minta, hogy "egységben az erö". Máskülönben itt mutatkozik meg, hogy mennyire nem egységes az EU (egyenesen ijesztö). Az Amerika-másolás és csatlósként való fellépés ellentétben áll a szuverenitást, saját döntést kívánó államokkal. Itt pl. Magyarország ismét azt hitte (mint történelme során sokszor), hogy jobb a csatlósság, mint a saját döntés (ez nehéz, ugye, kinek is nyaljuk a talpát).

A legnagyobb problémát nem is a korrupcióban látom, meg nem is abban, hogy milyen elmúlt koalíciókat kellene követni (ami elmúlt, elmúlt). Hanem abban, ha egy állam, egy nép önmagát az EU-n keresztül definiálja, anélkül, hogy számadást csinálna a múlttal és azok hibáival. Ha végre kerülnek koalíciós partnerek, de azok hátába kést vágunk. Ha beállunk egy közösségbe, de ott kilógunk a sorból és saját húsunkba vágunk (mint mindig). Ez megdöbbentö. Mert akármilyen hülye apánk van, nem szúrjuk le.

A magyar pedig mindekit képes leszúrni, ha úgy képzeli (vagy beadják neki), hogy az érdekét szolgálja. A folytatást érdeklödéssel figyelem.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-02 07:30   
A legújabb brüsszeli korrupciós botrány sem tesz jót a hangulatnak.
Nem tudom, az EU az egykori (vagy Svájc esetében mai) föderációk, birodalmak, tömörülések, eszmék közül melyiket vallja az ősének? Létezett ugye a páneurópai eszme, a kossuthi Duna-konföderáció, sőt az osztrák-magyar birodalom, a Közös Piac, a nemrég felbomlott Jugoszlávia, sőt a római birodalom és a már említett Svájc. Németország maga is konföderáció.Mondjuk, létezett még a hitleri Harmadik Birodalom is, elrettentő példaként.
Vagy az USA lenne a minta?
Azt gondolom, hogy a szkepticimushoz hozzájárul néhány fenti kísérlet vagy megvalósítás is.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-29 10:52   
"Vagy nem akarta meglátni?"

Hát itt van a lényeg Zsuzsa. Itt magasabb stratégiai érdekekről van szó, ha nem erről lenne szó, akkor nem csak Romániát és Bulgáriát, de már Csehországot, Lengyelországot és Magyarországot sem lett volna szabad felvenni!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-29 10:27   
A helyzet az, hogy évekig elnéztem, hogyan csapja be a mindenkori román kormány az EU-t. Hogyan teljesíti papíron az elvárásokat, akárcsak anno dacumál az ötéves tervet három és fél év alatt.
Hát igen, el kell ismernem, a homoszexuálisokra vonatkozó törvények tényleg megváltoztak, már nem vetik börtönbe őket, mint pár évvel ezelőtt.
Mos viszont az a nagy problemám: az EU nem vette észre, hogy Románia átrázza? Vagy nem akarta meglátni?

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó