2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Kinek, minek néznek bennünket otthon, ha hazamegyünk?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 08:53   
Ez egy jól indult topik volt, melyet Zsuzsa végig vitt - nem lenne érdemes ide is egy kérdőívet készíteni?

Hunor

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-11 13:04   
Amit alább írtam, az 2000-ben és 2001 év folyamán történt. Kapcsolat Béla barátommal aztán megszakadt, mert nem válaszolt leveleimre, telefonra nem válaszolt, internetet nem használ.

Nemrégen megint próbáltam telefonon hívni és barátom válaszolt a telefonra. Olyan normális saját maga volt, mint ö 50 évvel ezelött annakidején. Égyszerüen örölök, hogy átélte nehézségeit, várom következö találkozásunkat.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-11 12:53   
2007-02-11 04:51, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves tihi, vagyis Béla barátod úgy fogadott, hogy visszaadta az anyanyelvedet.
Kedves Zsuzsa, nagyon is jól látod a helyzetet. Béla barátomnak az írás terápia volt nehézségeire, esetleg nekem is jót tett régi anyanyelvem átgondolása és fontolása.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-11 12:33   
2007-02-10 17:42, Ferencz Zsuzsanna:
-
Sajnos az "igazi 56-os hösök" már nincsenek közöttünk, vagy a harcokban estek el, vagy a börtönökben pusztultak el. Aki nagyon hangosan dicsekszik 56-os tetteire az nekem rögtön nagyon is gyanús. Aki valamit igazán átélt 1956-ban, az azzal nem dicsekszik, mert az olyan szomorú és fájdalmas emlék amikkel dicsekedni nem lehet.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-11 04:51   
Kedves tihi, vagyis Béla barátod úgy fogadott, hogy visszaadta az anyanyelvedet.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-10 20:50   
Utolsó üzenetem az, hogy Béla barátom ébresztette nekem újra a magyar nyelv használatát, a MONon tanultam aztán megint folyékonyan magyarul írni.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-10 20:38   
A kapott könyvek nagy része saját versek, kis novellák írása, egy része saját kiadása, ott van régi magyar tanárom szerkesztette "Európa az iskolában" kiadása, olvasgatom ezeket.

Elöször átolvasom, hogy mi is a jelentése a szövegnek. Utána visszatérek a szövegre és vizsgálom a a mondatok felépítését, milyen szavakat használnak milyen kapcsolatban, mi a mondat építése stb. Ezt élvezem a jelen helyzetben és próbálom elképzelni a válaszokat is így magyarul.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-10 20:15   
Béla barátom elzárkozott a külvilágtól, elvesztette nem régen feleségét, és mélyen csalódott a politikai rendszer csödjén. Egészségét is veszélyeztetve csalódottan jött vissza Vietnamból, az egész világ ellene van.

De beszélgetésünk folyamán megnyugszik, valami kaját csinál a konyhában, hozza azt, majd tovább beszélgetünk. Valahogy a közös mult egy "tabu", mindketten ösztönösen kerüljük a politikai elméleteket, azok nélkül esetleg megértjük egymást.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-10 18:46   
Régi osztálytársammal Bélával a kapcsolat 1956-ban megszünt. Késöbb hallottam, hogy ö KIS titkár lett, meg vagy ilyen kis- vagy nagytitkár lett. Ez nem nagyon érdekelt.
Viszont a 90-es évek közepén hallom, hogy régi ismerösöm Béla saját verseit olvassa a rádióban.

Aki saját verseit olvassa a rádióban, az rossz ember nem lehet. Megszereztem telefonszámát, felhívtam telefonon, találkoztunk, és elbeszélgettünk. Így kezdödött egy új kapcsolat.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-10 18:30   
A No-i topikról kivett üzenetem:

Visszaemlékszek az 1956-os idöre. 18 éves kanok voltunk a gimnáziumban, pontosabban 28 kan volt osztányunkban. Osztályfönöknek kineveztek egy fiatal tanárt aki 23 éves és ez az elsö osztálya. Furcsa szexuális feszültség volt az érettségi osztály légkörében. Azt akkor még nem értettük, de a feszültséget éreztük.

Valamikor egy osztálytársamat létogattam meg, Bélát, szép verseket ír, kis novellákat ís, felhívtam régi tanáromat telefonon, ö az egyetlen tanár aki még életben van. Udvariasan elbeszélgettünk, és ö is szóba hozta, hogy milyen nehéz volt neki 23-korában fiatal nöként 28 serdülö kant osztályunkban kezelni.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-10 18:23   
Kedves Zsuzsa, sokfélék vagyunk mi emberek, nem használom a szót "magyar".´, inkább így általánosan. Most egy régi megszakadt személyi kapcsolat újjáteremtéséröl akarok beszámolni.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-10 17:42   
Igen, Tihi, de sokan úgy látogatnak Magyarországra, főleg az 56-osok közül, hogy még meg sem érkeztek, és már tudják, hogy rossz helytre mentek.
Azt csak úgy zárójelben említem, hogy nem minden 56-os emigráns volt forradalmár...mégis úgy látogat haza, mintha a bronzszobrát keresné.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-10 17:33   
Jó vita volt itt nemrég, személyeskedés is volt, ide tehát sokféle vélemény is befér.

A topik eredeti témája, hogy minek is néznek bennünket külföldön élö magyarokat ha Mo-ra látogatunk. Az attól függ, hogy hogyan viselkedünk, hogyan gondozzuk régi személyes kapcsolatainkat, hogyan tudunk újabb kapcsolatot találni, kiben lehet megbízni, kiben nem.

Ha jól emlékszem itt írtam, hogy nagyon értékesnek tartom a kapcsolatot a régi ismerösökkel úgy Mo-n mint külföldön is, arról is írtam, hogy Mo-n próbálok beöltözni bennszülöttnek, így könnyebb beilleszkedni a környezetbe és az élmény, a jelenlét érzése, sokkat igazibb.

Ennyit bevezetönek, áthozok No-i topikról egy írásomat ide, mert annak semmi köze nincs N-országhoz.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-28 09:24   

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-28 09:12   
Mary
Örülök, ha csiszolsz a gondolatomon. Most màr csak meg kell szivlelni az elvet.

Poe
Vélemény az semmi. Van belöle elég a magyar parlamentben meg a piacon.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-27 23:33   

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-27 23:26   
2007-01-27 22:48, ecet:

-
Nem az az udvariatlan, aki nem hallgat kulturàltan, hanem aki àllandoan màsokra zuditja a véleményét ha kérdezik ha nem.
-
Szerintem fordítva van, nem az az udvariatlan, aki nem hallgat kultúráltan, hanem az az udvariatlan, aki állandóan, kéretlenül másokra zúdítja a véleményét, ha kérik, ha nem. Úgy általánosan.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-27 23:19   
2007-01-27 23:10, bobo.2006:
-
bobokoma. te koslatsz utànnam. döntsd el, hogy szeretsz-e vagy nem. ha nem igazàn, akkor szakadj le rolam pliz. ha mégis, irj szerelmes levelet priviben. ha lesz idöm talàn elolvasom.
a szivességet megköszönöm elöre, és maradok mint mindég ...

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-27 23:10   
Ecet szaki? Mar megint Te. Nem hasznalt a megontozes? Mi lenne ha velemenyedet nem kotned mas orrara, hanem elasnad jo melyre a homokozoban?

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-27 22:48   
2007-01-27 22:36, Valeria:

Kérdezhetnéd azt is Vali, hogy miért nem hallgat kulturàltan olyan, akinek rendszeresen véleménye van?
Nem az az udvariatlan, aki nem hallgat kulturàltan, hanem aki àllandoan màsokra zuditja a véleményét ha kérdezik ha nem.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-27 22:36   
Nem tudom miert kell minden temat szemelyes tamadasokkal folytatni. Nem lehet kulturaltan meghallgatni masok velemenyet?

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-27 22:30   
2007-01-27 22:00, rigojanos:
-
"mindig, mindenki allast fog foglalni, ha kell ha nem"

gönau! ezt nekem sikerült nehézség nélkül megszoknom, azért nem is érint.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-27 22:00   
2007-01-27 11:44, bobo.2006:

Ez volt pesti vitainditoja:

"Mi a véleményetek annak tudatában, hogy a múlt kelet – Európáján kívül, itt az új hazánkban, ahol olyan sok nemzetiséggel találkoztunk, milyen alapon ítélkeznek felettünk? Kinek van joga normákat felállítani, hogy mikor, melyik korban volt igazságos a távozás, mikor nem és miért? "

Itt a "milyen alapon itelkeznek felettunk?"-ben van a kutya elesve. Teljesen mindxengy, hogy mirol van szo, legyen az a hajunk szine, vagy a parvalasztas, mindig mindenkinek lesz velemenye. Ergo, mindig, mindenki allast fog foglalni, ha kell ha nem, amibol egyenesen kovetkezik az itelkezes.

Es ez forditott esetben is igaz. A kulfoldon elok is mindent megfigyelnek es velemenyeznek, amikor hazamennek. Az itelkezes oda-vissza igaz sokszor. Es a lenyeg ezert nem is az itelkezesen van, hanem a tenyek ismerete nelkuli negativ sztereotipiak hangsulyozasan, illetve a tenyek ismerete nelkuli, vagy azok mellozese miatti szandekosan negativ es esetenkent banto megkozelitesen.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-27 19:11   

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-27 18:59   
Eros izzadtsagszagot erzek! Csak nem az ecet erolkodik itt ?
Ja ecet, ne faraszd magad, nem hiszem, hogy iromanyainkat a nap vegen nem torlik!
Kultura nyet? Mne zabrali masina!

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-27 18:31   
2007-01-27 18:18, bobo.2006:
-
jah. akkor csak osonjàl. biztos takargatsz valamit. ragyàs a képed, vagy mi?

kisztihand der frau gemahlin!

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-27 18:18   
Tudod mit, inkabb gondoskodom rola, hogy semmi esetre se szeressel meg!

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-27 16:48   
2007-01-27 16:36, bobo.2006:
-
"talalkozunk 2007-ben!"

nebeszéjj! nemcsak bosszancc hanem ijesztgecc is? mondd màn ki vagy? ki tudja talàn megszeretlek.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-27 16:36   
2007-01-27 16:14, ecet:
Ecet, beloptad magad a szivembe: tudod "szeretlek is meg, nem is"!
Van egy rossz hirem is: talalkozunk 2007-ben!

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-27 16:14   
2007-01-27 11:44, bobo.2006:
-
"Ez nem eleg altalaban! Mi lenne ha megprobalnal erdemben is hozzaszolni? Netalan negativ kisugarzasok nelkul?(...)"

kezdessz bosszantani bobo.
sugàrzàsomat vedd ahogy akarod. engem nem szolit fel senki ultimativ valamit csinàlni, vagy hagyni még akkor sem ha fizet a szolgàltatàsért.

EPILOGUS
tisztelt màsok:
hogy emberek kinek- meg minek néznek az nekem nem viszket.

a témàhoz sajnos nem tudok hozzàszolni, mert az ostobasàg ilyen drasztikus formàjàval még élöben nem talàlkoztam.

mindenkinek kellemes hétvégét

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó