2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Kinek, minek néznek bennünket otthon, ha hazamegyünk?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-26 10:53   
2007-01-26 10:36, Ferencz Zsuzsanna:
-
ahümm. ismerem a jelenséget. egy idö ota nem érint.
figya: mindenki megprobàlja az életét ugy intézni ahogy tudja.
nekem ez elégedettségemre sikerült. boldog vagyok, hogy nincs szükségem rà az elbaltàzott sorsomért màsokat felelössé tenni. ha olvasod twà blogjàt tudod miröl beszélek.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-26 10:46   
2007-01-26 10:11, ecet:
-

Nem szalad/ nem kell szaladnia ilyen esetben senkinek hozzám, ha nem ragaszkodsz hozzá, én inkább el is felejteném, lényegtelen már, múlt, ne legyen ismét, és ennyi, kész részemről.

Inkább egy újabb ajánlat itt:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=4476&forum=75&0

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-26 10:36   
Ecet, a besserwisserek akkor is megmagyarázzák, ha nem kérded...

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-26 10:27   
2007-01-26 10:25, Ferencz Zsuzsanna:
-
ha hagyod, bist selber schuld

egyébként én a ugyanugy a svàjciaknak mint magyaroknak nem magyaràzok semmit. hogy jönnék én ahhoz?
màsnak meg semmi köze hozzà. ha jol meggondolom, senkinek semmi köze hozzà.

"amiröl nem lehet beszélni, arrol hallgatni kell"
Wittgenstein.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-26 10:25   
Ködvös Öcöt,
ez sem csak Magyarországra jellemző...
Nekem Svájcban és Németországban magyarázták el az én romániai életemet.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-26 10:11   
szia pesti!

miért akarod az életedet elmagyaràzni? miért képzeled, hogy a màsik vilàgban élök akàr egy molekulànyit is megértenek belöle? ugyanigy kisérletezhetnél egy négernek megmondani milyen fehérnek lenni. aki hasonlot élt àt mint te, tudja miröl beszélsz, màs meg filozofàljon a sajàt életéröl.
én magyarorszàgon csak akkor beszélek az emigràciorol, ha kérdeznek. akkor se mindenkinek. 20 év alatt alig kérdezett valaki. nem hiszed el, mindent jobban tudnak.
ui.
kedves poe asszonysàg!
remélem nem vonsz ismét agressziv hülyén felelösségre miért épitettem hàzat mo-n. ha mégis, igérem szaladhatsz hunorhoz nyöszörögni, hogy tiltson ki.
omginak üdvözletem.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-26 07:33   
Kedves Pesti, azt írod:

"Szellemileg tartalmas élet az információk elérhetősége, globális és nem provinciális gondolkodás, utazások lehetősége, eszmék, életfelfogások ismerete, Vagyis amit ezekből egy ember magába tud olvasztani."

Szerintem az utazás az élet minőségéhez tartozik.
Az információk mindenhonnan elérhetőek már, lásd Internet.
A globális gondolkodás mi a szösz?
Lám, Kanadából nézve Magyarországot provinciális gondolkodás jellemzi.
Kanadát pedig az USÁ-ból nézve.
Érdekes, hogy a kultúrát nem számítod a szellemiséghez...
Mostanában olvastam, hogy Magyarországon vásárolják a legtöbb könyvet.

Kedves Pesti, ez így megfogalmazva, ahogy te tetted, inkább előítéletnek tűnik. Sorry.
Abban igazad van, hogy a nyugatiak nyitottabbak, mint a kommunizmust átélt itteni nemzedékek.

pesti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-26 06:16   
2007-01-26 04:56, Ferencz Zsuzsanna:
-

Kedves Zsuzsanna!

Egy lentibb válaszomban utaltam arra, hogy Kanadában élek. Mínőségileg tartalmasabb élet az pont arra, az élet minőségére utal.Talán a szükséges lépcsők: Szakmai felkészültség és siker = Megbecsült teljesítmény, emberi méltóság = Szakmai, munkahelyi tekintély = Jólét, magas jövedelem = Társadalmi aktivitás = Elégedett életforma
Szellemileg tartalmas élet az információk elérhetősége, globális és nem provinciális gondolkodás, utazások lehetősége, eszmék, életfelfogások ismerete, Vagyis amit ezekből egy ember magába tud olvasztani. Előnyös társadalom megfigyelői képességet fejleszt ki, az egyén képességének megfelelően.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-26 04:56   
Kedves Pesti, most egyetlen kitételedről írnék:"külföldön élve szellemileg, minőségileg tartalmasabb életettel".
A minőség arra vonatkozik, hogy gazdagabb országban éltek?
Mondd, megkérdezhetem-e itt, hol élsz? És hogy érted azt, hogy szellemileg tartalmasabb élet?
Ezt ugyanis megkérdőjelezném.

pesti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-26 01:45   
Kedves Tihi!

Magam sem hittem volna, hogy a dolgok ide fajulnak, és az otthon eltöltött 65 nap tapasztalataiból levont tanulságok egy summás mondata felborította a lelki világát sok honfitársamnak. Sajnálatos, hogy szemlátomást nem ugyan azt a magyart beszéljük, és megdöbbentő, ők mást értenek belőle. Nem kívánok egyéneknek sértegető frázisára válaszolni, tömegcikkeket gyártó gondolatmenetüket analizálni, nem azért jöttem ide, erre a fórumra, de elismerem, hogy egy válaszom és az azt követő áradat eltérítette a fórum tartalmát.

Gondolkodtam, hogy vajon mi is késztetett téged honfitársaink jellemzőinek leírására, egy korábbi elemzésed alapján. Aha jutott eszembe, a tapasztalatok, hiszen elég idősek vagyunk ahhoz, hogy külföldön élve szellemileg, minőségileg tartalmasabb életettel - mint ami az otthoniaknak meg nem adatott -, és azt összevessük a látottakkal. Ettől még nem lettünk magyar gyűlölők, micsoda badarság ez. Nem hittem, és te is talán velem együtt, hogy az a kor is eljön, amikor hazánktól távol, dolgok menetét megtanulva, már azon ismereteink nem lesznek közvetítők, hanem a harag és az indulat céltáblái. Rendben van, otthon vagyunk, ott sajnos így mennek a dolgok, nézd meg a politikai közéletüket.
Én kiterjedt levelezésben vagyok a világ többi részén élő honfitársainkkal, talán idéznék a hazai helyzetet jellemző válaszaikból, amit egy magyar hölgy fejtegetésére írtak, de utoljára, mert a téma elszürkül.

A hazai hölgy gondolata a magyarságról:

Igenis, büszke vagyok arra, hogy magyarnak születtem. Büszke vagyok azokra az értékekre, melyeket őseim felhalmoztak, megőriztek és továbbörökítettek. Büszke vagyok az anyanyelvem szépségeire. Büszke vagyok a magyar kultúra sokszínűségében is egyedi szépségeire, gazdagságára...
Nem vagyok büszke azokra, akiknek mindezek nem jelentenek semmit, vagy közömbösek.

Saját felfogásom:

Hozzáteszem, hogy más síkról nézem a kérdést, mint ti otthon, de az egyáltalán nem jelenti magyarságom elutasítását.

Külföldön az ember újra értékel és viszonyít. Kerüli a provinciális magyarázatokat, talán ez a hazaiaknak fáj, de magyarként, bár valahogy a világ polgáraként értékel.

Való igaz, hogy mások sem tudnak egy ettől eltérő értékrendszer szerint viszonyulni nemzetükhöz, s talán a kérdés az lehetne, hogy akkor én különb vagyok- e..., de kitől, mitől?

Egy nemzet összeredménye, kultúrájának folyamatossága, annak egyéni öröksége helyez el minket a társadalmak, vagy nemzeteket, soha meg nem fogalmazható sorrendjébe.

Mennyivel lehetünk akkor származásunkra büszke, ha mások értékrendszere ugyan az, mivel helyez ez minket és őket az értékek közé?
Bizony annak gyakorlati alkalmazásával, de annak hiánya már része a hazai sikertelenségnek, az ország minden bajának.

Egy svédországi válasz:

Persze, hogy az ember 40-50 év után is lehet büszke bizonyos magyar dolgokra, a kultúrára stb.
Ugyanakkor elkerülhetetlen, hogy ne lássa Magyarországot EGY országnak a sok ország közül.
És olyan sok mindenre nem vagyok büszke.

Nem vagyok büszke arra, hogy amikor kijöttem magyar honfitársak ki akartak használni tájékozatlanságomat és alkalmazni mint olcsó (majdnem ingyen) munkaerőt. És láttam, utánam is mindig magyar fiú dolgozott ott, és ugyanúgy becsapták, mint engem.

Nem vagyok büszke, hogy 34 év alatt ért bűncselekmények 80%-a Magyarországon ért, pedig csak időm talán 10%-át töltöttem Magyarországon.
Nem vagyok büszke, hogy magyarok többsége csak akkor végez jó munkát, ha biztos benne, hogy ellenőrzik, figyelik, magától, erkölcsiségből nem.
Rég abbahagytam már az emigráció-otthonmaradás közötti vitát, csak fáraszt.
Pedig : "Emigrálni nem érdem". "De Magyaroszágon maradni sem érdem".

Egy Montreali válasz:

Érdekes téma ez, sokat gondolkodtam már ezen én is.
Az alább felvetett kérdés
"Emigrálni nem érdem. Maradni sem érdem"
Valóban érdekes megállapítás

De rendszerint, ha valaki elmegy, azért megy el mert úgy érzi, otthon nincs tovább, talán máshol jobb lesz. Aki otthon marad, vagy családi állapota, vagy iskolázottsága, nyelvhiánya stb. tartja vissza.
Tehát: Egyik sem érdem Csupán körülmények.

Engem már előállítottak ilyen és hasonló mondatokkal rokonaim:
"Maradtál volna itthon, megtudtad volna , hogy mi volt itthon élni.
Most, külföldön csavarog, közben döngeti a mellét, hogy milyen nagy magyar."

Ehhez és hasonló szövegeket sokszor kap egy hazalátogató. És teljesen jogtalanul.
Aki így beszél, annak fogalma sincs, az emigráció első éveiről, milyen nehezen, milyen sok megaláztatással kezdte el az illető az IDEGENBEN az életét.
Ahol nincs mama, vagy család, ha segítségre szorul, de még barát se.
Az idegenben van igazán erős próba alatt az aki kimegy, hogyan állja meg a helyét?

A demokráciának vannak iratlan szabályai és azt mindíg a tapasztaltabb ember tudja, véleményt mondani tényekre, megfigyelésekre hivatkozva ez egyike azoknak. A másik a nemzetközi jog - ha valaki kifogásolja a külföldön élők véleményét -, ezt a jogot Jus de Soil - nak hívják, a születés jogán...
És talán még valamit: 1970 ben jöttem el hazulról, és 24 éves voltam.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 19:35   

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 19:20   
2007-01-25 18:28, huba:
-
72-ben 17-évesen "léptem le" (még nem volt MON!),

-

Ha van kedved, akkor egy megfelelőbb topikban mesélj, hogy hogyan, miért, mik voltak az első lépések.

Nyitok is egy topikot, utolsó napok otthon, első napok külföldön (akkor még ez volt a felállás, majd cserélődött meg).

Hunor

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 19:19   

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 19:07   
2007-01-25 03:58, pesti:
-
Kedves Pesti,

gondolatban sokban egyetértek veled, sajnálom, hogy egyesek a MONon megtámadtak. Ne törödj velük, hallgass inkább szivedre mit mond az, élj belátásod, véleményed szerint és írjál is, én figyelmesen olvasom. Maradj saját magad, irj ami a sziveden fekszik, ne törödj az azokat lebecsülö válaszokkal.

üdv. Tihi

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 18:28   
72-ben 17-évesen "léptem le" (még nem volt MON!), ezért otthon már "eltemettek".
1 év, és három illegális határátlépés után kerültem No-ba. Ez ma már nem "divat".
12 év után tudtam elöször haza menni.
Én mindig jól érzem magam otthon... néha még az otthoniak is velem. Nem szeretnék nem Magyarnak lenni, avagy nekem jó így Magyarnak is.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 17:28   
Kedves Huba, pl. a MON-on is megtudhatja... meg aztán haza is utazik, utálkozni. Bocs, csak a poén kedvéért...
Vagy az otthoniakkal találkozik külföldön. Stb.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 17:14   
honnan tudja egy "kint élö" (lásd a beírásokat) hogy "egy bent élö" mit gondol róla?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 17:08   
2007-01-25 15:20, ecet:

M M M M M M

Tessék egy pár M betű, hogy le tudd írni: Magyarország.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 16:50   
2007-01-25 16:37, rigojanos:
-
Nagyon jol mondja Xavi. Fogjàk be a gyàva szàjukat ezek a svihàkok és hundsfottok, vagy füzilirozva lesznek azonnali hatàllyal!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 16:37   
2007-01-25 08:42, xavier:

Csak egyvalamit: adjàk meg a tisztessèget ennek a nèpnek, amelyik sokat szenvedett, mìg màsok gyàvàn elmenekùltek ès gondoljàk meg kètszer, mèg mielòtt kritikàra nyitjàk a szàjukat.

Ez nem ugyanolyan altalanositas, mint ami ellen felszolaltal?

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 16:25   
2007-01-25 16:07, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Zsuzsanna, nincs a témàhoz mondanivalom több mint amennyit alàbb megjegyeztem. Van pàr privàt tanulsàgom nyàr ota. Arrol inkàbb hallgatok.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 16:07   
Kedves Ecet, te a múltról beszélsz. Most már mindenkinek módja van menni, ha nagyon akar.
De megkérnélek, hogy ne a margóra jegyzeteljél, hanem a témához szóljál hozzá, hiszen van róla mondanivalód, ha nem csalódom. Én is: LOL

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 15:53   
2007-01-25 11:18, Ferencz Zsuzsanna:

"Nincs is olyan kifejezés, hogy hazagyűlölet."

LOL. Csak olyan van, hogy hazaszeretet?

Ismertem olyant, aki gyülöli magyarorszàgot de marad mert hazafi.
Balfàcànnak tartanàm, ha nem tudnàm, hogy hazudik. Az igazsàg, hogy nem volt modjàban lelépni.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 15:25   
2007-01-25 09:53, Andu:
-
"De ennyire leszólni ezt az országot egyrészt nem túl okos dolog, másrészt nem is hagyom"

Mar megint tulreagàlsz. Mi vagy Te ügyvéd?

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 15:22   
2007-01-25 15:15, rigojanos:
-
nincs jelentösége. a villamos soha nem jött.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 15:20   
gyülölni legitim, és mindég szubjektiv: gyülölöm a màkosgubàt/szeretem a màkosgubàt. kit érdekel?

tavaly fél évig voltam magyarorszàgon. természetesen hasonlitgat az ember ha akar ha nem. szerencsére élhetek itt is, meg ott is. hogy magyarorszàg olyan amilyen nem érint emocionàlisan inkàbb meg akarnàm érteni, hogy miért olyan amilyen. kerestem itt, néztem ott és talàltam többek közt ezt:
Bibo Istvàn
ELTORZULT MAGYAR ALKAT, ZSÁKUTCÁS MAGYAR TÖRTÉNELEM
http://mek.oszk.hu/02000/02043/html/350.html

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 15:15   
2007-01-25 15:14, ecet:

én a vén betyàr cimü vendéglàtoipari egységnél szoktam volt probàlkozni fel és leszàllni anno dacumàl.

A vendeglatoipari egysegbol kifele jovet?

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 15:14   
2007-01-25 10:07, Zuloaga:
-
"békebeli 13-as villamos"

kedwesch Zulo jol kiismeri magàt 13-as ügyben. lehet, hogy köszönöviszonyban voltunk a hatvanas években.
hol az ecseri és a màzsa tér között lakott kegyed? én a vén betyàr cimü vendéglàtoipari egységnél szoktam volt probàlkozni fel és leszàllni anno dacumàl.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 11:18   
Kedves Pesti, közben még gondolkoztam a helyzeten.
Ismertem németet, aki gyűlölte Németországot, és elment Amerikába.
Ismertem svájcit, aki gyűlölte Svájcot, s emigrált Portugáliába.
Ismertem románt, aki gyűlölte Romániát, s elment Kanadába.
Ismertem romániai németet, aki gyűlölte Romániát és Németországot, s elment Afrikába.
Ismertem erdélyi magyart, aki gyűlölte Romániát, de szerette Erdélyt, és elment Magyarországra.
Ismerek frankfurti német férfit, aki gyűlöli Németországot, s ezért egy kis magyarországi faluban lakik.
Az a véleményem, hogy nem racionális okokból gyűlölték meg ezt vagy azt az országot, hanem bizonyos különleges lelki berendezés volt az ok.
Nincs is olyan kifejezés, hogy hazagyűlölet.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-25 10:07   
Kedves Pestis, izé, vagyis Pesti ... a békebeli 13-as villamos, ahogy végighúzta a "csíkot" 1030-30-cal az Ecserin, jól helyre rázna.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó