2020. január 27. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Magyarként Amerikában :)
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-02 15:22   
2006-12-30 21:38, fellegvar:
-

Koszonom Fellegvar, ugyanezt kivanom en is Neked.

Valeria

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-30 21:38   
Békés Boldog Új Évet kívánok minden Amerikában élô magyarnak !
Szeretettel: fellegvar
Photobucket - Video and Image Hosting

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-18 18:25   
2005-01-18 16:48, optimista:
- Az uj evben had idezzem az egyik kevenc Amerikai koltomet CARL SANDBURG :
Happiness;
-----------
And I saw a crowd of Hungarians under the trees with their women and chikdren and a keg of beer and an accordion.

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-18 16:48   
Az uj evben had idezzem az egyik kevenc Amerikai koltomet CARL SANDBURG :

Happiness;

I ASKED the professors who teach the meaning of life to tell me what is happiness.
And I went to famous executives who boss the work of thousands of men.
They all shook their heads and gave me a smile as though I was trying to fool with them.
And then one Sunday afternoon I wandered out along the Desplains river
And I saw a crowd of Hungarians under the trees with their women and chikdren and a keg of beer and an accordion.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-02 01:14   
2005.01.01.kaytee

Bizony jó is lenne egykis meleg.Habár ma kisütöt a nap egy kicsit de azért hideg volt.
Holnap meg jön a jégesö.
Köszönöm én is a jó kivánságot.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-01 21:22   
2005-01-01 13:38, Em:

Köszönet, Em, Neked is a legjobbakat kivánom az új évre és virtuálisan küldök egy kis napsütést innen, Floridából
Nagyon jól szilvesztereztünk, mert ismét velünk voltak fiatalabb fiamék, kutyástól, macskástól.
Sajnos az újév napján reggel hétkor el kellett indulniuk hazafelé - vagy 15 órás autóút vár rájuk Washingtonig.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-01 13:38   
Szép napot az Új Év elsönapján
és 2005 Boldog Újévet hzzon az USA-ban élö Magyaroknak és MON tagjainak.

Üdv
Em

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-31 17:04   
2004-12-31 13:22, Em:
-
Az USA-ban élö minden MON tagnak és Magyaroknak
"ISTENTŐL MEGÁLDOTT BÉKÉS BOLDOG ÚJ ÉVET"
kivánok.

Neked szintén és mindenkinek, aki itt olvasgat.

Üdvözlettel,

Andrea

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-31 16:14   
2004-12-31 13:22, Em:
kivánok.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-31 13:22   
Sajnos az USA oldalon nem találtam egy topikot hól jó kivánságomat kifejezhetem az USA-ban élö Magyaroknak.Csak karácsony jó kivánságok vannak.De az már elmúlt.Hát ide tolakodtam.

kivánok.

Üdvözlettel
Em Kanadából.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-26 00:53   
2002-04-04 02:15, bimbi:
- Milyen is magyarnak lenni Amerikaban? hat nekem nagyon jo:) Elsosorban magyarabbnak erzem magam mas foldjen, mint Erdelyben, ahol "bozgornak" ismerik az erdelyi magyarokat, es "romannak" ahogy Magyarorszagon neveztek.
_______
Vegig olvastam az irasaitokat avval kapcsolatosan , hogy ki hogy erzi vagy erezte magat magyarkent ebben az orszagban . Amint varhato is volt a velemenyek elteroek , de azert azt tapasztaltam , hogy azok akik itt telepedtek meg es evek ota itt elnek egyhanguan ( velem egyutt ) csak jot mondhatnak arrol , hogy mennyire megkulonboztetes nelkul elhetunk fogadott hazankban . 23 eves amerikai eletem alatt SENKI sem nezett le soha azert mert magyar emigrans vagyok , meg akkor sem amikor meg nem beszeltem az angolt . Sot nagyon turelmesen hallgattak ,amit mondani probaltam . A szemelyes tapasztalatom az , hogy szeretik a magyarokat es megbiznak bennunk . Ugyanakkor mint amerikai allampolgart barhol egyenrangunak tekintenek es itt nem erzem hazatlannak magamat . Persze elnek itt is bigott emberek , de ezt altalanositani nem lehet es nem is szabad . Sajnalom a rossz baby sitter-i tapasztalatot , de az a viselkedes nem egy altalanosan elfogadott viselkedesi forma ebben az orszagban.

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 18:08   
Sajnalom,hogy ez tortent veled ennek mondjam egy masik oldalat. A mostani baratnommel talakoztam 5 eve aki 12 eve jott ki mint babysitter Torontoba ment lakni es dolgozni egy professionista AMERIKAI csaladnal mikor kicsit megtanult a csalad esszrevette milyen okos kis babacsoszuk van es rabeszeltek menjen az ottani esti egyetemre tanulni ok majd tamogatjak anyagilag-erkolcsileg.mivel kozbe dolgozott elvegezte a 4 evi egyetemet 5 es fel ev alatt. Kitunoen vizsgazott!!! Mindjart lett neki munkaajanlat tobb mint egy.Mikor mi talakoztunk mar mint egy profi dolgozott mivel en egy oraval tole repulovel az allamokba laktam ez kicsit draga romantika volt oda repulni minden masodik hetvegen mig o ide repult a kozbeeso hetvegeken tavaly elhatarozta szeretne velem tobb idot tolteni es at koltozik ide .Na mivel en egy megrogzott Bachelor vagyok olyan furcsa erzesekkel fogadtam akkartam is ,meg nem is ,
de gondolvan itt a szeptemberi terror dolog utan ugyis nehez lessz munkat kapni azt az majd lehuti az ide koltozest,5 cegnek irt es jelentkezett 5 ceg ajanlott neki rogtoni munkat az amit o leredukalt 2 cegre azok annyira akkartak hogy az egyik vegre adott neki egy u.n. "signing bonus"-tCsak menjen oda a kanadai fizetesenek ketszeresevel!Most mar egy eve itt van kapott 2 fizetes emellest es a volt baby sitter csalad aki segitette nekunk nagyon jo baratok lettek a gyerekek imadjak ot most is es mint tinik beszamolnak neki a napi "hatalmas problemajukrol"(rendszerint sracokkak kapcsolatos problemak)Ami a baratnot illeti nagyon buszke vagyok az o sikkereire es szerencsesnek erzem magam,hogy valaha is megismerhettem egy igazi Nyerot (WINNER !!)Sok minden rajtunk is fugg ebben az orszagba es csalodas mindig akad mindenben es mindenkiben de a lenyeg,hogy razod azt le es kezded elolrol !!!Irtam egy kis regenyt bocs ha tul sokat de egy jo story es az en sajat tortenetem hasonlo talan ezert is a nagy szimpatia!!! Mindenkinek sok szerencset es jobb napokat esteket stb !!!Bye

mazeltof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-29 17:45   
Es eppen azert, mert mindannyian emberek vagyunk, nem kellene megalazni a masikat. Meg akkor se, ha az illeto tenyleg buta, vagy tajakozatlan. Nem kell lenyelni a serteseket, hacsak nem muszaj. Olyan munkaadorol is halllottam, idehaza, Romaniaban, aki jobban megbecsulte azt az "alattvalojat" , aki visszapofazott neki. Rola legalabb tudta, mit gondol.

debonair  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-16 16:20   
2002-05-01 23:46, infocean:
-
Hej Kronikas,

...Amikor valamit nem tudott kifigurázni...
Kedves infocean!
Remélem azért nem kompletely elforgatni az magyar!
Tudod, ez a "Amikor valamit nem tudott kifigurázni..." megütötte a szemem. Tudod, a "kifigurázni" magyarul annyit jelent, hogy kigúnyolni, nevetségessé tenni. Nem pedig a "to figure out" magyarra fordítása, aminek inkább "kitalálni", "kiszámolni" jelentése van.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-30 09:06   
Kedves Calyx,

találtam én is egy érdekes info lapot:

Classical Music Used in Films

http://www.naxos.com/newDesign/ffilm.files/bfilm.files/f_a.htm

Sok más klasszikus zene informácio is van. Ami a mi kis városunkat illeti, most csak a szinházunk van, mozi nincs többet, ami volt, becsukott, a következö kisvárosban épült egy uj oriási nagy. Ballett iskola mindig is volt, oda járt lányunk is a ott kezdett angolul is tanulni, mivel az még ovoda elött volt. Nem tudom miért hiszik az emberek, hogy az élet itt olyan lenne, mint a régi cowboy filmekben?

Itt van pl. a Redlands Bowl http://www.redlandsbowl.org/

"The festival offers a wide variety of professional programs including symphonies, ballet, opera, light opera, folk/culturally diverse music and dance, jazz and much more. Committed to promoting the cultural needs of the City of Redlands as well as the surrounding communities, the RCMA offers between 18 - 21 concerts each summer season, serving over 100,000 people. The performances begin at 8:15 p.m. each Tuesday and Friday evening from the end of June through the end of August. Our outdoor amphitheater seats approximately 6000 first come, first served (bench seating for 4000, surrounding grassy area holds an additional 2000).

Because no admission is charged, the Bowl depends on donations from corporations, businesses, individuals, service clubs and community groups, as well as the freewill offering that is collected during the program intermission. Recently, the Festival was selected to receive additional grant funding from the California Arts Council. The RCMA Board of Directors and large numbers of community volunteers generously donate their personal time and professional expertise. From high tech computer support to floral set decor, to ushering on performance nights, these volunteers are the lifeline that helps ensure the ongoing success of the festival season. Thank you for your generosity!"

75 éve müködik, ingyenes, adakozásbol élnek, nyári müsor szabadtéri intézmény. Még a Kárpátok, magyar néptáncegyüttes, is jelen voltak, jokor, mikor a volt svájci fönököm volt itt családostul látogatoban, az a müsor megfelelt a teenagereknek is. Még itt vidéken sem élünk teljesen vadonban.

Még egy link a szomszéd városkábol: http://www.cco.caltech.edu/~dooley/csw.html
"The Claremont Symphonic Winds is a non-profit community organization, which was founded in 1986 by Judge Brett Klein, and is dedicated to rehearsing, performing, and recording the finest Wind Ensemble literature. Its membership is comprised of professionals and seasoned amateurs drawn from Claremont, California, USA and the surrounding foothill communities."

Classical music festival Claremont, California:

http://www.scrippscol.edu/~festival/faculty.htm

Nem is kell Los Angelesbe bemenni. Ennyit a környékröl s a performing arts-rol, majd utána nézek a többinek is.

Andrea

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-30 04:01   
Kedves Andi,

itt vegre lehult,szinte osz van,amit szeretek

Megint eszembe jutottal es ez a tema es emiatt ezek a sorok ugrottak a szemem ele/vagyis ahogy olvastam az alabbi sorokat ez a tema jutott eszembe:
"Compared with Bach and Mozart and real music it was,naturally,a miserable affair;
but so was all our art, all our thought, all our makeshift culture in comparison with real culture.
This music was at least sincere, unashamedly primitive and childishly happy.
There was something of the Negro in it, and something of the American, who with all his strength seems so boyishly fresh and childlike to us Europeans.
Was Europe to become the same?
Was it on the way already?
Were we, the old connoisseurs, the reverers of Europe as it used to be, of genuine music and poetry as once they were, nothing but a pig-headed minority suffering from a complex neurosis, whom tomorrow would forget or deride?
Was all that we called culture,spirit,soul,all that we called beautiful and sacred, nothing but a ghost long dead, which only a few fools like us took for true and living? Had it perhaps indeed never been true and living?
Had all that we poor fools bothered our heads
about never been anything but a phantom?"
(Hesse:Steppenwolf 38. oldal)

Ugye nincsenek veletelenek az eletben,mintha ezek a sorok ide kiabaltak volna,ide tartozni amirol itt szo van.
Es pedig 1927-ben jelent meg a konyv,
megis ott tartunk,ahogy irja !

Kivancsi lennek milyen original/eredeti akademikus gondolkodokat produkalt az europai felso oktatas az elmult 30+ ev Europajaban?
Pelda kedveert:Ki epitette a piramisokat a Louvre elott ?,es Bilbao-ban a muzeumot ?
(Nem epitette,hanem tervezte, persze)
Az utolso kulturalis megmozdulas ami eszembe jut az a 1968-as francia forradalom,azota mi tortent az europai kulturaban ?
Hol vannak a mai Jung-ok,Rousseau-ok,Arendt-ok,Horney-ik,Churchill-ek,Le Corbusier-ek,
Einstein-ek,Orwell-ek ?? es a tobbiek ?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-30 03:09   
Kedves Calyx,

köszönöm szépen ezt a szép s mély idézetet. Néha tünödöm az embereken, de sose akartam senkit megváltoztatni, akkor se ha nem értettem, hogy ha valaki elöbb jotékony példamutato pályát választ, miért vonzza mellette az erkölcstelen dolgokban valo kiélés is. Mivel nem vagyok lélektani szakértö, iyesmi sokszor egy kérdés marad, amig nem találom meg rá, néha sokkal késöbb a megfelelö választ, de nem kutatok miatta.

Valahogy a sors mindig ugy hozta, hogy keresés nélkül is mindig találtam sok pozitiv embert akik örömet szereztek nekem.

Jot tett ma a pihenés a kertben, a poolban, köszi Ria_ch hogy eréjesen küldtél el a chatbol Az uszodában a légmatracomon lazsálva s lubickolva s nézve a szép Oleander bokrot nagyon jol kikapcsolodtam ezen a meleg kaliforniai délutánon.

Andrea

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-30 00:14   
Kedves Andi (USA),

nem tudok jobb választ,mint talán idézet,ez jut eszembe.....
Saint-Ex (ahogy a barátai hivták) irta:
"Nagyon sok embert kell látnod ahhoz, hogy megismerd.
És különféle embereket. Ahogyan a hajót ismered meg a szegeken, vitorlavásznakon és hajópadlókon keresztül.

Amit alaposan megvizsgálsz; azt megszülöd. Mert azzal szülöd meg a létet, hogy meghatároztad. Az pedig igyekszik táplálkozni, állandósulni, növekedni. Azon van, hogy önmagává változtassa azt, ami más.
Ne kívánd mássá változtatni az egyént, mint ami a jelen pillanatban. Mert valószínülg olyan hatalmas okok kényszerítik rá, hogy olyan legyen, amilyen és nem más, amelyek ellen semmit sem tehetsz. De meg tudod változtatni abban, ami, az emberben ugyanis rengeteg az anyag, a szubsztancia, az ember mindenböl van. Rajtad áll, hogy azt válaszd belöle, ami neked tetszik."

Citadelle
Antoine de Saint-Exupéry

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 17:25   
Calyx üzenete:

Kedves Andi (USA),

irtam valaszt,de most hogy a Hunor koltoztette a temat (jogosan) de kicsit osszekeveredett,mert az en hozzaszolasom,nem Te Andihoz volt (az elso),hanem masik Andihoz,de en Neked irtam a kerdesedre valaszt (a lentiekre),
de nem erzem,hogy az most ide tartozna.
Es kell is mennem el,de a valaszt amit irtam elteszem,es majd delutanra meggondolom !

Szep napot !

Nagyon ossze lett keverve !a temak most,pl. van a "Magyarkent Amerikaban:) ",amire is utaltam,amire az Andi utalt ketszer,azt hiszem erdektelen lett leirnom,vagyis ide masolnom amit irtam.
Jo lenne ha tisztazva lenne az "Amerika" is,mert Amerika az kontinens,es sok orszag van a kontinensen.

Mindegy...mindegy...mindegy
elkesek
nem erdekes az egesz.....

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 17:24   
Andi_usa üzenete:

Kedves Calyx,

érdekes jelenség, miért divat kritizálni az amerikaiakat. Irigység, mert itt nem volt sokáig háboru a saját országukban? Irigység a jolét miatt, a lehetöségek miatt?

Lányom nem rég volt itt operában amerikai barátnöjével Orange Countyben. A mi legrégibb mozinkbol a városkánk közepén is szinházat alakitottak át, német turistáim ott elöbb voltak, mint én, amerikai korus vendégszerepelt akkor amerikai népdalokkal, azota csupa musical, eddig nem mentünk el férjemmel, mert nem volt olyan, ami érdekelt volna, mi inkább klasszikus koncerten voltunk a szomszéd városkában.

Igy voltam Budapesten viszont utolso látogatásom alatt, kértem sogoromat, szerezzen szinházjegyeket, de csak egy amerikai musicalra kapott szabadtéri szinházban, mely minket nem érdekelt, igy unokanövéremnek adtam, s ök mentek el férjével, sajnos cssk félig élvezték, mert elkezdett esni az esö.

Egyik bécsi barátnöm akkor kezdett hirtelen szinházba járni miután elvittem a Burgtheaterba látogatásom alatt, akkor csak 3 napig voltam Bécsben, de beterveztem a Burgtheatert és a Staatsopert.

Érdkes lenne viszont megtudni, hogy a magyar lakosság közül hány százalék jár szinházba vagy klasszikus koncertre vagy operába, az amerikaihoz viszonyitva.

Andrea

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 17:22   
Calyx üzenete:

Kedves Andi,

<<Most nem jut eszembe semmi konkret de az elsorendu szorakozas a vasarlas meg az altalanos tudatlansag neha kiakasztott pl. amerikaban.>>

Ahogy mashol irtad es olvastam,rossz elmenyben volt reszed az Egyesult Allamokban,
gondolom ebbol nem altalanositasz 285 millio emberre ?, szerintem tobb eset lehetseges,
1./ divat kritizalni az amerikai allampolgarok intellektjet.
2./ hianyos nyelvtudas,hogy valoban beleolvadjon az ember es ertse az ottani (nekem itteni) emberek eletet/kulturajat stb...
3./ Neked rossz eseted volt egy csaladdal,
de ettol nem nyilvanvalo azt a vizes lepedot rahuzni az itteni emberekre,hogy
"altalanos tudatlansag ".

Ez olyan,mint ahogy irtad,hogy hianyzik a minosegi magyar TV adasok ott ahol most vagy,
ha majd megtanulod a nyelvet akarhol is vagy,biztos vagyok fogsz talalni a TV-ben/kulturaban es az emberek intellektjeben is minosegit,akarmilyen nemzet is.

Mindenki funkcional a sajat ertekrendje szerint,egyik sem kevesebb vagy tobb, mindannyian emberek vagyunk.

Andi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-19 15:29   
Az en tortenetem biztos nem egyedi es ugy kell nekem persze de en egyaltalan nem ereztem jol magam Amerikaban.

Babysittelni mentem ki (tudom gyermekfelugyelot kene mondani, ugye Katona).

Szoval kis egyetemista angol nyelvtanulas meg egy kis lakasravalo gyanant gyanutlanul elment babysittelni. Ami inkabb a cseledsorbol allt ugyan de hat nem adjuk fel ha mar haromhavi keresetem a repjegybe invesztaltam.

Egyik este epp a vacsijuk utan mosogattam a csaladra amikor e kis incidens megesett. Mar reggel hat ota robotoltam es enyhen faradtan belefeledkeztem a tanyerok tisztogatasaba mikor a 9 eves Jennifer a hazi feladataval kuszkodott a tudomany tantargyabol. Ugyved anyja tudvan hogy biologia hallgato voltam akkor az egyetemen odaszolt nem segitenek a kolyoknek hiszen en tudomanyos teren otthon vagyok. Mar zartam is a csapot mire a kolyok odavakkant hogy mosni, fozni, takaritani nem eppen tudomanyos ugyhogy neki az en segitsegem nem kell...

Kove merevedtem egy pillanatra, a kis mocsokra a tesverevel egyutt gondot viselek mintha anyja lennek es ilyen tiszteletet tanusit. A legjobb a dologban hogy a szulei sem szoltak ra. En meg rovid idon belul kevesbe ontudatos csaladra valtottam ahol a tobbnyelven beszelo babysittert nem labtorlonek tekintettek.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-16 18:22   
Szia Infocean

Hat ez jo kis eset volt nagyot nevettem.

Velem is megesett egy ilyen dolog El is meselem neked. Az egyik amerikai baratnomet meglatogattam es tavozasomkor integettem neki, meg kezemet szamhoz vive, egy puszis integetessel szerettem volna elindulni a kocsi fele.... erre fel mit nem ad az oszton, a magyar szavakat is hasznaltam, nagyban kialtva neki: puszi-puszi, bye-bye. Erre fel latom, a kezet lassan leteszi es megmeredve, nagy szemekel nez ram, maris kerdezve mit mondtal? ... persze maris kapcsolok mirol van szo es visszamentem, kozelebb hozza, megmagyarazva neki mi is az a puszi-puszi

Hat akor most elkoszonok toled en is, nem magyarul, nem angolul, hanem latinul - servus.

infocean  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-01 23:46   
Hej Kronikas,

Felénk a "topik"-ot témának mondják. Szerkesztöség füle remélem nyílik, s legkozelebbi idekattinkodosomnál már témakat fogok mindenszerte látni ezen a lapon. Dolgoztam valamikor a Szentség városában Amerika legkisebb államának fövárosában, ahol közvetlen fönököm igen ügyelt arra, hogy maximalis ütemben húzzuk az igát. Nos, akkor ottan egy magyar kebelbarátom szintén annál a cégnél dolgozott, csak egy masik államban. Amikor valamit nem tudott kifigurázni, akkor ottan eppen felkapta a kagylót, s megeresztett egy elektron áradatot kis fülem irányába. Mondanom sem kell, hogy a problemákat többnyire magyarúl tárgyaltuk - amit kis fönököm alatonyossan jegyezgetett. Egyik nap amint kis szobamba perdülék, latom, hogy telefonomnak lába kélt. Kérdem a szomszédos kisleányt, nem látta a kódórgó kagylómat. Valaszolta akkor nekem vissza: "Úgy láttam Frank vitte el". Fordult a ngymutató úgy egy órát mikor Frank a nagyfönökkel megjelent. Midketten nyomultak kis szobamba, ahol tíz körmömröl probáltak lehúzni ama telefon beszélgetésekért. Hanem-hanem aki másnak vermet ás maga bele pottyan, Frank elkottyintotta hogy ö kiértette hogy en mindenféle istentelen szavakat mondottam ottan a kagyloba gyalázva a körülöttem élök lelkes üdvösségét. Aha,.. mondottam magamnak, hát innen fúj a szél. Mondottam Frank-nek, fordulva nagyfönökhöz: "Osztan Frank azt is hallotad hogy 'fakanál' ? Anglishul irva "fuck anal". Frank veresebben állva mint egy szegedi piros paprika, csak azt tudta nyögni, hogy azt nem, mire én megragadva az alkalmat kifejtettem a nagyfönöknek, hogy szegeny Frank nyelvi elsivatagosodásban szenved, s ez igen jellemzö azokra akik a munkatársaikat hátulrúl akarják megfúrni. Mit is lehetett tenni ? Telefonomat visszakaptam, s ottantól kezdve Franknek csak úgy köszöntem hogy: "fakanál".

Csóka Családnak

kronika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-30 19:20   
Régen készülök irni nektek, mióta megindultatok, de sajnos az idő mindig kevés.

Először is gratulálni szeretnék, mert nagy vállakozás volt elinditani a honlapot, de nagyon hasznos.

Amint a topik mutatja ahhoz szeretnék hozzászólni, milyen is Amerikában élni magyarként.

Talán a legjobb, a világon, ha nem Magyaroroszágon él az ember.

Először is, mindenki - a legrégebbi amerikai is - jött valahonnan, a világ valamelyik csücskéről, tehát - ha időnként mondják is - de igazából nincsa alapjuk kiritizálni azt, akinek a gyökerei nem innen származnak. Ugyancsak ami a nyelvet illeti, beszélheti az ember saját nyelvét szabadon, nem haragszik érte senki.

Kulturánkat nagyon szeretik, és boldogan vesznek részt mindenben, ami más, tehát az ujat és ismeretlent szivesen támogatják.

Ugyancsak alkalma nyilik az embernek, hogy kielégithesse "elsőkézből" különböző más kultura iránti érdeklődését, csak meg kell találni azt akitől megkaphatja.

Persze sok mást is mondhatnék, de majd talán egy későbbi időben, addig csak azt, hogy itt élni jó és könnyű.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-04 02:15   
Milyen is magyarnak lenni Amerikaban? hat nekem nagyon jo:) Elsosorban magyarabbnak erzem magam mas foldjen, mint Erdelyben, ahol "bozgornak" ismerik az erdelyi magyarokat, es "romannak" ahogy Magyarorszagon neveztek.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó