2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> VITA: Újra vonzó Magyarország? - Külföldről hazatelepülők
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 következő lap )
 Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-05 05:59   
A gyerekek, akiknek a agyuk olyan mint a spongya, rovid ido alatt megtanulnak magyarul, nem lesznek problema. En az enyemeknel tapasztaltam.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-04 22:49   
ERAZS ÜZENETE:

Kedves Adrienne,

én akkor fel is tennék egy kérdést:
Hogyan segítenek azoknak a családoknak, pontosabban gyerekeknek, akik külföldön kezdték el az iskolát, ne adj Isten csak félig beszélnek magyarul, hogy beilleszkedjenek a magyar közösségbe.

Deak Adrienne  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-04 10:12   
Kicsit más a téma, de hátha érdekel valakit: az érzelmi és történelmi szálak kibogozásán túl, amit mi is abszolute érzékelünk itt Magyarországon, a visszatelepülők részére szivesen adok gyakorlati tanácsokat az itteni ügyintézéssel kapcsolatban mind vám, mind egyéb ügyekben. Sajnos sokat tapasztaljuk, hogy a követségek nincsnek up-to-date információk birtokában. Mentségükre szolgáljon, hogy sok és gyakoriak a változások. Ezzel sok problémát el lehetne kerülni. S talán akkor nem alakul ki rögtön az elején rossz szájiz. Várjuk a kérdéseket.

Deák Adrienne / www.euromove.hu

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-03 15:56   
2007-05-03 15:35, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Zsuzsa, lassan megértjük egymást, se az amerikai elnököket, se az angol vezetöket nem értékelem nagyra, az oroszokról megvan saját véleményem (lásd jelenlegi szobor konfliktus Tallinban).

üdv. Tihi

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-03 15:52   
2007-05-01 09:15, eötvös:

Nem a hazánkról, az országról, hanem az itteni állapotokról kell beszélni. A rohanó nemtörődömségről, az utcán a legkisebb vélt sérelemért ordenáré káromkodásról, a mindenki mást ellenségnek néző autósokról, soroljam? A megbeszéléseket nem betartókról, a csaló "mesterekről", meg az általános véleményről, hogy mindez a multiknak köszönhető. Ezek a dolgok kicsit homályosítják a honvágy képét.

Nem feltetlenul. Teljesen szubjektiv, hogy kibol milyen erzest valt ki a honvagy, es hogy hova sorolja az ot ert kellemetlensegeket a prioritasok listajan. Szerintem kell egy alapveto hozzallas (ami vagy van, vagy nehezen raeroltetheto barkire), ami szerint az indulasnal elfogadom, hogy van egy alaphelyzet, amiben sok korulmeny adott, es megvaltoztathatatlan. Igy a magyarorszagi magyarokra jellemzo mentalitas is. "Csalo mesterek" mindenhol vannak, lepten-nyomon karomkodok is, stb.

Rengeteg olyan dolog van viszont, ami konkretan Magyarorszagon jellemzo, de csak annak tunik fol, aki mar elt mashol hosszabb ideig, ahogyan Te is, meg en is. De szamomra a lenyeg nem azon van, hogy negativan befolyasolo tenyezove valnak ezek az eszrevetelek. Amiert en szeretem Magyarorszagot, es amitol honvagyam van, ahhoz ezeknek semmi koze.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-03 15:35   
Kedves Tihi,
a jelenlegi helyzet a magyarok, románok, ukránok stb. meg a szocializmus hibája. A szocalizmust viszont nem ezek a népek akarták, hanem Sztalin generalisszimusz, pluszban az amerikai elnök és ugye az angol minisztrelnök.
Emellett zárójelben megjegyzem: azt mondani, hogy egy nép hibás, a kolektív bűnőség fogalmához tartozik, amelyet ugye nem ismernek el.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-03 15:26   
2007-04-25 22:47, lafre:

ha én egyszer hazámhoz visszatérek - megértön mint gyermek, mely szülöjénél többre vitte – nem ócsárolni fogom, de szeretni.

Egyetertek, en is azt hiszem, hogy itt egy olyan lojalitasrol es szeretetrol van szo, ami mentes a targyilagosn fellelheto hatranyok negativ hatasatol.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-03 15:26   
2007-05-03 08:23, Ferencz Zsuzsanna:
-
Szerintem nincs igazad. Németországban, az 1945 után felnővő nemzedék már rendben volt.

Ha nincs igazam, akkor a jelenlegi helyzet a magyarok, románok, ukrajnaiak, szerbek, bulgárok stb hibája.

Németországban egész más volt a helyzet. Egy abszolút elvesztett háború után miliokat és miliokat, menekülteket, kitelepítetteket, hazájukból elüldözötteket kellett befogadni és amellett egy abszolút romban levö országot kellett felépíteni abban a reményben, hogy holnap valamivel jobb lesz. Ez sikerült is, legalább így nyugaton, lassan elkezdödött egy emberi méltóságnak megfelelö liberális-demokratikus társadalom felépítése.

Keleten viszont más lett a helyzet. Elöször elraboltak amit (nem is mondom kik) lehetett mozdítani, utána elkezdödött a kommunista terror-társadalom építése a rengeteg hazugsággal, Stasival és Trabanttal. Szerencsére egy régi "pufajkás" külügyminiszter (Horn Gyula) kinyitotta az osztrák-magyar határt annak idején, és elkezdödött az a folyamat, ami a kommunista rendszerek összeomlására vezettek.

Sajnos rövidebben nem tudtam mondanivalómat írni.

eötvös  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-03 12:01   
2007-05-02 19:22, Tihi:

Hallo Tihi,

sajnos hála Istennek más volt kommunista országban nem szereztem tapasztalatokat, de ez valahogy nem is nagyon hiányzik. Indirekt módon azonban van szerencsém a volt NDK ügyeit megtapasztalni. A mentális problémák hasonlóak az itthoniakhoz.

eötvös  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-03 11:58   
2007-05-02 06:08, Ferencz Zsuzsanna:
-

Kedves Zsuzsa,

ez valóban igy is van. A cél szerintem nem a tárgyilagosság. Emocionálisan lehet talán a legjobban kifejezni a szintén emocionális sérelmeket. A külföldön élőket u.i. főként emocionális - érzelmi - károk érik. Ezzel szemben otthon kézzel fogható hátrányokat és károkat szenvednek honfitársaink.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-03 10:30   
Kedves Frégi, a többségről beszélek. Hülyék és szélsőségesek mindig, mindenütt és mindenhol léteztek.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-03 09:59   
Kedves Zsuzsa,

csak akkor vitatkozom veled, ha ez elkerülhetetlen. Most az. Németországban még ma sincs semmi rendben. (Lásd legutóbb Filbinger ügy)

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-03 08:23   
Kedves Tihi, szerinted egy-két nemzedéknyi időre van szükség Magyarországon, hogy elmúljon a szocializmus okozta kár.
Szerintem nincs igazad. Németországban, az 1945 után felnővő nemzedék már rendben volt.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-02 19:22   
2007-05-01 22:33, eötvös:
-
2007-05-01 12:29, Ferencz Zsuzsanna:
nyilván másutt is vannak hasonló jelenségek, amit az utóbbi néhány külhonban töltött évtized alatt meg is tapasztaltam.

Kedves eötvös,
Voltál, éltél, megfigyeltél máshol is, mint Magyarországon, mi a többi kommunista (orosz) uradalom alól felszabadult országok helyzete? Szerintem 50 éves kommunista társadalom építése egy általános erkölcsi válsághoz vezet. Én ezt "morális vagy erkölcsi értékrendszer" válságának nevezem és belejön egy-két korosztály (generatió) ideje, amíg javulás lehet a helyzeten. Ez azonban évtizedekig eltarthat.
Sajnos gyors megoldás nincs.

Üdv Tihi

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-02 06:08   
Kedves Eötvös, azt írod:
"a többi ország disznóságai nekem nem fájnak".
Igen, azt hiszem, ez az egyik oka annak, hogy ezekben a topikokban olyan ritkán érjük el a tárgyilagosságot.

eötvös  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-01 22:33   
2007-05-01 12:29, Ferencz Zsuzsanna:
-

Kedves Zsuzsa,

nyilván másutt is vannak hasonló jelenségek, amit az utóbbi néhány külhonban töltött évtized alatt meg is tapasztaltam. De: ilyen goromba formában ez nekem máshol nem tünt fel; és a többi ország disznóságai nekem nem fájnak, de az itthoniak...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-01 12:29   
Kedves Eötvös, miből gondolod, hogy az általad leírtak csak Magyarországra vonatkoznak?

eötvös  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-01 09:15   
2007-04-25 22:47, lafre:
-

Ez tényleg szép volt! De sajnos nem erről van szó. Nem a hazánkról, az országról, hanem az itteni állapotokról kell beszélni. A rohanó nemtörődömségről, az utcán a legkisebb vélt sérelemért ordenáré káromkodásról, a mindenki mást ellenségnek néző autósokról, soroljam? A megbeszéléseket nem betartókról, a csaló "mesterekről", meg az általános véleményről, hogy mindez a multiknak köszönhető. Ezek a dolgok kicsit homályosítják a honvágy képét.

lafre  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-25 22:47   

NEM !

Mo nem lehet újra vonzó. Ö a szülöm, a kedves.

(vonzó az ápolónö, mikor szádbateszi a höméröt a kórházban, a márkás ruci a kirakatban leárazva, a pofa sör a gesztenyék alatt a nyári höben.)

a nyugatraszakadtak bifokuláris szemügéjét az állandó összehasonlítás párásítja. nálunk - mondják - ennyi (euro, dollár stb.) értékben ennyit kapok és még rám is mosolyog huncutul az eladótyúk és szép kakaskodást kiván még a további mai napra - itt meg...

panaszkodással teli a déli busz, de ezek nem értik a nyelvet: hazajöttem...

nem az óceán örök erejét csodálni, nem a vizesések lekicsinylö döbbenését hallgatni: ember, te méltatlan lény, mily törékeny vagy, andok, alpok – kékes, káli kötenger, adria – balaton.

buenos aires parkjaiban még él a tangó, de nem hasonlít a pesti zajhoz, a londoni portobello street-en rappolhatsz a többiekkel live, nem vetekszik szentendre szük sikátoraival, a portói bor elkábít lisszabon kusza lépcsöin, egerben dobó utcáin a bikavér.

ha én egyszer hazámhoz visszatérek - megértön mint gyermek, mely szülöjénél többre vitte – nem ócsárolni fogom, de szeretni.

..

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-25 20:31   
Nem kell a kinai piacon vasarolni azert, hogy kinai arut vegyen az ember. Minden aruba amit a kezedbe veszel bele van irva "made in china", vagy magyarorszagon "kdk". Nezzetek utana.

eötvös  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-24 17:39   
2007-04-23 13:28, Fredi:
-

Hallo Fredi,

Magyarországon, hogy a régi ismert tézist idézzem, a "lé" határozza meg a tudatot. A minimálbéresek és az ennél még kevesebböl élö nyugdíjasok a kinaiak biztos törzsvásárlói.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-23 18:28   
Kedves Grace, itten alább van egy topik, Iskola, egyetem Magyarországon és világszerte címmel. Erről beszéltem.

eötvös  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-23 17:58   
Amit a kinaiakról irsz, valóban igy van és valóban elszomoritó. Pesten még viszonylag jól szituált ismeröseim is a kinainál vásárolnak, ugyan ezzel nem dicsekszenek. (Majdnem) mindenki tudja, hogy ez nem helyes, de az olcsó áraknak senki sem tud ellenálni. A kinai verhetetlen konkurencia a magyar, söt az európai termelésnek. Az EU ugyan berzenkedik a kinai dömping ellen, de úgy látszik kevés eredménnyel. Az, hogy e közben a kinaiak hogyan vélekednek rólunk, mi sem bizonyít jobban, hogy az európaikat "idegen ördögnek" nevezik nyelvükön.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-23 13:28   
Kedves Grace,

ami a kínai piacot illeti, úgy gondolom, hogy semmiféle bojkott nem lenne ha az ottvásárlok megismernék az általad említett interjut. A tulajnak minden utálat mellett kell a profit, a vásárlónak (néha családtagjaim is közéjük tartoznak) pedig kell az olcsó árú, még akkor is ha ők sem szimpatizálják a kinaiakat. Vagy kétszer én is elmentem oda és szörnyűnek tartottam a környezetet és az ottani körülményeket, de az eladók között volt olyan is, akitől sok, a kereskedelemben dolgozó magyar tanulhatna.

Grace  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-23 13:11   
2007-04-22 07:10, Ferencz Zsuzsanna:
-

"Kedves Grace,
te ismered a svájci óvodát, iskolát, egyetemet, vagyis azt, hogy hogyan működnek. Irhatnál abba a topikba is, hogy világosabban lássunk."

Zsuzsanna kedves... beleneztem a svajci oldalba, de hat en nem nagyon vagyok odavalo. Megmondom öszinten, hogy nalunk eleg nagy problema a nemet munkasok bevandorlasa. Nem azert mert itt dolgoznak, hanem alavallalnak az itteni munkasok berenek, es meg szep, hogy ök kapjak meg a munkat. Es itt valahogy teljesen maskepp vannak a dolgok feltüntetve. En meg nem vitatkozom, ehhez nincs kedvem. Tudom,hogy nagy problemakkal küzdenek a nemetek, a ket idösebb testverem ott el csaladostul. Oriasi a munkanelküliseg, azonkivül az arab-török problema (ami itt ugyan az, ezert megertem öket). Nem nagyon hiszem, hogy valakit is erdekel az iskolak, ovodak leirasa.
mas:
Egy par honappal ezelött lattam egy BBC filmet a kinai piacrol. Vagyis a film lenyege az volt, hogy hany nemzet vasarol ezen a piacon Budapesten, es hova kerülnek az ott vasarolt dolgok, milyen a minöseg stb. Nos, egy üzletet mutattak... rendes üzletet, ahol azsiai elelmiszert arulnak. Olyan 35 ev körüli a tulajdonos nöje, New Yorkbol telepedett oda. Teljesen ledöbbentem hogy mennyire utalja a magyarokat, amit nyilvanosan ki is fejtett a TV-ben. Egyaltalan nem erdekli ami ott törtenik, neki az a fontos, hogy az üzlete menjen, semmilyen kapcsolata nincs a magyarokkal, nem is akar. Nem vasarol, csak a markas üzletekben. Az öröklakasat mutattak, ami öszinten szolva nevetsegesen sok aranyozott berendezest mutatott. De a hozzaallasa... ugy beszelt rolunk, mintha hernyok lennenk. Nagyon felhaboritott. Ezt a filmet otthon meg kellene mutatni... kivancsi lennek, ha bojkottalnak az üzletet a magyarok a kijelentesei vegett, mit szolna hozza. Hat ha itt Svajcban egy bevandorlo igy beszelne nyiltan a svajciakrol, nos, tudom, hogyan fogadnak. Meg meri tenni valaki Budapesten hogy nyiltan kimondja, mennyire utal bennünket, es azt mondta, nem ö az egyedüli ezzel a velemennyel.
Aztan irjak otthonrol nekem, hogy annyian vannak mar a kinaiak. A kisebb üzletek tönkremennek, mert nem tudnak az olcso (de nagyon ocska) kinai piaccal konkuralni.
Azert ragadott meg amit irtal, hat igen. Többet ernenk, ha azok akik Erdelyböl akarnanak menni, telepedhetnenek le.
Tudod, sokszor ugy erzem,hogy olyan összevisszasag van ezzel az ide oda telepedessel.
Nem tudom, hogy van-e ilyen topik, ami ezzel foglalkozik, nem talaltam meg.
Pedig jo lenne hallani az otthoniak velemenyet erröl, milyen kihatassal van tenyleg a kereskedelemre, a bevandorlasra, a mindennapi eletre a sok idegen.
Itt elkeseritö sok minden (mar Svajcra ertem).

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-23 05:54   
Kedves Grace, azt írod:
"Akkor mi lenne Magyarorszaggal, ha az erdelyiek magyar utlevelet kapnanak..? Igy is nagyon sok az akinek nincs szakmaja es segelyeken el."
Kedves Grace, megmondhatod annak, aki ezt írta neked: az erdéyiek nem segélyekért mennének ki, hanem dolgozni. És hát valóban konkurrenciát jelentenének. Viszont, úgy gondolom, a konkurrencia nem árt.
Az erdélyiek most már mindenképpen kimennek valahova dolgozni, mivel az itteni 150-200 eurós fizetésből nem lehet megélni.S én szivesebben látnám, ha Magyarországra mennének dolgozni, nem pedig Kanadába. Vagy máshova.Ahol ott ragadnak.
Emellett magyarországi bevándorlás is létezik. Lehet, nem ismerem jól a helyzetet, de olyasmiket olvastam, hogy egyre több ázsiai munkavállaló érkezik Magyarországra.

Grace  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-23 00:53   
2007-04-22 07:10, Ferencz Zsuzsanna:

Kedves Zsuzsanna.

Nem tudja az ember a gondolatait azert ugy kifejezni irasban mint azt erzi. Nem azt mondtam, hogy akkor nem voltak magyarok... erröl szo sem volt. Itt arra ertettem, hogy minden idegen befolyas ellenere is magyarok maradtak. Inkabb igy jobb a kifejezes. Igen, szep dolog, hogy megismerjük egymast itt az interneten, de a megkülönböztetes, amit nagyon sok helyen olvasok, nagyon nem tetszik nekem. Persze mondhatjatok, hogy nem ismerem a helyzetet, mert nem elek Magyarorszagon - kaptam egy ilyen emailt is a soraimra - ez viszont igaz. De eleg sok helyen olvasom az ellensegeskedest, az erdelyi magyarok es az otthon elö magyarok között. Az illetö rendkivül kedves, nem szolhatok ra semmit, probalta nekem elmagyarazni a nehezsegeket, amelyekkel Magyarorszag küzd, es nem tudja meg Erdely problemait is a nyakara venni. Hiszen a gazdag Nemetorszag leszegenyedett az egyesüles utan. A csaladom fele Nemetorszagban el. Akkor mi lenne Magyarorszaggal, ha az erdelyiek magyar utlevelet kapnanak? Igy is nagyon sok, akinek nincs szakmaja, segelyeken el. Nem tudok ehhez mit szolni... de az biztos, hogy
szomoru az ellensegeskedes. Olvastam itt, hogy azt mondjak sokszor, hogy az olahok? mi ez, ha nem rasszizmus.
Tudom, hogy nem lehet minden nemzet az embernek szimpatikus elnezest, pl. en az azsiai nemzeteket nem nagyon szeretem - de azert nem bantanam.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-22 07:10   
Kedves Hunor,

az illetőt most nem kérhetem meg, hogy írjon ide, mivel szolgálati uton van. Különben is nagyon elfoglalt ember. De hátha sikerül rávennem.
Kedves Grace,
te ismered a svájci óvodát, iskolát, egyetemet, vagyis azt, hogy hogyan működnek. Irhatnál abba a topikba is, hogy világosabban lássunk.
Azt írtad az imént az erdélyiekről:
"egy idegen orszag uralkodik felettük, es megis magyarok maradtak. Talan pontosan az elnyomas volt az amiert megtudtak az igazi nemzetisegüket tartani?"
Kedves Grace, az erdélyi magyarok akkor is magyarok voltak, amikor Erdély nem tartozott Romániához... Viszont az kétségtelenül igaz, hogy itt előnyösebb elrománosodni, mint magyarnak megmaradni.
Üznetedben használod a "rasszizmus" kifejezést. Hát nem hiszem, hogy igazad van...
Azért csodálatos az Internet, mert az ember rengeteg szögesen eltérő véleményt megismer. Erre különben nemigen lenne alkalma, hiszen áltában olyanokkal barátkozik, és olyan újságokat olvas, tévéket néz, akik-amelyek többé-kevésbé az ő véleményét vallják.

Grace  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-22 01:34   
Furcsa volt ezt a topikot olvasni. Annyira idegenek az en szamomra ezek a kifejezesek, "ingyen-magyar", "magyar-magyar", "nyugati magyar"... rettenetesen sertönek talalom. A sajat nemzetünkön belül adunk egymasnak megkülönböztetö neveket? Mire valok ezek a megszolitasok? Miert van joga az egyik magyarnak az öshazaban elni, a masiknak pedig nem? Hol an az megirva,hogy ha en nem elek Magyarorszagon, akkor en nem is vagyok magyar.
Ki az aki batorsagot vesz maganak, es eldönti, hogy ki Magyarorszagra valo es ki nem. Milyen rasszista kifejezesek, gondolatok ezek, amiket hasznalunk?
Ezt azert tartom csodalatos szepnek, mert egy idegen orszag uralkodik felettük, es megis magyarok maradtak. Talan pontosan az elnyomas volt az, amiert megtudtak az igazi nemzetisegüket tartani? A nyugati magyarsag? aki szetszorva el az egesz vilagon! Mi is probalgassuk, kevesebb vagy több sikerrel, aztan egy idö utan a hetköznapi elet valahogy elnyomja ezt az erzest, es nagyon nagy többsegbe beleolvadunk a befogado orszagba. A masodik generacio meg beszel magyarul,de a nagy többsege mar irni, olvasni nem tud. Vannak kivetelek... de ezek kivetelek.
Nem gondoltatok arra, hogy talan pontosan ezek miatt a tenyezök miatt, hogy idegennek erezzük magunkat Magyarorszagon, talan ezert nem telepednenk vissza? Van akinek ugyan sikerül, van akinek nem.. ez is megosztodik. Az eletem nagy reszet itt töltöttem el Zürichben. 37 evet. 21 evesen kerültem ide, itt vannak a gyerekeim, a csaladom 90%. Amikor 5 evvel ezelött utoljara otthon jartam, azert, hogy talan en is haza telepedek, rajöttem,hogy nem fog menni. Mar idegen vagyok otthon. Nekem nem fog menni. A baratnömek 2 eve elnek Budapesten, es az utolso emailjaban azt irta, hogy lehet,hogy visszajönnek Svajcba. Sok oka van, a legtöbb a hetköznapi eletben valo nehezsegek. Egyszerüen, 40 ev utan nem tudnak visszaszokni. Az elsö evtized idegenseget felvaltja bennünk a megertes a befogado orszaggal szemben. Megismerjük öket, a szokasaikat, az eletüket, es radöbbenünk arra, hogy semmivel nem vagyunk jobbak naluk. Aztan hüséges baratokat talalunk, akikkel evtizedek ota baratsagban vagyunk. De ezek nem magyarok! mert azt nehezen lehet talalni, igazi baratot az itteni magyarok között. A valasztek nem akkora mint otthon. Es megis, magyar vagyok, magyarul beszelek, es gondolkodom, magyarul szolok a gyerekekhez, es magyarul mondom a 84 eves anyukamnak, aki itt el egy idösek otthonaban, hogy sok boldogsagot kivanok neked Anyak Napja alkalmabol. Talaltam a magyarsaggal kapcsolatban egy erdekes irast, ezert egy uj oldalon folytatom.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-21 16:41   
2007-04-21 16:13, Ferencz Zsuzsanna:

Vajon lenne kedve írni a döntéséről? Szívesen olvasnám.

Hunor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó