2017. november 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> VITA: Újra vonzó Magyarország? - Külföldről hazatelepülők
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 következő lap )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-21 16:13   
Az illető így indokolja:
nagyot csalódott az anyaországban, inkább Németországba megy, meert attól nem vár semmit.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-21 08:12   
Az Erdély - Magyarország - Németország láncra sok példát tudok, de amiről Te írsz Zsuzsa még soha nem hallottam. Mindegy, szomorú ez így is, úgy is.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-21 06:59   
Az egyik barátom életutja:
Kolozsvár- Németország- Magyarország. Most viszont vissza akar telepedni Németországba.

eötvös  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-18 22:06   
2007-04-13 19:03, lajoma:
-

èrdekesnek tartom az állítást a németekröl. Már több mint 40 éve élek itt (D), de nekem valahogy nem tünt fel "a nemetek mindenek feletti felfogasa." Ha itt valakit nem fogadnak be, az nézzen gyakrabban a tükörbe.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-16 06:41   
2007-04-15 16:51, Mary:
Lebuktam...
Mostanában országon belül szoktam eltünedezni. Nyugdíjba mentem, s a kedvesem tőlem távol él, nála tartózkodom időnként (Kecskeméten), ahol viszont csak egy kávézóban van internet hozzáférésem. Ez is része a pihenésemnek...
Amikor itthon vagyok, szivesen beszélgetek veletek...

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-15 16:51   
2007-04-15 07:44, egyedls:
-
A legegyszerűbb megoldás, nem rávetődni az ilyen cseles rúgásokra, amelyeknél nem a vélemény, hanem a megmondás, az odacsapás a cél. Át kell nézni a válla fölött...
-
Természetesen igazad van, de mégis rosszul esik olvasni és szó nélkül hagyni az ilyen provokáns beszólásokat.

Viszont arra én is kíváncsi lennék, hogy hogyan élted meg a visszaköltözést?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-15 08:20   
Visszatérve az eredeti témára: Omgi és Szilasz nevü monos barátaink visszatértek külföldről, egyikük Finnországból, másikuk az USÁ-ból. Sajnos, most nincs internetjük, pedig biztosan sok érdekességet mondhatnának nekünk.
Az bizonyos: mindkettőjüknek magyar a házastársa, mindketten az idősebb nemzedékhez tartoznak, gyakran utazgattak Magyarországra, tehát tartották a kapcsolatot. Omginak pedig a családja magyarországon maradt, és visszavárta.
Vajon ilyen előfeltételei lennének egy visszatérésnek?
Most jut eszembe, hogy egyedls is hazatért...
Remélem, kedves egyedls, nem húsz nap múlva jársz megint erre, hanem pl. megmondod minél hamarabb: te miért mentél vissza?

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-15 07:44   
2007-04-15 01:43, Mary:
Kedves Mary és mások!
Az itt vihart kavart hozzászólás más fórumokon (pl. Origo) mindennapos, azonban annak más a rendeltetése. Itt nekem a higgadt, csak a saját véleményt közlő és másra ráerőszakolni nem akaró hangnem tetszett eddig, tárgyilagosan (és tréfásan) is lehet a világ és a magyarság ügyeiről beszélgetni.
A legegyszerűbb megoldás, nem rávetődni az ilyen cseles rúgásokra, amelyeknél nem a vélemény, hanem a megmondás, az odacsapás a cél. Át kell nézni a válla fölött...

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-15 01:43   

Nem tudom, az ilyen beszólásoknak milyen értelme van. Provokáció? Az ellentétek elmélyítése? Egyszerü gyülölet?

Mindenestre, ezen a fórumon eddig jól megfért egymással az ingyen magyar és a magyar-magyar.

Van, aki ellentétet szeretne palántálni és elöráncigálja emiatt a sok elöítéletet. Pedig semmi nem kell. Csak józan emberi ész.

"Annak idejen Nemetorszagban eltem. Lehettem volna allampolgar. De soha nem folyamodtam allampolgarsagert, mert nem tetszett a nemetek mindenek feletti felfogasa."

Van egy ország, amelynek a felfogása tetszik neked?

" Az erdelyiek maradjanak Erdelyben, probaljanak autonomiat kerni, es eljek a sajat eletuket. Azt hiszem ez az "ingyen- magyarok" segitsege nelkul nagyon nehezen menne."

Akkor te is maradj Magyarországon és próbálj megélni, ne prédikálj.

"Nos csak meg annyit. Ferencz Zsuzsa! Sikerult meg egy kis olajat onteni a tuzre, vagy meg jobban melyiteni a lyukat. Gratulalok! Ezert nem kellene tollforgatonak lenni."

Mér? Te kellene forgassad a tollat?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-15 01:35   
2007-04-15 01:33, Mary:
-
2007-04-13 13:13, Valeria:

Valika, olvass alább, Izabella nem személyeskedett Zsuzsával, éppen ellenkezöleg! (az idézet Lajomától van).

De azt már észre is vetted, látom.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-14 06:40   
Kedves Lajoma, nem válaszoltál Hunor kérdésére. Azonkívül a célodra is kiváncsi vagyok.

Izabella  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-14 06:32   
OFF:
lajoma,
impertinenciád szintjét próbáltam megütni.. sikerült. Tényeid nem alapos tények.

ON: ...........

lajoma  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-14 06:04   
Izabella!

Eloszor is a kiokadom kifejezesed mutatja, hogy milyen szinten lehetsz. Masodszor nem vagyok tele semmivel, csak tenyeket kozlok. Harmadszor akinek olyan stilusa van, mint neked, azzal nem nagyon szeretek semmilyen szovaltasba keveredni, mert azt hiszem te szinten vagy. Nagyon alacsony szinten. Ugy hogy, ha lehet semmifele uzenetet ne irj nekem, mert el sem olvasom. Illetve kiokadom.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-14 04:48   
Ja.
Hát igen.
Nekem is nagyon ismerős csúsztatós "vita" stílus.
Visszatérve az eredeti témára: Omgi és Szilasz nevü monos barátaink visszatértek külföldről, egyikük Finnországból, másikuk az USÁ-ból. Sajnos, most nincs internetjük, pedig biztosan sok érdekességet mondhatnának nekünk.
Az bizonyos: mindkettőjüknek magyar a házastársa, mindketten az idősebb nemzedékhez tartoznak, gyakran utazgattak Magyarországra, tehát tartották a kapcsolatot.
Vajon ilyen előfeltételei lennének egy visszatérésnek?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-13 22:03   
Fredi véleményéhez csatlakozom, bár én Lajomával nem akarok a témában vitatkozni, egyrészről ilyen hasonló vélemény, megfogalmazás után feleslegesnek tartom, a tévedesekről, tévhitekről győzködést meg úgyszintén.

Egy kérdés azonban, Lajoma - Te a Népszava (az amerikai magyar hetilap) fórumán is írsz, olvasol? Kiváncsiságból kérdezem csak...

Hunor

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-13 20:06   
Kedves Lajoma,

azt hiszem egy kicsit mindnyájan elragadtattuk magunkat. Az a helyzet, hogy nem helyes egyes népcsoportokról kollektív véleményt mondani. Úgy az anyaországi, mint az erdélyi, felvidéki, stb magyarok között vannak emberek akik tudnak kulturáltan viselkedni és vannak surmók. Ezen atéren az egyik 19, a másik egy hiján 20. Ennek ellenére a történelmi-társadalmi tényezők hatására, melyek évtizedeken, de erdélyi összehasonlításban évszázadokon át hatottak létezik egy bizonyos másság, nem jobbság, nem rosszabbság, csak másság. Ezt mindenkinek el kell fogadni mint tényt. (különben ilyesfajta másság Magyarországon belül is létezik, ha kisebb méretekben is).
Egyben igazat adok neked. Az lenne a legjobb az erdélyieknek(nem csak az erdélyi magyaroknak, hanem minden erdélyinek), ha egyfajta független államformációban élhetnének, mint Lichtenstein, vagy Andorra. Mivel ez belátható 100 éven belül nem lehetséges, talán egy fajta autonómia, mint az olaszországi Trentinoban, lenne optimális.

Izabella  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-13 19:56   
-
lajoma!

Egyszerübben:
Ha teged, mondjuk, Trianon a Marsra üzött volna, akkor most te marsbeli-magyar lennel. Tetszene??
Nagyon tele lehet a begyed valamivel s itt okádod ki elénk... Miért?

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-13 19:48   
-
Ingyen-magyar vs megis- magyar!

Mi a kifogásod ezekröl a kitünö kifejezésekröl? Furcsának tartom írásaidat, veszekedni akarsz?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-13 19:17   
2007-04-13 18:36, Izabella:
-
Kedves Izabella

Mea culpa. Elneztem Lajomanak irt uzenetedet, azt hittem, hogy Zsuzsanak szol. Nagyon sajnalom. Valeria

lajoma  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-13 19:03   
Ingyen-magyar vs megis- magyar!

Ugy erzem Ferencz Zsuzsa tollforgato ezzel a kijelentesevel is az en velemenyemet tamasztja ala az erdelyi "magyarok"-rol. Ez a hozzaszolasa is arrol tanuskodik, hogy az erdelyi" magyarok "nagyon nem szeretik a magyar magyarokat. Aztan egy masik hozzaszolo Izabella, meg ra is kontrazott. Csak azt szeretnem kerdezni, hogy ha a magyar magyarok az "ingyen- magyarok", akkor miert akarnak allampolgarsagot kapni a "megis- magyarok" egy olyan orszagban, amely orszag nepet nagyon nem szeretik. Ha en nem szeretek egy orszagot, akkor nem folyamodok allampolgarsagert. Annak idejen Nemetorszagban eltem. Lehettem volna allampolgar. De soha nem folyamodtam allampolgarsagert, mert nem tetszett a nemetek mindenek feletti felfogasa. Ez ilyen egyszeru szamomra. Ahol nem latnak szivesen, es en sem szeretem a helyet, nem megyek oda. Az erdelyiek maradjanak Erdelyben, probaljanak autonomiat kerni, es eljek a sajat eletuket. Azt hiszem ez az "ingyen- magyarok" segitsege nelkul nagyon nehezen menne. Nos csak meg annyit. Ferencz Zsuzsa! Sikerult meg egy kis olajat onteni a tuzre, vagy meg jobban melyiteni a lyukat. Gratulalok! Ezert nem kellene tollforgatonak lenni.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-13 18:38   
Kedves Frédi, nem nemzeti hősökről van szó, hanem olyanokról, akik visszatelepültek, s el tudnák mondani, hogy milyen.
Mondjuk, én nem vagyok tipikus eset.Ezért lenne jó, ha mások is írnának a visszatelepülésről.
Vali, azt hiszem, összetévesztetted Izát Lajomával. Vagy valakivel.

Izabella  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-13 18:36   

Viszont latom, hogy ebben a forumban minden beszelgetest szemelyeskedes koveti. Lasd peldaul Izabella valaszait Zsuzsanak.

Valeria! En Zsuzsanak egyetlen mondatkat irtam, espedig: "Ezt öröm volt olvasni." Igy is gondoltam, ereztem. Hol van ebben személyeskedés, kedves?

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-13 16:13   
Nem tudom Zsuzsa, hogy jól értelmezem e amit írtál. Aki haza akar és tud települni, tegye, de nemzeti hősnek azért nem tudom őket tekinteni.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-13 16:03   
Kösz, Tihi.
S eszembe jutott: milyen érvényes véleményt mondhatott volna itt Omgi, ha lenne most Internete... Annyi év Finnország után hazatelepülni, nem semmi.
S Silas is... Úgy emlékszem, ő Csikágóból ment haza... igaz, nem Marosvásárhelyre, de legalább Magyarországra.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-13 15:42   
2007-04-13 14:31, ecet:
-

Kedves Ecet,

ezt így ne, három napra a hozzászólási jogot megvontam, és máskor arra figyelj, hogy a Te reagálásod egyenértékű-e az adott előzményekkel (a mancikázást a korábbi üzenetedben szereplő Mancika jelzőihez kötöttem).

Hunor

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-13 15:11   
2007-04-13 05:54, Ferencz Zsuzsanna:
-

A magyarországiak voltak az ingyen-magyarok, mi pedig a mégis-magyarok. A kifejezések tőlem származnak.Vagyis mi nagyon sokat fizettünk a magyarságunkért. A népszavazás sokat ártott, nem lett volna szabad megtartani.

Élvezem mondásodat "ingyen-magyar" vs. "mégis-magyar", milyen kitűnöen lehet érezni a különbséget, és azt, hogy miröl is van lényegében szó. Folytasd írásaidat, figyelmesen olvassuk Mivel ezt többesszámban mondtam, sokan csatlakoznak a véleményemhez.

A népszavazást már akkoriban is hülyeségnek tartottam, és véleményem azóta nem változott.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-13 14:31   
-
Ugylatom megis talalva erezted magad kedves Ecet. Pedig mondtam, hogy akinek nem inge ne vegye magara.

Mégis miröl beszélsz dràga Mancikàm?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-13 13:13   
2007-04-13 07:01, ecet:
-
Ugylatom megis talalva erezted magad kedves Ecet Pedig mondtam, hogy akinek nem inge ne vegye magara.

Viszont latom, hogy ebben a forumban minden beszelgetest szemelyeskedes koveti. Lasd peldaul Izabella valaszait Zsuzsanak.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-13 08:54   
Kedves Izabella ezt jól megaszontad!
Még teszek rá egy lapáttal: mi az anyaországi magyarokra nem szoktunk sértő megjegyzéseket tenni, de ők minket sűrűn leoláhoznak!

Izabella  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-13 07:45   
2007-04-13 05:19, lajoma:
-
Kedves Ferencz Zsuzsanna!
Hazamentel Erdelybe, mert hianyzott, mivel ott nem vagy folosleges. Hm. Ez erdekes. Az Amerikaba kivandorolt erdelyiek / nem magyarok/ erdelyiek maskent velekednek. Azert irom, hogy nem magyarok, mert igaz hogy magyarul beszelnek, de sajnos a magyarorszagi magyarokat nagyon nem szeretik. Pl. Az erdelybol kivandorolt magukat "magyarnak" vallo emberek sehogy sem akarnak asszocialodni a magyarokkal. Kulon kozossegeket alkotnak, nem szeretik a magyar magyarokat, ugyanakkor nem szeretik termeszetesen a romanokat, es altalaban mindenkivel hadilabon allnak, aki nem erdelyi. Az igaz, hogy sokszor fogalmuk sincs arrol amirol a magyar magyarok beszelnek, de ok sokkal jobban magyarnak tartjak magukat. Itt az USAban ertettem meg hogy miert szavaztak Magyarorszagon a kulfoldon elo "magyarok" allampolgarsaga ellen. Most mar en is azt mondom, hogy teljesen igazuk volt a magyar magyaroknak, mert ok is a sajat borukon ereztek az erdelyi "magyarok" magyarsagat. Valahova el kell koteleznie magat az embernek. Ketkulacsos eletet sokaig nem lehet elni ugy, hogy ki ne deruljon az igazsag.

Mar megbocsass, de en ekkorara duzzasztott zagyvasagot reg nem olvastam: - Erdelyiek, akik "/nem magyarok/" bar magukat magyarnak valljak nem szocializalnak, utaljak a magyarokat; aztan a "magyar magyarok" volta; majd on-kepedet osztod meg velunk az akkori aminozus szavazasrol (magyart magyar ellen valo uszitasrol!!), stb! ..Nahat, nohat csak mondom, keresztbe all a szemem, csak kapkodom a fejem. Es ezt egy magyar magyar irja rolunk, az Allamokbol (ha jol ertem, mert tavol voltam egy ideig).

En csak egyfajta magyarrol tudok, arrol, aki magyar a vilag barmelyik csucskeben.
Ki ketkulacsos!??? Grrr..

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó