2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Változtatnivalók Magyarországon, valamint külföldi példák
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
 rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-11 13:48   
2007-03-10 21:12, Erazs:

Nekem Németországban külföldiként magyar névvel nem volt még problémám.

Eppen az a lenyeg, hogy nem tudhatod. Hacsak nem hivtak be mindenhol allasinterjura, ahova bekuldted a resumedat. Viszont ahova a fenykepedet is bekuldted, es nem hivtak be, ott nagyon egyszeruen ra lehet fogni, hogy nem tetszett az arcod.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-10 21:12   
Nekem Németországban külföldiként magyar névvel nem volt még problémám.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-09 18:14   

Miért? Simán meg lehetne oldani, hogy a pályázati anyagban két boríték legyen: az egyik az önéletrajzot és pályázati anyagot névtelenül tartalmazza, a másik meg a kapcsolat adatait, mint név, cím, stb.
Ha kiértékelték az önéletrajzokat, nyilvánosan kibonthatják a hozzájuk csatolt, neveket tartalmazó borítékot.

Persze. A Magyar Szerencsejatek Rt. biztosanak jelenleteben.

Izé, közjegyző kell hozzá.
A Szerencsejáték Rt-nél is.

De azért álmodhatok, nem?

Zárójelben: A komolyabb üzleti pályázatokat így szokás elbírálni, miért is ne lehetne az állásajánlatokat is?

Dehogynem. Küldd el ugyanazt az önéletrajzot kétszer, egyszer Szabó, egyszer Kolompár névvel.

Aligha mukodne, ha nem mindeketto bejegyzett nev, hiszen valotlan informaciot tartalmazo resumek eseten var par kellemetlenseg a szerzore.

Miért is? Ha az egyikre pozitív válasz érkezik, a másikra negatív, akkor bizonyított, hogy a cég diszkriminatívan viselkedik.

Az viszont érdekelne, hogy hol láttál olyant, hogy nem szabad álnéven pályázni?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-09 16:19   
2007-03-09 12:07, bazsi55:

Miért? Simán meg lehetne oldani, hogy a pályázati anyagban két boríték legyen: az egyik az önéletrajzot és pályázati anyagot névtelenül tartalmazza, a másik meg a kapcsolat adatait, mint név, cím, stb.
Ha kiértékelték az önéletrajzokat, nyilvánosan kibonthatják a hozzájuk csatolt, neveket tartalmazó borítékot.

Persze. A Magyar Szerencsejatek Rt. biztosanak jelenleteben.

Dehogynem. Küldd el ugyanazt az önéletrajzot kétszer, egyszer Szabó, egyszer Kolompár névvel.

Aligha mukodne, ha nem mindeketto bejegyzett nev, hiszen valotlan informaciot tartalmazo resumek eseten var par kellemetlenseg a szerzore.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-09 12:07   
2007-03-08 21:36, rigojanos:
-
2007-03-08 08:14, bazsi55:

Ilyen alapon az lenne a legkorrektebb, ha nevet sem írnánk az önéletrajzba. Hiszen mondjuk Kolompár József névvel a magyar HR-esek 90%-ának szemében hátránnyal indul az ember... (Németországban meg a Musztafa keresztnév nem nyerő...)

Nyilvan, de nevet kerni muszaj

Internetes technológiával meg még egyszerübb a dolog...

fenykepet viszont nem, hiszen a kulso nem relevans a legtobb munkakornel (gyakorlatban persze mindig elony a jo kulso, ezt Te is, en is meg barki elismeri, de a jog nem igy mukodik). Ami viszont a legfontosabb, hogy a kulso nem lehet kizaro tenyezo az interju elott.

Na igen, egy szépségstúdióban nem ideális egy 140 kilós tonnadonna, a többi munkahelyen mindegynek kell, hogy legyen. (Bár látásjavító mütétem elött is elgondolkodtam rajt, miért is van szemüveg a mütétet végzö orvoson... )

Azt viszont nem tudod bizonyitani (hacsak nem mondjak meg konkretan, hogy ez az ok), hogy a Kolompar nev lattan nem hivtak be az interjura. Aki meg teljesen el akarja kerulni az ilyen szituaciokat, az valtoztassa meg a Kolompart Szabora.

Dehogynem. Küldd el ugyanazt az önéletrajzot kétszer, egyszer Szabó, egyszer Kolompár névvel. Vagy egyszerüen hívd fel a céget, egyszer mutatkozz be Lakatos Ibolyaként, egyszer meg Szentiváni Katalinként. Szinte biztos, hogy Lakatos vagy Kolompár névvel jelentkezve más lesz az elbírálás.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-08 21:36   
2007-03-08 08:14, bazsi55:

Ilyen alapon az lenne a legkorrektebb, ha nevet sem írnánk az önéletrajzba. Hiszen mondjuk Kolompár József névvel a magyar HR-esek 90%-ának szemében hátránnyal indul az ember... (Németországban meg a Musztafa keresztnév nem nyerő...)

Nyilvan, de nevet kerni muszaj, fenykepet viszont nem, hiszen a kulso nem relevans a legtobb munkakornel (gyakorlatban persze mindig elony a jo kulso, ezt Te is, en is meg barki elismeri, de a jog nem igy mukodik). Ami viszont a legfontosabb, hogy a kulso nem lehet kizaro tenyezo az interju elott.

Azt viszont nem tudod bizonyitani (hacsak nem mondjak meg konkretan, hogy ez az ok), hogy a Kolompar nev lattan nem hivtak be az interjura. Aki meg teljesen el akarja kerulni az ilyen szituaciokat, az valtoztassa meg a Kolompart Szabora.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-08 08:21   
2007-03-07 20:41, rigojanos:

nem lehet, hogy épp az a probléma, hogy aki elesett, nem perelt? Ha perelt volna, kapott volna kártérítést...

Bingo. Ha az "aldozatok" nem elnek a jogaikkal, az megkonnyiti a "bunosok" viselkedeset is, hiszen ha nem kell tartani felelossegre vonastol, akkor mert erolkodne az uzlettulajdonos a holapattal meg a so zsakkal?

Ez máshol is így van. A boltokban sokszor hangzik el, hogy "nem kell blokk", "számla nélkül kérném".

Ezzel a vásárlók elvesztik a jogukat a garanciára, segítik a milliomos vállalkozókat, hogy szociális segélyeket vehessenek fel, meg hogy ne adózzanak, így gyakorlatilag a vásárlók saját maguknak ártanak mind közép-, mind hosszútávon.

Csak az a gond, hogy ezt nem nagyon értik még...

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-08 08:14   
Sok munkaadó a hirdetéshez szóló útmutatóban fel is hívják a figyelmet arra, hogy lehetőleg fényképész készítse a képet.

Hat ez az, pedig ezzel kiszolgaltatjak magukat a munkaltatok egy pereskedo kedvu elutasitottnak. De mindez persze csak azert van, mert az elutasitottak (vagy a rondak es a koverek) Magyarorszagon meg nem pereskedo kedvuek.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-08 08:11   
2007-03-07 19:59, bobo.2006:

Peldaul kint van a pszichomokus a belso savban. Ez egy gyorsforgalmi szakasz, mar 100 km korlatozo tabla van kiteve. A mokus megy 80-al, elotte sehol senki. Te a megengedett 100 km sebesseggel mesz, ennek kovetkezteben a kovetesi tavolsagon belul vagy. Teged meg is buntetnek, es a mokust pedig futni hagyjak.

Állítólag ez sokakat zavart, ezért a rendőrségnek van pár egysége, akik kimondottan az indokolatlanul balra tartókat szűrik ki. Ha közülük valaki nem látja be, hogy hibázott, fizet 20 eurót és kap egy pontot.

Amúgy már láttam olyant, hogy a birka 3 sávból a középsőben ment. Hátulról utolérte egy Porshe, megelőzte, kiment a külső sávba, lelassított, megvárta, amíg a középső sávban megelőzi figura, megint felgyorsított, megelőzte szabályosan - és így tett 4-5 kört körülötte... Persze a középső sávban autózó nem kapcsolt...

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-08 05:47   
"VITA: Változtatnivalók Magyarországon, valamint külföldi példák c. topik kapcsán"

OFF
a) mivel irtam pàrszor ebbe a topikba, szeretném kihangsulyozni, hogy NEM VITÀZOK senkivel és különösen nem arrol, hogy mik a vàltoztatnivalok Magyarorszàgon. az nem az én dolgom.
b) ha az iràsom nem koser, azt észreveszi privàt titkàrom és helyesbit. ö azért van itt.
c) a helyesiràsi hibàkat kijavitja a csicskàsom. ilyenem is van.
d) hogy mit- hogyan- mikor irjak, mit ne irjak, azt megmondja nekem a Teréza néni akivel tegezö viszonyban vagyok, tehàt mindennel a legjobban el vagyok làtva! köszönöm szépen, és kivànok szép napot.
ON

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-08 04:45   
re: 2007-03-07 07:22
magyaràzat a gazdag/szegény helység fogalomhoz nagyon leegyszerüsitve:

jövedelemadot (màs adot is amire nem akarok kitérni) a lakossàg és a helyi üzemek a lakohelynek fizetik. helységek ahol pàr jolmenö cég, pàr milliomos lakik az gazdagnak nevezhetö. ilyen pl. Zug vàros.
szegényebb falvak érdekeltek tökeerös lakosokat adokedvezménnyel csalogatni. a gazdag adomenekültek listàja hoszu, pl. M. Schumacher, Tina Turner, Marc Rich, Phil Collins, Klaus Jacobs stb.
http://www.al-zh.ch/web/pdf/0604/PAUSCHALSTEUER-BEOB-0420.PDF
http://www.swiss-bank-accounts.com/e/about/tages-anzeiger.html

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-07 20:41   
2007-03-06 21:06, bazsi55:

nem lehet, hogy épp az a probléma, hogy aki elesett, nem perelt? Ha perelt volna, kapott volna kártérítést...

Bingo. Ha az "aldozatok" nem elnek a jogaikkal, az megkonnyiti a "bunosok" viselkedeset is, hiszen ha nem kell tartani felelossegre vonastol, akkor mert erolkodne az uzlettulajdonos a holapattal meg a so zsakkal?

Sok munkaadó a hirdetéshez szóló útmutatóban fel is hívják a figyelmet arra, hogy lehetőleg fényképész készítse a képet.

Hat ez az, pedig ezzel kiszolgaltatjak magukat a munkaltatok egy pereskedo kedvu elutasitottnak. De mindez persze csak azert van, mert az elutasitottak (vagy a rondak es a koverek) Magyarorszagon meg nem pereskedo kedvuek.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-07 19:59   
2007-03-07 19:12, bazsi55:

>>Pedig de. A követési távolságot komolyan mérik, spéci kamerákkal felszerelt autókból.

Igy van, en pontosan ezt mondom. Ez bele is passzol a nemet rendor ellensegkepebe. Peldaul kint van a pszichomokus a belso savban. Ez egy gyorsforgalmi szakasz, mar 100 km korlatozo tabla van kiteve. A mokus megy 80-al, elotte sehol senki. Te a megengedett 100 km sebesseggel mesz, ennek kovetkezteben a kovetesi tavolsagon belul vagy. Teged meg is buntetnek, es a mokust pedig futni hagyjak.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-07 19:18   
szabad alacsony szàmu tàblàkat (100'000 alatt vagy még alacsonyabb) elàrverez a Strassenverkehrsamt, mert nagyon keresett stàtusszimbolum.

Mert minnél alacsonyabb, annál régebbi tulajdonost jelent? Örökölhető is a rendszám, tehát lehet ugyanaz mondjuk X ideje egy család kocsijain? Milyen árakon kellnek ezek a rendszámok?

Pár példa az árakra egy "szegényebb" kantonból: http://www.auktion.tg.ch/default.php --> Rückschau

Mint látod, nem csak 100.000 alattiakra lehet alkudni, hanem a születésnapodra, vagy valami sorozatra is
Itt amúgy a rendszámokat sorsolják, tehát ha nem akarsz árverésen rendszámot venni, akkor a lottósorsoláshoz hasonlóan húznod kell egyet. Itt viszont bármilyen rendszám előfordulhat, ami még nincs kiadva.

Az öröklést én sem tudom

Még egy érdekesség: Ugyanaz a rendszám - más színekkel - lehet egyszerre 4 tulajdonosé is. Ha itt beírsz egy rendszámot: http://www.autoindex.gr.ch/ , akkor kiadja a tulajdonos nevét, címét. Próbáld ki mondjuk az 123-at

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-07 19:12   
2007-03-06 23:02, bobo.2006:

>>>Németországban az autópályán ellenőrzik a követési távolságot és a notórius balra tartókat. Hamar fuccs a jogsinak.

Ezt el nem hiszem. Az lehet hogy a tv-ben egyszer ketszer mutatnak egy esetet, hogy egy-ket ilyen pszichomokust kiint a rendor es utana szobeli figyelmeztetessel elengedik.

Pedig de. A követési távolságot komolyan mérik, spéci kamerákkal felszerelt autókból.
A "szóbeli figyelmeztetés" tarifái meg itt vannak: http://www.kfz-auskunft.de/bussgeld/abstand.html

Pl. ha 120-as tempónál 12 méternél kisebb a követési távolság, az 200 euróba, 4 pontba és 3 havi jogosítvány bevonásba kerül.
Ha 120-nál 40 méternél kisebb követési távolságot tartasz (40 méter=13 emelet), akkor csak 1 hónapra veszik el a jogsidat, 100 eurót fizetsz és 1 pontot kapsz.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-07 09:14   
a svàjci fizetési moràl és bizalom témàhoz:

nem én elölegezek a cégeknek mint m.o.-on a gàzmüveknek, a cégek elölegeznek nekem. u.n. 'komissziora' szàllitanak àrut és kifizetem ha eladtam.
hàrom különbözö brancsban voltam màr vàllalkozo, tehàt sajàt tapasztalatomrol irok, nem hallomàsbol tudom.

màs:
az utolso automat (katalogus àr CHF 42'000) az adàsvételi szerzödés alàiràsa utàn hazavittem a kereskedötöl anélkül, hogy egy buznyàt kért volna cash-t. küldték a szàmlàt. fizetendö egy honapon belül. természetesen ezt a szimpatikus szervizt nem lehet követelni. svàjc kicsi, mindenki mindenkit ismer a kereskedö tudja ki vagy. ha nem, felhivja az önkormànyzatot ahol a notorius adosok a behajtàs-regiszterben tàrolva vannak. ha valaki nincs regisztràlva az nem biztositék, mert bàrmikor felkerülhet. a betreibungsamt nem ellenörzi, hogy a behajtàs jogos-e vagy nem. a betreibungsamt csak a kivitelezö.

mégmàsabb:
unalombol nézelödtem egy ékszerüzletben és megtetszett egy ora. nem volt nàlam elég pénz, kreditre nem veszek soha semmit, ezért nincs kreditkàrtyàm. kérdezi az elado
-mennyi elöleget tud fizetni?
-hàromszàz frankot
-okay, a maradékrol küldünk szàmlàt...
mennyibe került az ora? azt szerénységböl nem irom. svàjcban minden dràga.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-07 08:39   
2007-03-07 08:34, hunor:
-
ja. minél alacsonyabb a szàm annàl régebbi. egy érdekes szàmért fizetnek 30-40 ezer frankot. természetesen az àr felül nyitva. az AG-1 tàblàt egy rendörségi kocsin làttam. A ZH-21 egy zürichi vàllalkozoé akinek a környékben ruhagyàra van.

hogy a szàm örökölhetö-e ezt nem tudom. a rendszàmtàbla tulajdonképpen a strassenverkehrsamt tulajdona.

egyébként ha télen nem akarsz autozni leadhatod ideiglenesen a tàblàt a forgalmi engedéllyel. valamikor kivàltod ujra, a közbeesö idöre nem kell adot fizetned.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-07 08:34   
2007-03-07 07:22, ecet:
-
szabad alacsony szàmu tàblàkat (100'000 alatt vagy még alacsonyabb) elàrverez a Strassenverkehrsamt, mert nagyon keresett stàtusszimbolum.

Mert minnél alacsonyabb, annál régebbi tulajdonost jelent? Örökölhető is a rendszám, tehát lehet ugyanaz mondjuk X ideje egy család kocsijain? Milyen árakon kellnek ezek a rendszámok?

Hunor

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-07 07:22   
re: jàrdaügy Svàjcban
Svàjcban mindenre van rendelet. jàrdatisztitàsi rendelet, jégcsap leverés rendelet (nem vicc), bokorvàgàs rendelet. (az àg nem loghat ki a keritésen kivül).

de vissza a holapàtolàsra. ha éjjel havazott, màr koràn reggel munkakezdés elött tisztànak kell lenni a jàrdànak. ha elcsuszik valaki és kitöri kezét làbàt az a hàztulajnak nagyon sokba kerülhet. megjegyzés: a hàz elötti jàrda az önkormànyzat tulajdona.
ehhez tudni kell, hogy a rendelkezések katontol és helységtöl függnek. ahol én lakom egy 'gazdag' helység. itt az önkormànyzat gondoskodik a közuti/közjàrdai eltakaritàsrol, ingyen, illetve a szolgàltatàs benne van az adoban amit fizetek. a 'szegényebb' helységekben pl. a szemét szàllitàst a szemetelö fizeti. csak azt a zsàkot viszik el amin van egy cimke. nemtom mennyibe kerül egy ilyen zsàk. naszoval nàlunk ingyenes a szemétszàllitàs. ezért vannak ravaszok (szemétturistàk), akik a szomszéd helységböl az éjszaka leple alatt a mi konténerünkbe dobjàk a szemetet mert sporolosak. van olyan balfàcàn aki a cégfeliratos autojàval jön. persze itt mindég mindenki mindent làt, az ilyen okostojàst feljelentik tutira. a büntetés zaftos.

autoàtiràs.
ilyesmit nekem még soha nem kellett csinàlnom. valahogy megy az automatikusan.
érdekesség: mindenkinek sajàt rendszàmtàblàja van. az marad életed végéig, ha csak el nem lopjàk, vagy le nem adod. szabad alacsony szàmu tàblàkat (100'000 alatt vagy még alacsonyabb) elàrverez a Strassenverkehrsamt, mert nagyon keresett stàtusszimbolum. a rendszàm alapjàn a gépjàrmü tarto bàrmikor identifikàlhato rendörség segitsége nélkül az 'autoindex' cimü könyvböl. ebböl van minden évben uj kiadàs kantonok szerint.

tovàbbi érdekesség az un. wechselnummer (csereszàm). lehet két autod egy szàmmal. ez praktikus példàul, ha van egy limuzinod és egy kempingbuszod. egy speciàlis tartoszerkezet lehetövé teszi a tàbla gyors le- és feltételét. adot a nagyobb auto utàn fizet a tulajdonos.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-07 00:38   
Autoatiras az USA-ban

a meglevo tulajdonlapra rairod az uj tulajdonos nevet, alairod, azzal o elmegy a forgalmi hivatalba, perceken belul a nevere irjak, illeteket befizeti, megkapja az uj forgalmi tablat es mehet haza!!!

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 23:02   
2007-03-06 21:28, bazsi55:
>>>Németországban az autópályán ellenőrzik a követési távolságot és a notórius balra tartókat. Hamar fuccs a jogsinak.

Ezt el nem hiszem. Az lehet hogy a tv-ben egyszer ketszer mutatnak egy esetet, hogy egy-ket ilyen pszichomokust kiint a rendor es utana szobeli figyelmeztetessel elengedik.
De a nemet rendornek a gyorshajto az igazi ellensege. A kerdes, hol es mikor lehet egyaltalan gyorsan hajtani? De mar erre is megtalaltak a megoldast, valosagos tablarengeteg van az autopalya szelen, mind sebessegkorlatozassal. Meg merem kockaztatni, hogy nemetben nem tudsz lassan mar olyan palyat talalni, ahol 10 km-t tudsz menni sebessegkorlatozas nelkul.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 21:28   
Még egy változtatni való (rigojanos juttatta eszembe):

A KRESZ legyen érvényes azokra is, akik 100 lóerő feletti autóval közlekednek.

Megint svájci példa: Ha nem engedsz át egy gyalogost a "zebrán", az 140 frankodba kerül, városban 50 helyett 67-tel menni minimum negyedmillió forintba...

Németországban az autópályán ellenőrzik a követési távolságot és a notórius balra tartókat. Hamar fuccs a jogsinak.

Ha Németországban beállnak a garázsod elé, akkor magánemberként is nyugodtan kirakhatsz a szélvédőre egy büntetőcetlit, ha van róla bizonyítékod, be is hajtják neked. Ha nem akarsz várni, simán elszállíttathatod a téged akadályozó autót - a tulajdonosa számlájára.

Budapesten simán parkolhatsz a villamossíneken, akadályozhatod a forgalmat, a legtöbbször semmi következménye nem lesz.

Ha Magyarországon elütnek valakit kijelölt gyalogosáthelyen, akkor az újságok arról írnak, hogy figyelmetlenül lépett a zebrára, miközben a KRESZ szerint egyértelműen az őt elütő szegte meg az elsőbbségadási kötelezettségét. (Az más kérdés, hogy ilyen esetben van pár precedens értékű ítélet, ahol több év letöltendő fogházra ítélték a gázolót.)

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 21:16   
2007-03-06 21:11, hunor:

Ez amúgy tévedés, a legtöbb esetben a lakóközösségnek, üzletnek kell gondoskodnia Magyarországon is a járda tisztaságáról, ha valaki elesik és megüti a bokáját, akkor utána az üzlet tulajdonosa is megütheti, ui. gondatlanságból ő okozta a balesetet.

Ehhez kiegészítés: ha jól tudom, a helyi önkormányzat ellenőrízheti az adott ingatlantulajdonosokat, hogy eleget tettek-e a járda takarítására vonatkozó rendeletnek, ha nem, akkor szabálysértési bírságot szabhatnak ki.

Igy van. Pont ezért kapta az anyósom a felszólítást a hóeltakarításról.

Ugyanúgy, ahogy megbüntetik azt is, aki nem irtja ki a parlagfüvet a kertjében, vagy nem műveli a szántóját, stb.

Csak persze ezek nem kerülnek bele a hírekbe.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 21:11   
2007-03-06 07:38, bazsi55:

Ez amúgy tévedés, a legtöbb esetben a lakóközösségnek, üzletnek kell gondoskodnia Magyarországon is a járda tisztaságáról, ha valaki elesik és megüti a bokáját, akkor utána az üzlet tulajdonosa is megütheti, ui. gondatlanságból ő okozta a balesetet.

Ehhez kiegészítés: ha jól tudom, a helyi önkormányzat ellenőrízheti az adott ingatlantulajdonosokat, hogy eleget tettek-e a járda takarítására vonatkozó rendeletnek, ha nem, akkor szabálysértési bírságot szabhatnak ki.

Hunor

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 21:06   
2007-03-06 18:07, rigojanos:

Nem az igazan a lenyeg, hogy mi a szabaly, hanem hogy betartjak-e. Hany olyan uzlettulajdosrol hallottal Magyarorszagon, akit bepereltek (raadasul sikeresen) azert, mert ott valami erte a vasarlot?

Hány olyan esetről hallottál, hogy elesett valaki az üzlet előtt a járdán?
Ha volt ilyen, nem lehet, hogy épp az a probléma, hogy aki elesett, nem perelt? Ha perelt volna, kapott volna kártérítést...

Feltetelezem, hogy arra is irott szabalyok vannak, hogy nem lehet peldaul a kulseje miatt diszkriminalni egy allaskeresot, ez megsem tartja vissza a legtobb munkaltatot attol, hogy fenykepet is kerjen a resume melle.

A fényképes önéletrajz az nagy marhaság, ami amúgy egész Európában divat, nem csak Magyarországon. Sok munkaadó a hirdetéshez szóló útmutatóban fel is hívják a figyelmet arra, hogy lehetőleg fényképész készítse a képet.

Aki csinált már Szondi-tesztet, tudja, hogy mennyire megtévesztő lehet külső alapján ítélni

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 18:07   
2007-03-06 07:38, bazsi55:

Nem az igazan a lenyeg, hogy mi a szabaly, hanem hogy betartjak-e. Hany olyan uzlettulajdosrol hallottal Magyarorszagon, akit bepereltek (raadasul sikeresen) azert, mert ott valami erte a vasarlot?

Feltetelezem, hogy arra is irott szabalyok vannak, hogy nem lehet peldaul a kulseje miatt diszkriminalni egy allaskeresot, ez megsem tartja vissza a legtobb munkaltatot attol, hogy fenykepet is kerjen a resume melle.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 16:35   
2007-03-06 16:23, bazsi55:
-
Megint egy autós sztori:

Magyarország: (...)

Sieh mal einer an. Élesen kalkulàlsz ha magadrol van szo. Respekt respekt! Csak valahogy az én gàzügyemet nem sikerült a kalapod alà gyürni. Megmondtad, hogy a szegény gàzosok is csak emberek, és bizony bizony tévedhetnek, mert quasi annyit dolgoznak mint egy gàlyanéger.
Selektive Wahrnehmung wa?

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 16:23   
Megint egy autós sztori:

Magyarország: Felhívok egy autószerelöt, megbeszélem, hogy elviszem hozzá az autómat. Elmesélem mi a baja. Mondja, nem gond. Max X pénz lesz, ha reggel 8-ra odamegyek, szétszedik, 10-kor hozzák az alkatrészt a nagykerböl, délutánra kész lesz.

Reggel 8-ra odamegyek, megint elmondom, mi az autó baja. Mondja hogy ok, 10 körül jelentkezik. Remek, gondoltam. Délután kettöig nem hívott, ezért felhívom én. Mondja, hogy jó hogy telefonálok, mert megnézték az autót. Ja, ök nem tudták, hogy ma kellene megcsinálni, igazából hozzá sem nyúltak, csak megnézték, de árajánlatot azt ad, de nem most, majd elküldi.

Ugyanez az autó, ugyanezzel a problémával 900 km-rel nyugatra: Szervízt felhívom, mondja az ürge, hogy mikorra vigyem az autót. Odaérek, átveszi az autót, kapok egy csereautót, nehogy gyalog kelljen mászkálni aznap. Délután mehetek érte. Délután megyek, az autó kész.
Jó, akkor rendezném az anyagiakat. Áá, nem érdekes, reggel bemondtam a címemet, majd küldik a számlát. (Ez azért is érdekes, mert az autón magyar rendszám volt...)
A számla nem jött, 3 hét múlva én telefonáltam rá a szervizre, hogy esetleg fizetnék... Erre küldtek egy számlát, 4 hetes átutalási határidövel. Igaz, kicsit magasabb volt a végösszeg, mint a magyar szervizé, de ha beleszámolom a csereautót, meg a rugalmas ügyintézést, még így is jól jártam.
Ráadásul biztos, hogy legközelebb is ide viszem az autót, a magyar szervizeket messze kerülöm majd.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 08:07   
Mivel össze-vissza költözgettem az utóbbi 6 évben, van kis tapasztalatom a vámügyekkel kapcsolatban.

Németországban kiköltözésemkor (még EU csatlakozásunk előtt) a vámos megnézte a vízumomat, meg a kézzel összeírt cetlimet, hogy mit viszek magyammal, nyomott rá egy pecsétet, hogy költözés miatt vittem be, és mondta, hogy 1 éven belül nem adhatom el a cuccaimat. Ennyi volt a vámügyintézés.

Ausztriába már EU-n belül költöztem, ott nem kellett vámossal beszélnem.

Svájcba sikerült olyan időpontban a határhoz érkeznem, amikor már nem volt nyitva a vámiroda. A határőr mondta, hogy igazából már nem engedhet át. De hívja a parancsnokát, megnézzük, mit tehetünk. Jött a parancsnok, adott egy papírt, kitöltöttem, lefénymásolták a papírjaimat, mehettem tovább. Feltétel: a következő munkanap menjek vissza ügyintézni.
Az ügyintézés belekerült kemény 3200 forintnyi svájci frankba és kb. 1,5 órába. (AZ igaz, hogy ebben az is bent volt, hogy nem volt nálam minden szükséges papír...)
Az autót egy éven belül át kellett íratni és le kellett vizsgáztatni. Ez szintén volt vagy 40.000 forint. (Emelt szintű vizsga + rendszám)

Ha ugyanezzel az autóval Magyarországra mentem volna Ausztriából (EU-->EU), akkor több, mint egy millió forint sarcot kellett volna fizetnem. Annyira boldog vagyok, hogy Magyaroszág ennyire segítőkészen várja a hazatelepülni vágyókat...

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 07:38   

Másik topicból:

2007-03-06 02:51, rigojanos:
-
Magyarorszagon:

Nem sozom fel a jeget az uzletem elott, mert a jarda nem hozzam tartozik. Aki elesik, majd felall.

Egyszer anyósomat felszólították hivatalosan, tolja el a havat a háza elől a járdásról. Csak egy szépséghiba volt a dologban: a háza előtt az ő oldalán nem volt járda.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó