2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Változtatnivalók Magyarországon, valamint külföldi példák
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
 ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-06 04:56   
a 'korhàz magyarorszàgon' témàhoz annyit mondanék, hogy mi svàjcimagyarok elönyben vagyunk mert nekünk mindég a zsebünkben a hires swiss army knife.
igy ha a környéken csak lepukkant korhàz van, megoperàlom magam otthon.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 22:08   
Normális helyen közlekedési bérletet a közlekedési vállalat minden pénztáránál lehet kapni. Magyarországon nem.

http://index.hu/homar/index.php?title=talaloskerdes_a_volanbusz_es_a_sor_1&more=1&c=1&tb=1&pb=1

Ilyenért jobb helyeken kirúgják a pénztárosokat is, meg a főnökeiket is.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 22:03   
Nem tudom, Magyarországon melyik országban lehetne még megtenni azt, hogy az adóhivatal árveréseiről maffiamódszerekkel tartsák távol az érdeklődőket?

http://index.hu/gazdasag/magyar/arvrs070305/

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 21:38   
Autóátírás Svájc folytatás...

Azt elfelejtettem mondani, hogy Svájcban ha valaki lusta elmenni a hivatalba, beleteszi a papírokat egy borítékba, feladja postán, a hivatalban feldolgozzák és küldik papírokat és a rendszámot (ha még nincs).

Nekem a jogsimat írták át így. Külföldi jogsit, tartózkodási engedélyt elküldtem postán, pár nap múlva meg megjött az új jogsi egy számlával, amit 30 napon belül kellett átutalni. Előtte persze megkérdeztem, vezethetek-e így. Azt mondták, persze, igazoltatáskor mondjam meg a rendőrnek, hogy a jogsim átírásilag a közlekedési hatóságoknál van...

Itt a rendszám egy egyénhez tartozik, egy rendszámmal akár több autóval is lehet közlekedni.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 21:27   
Autóátírás Hollandiában

Vesz a polgár egy autót. Ha üzletben, márkakereskedésben, dealernél, garázsban vette, megkapja a tulajdonlapot, ott helyben telefonon ki is biztosítják neki, ha csere volt, a régit lemondják. Ezt azért nem árt ellenőrizni, mert volt már meglepetés
Ha magánszemélytől veszi a kocsit, akkor fizetéskor megkapja a tulajdonlapot, azzal besétál a legközelebbi postahivatalba, ahol a jogosítványban szereplő névre írják a kocsit. Tehát más nevére is lehet

Ami még érdekes, itt a rendszám a kocsihoz tartozik, míg be nem zúzzák vagy ki nem viszik az országból, mindig az a rendszáma.
Apropó, a vételhez általában mosoly is jár, és jókívánság .

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 21:21   
2007-03-05 20:53, Lepu:
-

1) a recepcíós kedves. De fingja nincs nincs semmiről, csak azért van ott, hogy mosolyogjon.

Hmmm, nem tudom, nekem más tapasztalatom volt. Az esetek 90%-ában. Orvosnál egyszer volt rossz tapasztalatom, akkor lehülyéztem az orvost és nem mentem oda többet. Ott is jó dolog a konkurrencia.

Szóval a német doki semmivel sem különebb mint a magyar, csak nem tőled szedi le a hálapénzt (hacsak nem saját zsebből fizeted a számlát), hanem szemtelenűl átvágja a biztosítódat.

Lehet. De az már nem az én bajom. A biztosító azért van, hogy veszekedjen ő az orvos könyvelőjével, nekem meg ne kelljen vele szórakozni.

4) ami az ellátást illeti, nem beszélhetek róla, mert engem kétszersültre fogtak. Az meg mindenhol pocsék... Mondjuk sikerült megfűzzem az éjszakás ügyeletest, hogy rendeljen pizzát Igaz, nem ingyen...

Őszintén szólva én csak hallomásból ismerem a kórházi kosztot (igaz, a hannoveri példa saját élmény volt, rendszeresen adtam vért).

Mindenesetre egyik svájci kollégám felesége nem akart hazamenni a kórházból, mert gyakorlatilag olyan ellátása volt, mint egy jobb hotelban...

Szóval nem kell azt a tévhiedelmet terjesztgetni, hogy a német egészségügy jobb, mint a magyar. Ugyanolyan pocsék..
Csak a kórházak nem feltétlenül a 30as évek atmoszféráját tükrözik...

Persze, az orvosok sem jobbak, csak valahogy ott nem éreztem magam kiszolgáltatottnak. Meg ha valamiért orvoshoz mentem, akkor én voltam a középpontban, nem az orvos. Az igaz, hogy pár helyen erősen érződött az előnyöm, merthogy magánbiztosított voltam... Zárójelben: A magánbiztosításom feleannyiba került, mint amit normál biztosítottként kellett volna fizetnem.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 20:53   
2007-03-05 19:49, bazsi55:
Nyugat-európa:

Erősen változó:
Angliában pl. megmondják, hogy korházba kell menni. A várakozási idő 6-18hónap. Ha van pénzed, elmész Németo.-ba, részben saját költségre megoperáltatod magad. Ez a nyugateurópai államok nagy részére vonatkozik.
A német viszonyok:
1) a recepcíós kedves. De fingja nincs nincs semmiről, csak azért van ott, hogy mosolyogjon.
2)Az orvosok motivácíájóról: Ha magánbiztosított vagy, akkor egy tapasztalt dokit kapsz, aki ért is hozzá, de lehet, hogy baromira demotivált. Ha szar a biztosításod, akkor ráderesztik a legfiatalabb legtapasztalatlanabb dokit, aki lehet motivált. Ezzel semmi gond, csakhogy ezeknek meg kell legyen egy bizonyos operácíószámuk ahhoz, hogy továbbléphessenek. Szóval tök feleslegesen megoperálnak. Ez amúgy Németországban egy elterjedt probléma, hogy a dokik baromira szeretnek feleslegesen kezelgetni. Vagy elszámolni olyan kezeléseket, amiket nem hajtottak végre. Szóval a német doki semmivel sem különebb mint a magyar, csak nem tőled szedi le a hálapénzt (hacsak nem saját zsebből fizeted a számlát), hanem szemtelenül átvágja a biztosítódat. Na, meg esetleg kiveszi a vakbeledet, mert éppen hiányzik neki még egy olyan operácíója...
3) ami az orvosi műhibákat illeti: Németország nem emelkedik ki a statisztikából. Magyarország sem. Szóval itt is ott is benned felejtik a szikét, a pamacsot, stb. A német doki ugyanúgy 48 órát ügyel mint a magyar. Ill. ilyen téren még a magyaroknál jobb a helyzet.
4) ami az ellátást illeti, nem beszélhetek róla, mert engem kétszersültre fogtak. Az meg mindenhol pocsék... Mondjuk sikerült megfűzzem az éjszakás ügyeletest, hogy rendeljen pizzát Igaz, nem ingyen...

Szóval nem kell azt a tévhiedelmet terjesztgetni, hogy a német egészségügy jobb, mint a magyar. Ugyanolyan pocsék..
Csak a kórházak nem feltétlenül a 30as évek atmoszféráját tükrözik...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 20:00   
2007-03-05 19:58, bazsi55:
-

Mondasz valamit.
Nézzük meg, és aztán lesz, ahogy alakul, maximum egy helyen akkor minden, és nyugalomra küldjük a másik topikot.
Ezt az eredeti topik - kapcsolodó vitatopik struktúrát egyébként az áttekinthetőség miatt szoktam csak javasolni.

Hunor

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 19:58   
Hoppá, bocsi.
Kicsit nehéz lesz vitatkozni, ha a példák külön vannak

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 19:56   
2007-03-05 19:47, Lepu:
-
Ugyanez Németországban:

Verzíó a): Veszel egy autót. Kézbe kapod papírokkal együtt, átírva 1-200€ € felár ellenében

Ez ok.

verzió b) Veszel egy autót.

Nálam ez így folytatódott (Hannover):

Interneten kötöttem biztosítást, kinyomtattam az igazoló szelvényt.
Ezzel és a kocsi papírjaival bementem a hivatalba. Húztam egy sorszámot, vártam fél órát.
Az ügyintéző elég felkészületlen volt, meg új szoftverük volt. Kicsit vitatkoztam vele, hogy nekem max. 4 számjegyű rendszám kell, mert csak akkora fér az autóra. Ezzel eltelt 10 perc (főnököt is meg kellett kérdezni), a végén megkérdezt, melyik rendszámot szeretném. Mondtam, nekem mindegy, erre kikereste a H-I23 -at. Mondta, hogy akkor fizessek. Mondtam, hogy nincs nálam annyi pénz, mert tegnap telefonon nem mondták, hogy ennyi lesz. OK, akkor menjek el automatához, aztán jöjjek vissza hozzá. Jó, pénz megvan, ő vár rám szorgalmasan. Odaadja a papírokat. Az udvarban gyártják a rendszámot, kb. 15 perc alatt meg is van. A rendszámmal egy másik ablakhoz kellett menni, ahol rányomták a pecsétet. 1,5-2 óra alatt megvolt az egész...

Vagyis ezexerint tartományonként is változik a rendszer

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 19:55   
2007-03-05 19:49, bazsi55:
-

Kedves Bazsi,

átmásolom ezt is ide, és ide írd inkább: PÉLDÁK: Változtatnivalók Magyarországon, valamint külföldi példák Ez a hozzászólások kapcsán a vitatopik.

Hunor

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 19:49   
Magyarország, kórház:

1. válassz ki egy kórházat, ahol előre láthatóan nem betegszel meg
2. válassz ki egy orvost, adj neki előre hálapénzt, hogy rendesen bánjanak veled
3. a recepciót messze kerüld el, ott csak azért vannak, hogy kapjanak fizetést
4. mondd meg ismerőseidnek, milyen kajákat ehetsz, nehogy éhen halj a kórházi koszton
5. tudd pontosan, hogy a környéken hol van nyilvános vécé, mert látogatóidnak szüksége lesz rá. A kórházi vécé vagy be van zárva, vagy nincs villany (ezért mellépisilnek), vagy nincs papír, vagy egyszerűen csak büdös, elhanyagolt és minden higiéniát mellőz. (Egy pesti kórházban szült a tesóm, 8 emeletet jártam végig, nem találtam használható illemhelyet.)
6. Járj a nővérke kedvében
7. jó, ha viszel magaddal gyógyszert
8. az állapotokat asszem nem kell leírni

Nyugat-európa:

1. válassz kórházat
2. gyakorlatilag mindegy, milyen orvosod van, a fiatalok lelkesek, az idősebbek tapasztaltak. Nincsenek rászorulva hálapénzre, akkor is törődnek veled, ha semmit nem adsz nekik. Másodszor is.
3. a recepciós mosolyog, kedves és segítőkész. Komolyan.
4. Normálisabb kórházakban jó az ellátás. (Pl. hannoveri kórház véradó büféje, mint egy négycsillagos szálloda svédasztalos reggelije)
5. a vendégeknek sokszor kiegészítő lehetőségeik vannak (svájc: pezsgőfürdő a szülészeti osztályon)
6. illemhelyek tiszták
7. a nővérke a kedvedben jár

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 19:47   
Ugyanez Németországban:

Verzíó a): Veszel egy autót. Kézbe kapod papírokkal együtt, átírva 1-200€ € felár ellenében

verzió b) Veszel egy autót.
De nem tudod bejelenteni addig, amíg nincs biztosítva. Szóval keresel egy biztosítót.
Míg a biztosító kiküldi a papírt, eltelt 3 nap. Persze bemehetsz személyesen is. Már, ha van irodájuk, ahova be lehet menni.
Bemész a hivatalba, húzol egy számot.
Vársz min. 2 de inkább 4-5 órát
Ha szerencséd van, nem dobnak ki azzal, hogy zárnak.
Demotivált pofával elmondod az ügyvezetönek,hogy mi kell. Ö közli veled, hogy most nincs kedve egyidejüleg lejenelenti a régi kocsidat is, azt csináljad meg a másik ablaknál.
Kikönyörgöd, hogy ne geciskedjen, lejelenti a kocsit.
Átnézi a papirokat.
Elküld rendszámért
elmész rendszamot csináltatni
visszamész a hivatalba. Mázlidra másik sorba kell állj. Itt max. csak fél órát kell várjál.
Megkapod a rendszámtáblát, mehetsz rárakhatod a kocsidra és boldog autótulajdonos vagy. Amíg ki nem derül, hogy egy olyan kocsit vettél, aminek visszatekerték a kilométeróráját...

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 19:36   
Magyarország, autóátírás:

1. veszek egy autót, bemegyek az okmányirodába átiratni.
2. mondják, hogy kell időpontot kérni, akár már két hét múlva is lenne szabad időpont
3. mivel fogalmam sincs, mit terveztem két hét múlvára, megbeszéljük, hogy megnézem és telefonon foglalok időpontot.
4. az okmányirodában meghallgatom az "ügyfeleket", 6 embert hívtak be ugyanarra az időpontra, 2 ügyintéző van - időpont ellenére várnak majdnem egy órát. Jó jel.
5. megnézem a naptáramat és telefonálok az ügyfélbarát okmányirodának.
6. megint telefonálok, mert félfogadási időben nem vették fel az előbb a telefont.
7. megint telefonálok, mert még mindig nem vették fel.
8. két órányi sikertelen telefonálás után megkeresem az osztályvezető telefonját és neki telefonálok.
9. mivel az osztályvezető sem (meg a titkárnője sem) vette fel, megint telefonálok.
10. kiderítem, hogy melyik haveromnak ismerőse az osztályvezető
11. a haverom telefonál az osztályvezetőnek
12. fél óra múlva bent vagyok az okmányirodában, láss csodát, 15 perc alatt átíródik az autóm
13. elgondolkodom, milyen jó, hogy még mindig ápolom az otthoni kapcsolataimat. nélkülük beletelt volna 2-3 hétbe egy forgalmi engedélybe beleírni a nevemet és a lakcímemet...

Ugyanez Svájcban:

1. veszek egy autót, bemegyek az okmányirodába átiratni.
2. várok 10-15 percet, míg sorra kerülök
3. pár perc alatt átírják az autót
(az ügyintéző kedves és mosolyog)

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 16:20   
2007-03-05 11:53, hunor:
-
re: 2007-03-05 12:00
nemtod, föleg nemlàcc.

jol làtom? én magyaràzzam el neked, hogy oldd meg a problémàidat?
kérdezd gyurcsàny fecot, vagy orbàn vikit.

http://blog.amoba.hu/blog-2.php?oid=T01a2a7e3a104d9863919db4b3afc660

http://www.orbanviktor.hu/

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 12:09   
2007-03-05 12:00, hunor:
-
'hogy adott országban (Svájcban) hogyan zajlik ugyanez a folyamat'

hidd el, nagyon jol zajlik ugyanez a folyamat. hogy miért, azt majd megirod te.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 12:00   
2007-03-05 11:39, ecet:
-

Egyébként ahogyan én képzelem ezt a topikot (nem utasítás, de talán útmutatónak jó): beírod az adott esetet (lásd például ez a link), majd keresel hozzátartozó anyagot, amibőé megismerhető az ügyintézés folyamata, majd pedig konkrétan ismerteted, hogy adott országban (Svájcban) hogyan zajlik ugyanez a folyamat, törvényi háttér, stb., és az miért jó.
Ugyanez ez munkás dolog (értsd, ezeket összeállítani), de talán éppen ettől lesz egyedi, és konkrét a topik.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 11:53   
2007-03-05 11:39, ecet:
-

Ezt olvastam már reggel én is. Nem látom, hogy a linken található leírásban hol szerepel egy konkrét magyarországi ügyintézés leírása (ez alatt főként bárkire érvényes helyzetet értek), valamint főleg nem látok mellette semmilyen más külföldi példát, melyből megtudható, hogy más országokban mi az eljárás/ ennek elkerülésére a biztosíték (tudni ugyan tudom - például a svájci helyzetet is - kb. ).

Hunor

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 11:39   
2007-03-05 11:29, hunor:

a topik témája nem a viták, egyedi esetek, ehhez kapcsolodó vélemények (...)

asszem àlmodok. kérdem minek irok ide egyàltalàn. olvasd a linken a 'konkrét' példàkat mielött reklamàlsz.
egyébként 'vélemény' az nem az én profilom. véleményt tud mondani minden MON-hozzàszolo.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 11:29   
Kedves Ecet,

a topik témája nem a viták, egyedi esetek, ehhez kapcsolodó vélemények, hanem:

"a topikban konkrét példáknak van helye, hogy mi hogyan működik Magyarországon, és hogyan működik más országokban - a hétköznapi élet részletei."

Igy írjál konkrét példát, majd ahhoz a svájci folyamatot, vagyis dokumentáld, hogy ott ugyanazt hogyan teszik. Vagy ha erre nincs időd/ kedved - akkor vélemények, vita a szomszédos topikban.

Hunor

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-05 11:22   
Mindenki tudja mit kelle megvàltoztatni M.o.-n. Egyszerübb a kérdés, _mit nem kellene megvàltoztatni_.
A külföldön élö magyarok figyelmébe ajànlom emlék felfrissités céljàbol az Index 'Sogorom a zugügyvéd' cimü rovatàt. Jo szorakozàst: http://zugugyved.blog.hu/2007/03/02/p41921#more41921

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-03 16:35   
2007-03-03 11:20, hunor:
-
Változtatnivalók, konkrét példák

Konkrét példa Svàjc. Ha otthon jobb lenne, még akkor is kérdéses minek vàltoztatnék? Hm?
Retorikus kérdés, nem kell interpretàlni. Gondolom elég egyértelmü, és rövid statement.
Megköszönni nem kell, szora sem érdemes. Szivesen tettem

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-03 11:20   
MÓDOSíTÁS:

A topikban konkrét példáknak van helye, hogy mi hogyan működik Magyarországon, és hogyan működik más országokban - a hétköznapi élet részletei.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó