2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Magyar gasztronómia világszerte avagy az ízek összekötnek minket
Új topik indítása   Üzenet küldése
 tengere  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-21 14:45   
http://kurtoskalacs.ch/aidez-nous-a-developer-le-kurtos-kalacs-en-suisse/

Nekem nagyon tetszik ez az otlet, de jo lenne Olaszorszagban is honositani, csak hogy azt helyben kell kesziteni kemencestol, mindenestol kene.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-11 20:17   
Nem tipikusan magyar, de magyar az egyik tulajdonos - lehet, hogy van pár magyar étel is:

http://www.wilderstier.ch/
http://www.blick.ch/lifestyle/gourmet/die-reinste-freude-hier-gast-zu-sein-84708

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-29 11:02   
Kedves hunky4u,

a topik neve alatti üzenet küldése feliratra kattintva írj, úgy fog sikerülni.

Hunor

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-07-17 11:10   
Köszi Fredi az infot. A lista, egy müncheni cimmel gyarapodott (das-andere-ungarn.de)

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-07-17 10:52   
Néhány németországi cím: http://baseportal.de/baseportal/Mitfahren/Restaurant/RestaurantinU

eötvös  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-17 05:03   
2007-05-16 17:25, eötvös:
-
Krumpli:
Én a kruplit megmosom, majd villával megszurkodom és a mikrosütőben - cca.5 perc alatt - megsütöm. Szerintem izletesebb, mint a vízben főtt rokona. A sütés így tehát sokkal rövidebb idő alatt kész van. A haját is könnyű eltávolítani. Az így meghámozott 2 db burgonyát apróra vágom, majd hajszál vékonyan szelt gyulaival befedem és további 1 percig mikrózom. A kolbász zsirja így befedi a krumlit. Ez után trapista sajt darabkákkal befedem az elősütött adagot és további 1 percig mikrózva ráolvasztom a sajtot. Nem egész 10 perc alatt kész az ebédem-:).

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-16 18:05   
Frédi, utálod tárkonyosan is? Akkor te nem is vagy igazi kolozsvári.

eötvös  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-16 17:25   
2007-04-16 11:21, Fredi:
-

Kedves Fredi,

a krumpli minden formájában jó, ha izletesen készítik. A közelünkben (Bad Soden) van egy felkapott étterem, ahol minden krumpliból van - és jóóóó -:)

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-16 11:21   
Én egyformán utálom a krumplilevest, a burgonyalevest és a pityókalevest!

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-16 06:45   
2007-04-15 08:57, poe:
-
Kádár elvtárs kedvence: A krumplileves legyen krumplileves...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-15 08:57   
A külföldön működő magyar (vagy akár jugoszláv, török, kínai) éttermeket ritkán alapozzák az adott nép vendégkörére, inkább a befogadóéra, hiszen csak kevés helyen van akkora homogén közösség, amelyik el tud tartani egy éttermet. Így aztán persze módosulnak a receptek. Példa lehetne rá a Hongaarse goulash, ami inkább kínai a sűrű paradicsomszószban, sok gombával, zöldbabbal. De a hollandok szeretik . Ami azt illeti, finom is, csak nem gulyás. Olyan lehet, mint amikor én főzök itthon kínait, beleteszek mindent, amit szeretünk, de kihagyom a fura, idegen dolgokat.
Szóval ha valami nem "igazi" magyar, attól még lehet akár finom is.

Peter215  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-04 09:17   
Köszi a hozzászólást. Szerintem a gyengébb helyek megemlitése is fontos, mert akkor a listámba ezeket is felveszem, csak jelzem külön hogy azokba kevésbé érdemes ellátogatni... Sajnos a chicagoi Paprikás étteremröl magam is hasonlóan rossz véleményeket hallottam kivétel nélkül(!)... De mondjuk ha az ember (mondjuk én) elmegy egy külföldi magyar étterembe, akaratlanul is összehasonlitja az izeket az itthoni (igazi) izekkel. Na persze az ehetetlen az ehetetlen, azon nincs mit szépiteni. Viszont itthon is vannak helyek ahol elég gyengus magyar kajákat lehet kapni... :S

Azért köszi hogy Te is tudtál legalább egy jó helyet emliteni...

lajoma  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-29 04:27   
A magyar dasztronomiarol csak annyit, hogy az USA-ban jelenleg talan csak egy igazi magyar vendeglo van. 3 honapja voltam ott . Cleveland kulvarosaban van, es Little Budapestnek hivjak. Fantasztikus volt. Eloszor voltam ott , de ha a varosban jarok ujra biztos hogy ott vacsorazom. Elotte 2-3 nappal belatogattunk egy masik magyarnak mondott vendeglobe ugy hivjak hogy Balaton. Konyorgom zarjak be ezt a Balaton vendeglot, vagy ne hivjak magyarnak. Az etel szinte ehetetlen volt.
Az egesz Usa-ban utazom a munkambol kifolyolag. Floridaban is talaltam egy " magyar" vendeglot. Borzalmas volt.A nyugati oldalon San Franciscoban is voltunk egy nagyon rossz utanzatban. Chichagoban van egy Paprikas nevu vendeglo. Nagyon docogos, messze van a magyar gasztronomiatol.New York -i magyar vendeglatas nevetseges. Pedig ott lakom. Szoval roviden ennyit az USA magyar vendegloirol. Szepen mondva gasztronomiajarol.

BalogJánosSonáj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-28 17:43   
2007-03-28 13:14, hunor:
-
De kár, hogy nem Bécsben , hanem Günzburgban lakom!
Biztos, hogy elmentem volna!
De most egy világmegváltó kérdés!

Már többször is láttam a TV-ben, egyszer a 3Sat-on, egyszer meg az "arte"-n, hogy azon vitatkoztak, hogy most a PALACSINTA osztrák, vagy szlovén (!!!?) specialitás !?

Mit szól ehhez egy Ausztriában élö magyar Gastronom?!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-28 13:14   
DOKUMENTUM - bécsi magyar vendéglő kapcsán, forrás: viennahu levelezőlista.

Kedves Barataink, Vendegeink, Mindenki,

sajnos rossz hirt kell veletek kozolnunk.

A tulajdonossal folytatott megbeszeleseink nem vezettek erdemi eredmenyre, igy a kozeljovoben elottunk allo szerzodeshosszabbitasra sajnos nem kerulhet sor.

Ennek kovetkezteben e het vegevel lehuzzuk a rolot. BEZARUNK.

Ma este lesz az UTOLSO KELLERSTOECKL(beli) MAGYAR EST!

Ma kiporgetos buli lesz, ami megmaradt arukeszlet az jutanyos aron kerul kiszorasra, szeretnenk, ha 'minden' elfogyna.

'Gyaszmise' ejfelkor poharkoszontovel, jelkepes zaszlolehuzassal.

Minden ital eur 2,-

(palinkak/rovidek 4cl, udito 0,2L v. 0,25L, sör 0,3L v. 0,5L, bor 1/8L)

Szeretettel varunk benneteket, s ne csuggedjetek, rajta vagyunk a keresesen, hogy egy ujabb helyet talaljunk, normalis berleti szerzodessel, ahol aztan maradhatunk is.

Udvozlettel s koszonettel az eddigiekert:

Tomi(k)

ui: tovabbi informaciok privat mailben vagy szemelyesen.

uiII: kopaszTomi uj szama: 0680/2154779

K.u.K. Hofservice - Katavics und Kovacs
Handels- und Gastronomie OEG

www.kuk-hofservice.at

Restaurant KELLERSTÖCKL
1070 Wien (Neubau)
Neustiftgasse 66.
Tel: +431/523-964-346
Dienstag - Samstag
17.00 - 02.00

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-28 12:54   
Kedves Péter,

örvendek, hogy neked is tetszik Freiburg.
Hát akkor egy rövid kis ajánlás a Tramnak. Kedves kiszolgálás, ízletes fogások, minőségi italok. Ha az ember időben megrendeli, akkor étlapon kívüli dolgokat is lehet kapni. Például a lányomék e hét szombatjára foglaltak asztalt és a lányom kivános (áldott állapotban van) és pont somlyói galuskára fáj a foga. Azt készítenek számára, pedig nincs az étlapon. Az áraikról: kezdetben igen humánus áraik voltak. Időközben meg kellett emeljék - a többi vendéglős zúgolódása miatt.
Időnként hoznak egy-egy cigányzenekart. Ilyenkor úgy tele van a vendéglő, hogy egy tűt sem lehet elejteni, de helyet se kapni, ha egy héttel azelőtt le nem foglaltad.

Peter215  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-28 11:24   
Köszönöm szépen a hozzáadott "téglákat".

Természetesen a listát én össze fogom állitani amint az ajánlott éttermek száma elér egy bizonyos ésszerü határt... A freiburginak nagyon örültem... Az egyik kedvenc városom Freiburg! Imádtam ott lenni mindig, és ha alkalmam adódna, hát tuti hogy élnék ott egy pár évet...

A kérdésre Hunor helyett válaszolnék, Igen a bukaresti Magyar étterem is ugyanolyan fontos itt mint minden más határontúli magyar étterem. A helyekröl a web cimen túl, nagyon jó lenne, ha egy kis rövid értékelést is tudna adni az ajánló (amelyiben persze már volt ott).

Köszi!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-27 09:42   
Hunor, a bukaresti magyar éttermek nem érdekelnek?

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-27 09:38   
Jó lenne, ha valakinek ideje és kedve lenne őket egyetlen listába szedni. Az én téglám a nagy házhoz: http://www.ungarntipps.de/ungarische-gaststaette-tram-in-freiburg.shtml

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-26 21:51   
2007-03-26 09:56, Peter215:
-
Bár ha most itt ebben a topicban minden kedves hozzászóló csak egy újat hozzátesz a listához, ki tudja... Talán lehet ebböl egyszer egy pofás kis Magyar Éttermek világtérképe...

Kezdem, topikok a MONról - nyugati magyar éttermek kapcsán:

Belgium
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=3423&forum=12&6

Németország
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=2041&forum=4&135

USA
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=4515&forum=71&0
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=309&forum=71&158
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=2767&forum=71&5
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1182&forum=71&24
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=4&forum=71&34

És egy mai hír - pár perce tudtam meg a tulajdonostól, megszűnt az egyetlen hollaniai magyar étterem (Hága - Poestarika), a helyén olasz étterem nyílt.

Hunor

Peter215  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-26 09:56   
Hello!

A diplomamunkám témáját végülis idö és elegendö anyag nem lévén némiképp kénytelen voltam az utolsó elötti pillanatban megváltoztatni. Igy a végleges álláspont szerint a munkám a magyar gasztronómia befolyását vizsgálta a belföldi turizmus alakulására. Ez sajna egy kicsit kevésbé érdekfeszitö téma mint az elzö gondolat (küföndröl érkezö turisták mennyiben érdeklödnek a magyar konyhamüvészet iránt...). A teljes tanulmányt egyébként szivesen elküldöm annak akit érdekel. A MON fórumrol anno rengeteg külföldi magyar étterem cimét megkaptam. Eredetileg terveztem, hogy készitek egy olyan világtérképet, ami jelzi a magyar éttermek helyét világszerte. Aztán sajna erre sem jutott idö (többek között, mert olyan sok magyar étterem van, hogy képtelenség mindet megtalálni és egy csokorba szedni.) Bár ha most itt ebben a topicban minden kedves hozzászóló csak egy újat hozzátesz a listához, ki tudja... Talán lehet ebböl egyszer egy pofás kis Magyar Éttermek világtérképe...

Akkor én kezdeném is a sort. Az a külföldi magyar étterem ahol én voltam (és tulajdonképp 99%-ra ugyanolyan finom házis izeket kaptam a pénzemért mint itthon) az a Texasi "European Bistro" nevü hely. Ez az étterem nem messze található az állam székhelyétöl, Austintól. Az ételek kifogástalanok, a személyzet kedves és az üzletvezetök (akik természetesen magyarok) nagyon profin csinálják a dolgukat. csak ajánlani tudom mindenkinek aki arra jár.

Az általános tanulság az ilyen és ehhez hasonló helyeken azonban úgy tudom hogy nem ez. Nagyon sok magyaros étterem sajnos amikor a nagyközönsége igényeit igyekszik kielégiteni, kicsit elkanyarodik az igazi hagyományos magyaros izektöl (vagy éppen ellenkezöleg, túlzottan harsányan hajszolja öket.) Úgy tudom mivel a kinti kereslet különbözik az itthonitól, igy elég nehéz ugyanazt a minöséget nyujtani. De ez az én véleményem. Ezekröl szerintem hosszasan beszélgethetünk, mert nagyon sokrétü téme, és rengeteg példa és ellenpélda létezik bizonyára világszerte...

Véleményeket (és Étterem nevek + cimeket várok.)

Az én ajénlatom még egyszer:

http://european-bistro.com/

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-23 15:58   
Kedves Péter,

megtaláltam, másolom a korábbi üzeneted, alattuk pedig a kérdéseim:

"Sziasztok!
A Budapesti Gazdasági Főiskola végzős hallgatója vagyok, és a Magyar gasztronómia marketingjéről, illetve annak kiaknázatlan lehetőségeiről írom a diplomamunkámat! A keresőkkel nem sokra mentem amikor németországi magyar éttermeket kerestem, de szerencsére ide tévedtem erre a fórumra! Sokat segítettetek! Köszi szépen! Ha valaki különösen érdekelt a témában, vagy részletek is érdeklik, tessék írni e-mailt! peter_zsirai@yahoo.com"

1. Mesélnél a diplomamunkáról? Akár részleteket is másolhatnál, melyek a témához illenek.
2. Miben segített konkrétan a MON Fórum, mit tudtál használni?
3. Felvetted a kapcsolatot magyar éttermekkel, készítettél interjúkat is?
4. Milyen magyar éttermeket ismersz, melyekben jártál már? Van valamilyen jellegükre vonatkoztatható általános tapasztalatod, véleményed?
5. ...

Hunor

Peter215  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-23 14:42   
Amikor magyarként külföldön éltünk nagyon sok olyan dolog volt, ami hiányzott Otthonról. Talán igazán nem is lehetne felsorolni, hogy mi minden. Ha az embernek hiányzik valami, azt általában megpróbálja vagy pótolni vagy helyettesíteni valamivel. Volt azonban valami amit soha nem sikerült teljes mértékig sem pótolnom, sem helyettesítenem: Az igazi hamisítatlan magyar konyha ízeit.

Ma már mosolyogva gondolok vissza miként próbáltam Amerikában (az ottani alapanyagokból) egy jó lecsót, egy igazi finom házi kakaós csigát vagy egy ínycsinlandozó sertéspörköltet (tojásos galuskával) készíteni, és minden alkalommal be kellett látnom: "Nagyon hasonlít, de nem olyan mint az otthoni..."

A magyar ember szeretni a gyomrát. Ennek ékes bizonyítéka, hogy milyen sok jó magyar étterem van szerte a világban.

Sajnos a klasszikus magyar gasztronómiát manapság sok magalapozott és alaptalan vád éri. Ez a topic jó szolgálatot tehet egyes tévhitek vagy negativ sztereotipiák elszlatására. Kíváncsi lennék, ki hogy viszonyul ehhez a kérdéshez. Szerintetek milyen a magyar konyha? Ki mit szeret legjobban? Kinek mi hiányzik belöle legjobban? Ki milyen trükköt tud, amivel egy kicsit közelebb lehet kerülni az igazi hazai ízekhez külföldön is? Hol vannak világszerte a legjobb és legprofibb magyar éttermek? Kinek mi a tapasztalata?

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó