2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> SZAKDOLGOZAT - SVÁJC: Külhoni magyarság kulturális élete
Új topik indítása   Üzenet küldése
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-13 22:45   
2007-04-13 18:06, zsiros.monika:
-

Egy tipp még - próbáltál az iwiwen svájci magyarokat keresni, közölted ott is a felmérésed? Ha tag vagy, megkeresheted a helyieket, küldhetsz nekik magánüzenetet (hosszú idő, és kérdéses, hogy mennyire veszik jó/ rossz néven), vagy pedig válthatsz várost, és úgy megtalálod az adott városokhoz tartozó fórumot, és bemásolhatod oda is.

Hunor

zsiros.monika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-13 18:06   
Sziasztok!

Köszönöm a kérdést, jöttek már válaszok, de eléggé megosztott a mezőny. Vannak vélemények, melyek szerint Bern és környéke meglehetősen jól el van látva magyar kulturális szervezetekkel, s vannak olyanok is, akik szerint az '56-os emigránsok kissé zárt kört alkotva alakítják a kult. életet.
Persze ezeket nem lehet tényként kezelni, de még várok további leveleket is, amiben segítenétek eligazodni a "kultúra rengetegében".

Örülnék, ha elmondanátok a véleményeteket az egyes intézmények működésével kapcsolatban is. Ha nem is nyíltan, de megtaláltok.
Vagy meséljetek arról, hogy tudtok-e magyar tvcsatornákat nézni, rádiót hallgatni, stb.
Úgy olvastam egy topikban, hogy talán a Duna TV adásait lehet fogni.

Így van?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-13 00:25   
Kedves Mónika,

érkeztek már válaszok? Megosztanál esetleg párat (természetesen név nélkül)? Sikerült eddig kapcsolatot teremtened magyar szervezetekkel? Ha igen, kérlek, oszd meg a tapasztalataid, ha még nem, de tudod, hogy kivel szeretnél beszélni, írj, és megpróbálok segíteni.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-06 10:41   
ZSIROS.MONIKA ÜZENETE:

Kedves Svájcban élő Magyarok!

Szeretném a segítségüket kérni a szakdolgozatom írásához. Zsíros Mónikának hívnak és a győri Apáczai Csere János Főiskola végzőse vagyok. A szakdolgozatom témája a svájci magyarság kulturális élete. Arra szeretném kérni Önöket, hogy ha van egy kis idejük válaszoljanak a következő kérdésekre lehetőleg kicsit bővebben, mert ezek mutatják meg, hogy mennyire valósak az általam olvasott cikkek és írások.
Ha valakinek gondja lenne a nyilvánossággal, az se hátráljon meg! Kérem írjon a következő címre: zsirosm@freemail.hu
Válaszait előre is köszönöm!

1. Az alábbiak közül melyik magyar intézményt ismeri?

o Svájci Magyar Táncház Egyesület
o Genfi Magyar Könyvtár
o Svájci Magyar Irodalmi és Képzőművészeti Kör
o Genfi Magyar Egyesület
o Zürichi Magyar Történelmi Egyesület
o Egyéb

2. Tagja-e valamelyik egyesületnek? Melyiknek?
3. Melyik intézmény által rendezett programon / programokon vett már részt?
4. Milyen gyakran vesz részt magyar szervezetek által tartott rendezvényeken?
5. Milyen típusú rendezvényeket kedvel leginkább?
6. Milyen forrásból kap információt a magyar programokról?
7. Szokott rendszeresen külhoni magyar sajtóterméket nézni, olvasni, vagy hallgatni? (Pl. Genfi Magyar Értesítő, Corvinus Rádió vagy egyéb.)
8. Mennyire követi az anyaországi kulturális élet eseményeit?
9. Mennyire ismeri a magyarországi politikai és gazdasági élet aktuális eseményeit?
10. (Ha van gyermeke) Fontosnak érzi, hogy gyermeke megismerje a magyar hagyományokat, nemzeti ünnepeket és a magyar kultúrát? Mit tesz Ön ennek érdekében?
11. Mi a tapasztalata? Milyen lehetőségei vannak a svájci magyar fiataloknak arra, hogy családi kereteken kívül is megismerkedjenek a magyar néphagyományokkal?
12. Mennyire fogadna szívesen magyar cserediákot?
13. Szeretné, ha Ön, vagy gyermeke magyar egyetemen vagy főiskolán tanulva ismerkedne meg a magyarországi kulturális élet főbb törekvéseivel, történéseivel?
14. Tart fenn kapcsolatot anyaországi családtagokkal, ismerősökkel?
15. Milyen típusú kulturális programokat hiányol svájci magyarként?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-06 10:37   
ZSIROS.MONIKA ÜZENETE:

Ecet!

Köszönöm a tippet! Hasznos volt!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-06 10:36   
ECET ÜZENETE:

2007-04-04 15:25, zsiros.monika:
-
"nem túl pontosan tudok fordítani"

Nem forditàsra, hanem olvasàsra gondoltam
Azt hittem a svàjci élet, (politika, közigazgatàs) stb. érdekel. Amiben segiteni tudtam volna az a megfelelö oldalak keresése a neten.
Magyar könyvtàr-, cserkészet-, ràdio ügyben sajnos tàjékozatlan vagyok.
Helyedben érdeklödnék itt is:
http://www.magyarhaz.ch

sok sikert!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-06 10:36   
Kedves Mónika,

javaslom, indíts a témának egy önálló topikot a Magyar Világkapcsolat témakör alatt, es vezesd egyféle blogként, én pedig hírlevélben majd kiküldöm - így érdekes, és hasznos beszélgetés lehet.

Példák, más kutatások, diplomamunkák topikjai:

Magyar kisebbség Belgiumban
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=4074&forum=75&15

ANGOL: Angliai magyar emigráció - diplomamunka
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=2944&forum=75&3

SZAKDOLGOZAT: Magyar emigránsok Amerikában
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=3271&forum=75&48

Felmérés a diaszpórában elő magyarok számára indított weboldalakról
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=2849&forum=75&24

Ha jó ötlet, jelezz, és indítsd el a topikot, vagy megteszem én, és átmásolom az eddigi üzeneteket is a témában.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-06 10:35   
ZSIROS.MONIKA ÜZENETE:

Ecet!
Köszönöm a gyors reagálást!
Valóban általánosan fogalmaztam. Rengeteg kérdésem lenne.

Kérdezted a német tudásom. Tanultam németet, de nem túl pontosan tudok fordítani, ezért nem merek hagyatkozni rá.

Mondok néhány példát, hogy mire lennék kíváncsi:

- olvastam a neten, hogy működik Svájcban egy magyar rádió, de az összes infóm róla a neve. Szeretném tudni pl., hogy milyen műsorokat sugároz, milyen gyakran, kiknek szól, ..., vagy, hogy egyáltalán működik-e még. Van-e még hasznos sajtótermék a magyarok számára a Genfi Megyar Értesítőn kívül, pl. TV, vagy más egyéb hírforrás

- hallottam a Genfi Magyar Könyvtárról is, ami lassan magyar kultúrközponttá kezd válni. Ezeket cikkekből tudom, de azt nem, hogy mit gondolnak erről az emberek. Valóban ki tudják használni a lehetőségeket, milyen programok színesítik a művelődési lehetőségeket, stb.

- sok magyar szervezetről is olvastam, ill. óvodáról és iskoláról, valamint cserkészetről. Ezeknek a működése, kihasználtsága is érdekel. Itt legfőképpen a fiatalok művelődési lehetőségei és a magyar nyelvhez való viszonyukra lennék kíváncsi

Lenne még több kérdésem is, de ez talán mutat egy kis irányt.

Gondoltam arra is, hogy összeállítok néhány kérdést és az alapján könnyebb lenne a dolgog, de az már inkább interjúnak számít.

Ha azonban ez könnyebb lenne... Nyitott vagyok az információszerzés ezen módjára is.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-06 10:33   
ECET ÜZENETE:

2007-04-04 13:47, zsiros.monika:
-

grüzzi monika

az érdeklödésed elég àltalànos. ird meg pontosan (lépésröl lépésre) mire vagy kivàncsi. ha tudsz németül szivesen segitek az informàcio keresésben. minden megtalàlhato a neten.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-06 10:32   
ZSIROS.MONIKA ÜZENETE:

Kedves Svájci Magyarok!

Szeretném a segítségüket/teket kérni!

Én egy Győrben tanuló főiskolás lány vagyok, aki éppen a szakdolgozatát szenvedi. A témám a külhoni magyarság kulturális élete, azon belül pedig Svájcot szeretném kicsit bővebben elemezni.

Elég sok honlapot, újságot és könyvet találtam a témához, de valahogy nem az igazi.

Rátaláltam erre a fórumra és itt szeretném megragadni a lehetőséget, hogy segítséget kérjek. Ha tudnának/tok nekem ebben mármilyen módon segíteni, kérem írjanak/tok a fórumon, vagy a zsirosm@freemail.hu címre.

Amire konkrétan kíváncsi lennék, hogy milyen az élet magyarként egy idegen országban, milyen lehetőségek vannak a művelődésre, a szórakozásra stb.

A svájci magyar szervezetekről is találtam információkat, de nem látom ezt az ott élő emberek szemszögéből.

Az üzenet kb. ápr. 18-ig érvényes a leadási határidő miatt, de később is szívesen várok információkat, hiszen meg is kell védenem, amit írtam.

Előre is nagyon köszönöm!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-06 10:30   
Előzmények:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=3436&forum=7&32

Svájc >> Svájci magyar események

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó