2018. január 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Írjunk közösen regényt!
Új topik indítása   Üzenet küldése
 csereinoemi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-03 13:46   
Sziasztok,

Kivancsi vagyok mi lett a vege? Osszejott a konyv?

Udv, Noémi

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-17 04:53   
Na még egyszer a közös regényről: hát ez itt nem sikerült. Közben kb. most egy hónapja megszületett a német írók közös regénye. Ők nem gymástól vették át a fonalat, hanem mindenki külön-külön írta a magáét, 24 óra leforgása alatt.
Az általam kitalált sokkezes regény sem halt meg végleg: az ötletet és az indítást átvette az erdélyi írók terasza. Vagyis a http://erdelyi.irok.terasz.hu/
Itt, a teraszon, mások a játékszabályok: az olvasók nem írhatnak a könyvbe, viszont már menetközben szavazhatnak, sőt maguk is regényhősökké válhatnak.A honlap meg is akarja majd jelentetni a könyvet.
Sajnálom, lányok, hogy így sikerült...

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-14 09:34   
2003-01-14 03:30, Ferencz Zsuzsanna:

ok:-)

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-14 03:30   
Kedves Maya,
írd meg kérlek Hunornak, mélben, háyha észreveszi.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-13 14:09   
2003-01-13 03:00, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Maya, mi folytatnák szívesen, de azt szeretnénk, ha nem járna minsdenki úgy, mint te: vagyis hogy nem találja meg a topikot.
-

Az őszinteség mellett pont ez volt a szándékom a fő szándékom.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-13 03:00   
Kedves Maya, mi folytatnák szívesen, de azt szeretnénk, ha nem járna minsdenki úgy, mint te: vagyis hogy nem találja meg a topikot. Hunor megígérte, hogy Fórumot készít a regénynek, külöün, de ez még nem történt meg. Akkor majd folytatjuk, csak úgy izzik a tollunk hegye.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-10 16:20   
Jó lenne ha folytatódnának ezek a nagyon jó irások.
Én becsülettel bevallom, hogy jelen időszakomban képtelen vagyok hasonlóan jót és terjedelmeset irni, úgyhogy igéretem (most) nem tudom betartani.
Elnézést kérek ezért.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-05 14:53   
Eljutottam ebbe a topicba, régebbi igéretem teljesiteni, de ahogy elnézem nagyon elfelejtődött.

Megvigasztalódtam, utánanéztem, hoyg nincs e más topic erről és megtaláltam, úgyhogy hétvégén elmélkedem az alakjaimon aztán beszállok. S akkor már igy utólag elnézést is kérek Zsuzsa, amiért ilyen soká jutottam el ide, de most van időm komolyabban részt venni benne.

Akit az istenek szeretnek, örökre meghagyják gyereknek.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-18 16:52   
na Zsuzsa probaly talalni honnan is ered Alex ?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-18 10:05   
ManuAlex, nem tudom, te honnan vagy, de mi többiek- Csatao-val vagyis Orsival együtt- erdélyiek vagyunk. Igaz, ez nem sportmérkőzés, de azért feltűnő.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-17 23:47   
Csatao , ManuAlex, hajra akor ide vele soraitokal

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-17 22:46   
Baj lenne az urak kezdeményezőképességével?
-
hu, de hosszu szo...

Engem is erdekel a tema.. szivesen beugranek egy vagy ket szereplovel.. hiszen engem is megaldott az Isten kepzelotehetseggel.. nyolcadikos koromban harman bekerultunk az ujsagba a sztorinkkal..

csatao  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-17 21:24   
Szervusztok!
Nagyon erdekes a kozos regeny otlete. Igaz, az en szuperszonikus gepemmel egy hetbe telt mig elovastam. Azt hiszem szeretnek irni. Hetvegen kitalalom. Orsi

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-17 03:27   
Most pediglen arra gondoltam, hogy ezt az alagútat egyelőre ketten ássuk Bimbivel. Ő az egyik felén, én a másikon. ha találkozunk, lesz egy regény. Ha nem találkozunk, lesz kettő.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-16 03:44   
Nem tudom mire vélni, hogy a MŰ iránt csak a hölgyek érdeklődnek igazán. Csupán a hölgyek bíztatják az olvasókat, hogy beszállnak az írásba.
Baj lenne az urak kezdeményezőképességével?

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-14 19:00   
Kedves Zsuzsanna!

Miútán feladtam az üzenetemet észrevettem ,hogy mindaz amire kiváncsi vagyok lentebb megtalálom .Köszönöm a felvilágositást!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-14 14:08   
Kedves Mesi, mind a regény kezdete, mind pedig a játékszabályzat lennebb olvaható.

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-14 11:56   
Kedves Zsuzsanna!

Nagyon érdekes ötlet és örülnék ha tényleg elinditanád és hamarosan a játékszabályokat is leszögeznéd!

Üdv. Mesi

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-05 11:47   
Kezd el szepen Zsuzsanna. Mint otletadonak, neked kell letenned az alapot, igy az elkepzeleseidnek megfeleloen fognak hozzafuzodni a tobbi szalak.

Csak rajta, ne szegyeld el magad.

-Bimbi! Teee! Csavargo kislany. ))
Majdnem leestem a szekrol, amikor itt a neved olvastam. -Ez mar az orom jele... hehehe

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-05 08:10   
Tudtommal a világon sehol nem volt még ilyen kísérlet. Tehát ki kell dolgoznunk a játékszabályokat.
Holnapra elkészítem az első változatot, amly nem Szentírás, lehet még változtatni rajta.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-05 05:47   
Az jo is lenne te inditsad Zsuzsa es kozben lassan be szalingozunk mar aki ir sorban igy is jo szerintem

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-05 04:05   
Kedves Bimbi, szerintem
jövő hét közepéig mindenki készítse a témáját. Azt hiszem, több szál kellene hogy legyen, amit itt mondtál, azt lehetne a te szálad. Én erdélyi történetet készülök írni,közben a különféle szereplők találkozhatnak egymással.Sőt, minden résztvevő folytathatja a másik szerző szálát.
Ha gondoljátok, megkezdhetem majd én, bár közülünk másnak is van regányírási tapsztalata.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-04 21:21   
Hat ez "izgi" lesz.
javaslattom az lenne hogy a mostanni szazadban vegyen akciot a konyv tartalma.Mit szoltok mint otlet a "cyber ismerkedes"...peldaul ket ember ferfi , no meg ismerkednek es uzeneteket cserelnek mikozben egy masik ferfi bejut kettojuk computereben es "kozejuk" ferkodik be irva sajat uzeneteit de a ketto nem sejti hogy nem a masik irja. Lehetne hasznalni mindent it baratsagtol szerelemig ,komikustol dramaig.
Na ez csak egy otlet.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-04 14:27   
Kedves Hunor!
Igen, sorra írjuk, úgy képzeltem. Néhány dolgot viszont előre kell tisztázni: kb. melyik korszak, milyen helységek, kik a szereplők. Remélem, nem szavaztok szifire, mert a fizikához nemigen értek.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-04 13:47   
A MagyarOnline.net fórum tagjai könyvet írnak. Ez kellemes meglepetés, érdekes kísérlet. Jelentkezünk be mind, minnél többen.

Hogy menne ez Zsuzsa? Mindenki ír egy részt, majd a másik továbbfolytatja a történetet, sorba mindenki?

Üdv,

Hunor

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-04 13:30   
Zsuzsanna!

Jaa, hogy ezt a topicot te inditottad Zsuzsanna?! Igy mar egeszen mas! (Egeszen megnyugodtam.) A kezdes nem lesz konnyu...-erre kivancsi leszek. Ezert meg gyakran visszanezek.

Jo munkat, jo szorakozast hozza.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-04 06:13   
Mint látom, többünket fékezhetetlen fantáziával áldott (vert) meg az Isten.
Kiindulópontnak jó egy regényhez.Kísérletnek is érdekes.Hátha könyv lesz belőle?
Mindenki maximum három szereplővel vehet részt a könyvben.
Arra kérném a t.benevezőket, hogy a munka elkezdése előtt írják le a rovatban a szereplőik nevét, rövid életrajzát, valamint külsejét, nemét.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó