2018. június 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Közös regényünk játékszabályai, főszereplők
Új topik indítása   Üzenet küldése
 KrisZ  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-14 15:02   
Akartam irni, de teleraktak meloval:(
Egyebkent Bimbi ahhoz neked tovabb kellene folytatni. Na mindegy lehet, hogy holnap irok valamit.
Iheljetek batran:))
KrisZ

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-14 08:25   
Beszallok majd en is, de nem hozok uj szereploket, legalabbis nem hiszem egyelore.Minden az alakulo soroktol fugg. Irto izgi! Hova kerekitjuk, bonyolitjuk, bogozzuk majd a tortenetet...

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-13 06:44   
Take your time Krisz ...nem jon az ihlet csak ugy ni rendelesre Csak orulok it vagy

KrisZ  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-12 22:41   
En csak 1 ötletet adtam,de még nem köteleztem el magam. Hetfon lehet, hogy irok valamit?

aloha
KrisZ

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-12 02:28   
Kriszta alig varom lassam soraidat

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-11 13:25   
Nagyon jót szólunk, Kriszta.
Kedves Ecet, nem akarok vitatkozni veled,nem is nagyon mernék,ha jobb napjaimban, hanem tudományosan megvilágítom a tényt:egyes magyar szavak a 30 év során a passzív szókincsedbe kerültek, az aktívból. Viszont nem tűntek el. Csak akkor tűnhettek volna el, ha a svicák nagyon rokon nyelv lenne a magyarral.Spanyol szó pl. kiolthat olaszt, svicák szó németet, de nem magyart.

KrisZ  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-11 11:15   
Nagyon tetszik a regényirás ötlete. Lehet, hogy én is beszállok később. Mit szóltok? Van már halovány elképzelésem, hogy kik lesznek a szereplők? Pl. lehetne egy japan festőnő aki Hawaiiban él és Japánba készül kiállitásra. Nála lakik egy magyar azaz Erdélyi származású pasi aki iró és jön hozzá látogatóba egy magyarországi barátnője és beszélgetnek az őseikről akik Erdélyből származnak. A Mikola találkozik Japánban ezzel a festőnővel és beszédbe elegyednek. Kiderül, hogy a Mikola magyar erre a csaj elmeséli, hogy nála lakik egy magyar pasas stb.... Na mit szóltok?

puszi
KrisZ

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-11 07:13   
2002-10-11 03:24, Ferencz Zsuzsanna:
-
Minden vicc nélkül, jo dolgot irtal Zsuzsanna. Nekem hasonlo történet az életben nem jutna eszembe, arrol nem is beszélve, hogy messze nem rendelkezek a szokincseddel. Ezért ecetes szerénységem visszatart a kontarkodastol.

üdv. (eZ)

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-11 07:06   
Nekem mar volna mit kitenni folytatasnak .Na de hagyom elobb a nagyokat

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-11 03:24   
Kedveseim, holnap csak én folytatom a művet?
Megtöltött benneteket gátlással Kertész Imre?
Mi is kaphatunk még közös Nobelt...
Ecet, az hiszem, az anyanyelved helyezkedett benned várakozó álláspontra. Hanem a múzsa csókja felébreszti csipkerózsikai álmából.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-10 07:41   
2002-10-10 07:28, Ferencz Zsuzsanna:
-
Varakozo allaspontom abbol adodik, hogy elfelejtettem magyarul, németül meg még nem tanultam meg eléggé. Igy a minöség nem felel meg az igényeimnek.
Majd nézem mit irtok és drukkolok. A jo ötleteket meg ellopom.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-10 07:28   
Kedves Bimbi,ne haragudj, még kicsi voltál: azt a rohadt mosószappant kulcsszapannak hívták, mivel egy kulcs volt a tetején.Akkor indult, sok szerencsét!

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-10 05:28   
Zsuzsa ...elindulunk a "kult szapantol" majd a "OLAY szapannal" fogunk ki jutni

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-10 01:16   
Calyx meggondolta magát, úgyhogy én indítok.
RAJT!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-09 04:01   
Értem, Bimbi. Szappanopera lesz, japán és székely lólábbal.

Figyelem! Magyar idő szerint holnap hajnalban indul a MŰ!

Mivel még nem tudjuk, miről fog szólani, viszont címet kell adni, a következő mühelycímet adom neki: SOKAN, SOKSZOR.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-09 03:45   
macika a szereplom az egy vilagjaro balerina lesz gyonyoru es remek csaj majd fellep az egyik Japan szinpadjara is es persze kel egy odavalo "iranyito" "szaloda fiu",egy "guide" talan na majd kibongeszuk majd mi legyen de bekel jarnia Japant igy lesz kis hej ismertetes is a regenyben".

Zsuzsa ha jol el huzuk mar "szappan opera" lesz belole

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-09 02:56   
bimbi:

Udvozlom a szereplodet. Add at neki jo kivansagaimat es mond meg neki, hogy ha segitsegre van szuksege, szoljon csak nyugodtan. Amig viszont nem tudom rola, hogy ki fia borja, addig hagyjon engem beken.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-08 20:10   
Macika -ugy sem foglak beken hagyni az egyik szereplom japanban keressi majd jovojet mit kepzelsz mert vagyok erdekelt szokasokban Japanban?

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-08 17:04   
bimbi!

De huncut vagy, de huncut.
Figyelj csak huncut kislany. Ha en irok, akkor az olyan lesz, mint a lolab. Tehat kilog. A lolabat inkabb hasznaljuk konyvjelzonek. Igy jo lesz?

-
Nem baj Sarga Macika adig fogom neked furujazni a "medve tancot" amig meglesz az a "jo erzes" es be szalsz
-

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-08 16:29   
Kedves Calyx, nagyon jó.Azt jelenti, hogy buzogsz. Én is.Hanem megkérlek, várjál magyar idő szerint csütörtök hajnalig, ígéretünk szerint akkor nyitjuk meg a topikot, a könyvnek külön, ahova más szöveg (üzenet)nem kerül. csak a MŰ. Tehát csütörtökön te kezdesz.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-08 10:24   
2002-10-08 16:29, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Calyx, nagyon jó.Azt jelenti, hogy buzogsz. Én is.Hanem megkérlek, várjál magyar idő szerint csütörtök hajnalig, ígéretünk szerint akkor nyitjuk meg a topikot, a könyvnek külön, ahova más szöveg (üzenet)nem kerül. csak a MŰ. Tehát csütörtökön te kezdesz.
-
Okay Zsuzsanna,BOCS !!!! nem figyeltem,mikor kezdunk,hajnal 3-kor ebredtem es mig teaztam itt irkaltam egy kicsit.....

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-08 08:16   
Nem baj Sarga Macika adig fogom neked furujazni a "medve tancot" amig meglesz az a "jo erzes" es be szalsz

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-08 07:18   
Zsuzsanna!
-
Ha van jóérzés benned, akkor beszállsz egy izgi történettel. -

Nem Zsuzsanna, bennem nincsen jo erzes. Kegyetlensegekhez szoktatott ember vagyok...-ezert erzesekkel keveset foglalkozom.

De, mint latod erdeklodessel vagyok e muvecske irant. Ki tudja! Meg fura dolog sulhet ki belole. A furcsasagokat es nem mindennapi dolgokat mar nagyon szeretem.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-08 03:22   
Kedves Sárga Micimackó, a te üzenetedet is meg kell dícsérni. Ha van jóérzés benned, akkor beszállsz egy izgi történettel.Mivelhogy jó tollad van.Sőt, nagy fájdalommal, de leírom: ragyogó tollad van.
További méleket kaptam. HÖLGYEIM ÉS URAIM! NEM ERDÉLYI TÖRTÉNET lesz a regény.Bár igazán lokálpatrióta vagyok, ha Erdélyt lhet lokálnak nevezni. Többszálú lesz, ezek össze-összebogozódnak. Mindenki folytathatja a más által megkezdett szálat is. Csak egy kicsiny kis része játszódik Erdélyben.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-07 05:30   
Na, ha ez tanulmany akar lenni Erdelyrol es nem regeny, akkor az ilyen mailokat meg kell dicserni.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-07 05:00   
Kaptam egy mélt,hogy nem szállhat be az illető, mert nem ismeri Erdélyt.A regény nem Erdélyről szól, csak az egyik szál vezet oda.Ide.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-06 23:11   
Az en sztorim :

Mikola Jozsef 39 eves, magas, barna haju csodalatos szep zold szemu, notlen. Anyira gazdag hogy nala a penz mar nem ertek. Nemes grof csaladbol szarmazik. Ma a Seattlei Museum of Artsnak tulajdonosa. Keveset tud magyarul beszelni Amerikaban szuletett.
Smith Mercedesz, szuletett Mikola, 34 eves, eletet a balet karierjenek szanta es ma az uj City Hall balet karjanak a fo balerinje. Nem volt meg edig szoros kapcsolata senkivel mert a sok turnek nem tettek lehetove. Mercedesz szepsege lenyugozo. Gyonyoru arca es zold szeme sok ferfi szivet szurta at a szinpad korul.

Leopold Ilona, 70 eves, szuletet Mikola, elhataroza hogy maradando eveit tolcse szekelyfoldon kozzel az imadot erdok kozeliben. Haza szeretne utazni es keressen maganak egy szep kis hejett ahol majd csendben elvezhesse napjait. Kissebik ocse fiat Jozsefet es hugat Mercedeszt megkerte utazanak vele egyut hazza es segitsenek neki kivalasztanni a megfelelo kis hazat a megvetelre. Azt a hejet majd halala utan nekiek szeretne ajandekozni igy azert is akarta oket is vinni lassa sajat szemivel ha a fiatalok szeretik majd azt a hejet.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-06 08:25   
Az én sztorim:
Mai, erdélyi történet. Csomor Irma el akarja adni a székelyföldi, falusi házát a Kerekes családnak.
Szereplők: Csomor Irma, 65 éves falusi özvegy. 10 évvel ezelőtt halt meg a férje, balesetben. A fiához akar költözni, egy kisvárosba, ezért kínálja vételre a házát. Szikár, bogárszemű, szép asszony. Fiatal lányként kikapós volt, még mindig elég rossz a híre. Dolgozik látástól vakulásig, munkál benne a szerzés vágya.
Kerekes Tibor, városi ügyvéd, 40 éves. Sokat lódít. Magas, kopaszodó, barna férfi, kis pocakkal. Politikus akar lenni.
Felesége, Fruzsina, született Balogh, 35 éves, terhes az első gyermekkel. Festőnő, szeretne külföldön kiállítani. A férje tartja el. Szőke, kékszemű, még nemigen látszik rajta, hogy terhes.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-06 06:11   
Hölgyeim és uraim!

Annak érdekében, hogy a regény jól sikerülhessen, és összeálljon, kérjük tisztelettel, tartsanak be néhány alapvető szabályt.

1. Legtöbb három főszereplővel vehet részt valaki a könyvben. Ezeket ismernie kell, persze, még jobban megismeri saját szereplőit a regény írása során. (Léteznek írók, akik minden szereplőjükről külön feljegyzést vezetnek, amelyekben benne van, hogy az mikor született, ki az apja-anyja, hol él, milyen iskolát végzett, mi a kedvenc szavajárása stb.) Ugyanakkor a sportszerűség is megkívánja, hogy a többi regényíró ismerje a szereplőidet, már kezdettől. Tehát kérlek benneteket, pár szóval jellemezzétek a kitalált hősöket.

2. Ha külön sztorival indul valaki, írj pár szót róla.

3. Végig figyelje, a saját sztori hol bogozódhat össze más résztvevő sztorijával, és bogozzon. A könyv végén a legtöbb szálat el kell kötözni, nem maradhat MINDEN lebegésben.

4. Nem kell mindenkinek saját sztorit kitalálnia, akárki folytathatja a másik kitalálta sztorit, viszont más szerző szereplőit nem szabad sírba dugnia.

5. Ha valaki rájön, hogy már nem tud mit kezdeni a saját maga kitalálta szereplővel, gondoskodjék róla, hogy az eltűnjék a könyvből. Tehát: elutazik, meghal, kórházba kerül, ilyesmi.

6. Aki sokkal később száll be a könyvírásba, esetleges sztoriját ne külön szálként kezdje, hanem induljon ki az addig történtekből.

7. A regénynek a MON külön rovatot nyit. Az esetleges vitáknak ott nincs helye, oda csak a MŰ kerül. A viták az Írjunk... rovatban folynak.

8. A műfaj: regény. Gondolj rá: nem száz méteren futsz, hanem maratoni távon.

9. Mindenki írhat saját beállítottsága szerint, komédiát, tragédiát, tragikomédiát, vagy vegyesen.

10. Sok sikert mindannyiunknak. A regénynek sikerülnie kell.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó