2018. november 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Bűntények, balesetek, áldozatok, tettesek, igazságszolgáltatás
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 következő lap )
 Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-20 01:37   
2007-05-18 15:33, rigojanos:

De melyik téma? Mert utánaolvasva van itt a javából. Mindegyik felrobbantja az eredeti topiktémát...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-18 15:33   
2007-05-17 20:12, Mary:

Az elejen ugy tunt, hogy akarsz rola beszelgetni, sajnalom, hogy meggondoltad, mert jo tema

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-17 20:12   
2007-05-14 19:30, rigojanos:
-
Huha, citromba haraptal pentek este? Itt csak beszelgetunk am, nem kell elragadtatni magadat ennyire
-

Hm, csak nem vársz komolyan választ ilyen kérdésre?

Válasz a többi kérdésre: tanácsodra átolvastam még egyszer, amit kellett, és nem találtam változtatnivalót (mondjuk, stilisztikailag, meg helyesírásilag biztosan lenne csiszolgatnivaló, nem beszélve a melléütésekröl.) A lényeg, a tartalom, az marad. Ha általánosításokkal akarsz vádolni, akkor helyesbítek, mivel ez nincs a tartalomban és ha ez a benyomás keletkezik, akkor a fals. Csakis a rossz fogalmazásomon múlik. Eddig sem voltam világbajnok az általánosításban, ezután sem leszek.

-
meg sem probalod kihasznalni a toluk szarmazo informaciot
-

De igen, erre utaltam is.

" En nem eltem Nemetorszagban, ezert meg veletlenul sem tennek altalanosito kijelenteseket rola"
-

Tja, mindenki nem lehet ilyen korrekt, akkor nagyon unalmas lenne a világ.

" lehetoseg eseten orommel probalnam kiegesziteni olyanokkal, amik azoktol szerezhetok be, akik ott elnek, es elso kezbol tudjak adni."

Én is, erre utaltam, hányszor kell ezt még elmondjam? Rokonaim nem arról ismeretesek, hogy hazudoznak összevissza és elsösorban onnan jönnek az információim, tehát elsö kézböl.

"Ird le, amiket olvastal, amiket olyan velemenyformalonak tartottal, hogy az alapjan irsz, es beszelgessunk rola."

Nem hiszem, hogy ennek sok értelme volna.

"Lehetoleg ilyen indulatok nelkul "

Persze, tessék! Jobb volna személyeskedés nélkül, de mivel enélkül nem megy, kiszállok.

Csodálkozva hallottam a hét folyamán, hogy Illinois-ban a legfiatalabb fegyverviselö (teljesen törvényesen) 10 hónapos. Cumisüvegböl etetik, de a boldog apuka szerint nem lehet elég korán elkezdeni a fegyverviselést. A törvénykezés elfelejtett egy alsó határt bevezetni.

Na, most megyek és citromba harapok. Mert valahogy meg kell tartsa az ember a józan eszét.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-17 19:48   
2007-05-14 11:44, Fredi:

Kedves Fredi,

örülök, ha a cikk tetszett és ajánlom a többi írásokat is. Ezek nagyjából megfelelnek a világnézetemnek.

Ez a magazin kb. olyan, mint anno az IPM, csak kissé tudományosabb.

Ne mentegetözzél, hiszen nem tudhattad, hogy egy egyszerü "öko-mondat" bedobás mögött valami egyéb is lehet. De különben egyetértek veled, hogy a tömeghisztériávl nem kell lépést tartani és más szemszögeket is meg kell vizsgálni. Mi itt, Németországban, éppen eleget teszünk, ezért néha megengedem magamnak a kritikát más országok fölött , akik nem szortírozzák a szemetet, müanyag zacskókkal járkálnak és 15 literes autókkal furikáznak.

"Egyébként a témával kapcsolatban a Der Spiegel 19. számában is van mindjárt három nagyon jó cikk is a következő címekkel: Abschied vom Weltuntergang, Der wohltemperierte Planet és Wir sind Kinder der Tropen. "

Az elsö cikket olvastam, a másik kettöt elöszedem. A jó pap holtig tanul.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-14 19:30   
2007-05-11 23:38, Mary:

Huha, citromba haraptal pentek este? Itt csak beszelgetunk am, nem kell elragadtatni magadat ennyire

Ne mondd, tényleg? Másnak nem lehet véleménye, tudása (pl. a médiák után)?

A media utan? Dehogynem, de olvasd el meg egyszer, amire ezt valaszoltad, kulonos tekintettel az is szora. En tulajdonkeppen azt tartom furcsanak, hogy vannak itt olyanok (koztuk en is), akik evek - esetenkent evtizedek - ota elnek a szoban levo orszagban, de ugy tunik, meg sem probalod kihasznalni a toluk szarmazo informaciot. En nem eltem Nemetorszagban, ezert meg veletlenul sem tennek altalanosito kijelenteseket rola, es amit olvasok az orszagrol, azt lehetoseg eseten orommel probalnam kiegesziteni olyanokkal, amik azoktol szerezhetok be, akik ott elnek, es elso kezbol tudjak adni.

Ird le, amiket olvastal, amiket olyan velemenyformalonak tartottal, hogy az alapjan irsz, es beszelgessunk rola. Meg az is lehet, hogy meg tudom erositeni, nemcsak megcafolni

Nyugodtan háborogjál a kijelentéseim ellen, végülis magad alatt vágod a fát, nem alattam.

? Tenyleg nyugi

Mielött megpróbálnál még nagyobbat ütni a fejemre: : New Yorkban és Ontarióban rokonaim vannak, és nem tíz éve, hanem 25. Ezért eléggé jól ismerem úgy az amerikai, mint a kanadai hétöznapokat.

A fejedre utni? Nem kocsma ez Viszont mivel beszelgetnenk, irj akkor peldakat, hogy mit hallottal, olvastal, es elcsevereszunk rola. Lehetoleg ilyen indulatok nelkul

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-14 19:09   
Kb. 11 napja elraboltak egy három éves (tegnap volt a 4.szülinapja) kislányt Portugáliában. Angol szülők (hires szivsebész az apa, az anya is orvos)gyermeke.
Vacsoráztak a szülők, közben magukra hagyták a három gyereket (+két kistestvér) nyitott ablak nyitott ajtónál. Babysittert nem fogadtak, pedig a hotel felajánlotta nekik. Félóránként mentek megnézni a gyerekeket.
Egy szó mint száz a kislányt elrabolták. Azóta sem tudott a rendőrseg előbbre jutni. Pedig milliomos üzletemberek már felajánlottak 2.5 millió fontot a nyomravezetőnek!

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-14 15:18   
A cikket én is elkezdtem olvasni. Nagyon jó!!! Eddig is hasonló véleményen voltam, ez megerösített! Igaz nem tudtam végigolvasni, mert hosszú, de ami késik nem múlik!

Amúgy meg fodorerikásan: "Minnyájan meghalunk!"

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-14 11:44   
Kedves Mary,

mindenek előtt hadd köszönjem meg, hogy lehetővé tetted a "Klimawandel - Alles nur Panichmache" című cikk elolvasását. Jó írás és ezekután megértem iritáltságodat arra a kijelentésemre, miszerint a tömeghisztéria áldozata lennél. Ezt a kijelentésemet bocsánatkéréssel egybekötve visszavonom.
Egyébként a témával kapcsolatban a Der Spiegel 19. számában is van mindjárt három nagyon jó cikk is a következő címekkel: Abschied vom Weltuntergang, Der wohltemperierte Planet és Wir sind Kinder der Tropen.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-13 17:05   
Letartoztattak egy rendort aki az OTP helyszinelesen vett reszt, mert ellopott a bankbol tobb szaz ezer forintot. A hulye nem gondolta, hogy videokamera rogziti a lopast

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-12 01:07   
2007-05-11 22:54, Mary:

Megtaláltam az Online-cikket, amire utaltam.

Itt van:

http://www.pm-magazin.de/de/heftartikel/artikel_id1945.htm

Az Abonnenten-Bereichba add be a köv. számot: 1038 6998 7445. Akkor el tudod olvasni a cikket.

Utána tárgyalhatunk a tömeghhisztériáról, amelynek (állítólag )áldozata lettem.

A Kyoto protkoll megint más téma, de erre kevés vevö van, csak sértödött polgárok.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-12 01:01   
2007-05-06 00:16, fellegvar:

Ez attól függ, mi neked az igazság.
Ha az elképzeléseidbe passzol, természetesen megírta Fredi a neked passzooló igazságot!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-11 23:38   
2007-05-07 21:20, rigojanos:

"Azok kozul a legtobbnek, akik jartak is Amerikaban? "

Igen, föleg azoknak.

" egyszeruen arrol van szo, hogy erdemes azokra a velemenyekre is adni, amik olyanoktol jonnek, akik eveket eltek/elnek Amerikaban. "

Ne mondd, tényleg? Másnak nem lehet véleménye, tudása (pl. a médiák után)?

"Nagyon sok minden van itt, amitol felall az ember haja, de ez vegulis minden orszagrol elmondhato. De ugyanakkor rengeteg nagyon klassz dolog is, ami eddig is es ezutan is befolyasolni fogja a vilag mas reszeit."

Ez tuti. S ettöl fog a mi hajunk is felállni. Mea culpa.

"Ez barokkos tulzas talan"

Tessék definiálni a barokkos túlzást. És itt nem is éppen a háborúról volt szó. Csak általában az emberi jogoról, amelyeket az USA talált ki és most rendszeresen kivájja, eltünteti azt, amit ö maga talált fel. Nyugodtan háborogjál a kijelentéseim ellen, végülis magad alatt vágod a fát, nem alattam.

"De ezert is - sot talan eppen ezert - egy orszagrol altalanossagban negativ kepet formalni, (kivulrol nezve, ugy, hogy meg latogatoban sem jart itt valaki) azert, mert a jelenlegi kormanyanak donteseivel nem szimpatizal, egyszeruen butasag."

Nana, nem alkotok negatív képet az országról, hanem nem emeltem ki eléggé a pozitívumokat, csak a negatívumokkal foglakoztam. Különben, ha látogatóban sem jártál Németországban, akkor is kell legyen egy bizonyos képed az országról, pl. a médiákból. Ne mondd már, hogy pl. Szlovéniáról nem tudok informálódni, hanem személyesen oda kell menjek, megismerni a mentalitást, politikát stb. Az alapokat a 21. században tudja az ember.

Mielött megpróbálnál még nagyobbat ütni a fejemre: : New Yorkban és Ontarióban rokonaim vannak, és nem tíz éve, hanem 25. Ezért eléggé jól ismerem úgy az amerikai, mint a kanadai hétöznapokat.

"Igy van, ezert kell nyitottnak lenni mindenfele informaciora, nem egyenruhat huzni az ossznepi hangulatra, es azt kepviselni. "

?????

Kinek mondod ezt?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-11 23:23   
2007-05-08 21:53, Erazs:

Erre utaltam én is, de mindenki csak azt hall, amit akar.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-11 22:54   
2007-05-05 06:41, Fredi:

Kedves Fredi,

"Erre utal spontán készséged aláírásadásra és csak utalsz rá, de valószínűleg a klímaváltozással kapcsolatos tömeghisztéria is hatott rád. "

Hm. Kedves Fredi, ha te ezt hiszed, akkor ennyi év után sem tudsz igazán besorolni a megfelelö fiókba. Ha tényleg azt gondolod, hogy a tömeghisztéria határozza meg a hetköznapjaimat és az életfelfogásomat (így ítélkezel egy spontán akció után. (ahol aláhúztam, hogy spontán volt), akkor ki kell ábrándítsalak. Nem vagyok sem egyik, sem a másik véglet híve. A mérsékelt középút lenne a helyes kifejezés.

"én már annyira óvatos lettem, hogy kerülök minden utcai politikai hátterű rendezvényt. "

Én is, de néha van kivétel.

"Ez az esetleg túlzott óvatosságom a 90-es évek elejétől van. Ekkor szervezték a nagy békemeneteket, az iraki háború ellen, stb. Eleinte rokonszenves megmozdulások voltak, amíg megtudtam, hogy az egész korántsem spontán jött össze, hanem része volt a még létező hidegháborúnak és Moszkva pénzelte. Tipikus példája a manipulációnak, de valószínűleg az, hogy megtudtam a valóságot (?) és ahogyan azt megtudtam az is manipuláció volt."

Hm, nem tudom, Moszkva mit pénzelt, de én már akkor is azt mondtam, mint ma, kis naiv anyuka, hogy az én gyerekem ne menjen az olajért háborúba. P. S. Egy centet sem kaptam ezért a beállítottságért. Ki mit pénzel, nem érdekel, attól ég alkothatok saját véleményt. Amióta az eszemet tudom, a háborúk ellen voltam, mindegy, miért, honnan jött, mi a cél stb. A bünöm az, hogy nem forgatom a köpönyeget, és sose beszéltem az aktuális politika szerint, hanem egy konstans beállítottságom van, min. 20 éve (mióta gyerekem van).

Amiket az atomerömüvekkel kapcsolatosan írsz, részben igaz, de erröl nem is akartam itt, ebben a topikban vitatkozni. A téma viszont fontos, nem ártana egy új topik neki, ezért ne vedd rossz néven, ha nem válaszolok erre itt részletesen.

" Még itt a MON-ban is manipulálva vagyunk."

Nekem mondod?

Különben kikeresem neked azt a PM-cikket, amellyel nagyban egyetértek. A PM-et 17 éve járatom és nem merülhet fel a gyanú (ahogyan te beállítottál) tömeghisztériáknak felülnék, mert a forrásaim kimondottan tudományosak és nem kávézaccból olvasnak.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-08 21:53   
de valószínűleg a klímaváltozással kapcsolatos tömeghisztéria is hatott rád

engem azért kicsit ledöbbentett, amikor az USA kijelentette, hogy a Kyotoi Egyezményt nem akarja aláírni, mert az USA-nak 2 millió munkahelybe kerülne, és ezt nem engedhetik meg magunknak. Az USa a világ (egyik?) leggazdagabb országa, ki ha nem ök?
Klímaváltozás ide vagy oda: azért nem ártana odafigyelni, hogy milyen környezetben élünk

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-07 22:20   
Hat persze rigokam! Igazad van. Ahany allam annyi fajta ember/ torveny/ idojaras/ szokas stb.stb. De nekunk europaiaknak hidd el,hogy megis mas, mint amit itt megszoktunk. Hogy ez a massag most mi is tulajdonkeppen...
Aztan lehet, hogy csak annyi a differencia Europa es az USA kozott, hogy az Atlanti ocean valasztja el.
Azt en is tudom, hogy ott is zongorazni lehet a kulonbseget mondjuk Georgia vagy Louisiana ,tehat a deli allamok, meg mondjuk Kalifornia kozott.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-07 21:20   
2007-05-05 02:10, Mary:

Asszem, a legtöbb EU-polgárnak ez a véleménye.

Azok kozul a legtobbnek, akik jartak is Amerikaban?

Nem kell föltétlenül USA-ellenesnek lenni, ha valamit átvizsgálunk, kiprobáljuk és nem nekünk találónak tartjuk.

De itt van a kutya elesve: a kiprobalas nem tortent meg. Meg csak Amerika-ellenesseggel se vadolt itt senki senkit, egyszeruen arrol van szo, hogy erdemes azokra a velemenyekre is adni, amik olyanoktol jonnek, akik eveket eltek/elnek Amerikaban.

Nagyon sok minden van itt, amitol felall az ember haja, de ez vegulis minden orszagrol elmondhato. De ugyanakkor rengeteg nagyon klassz dolog is, ami eddig is es ezutan is befolyasolni fogja a vilag mas reszeit.

Engem az zavar a legjobban, hogy egy olyan ország, amely elöl járt a jó példával, ami pl. az emberi jogokat illeti. az most letipor mindent, ami évszázadk müve volt és olyan dolgokat csinál, amelyeknél a kultúrált Európa összerázkódik.

Ez barokkos tulzas talan, hogy "letipor mindent, ami evszazadok muve volt" meg akkor is, ha valaki nem ert egyet az iraki haboruval, es nemcsak europaiak nem ertenek egyet vele, hanem az amerikaiak nagy szazaleka sem. De sok amerikai viszont igen. Termeszetesen akik a haboru koncepciojaval alapvetoen nem ertenek egyet, azok nyilvanvaloan egyetlen haborut sem fognak tamogatni soha, tehat az o esetukben ez meddo vita. De ezert is - sot talan eppen ezert - egy orszagrol altalanossagban negativ kepet formalni, (kivulrol nezve, ugy, hogy meg latogatoban sem jart itt valaki) azert, mert a jelenlegi kormanyanak donteseivel nem szimpatizal, egyszeruen butasag. Ez olyan, mintha kulfoldiek egyszeruen leirnak Magyarorszagot, annak a kulturajat, ertekeit, latvanyossagait, nevezetessegeit, tortenelmet, stb., csak mert olvastak a hirekben, hogy a jelenlegi miniszterelnok elismerte, hogy hazudott, es ezert a lakossag nagy szazaleka szamara nem nepszeru.

Viszont sok emberrel találkozok, aki nem hagyja az agyát mosni, hanem szépen szabadon gondolkodik. Van kreativitás, alternativák stb., ha senki nem nyomja el és a csordagondolkodás nem gyöz.

Igy van, ezert kell nyitottnak lenni mindenfele informaciora, nem egyenruhat huzni az ossznepi hangulatra, es azt kepviselni.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-07 21:01   
2007-05-04 20:26, sycamore:

Nekünk európaiaknak tényleg furcsa ráhangolódni az USA-i attitudere, mert ugyebár azt mindenki elismeri, és belátja, hogy USA a végletek országa.
Én egyszer jártam LA-ban,

En 10 eve elek Amerikaban es a legnagyobb bajom eppen azzal volt mindig, hogy mennyire konzervativak az europai mentalitashoz/hozzank kepest. Persze kerdes, hogy Te mit ertesz konzervativ alatt, es hozzateszem, hogy egy Los Angeles-i kirandulasbol lehetetlen velemenyt formalni Amerikarol. LA egyebkent is nagyon sokmindenben nem hasonlit az orszag tobbi reszere, es ez mas teruletekrol, allamokrol ugyanigy elmondhato. A deli allamok kisvarosai olyanok, mintha egy masik vilagban jarnal az eszak-keleti nagyvarosokhoz kepest, stb.

Szoval tenyleg lehetetlen egy latogatasbol eldonteni, hogy mit gondol az ember egy ekkora orszagrol.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-06 00:16   

Gratulálok , Frédi ! Megmerted írni az igazat ... Nem kicsi dolog !
Üdv: fellegvar

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-05 20:08   
A metángáz veszélyesebb az éghajlat változására mint a széndioxíd. Ezt viszont a politikusok meg a környezetvédök saját magukat kinevezett szakértöik nem értik és ezért csak hallgatnak. Biztosan hiányoztak vagy lusták voltak a kémiai és fizika órákban az iskoláben.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-05 20:04   
Valikám, tudom, hogy itt sok mindent moderál a Hunor, bár nem hinném,hogy ez "annyira" csúnya szó lenne.
Itt még a TV-ben is nyiltan mondják a "fart" szót, (sőt még a f..k szót is,amit rettentően humorosnak talál mindenki) tényleg ritkán hallom azt a szót, hogy "wind". Dehát mi magyarok tudunk disztingválni, és igy van jól szerintem, mert lehet ugyan hasznalni néha ezeket a vulgáris szavakat, de tudni kell hol a határ!

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-05 19:57   
2007-05-05 17:09, Valeria:
-
2007-05-05 13:09, sycamore:
Haaat, mert itt nem lehet irni, hogy f..ng,
Pedig arról van szó, a metángázról, amit a tehenek, ökrök és bikák (legyen nemi egyenérték is) eresztenek emésztésük folyaman a levegöbe (így udvariasan mondva).
Jó így mondva?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-05 17:09   
2007-05-05 13:09, sycamore:
-
Haaat, mert itt nem lehet irni, hogy f..ng, mert ki leszel moderalva

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-05 13:09   
2007-05-05 07:49, Valeria:
-

SmileyCentral.com jaj de jol megnevetettel Vali! Olyan finoman fejezted ki magad, hogy hirtelen nem is kapcsoltam.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-05 07:49   
Olvastam olyasmit, hogy a legtobb szenmoxidot nem az autok, hanem a tehenek vegbelgaza arasztja, amit a levegobe eregetnek

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-05 06:41   
Kedves Mary,

Te agymosásról beszélsz, én inkább a manipuláltságot használom. Bizonyos mértékig mindnyájan manipulálhatók vagyunk, én is, Te is. Erre utal spontán készséged aláírásadásra és csak utalsz rá, de valószínűleg a klímaváltozással kapcsolatos tömeghisztéria is hatott rád.
Visszatérve az aláírásra, nem akarom kétségbe vonni, hogy az a bizonyos tüntetés nem nemes célzattal lett volna megszervezve, de én már annyira óvatos lettem, hogy kerülök minden utcai politikai hátterű rendezvényt. Ez az esetleg túlzott óvatosságom a 90-es évek elejétől van. Ekkor szervezték a nagy békemeneteket, az iraki háború ellen, stb. Eleinte rokonszenves megmozdulások voltak, amíg megtudtam, hogy az egész korántsem spontán jött össze, hanem része volt a még létező hidegháborúnak és Moszkva pénzelte. Tipikus példája a manipulációnak, de valószínűleg az, hogy megtudtam a valóságot (?) és ahogyan azt megtudtam az is manipuláció volt.
Itt van a másik remek példa a klímaváltozás. Hadd kezdjem azzal, hogy – legalább is itt Németországban hatalmas energiát fordítottak a pirosak, meg a zöldek arra, hogy kizárják az atomenergiát, akkor, amikor a világon mindenütt, de Európában is tömegesen épülnek atomreaktorok. Nos jött az újabb tömeghisztéria, értsd tömegmanipuláció és most szép lassan kiderül, hogy néhány játékszer szél- és napgenerátorral, nem lehet a világ, de még Németország energiaellátását megoldani, a szénerőművek építését tiltja az EU (pont a mai hírekben hallottam) így nincs alternatíva, marad a széndioxid kibocsátás szempontjából ártalmatlan atomenergia. Egyébként a javasolt, az egyén szintjén megvalósítható intézkedések nem csak nevetségesek, de cinikusak is, a nők újra rabszolgasorsba döntését szorgalmazzák (lemondani a háztartási gépekről, biciklivel közlekedni, stb.)
Klímaváltozás. Nem állítom azt, hogy nincs, de ennek ismertetése szerintem erősen ferdített és túlzott. Amit majdnem teljesen elhallgatnak például az, hogy klímaváltozás a Föld történetében akkor is volt, amikor még az ember még a tüzet sem fedezte fel, tehát csak annyi széndioxidot bocsátott a légkörbe, mint amennyit kilehelt. Azt sem cáfolom, hogy a rossz technológiák miatt a légkörbe juttatott széndioxid, vagy az autók kipufogott gáza nem befolyásolná az összegyensúlyt negatívan, csakhogy úgy látom az emberiség nagyon beképzelt, azt hiszi, hogy még negatív értelemben is döntő szerepet játszik. Sajnos nincsenek adataim arra vonatkozóan, hogy milyen mennyiségű széndioxid jut a légkörbe, mondjuk a Szent Heléna, vagy a p.in.atubo kitörésekor, de gondolom a világ összes autója elszégyellheti ilyenkor magát.

u. i. Még itt a MON-ban is manipulálva vagyunk. A második vulkán nevét én helyesen, nagy P betűvel és pontok nélkül írtam, de a program mindenben obszcenitást gyanít és így elferdítette!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-05 02:10   
2007-05-05 00:28, Erazs:

Asszem, a legtöbb EU-polgárnak ez a véleménye. Nem kell föltétlenül USA-ellenesnek lenni, ha valamit átvizsgálunk, kiprobáljuk és nem nekünk találónak tartjuk.

Sok dologban elég a józan emberi észt bekapcsolni.

Én a múlt héten ott találtam magam egy tüntetés kellös közepén: Anyák a háború ellen. Szépen aláírtam a listát, és miért? Mert mióta világ a világ, egy nö sem akart háborút, öldöklést, vérontást, hogy a férjek, a fiak vesszenek. (a spártai anyát kivéve, aki a pajzsot elömutatva mondta. EZZEL, VAGY EZEN)

Engem az zavar a legjobban, hogy egy olyan ország, amely elöl járt a jó példával, ami pl. az emberi jogokat illeti. az most letipor mindent, ami évszázadk müve volt és olyan dolgokat csinál, amelyeknél a kultúrált Európa (itt zárójelben megjegyzem, hogy Európa nem az USA kiskorú, gyámolításra szoruló gyermeke, haem az anyukája, összerázkódik.

Nem kell agymosás sem Európában, sem Amerikában. Mi vagyunk a nép, tessünk gondolkodni, dönteni, az utcára menni (ha szükséges).

Nekem az lenne az ideális, ha úgy az amerikai, mint az európai szépen bekapcsolná a globális szenzorait. A klímával kapcsolatosan. Az emberjogokkal kapcsolatosan. Az élettel magával. És nem a politikusokta hallgatni, hanem befelé, úgy baloldalra.

De amíg sok robot nyomja a standard szöveget (agymosás után), addig kicsi a remény. Viszont sok emberrel találkozok, aki nem hagyja az agyát mosni, hanem szépen szabadon gondolkodik. Van kreativitás, alternativák stb., ha senki nem nyomja el és a csordagondolkodás nem gyöz.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-05 00:28   
2007-05-04 20:26, sycamore:
A konzervativ európai nincs sok mindenhez hozzászokva, amit ti az USAban élők természetesnek vesztek.

Szerintem én ilyen konzervatív európai lehetek, mert ami nekem egy jó pár dolog nem tetszik az USA-ban. Persze van egy csomó dolog, ami positiv, de a mérleg nyelve a negatívak felé mutat.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-05 00:24   
2007-05-04 19:03, Valeria:

Volt vízuma az tudom.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-04 20:26   
Nekünk európaiaknak tényleg furcsa ráhangolódni az USA-i attitudere, mert ugyebár azt mindenki elismeri, és belátja, hogy USA a végletek országa.
Én egyszer jártam LA-ban, de az első pillanattól kezdve olyan furcsaságokat láttam hallottam, hogy az én európai "konzervativ" szememnek fülemnek tényleg furcsa volt.
Egyik nap a szállodánál beültünk egy taxiba. Az illető fekete férfi (nem is volt túl fiatal) elkezdett artikulátlanul beszélni velünk, és még akkor sem hagyta abba, amikor egy piros lámpánál meg kellett állnunk, és egy narancsot áruló bekiabált hozzánk, hogy vegyünk tőle narancsot. Ő folytatta velünk az artikulátlan hangnemben való beszélgetést. Én kiröhögtem magam, meg befogtam a fülem, más oda sem figyelt rá. Pedig idióta volt a hapsi.
Tehát az USA-ban extra negatiumokkal és extra pozitivumokkal is találkozhat az ember. A konzervativ európai nincs sok mindenhez hozzászokva, amit ti az USAban élők természetesnek vesztek.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó