2018. január 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Bűntények, balesetek, áldozatok, tettesek, igazságszolgáltatás
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 következő lap )
 Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-04 19:03   
2007-05-04 16:20, Erazs:
-
Itt ulok Budapesten a TV elott es nezem a hireket, hogy ma valaki megtamadta a Szena teren levo OTP bankot, tuszokat ejtett es a vegen a rendorsegi kommandok lelottek a tuszejtot. Mi a velemenyed errol? Ez nem az USA-ban tortent es megis volt fegyvere es rabolni keszult.

Ami meg a vizumot illeti, arra csak azt mondhatom, hogy minden orszagnak vannak torvenyei, ha az illetonek nem volt vizuma, akkor miert gondolta, hogy bemehet egy orszagba ahol vizum kotelezettseg van? Ebben nem latok semmi kulonoset. Nem olyan nagyon regen amerikai allampolgaroknak is vizum kellett Magyarorszagra, be kellett jelentkezni a rendorsegen es nem maradhattal a megadott idon tul. Tehat,nem csak az USA-nak vannak vizum torvenyei.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-04 18:51   
2007-05-04 16:20, Erazs:

Bocsi, rosszul fejeztem ki magam, Amerika, mint USA.

Azert mondtam, hogy abban van 50 allam.

A legmegrázóbb "élményem" az volt, amikor egy barátom kiment nyelvet tanulni az ottélö rokonaihoz. Ott volt pár hónapot, utána hazament Mo-ra látogatóba, majd ment volna vissza. A reptéren "rászálltak", hogy egyszer már volt kinn nyelvet tanulni, biztosan nem azért megy a rokonához. (Asszem kb. csak 1 hetet volt otthon) Viszont aki tanult már idegen nyelvet, az tudja, hogy 3-4-5 hónap alatt nem lehet tökéletesen elsajátítani egy nyelvet..Szóval lecsukták 3 napra, rendesen rácsok mögé, aztán hazatoloncolták és kitiltották 5 évre.

A baratod valoszinuleg a turista vizuma altal nem megengedett dolgot csinalt, vagy keszult csinalni, es ezert deportaltak es tiltottak ki, valoszinuleg teljesen jogosan. Feltelezem, hogy kiderult, hogy dolgozott Amerikaban, stb. Nem kell minden remtortenetet elhinni "artatlanokat" ert atrocitrasokrol

Azonkívül félek attól is, mi van ha pont akkor éri az országot (mint Amerikát egészben) egy terrorakció. Sogornömék 6 éve voltak kinn, a repülöjük 2001. szeptember 11-én indult volna haza.... Nahát, amiket ök is meséltek utána.

Az USA egesz teruletet befolyasolo olyan terrorakcio valoszinusege, ami miatt sehol nem lennel biztonsagban, szerinted mekkora?

Amilyen mázlista vagyok, jön egy örült, és pont engem vagy a családomat lövi le.

Jaaaj, ugye ezeket viccbol mondod? Csodalkozom, hogy Kecsot el merted hagyni

Viszont hallottam a növéremtöl egy jó sztorit. Munkatársa volt kinn (melyik város nem tom), elhatározta, hogy vigyorogni fog mindenkire. Ezt egészen addig tette, amig egy néger hapsi be nem mosott neki...

Szerintem koveteld innentol, hogy minden Amerikaval kapcsolatos tortenetnek mondjak el az elejet es a veget is

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-04 16:20   
2007-05-04 15:13, rigojanos:

Bocsi, rosszul fejeztem ki magam, Amerika, mint USA.

A legmegrázóbb "élményem" az volt, amikor egy barátom kiment nyelvet tanulni az ottélö rokonaihoz. Ott volt pár hónapot, utána hazament Mo-ra látogatóba, majd ment volna vissza.
A reptéren "rászálltak", hogy egyszer már volt kinn nyelvet tanulni, biztosan nem azért megy a rokonához. (Asszem kb. csak 1 hetet volt otthon) Viszont aki tanult már idegen nyelvet, az tudja, hogy 3-4-5 hónap alatt nem lehet tökéletesen elsajátítani egy nyelvet..
Szóval lecsukták 3 napra, rendesen rácsok mögé, aztán hazatoloncolták és kitiltották 5 évre.

Azonkívül félek attól is, mi van ha pont akkor éri az országot (mint Amerikát egészben) egy terrorakció. Sogornömék 6 éve voltak kinn, a repülöjük 2001. szeptember 11-én indult volna haza.... Nahát, amiket ök is meséltek utána.

Meg nem tetszik, hogy majdnem mindenkinek van fegyvere. Hivatalosan. Amilyen mázlista vagyok, jön egy örült, és pont engem vagy a családomat lövi le.

Viszont hallottam a növéremtöl egy jó sztorit. Munkatársa volt kinn (melyik város nem tom), elhatározta, hogy vigyorogni fog mindenkire. Ezt egészen addig tette, amig egy néger hapsi be nem mosott neki...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-04 15:13   
2007-05-04 09:09, Erazs:

Èn teljes egyetértek Maryvel, elnézést, de nekem Amerika olyan egy hülye állam, nem is vágyom oda. Annyi "marhaságot" megengednek ott, a bíró sokszor olyan ítéletet hoz, hogy az ember ideát csak csóválja a fejét.

? 50 allam van Amerikaban, melyik "hulye"? Most az igazsagszolgaltatassal van a baj ugy altalaban? Birobol tobb tizezer (vagy szazezer) van a 300 millios orszagban, akik naponta tobbezer iteletet hoznak orszagszerte, ezek kozul melyek voltak Rad olyan hatassal, hogy meg ide se jonnel latogatoba? Es mindezt a magyarorszagi biroi iteletekkel osszehasonlitva?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-04 09:29   
2007-05-04 09:09, Erazs:
-
Kedves Erazs, milyen jo, hogy nem vagyodsz Amerikaba. Ott sem hiszem, hogy vagyodnak tulsagosan, hogy te odalatogass.

Igaz, hogy sok hulyeseg van ott, de mondd meg, hol nincs? Magyarorszagon talan minden csodalatos? Nem kovetnek el hibakat?

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-04 09:09   
Èn teljes egyetértek Maryvel, elnézést, de nekem Amerika olyan egy hülye állam, nem is vágyom oda. Annyi "marhaságot" megengednek ott, a bíró sokszor olyan ítéletet hoz, hogy az ember ideát csak csóválja a fejét.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-26 20:42   
2007-04-24 17:30, rigojanos:
-
A fegyvertartast Amerikaban nem fogjak kulonosebben korlatozni. A forgalomban levo fegyverek korlatozasara tettek lepeseket, vannak illegalis fegyverek, amiket azert tilos tartani, mert tul nagy pusztitast lehet veluk vegezni.
-

Szerintem úgy a legális, mint az illegális fegyverekkel lehet nagy pusztítást végezni. Az illegális fegyverek ellen még lehet valamit tenni, keresni, elkobozni stb., de a legálisak ellen nem. Én a kettö között semmilyen különbséget nem látok a veszélyesség terén.

"Na azert ne essunk tulzasokba. A "gyerekek lelovik egymast," meg "minden konfrontacional elokerul a fegyver" termeszetesen nem igaz allitasok."

Az nem igaz, hogy minden, de tényleg minden konfrontációnál elökerülnek a fegyverek. De nem az én fantáziám terméke, hogy játszadozó gyerekek a szülök (nem rendesen elrejtett) fegyverével véletlenül lelötték egymást. És az sem, hogy a fegyveres büntettekben (legalábbis statisztikailag) vezet az USA.

-
Es azt se felejtsd el, hogy egy 300 millios orszagrol van szo, ahol 250 millio fegyver van, rengeteg elmebeteggel, orulttel, megsem hallasz gyakran olyat, hogy ilyen lovoldozesek tortennek, de arrol sem, hogy gyerekek lovik le egymast.
-
Olyan gyakran nem, de azért éppen ritkán sem.

´"Az egesz vilag? tobb, mint 5 es fel milliard ember csovalja a fejet? Azert ennyi embernek ne legyunk szoszoloi "

Touché! Nem az egész világ, csak amit én ismerek, tehát a nyugati világ és a keleti egy része. Mondjuk: EU. Viszont azokat is meg kellene nézni, akik rendben és normálisnak találják, hogy egy demokratikus, békében élö országban ennyi fegyver hever szanaszét, amikor nincs is szükség rá.

A fegyvertartás szükségességéröl vagy alkotmányos jogról evekig lehetne vitatkozni, ugyanúgy, mint a halálbüntetésen és egyebeken, de ezekben a témákban mindenkinek egyéni véleménye van. Nekem a véleményem az, hogy fordított logikával megy a dolog: a fegyvertartás engedélyezése rakja meg az alapját a védekezési elvnek. Ha nincs mindenki másnak, fegyvere, akkor nekem sem kell, mert nem kell védekezzek. Ha másnak van, akkor nekem is kell, mivel nem tudhatom, mikor kerülök szembe egy fegyveres bünözövel.

Természetesen tudomásom van arról, hogy illegális fegyverek is léteznek. Söt, itt nálunk felé is vannak ilyenek, tudott dolog. De számra ezek nem összehasonlíthatók az Amerikában engedélyezett fegyverekkel.

"Belatas meg szigor"? Megis mit varsz az amerikai elnoktol azon kivul, hogy reszvetet nyilvanitja a tragedia aldozatai irant?"

Hát elvártam volna, hogy hallgasson, ha már egyebet nem tud csinálni. Hiába nyilvánít részvétet, ha utána rögtön a fegyverviselési engedélyt, mint alkotmányos jogot, védelmezi.

-
sem az iranta erzett esetleges unszimpatia miatt (mar ha errol van szo) belemagyarazni olyat, ami nincs ott.
-
Erre mérget vehetsz! De nem az antipátia vezérel, ha lebecsülöen nyilatkozok a CNN-en hallot beszédén, hanem egyszerüen visszataszító az érzéketlenség, a tapintat hiánya az áldozatok családtagjaival szemben, meg a fegyverlobbynak küldött üzenet egy részvétnyilvánító beszéd keretei között.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-26 17:08   
2007-04-26 15:25, perec:
-

Kedves Perec,

ez érdekes statisztika, a forrása kevésbé lényeges számomra (elég az, hogy Te írtad ), inkább szeretnék mellé még más országokbeli adatokat is megnézni, illetve megnézni államonként a hatályos fegyvertartási szabályokat - ez több támpontot ad esetleges értelmezéshez.

Hunor

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-26 16:51   
2007-04-26 16:35, Valeria

Valikám

Csak az első üzenet szólt Neked személy szerint. Abban az USA-t nem ócsároltam, csak pontosítottam valamit.

A második üzenetet általánosságban írtam, nem Neked, nem Rólad, hanem általában a túlzott lojalitásról szólt. Amikor gondolkodás nélkül nem csak elfogadunk, de még el is ismerünk dolgokat, csak azért, mert az amerikai, vagy magyar, vagy akár svájci.

Egyébként, ha jól tudom, Amerikában nagyon sok született amerikai is rendszeresen tiltakozik a fegyvertartás ellen, a háborúk ellen, a halálitélet, stb. ellen. Tehát nem arról van szó, hogy nekünk, európaiaknak ez nem tetszik, vagy nem tudjuk megérteni, hanem törvényekről, aminek itt is és ott is vannak pártolói és ellenzői. Tehát enyhén szólva "barokkos túlzás"-nak tartok vitatható törvényeket, mint a szabadság vagy a demokrácia fokmérőjét beállítani.
A lojalitást tehát pusztán ezért kérdőjeleztem meg. Amúgy teljesen természetes, ha valaki szereti választott hazáját. Én is szeretem Hollandiát. A drogtörvényt mégis megváltoztatnám
Remélem, így bővebben kifejtve már érthető voltam.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-26 16:35   
2007-04-26 11:13, poe:
-
Kedves Poe

En sohasem kicsinylettem le az ohazat es dicsoitettem az ujat. Annal is inkabb, mert az utobbi 60 evben tobb orszagban eltem, mindegyik otthonom volt, de egyik sem volt a "hazam". Kiveve az USA-t, ahova befogadtak es szeretettel vannak irantam. Sohsem kerdeztek meg, hogy mi a vallasom, mi a politikai nezetem.

Amikor a szuleim elvittek Magyarorszagrol, a vilaghaboru utan, nem mondhatom, hogy olyan nagy szeretettel voltak irantunk. Anyamnak, neveloapamnak, az egesz csaladjat kiirtottak es ezert ugy hataroztak, hogy nem ohajtanak tovabb Magyarorszagon elni. Ez viszont nem jelentette azt, hogy nem volt honvagyuk, nem vagytak vissza. Ezert, ha dicsoitem az uj otthonomat azt hiszem, hogy ertheto. A mostoha jobban bant velunk mint az edes.

Mindezzel egyutt, meg most is magyarnak erzem magam, ahogy tehetem utazom Budapestre, es nagyon ritkan hallasz tolem egy rossz szot is szolni Magyarorszagra. Viszont azt sem szeretem, ha az USA-t ocsaroljak, ezt meg kell, hogy ertsed!

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-26 15:25   
Egy pillanatra visszakanyarodva a legális és illegális fegyvertartáshoz. Éppen most adott ki friss statisztikákat a belügyminisztérium itteni megfelelője. Ezek szerint Angliában és Walesben a 2006-os év 12 hónapjában 9513 fegyverrel kapcsolatos bűncselekményt regisztráltak, ez az előző 12 hónaphoz képest 16 százalékos csökkenés.

Egy másik, szintén most kibocsátott adatsor szerint 2012 fegyverkereskedő volt az országban 2006 végén, 127 920 tűzfegyvertartási engedély volt érvényben (368 568 tűzfegyverre), míg sörétes puskára 563 588 engedély volt érvényben (1 360 770 sörétes puskára). Őszintén szólva nem gondoltam volna, hogy ilyen nagyok ezek a számok.

És még egy érdekes adat (kíváncsiságból utánanéztem): 2005-06-ban összesen 1001 meg nem engedett módon történt fegyverszerzést regisztráltak, azaz fegyverlopást, és egyéb (pl. csalással) való hozzájutást.

Akit érdekel, annak szivesen megadom a forrásokat, nyilvánosak.
Érdekes lenne összehasonlítani, hogy más országokban ezek a számok milyenek. Biztos vagyok benne, hogy léteznek ilyen tanulmányok, egyszer majd talán utána is nézek.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-26 14:07   
Kedves Poe,

a gyökerek azt hiszem visszavezetnek az óhazába. Ehhez a mentalitáshoz, még csak el sem kell hagyni azt. Emlékszem egy korszakra, amikot Magyarországon Svájc volt a menőmanó. Minden ami svájci volt (szép magyarosan svejcnek ejtve) volt a szuper, minden ami magyar volt, le volt becsülve. Azóta világos, hogy Svájcban korántsem minden tökéletes, de azóta Magyarországon is változott a mentalitás, most minden szent ami amerikai. (Sokszor azon gondolkozom, miért az EU-ba és nem az USA-ba lépett be Magyarosrszág). Persze nem lehet általánosítani, nem mindenki ilyen, de a tendencia jól követhető.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-26 14:02   
2007-04-26 13:40, Ferencz Zsuzsanna:

Kedves Zsuzsa

Nem céloztam senkire
Visszatérhetünk a feldobott témára, egy példával illusztrálnám, saját tapasztalatból.
Hollandiában a könnyű drogok termesztése, forgalmazása és fogyasztása engedélyezett. Amikor ide kerültem, helyeseltem, hiszen nem kerültem vele semmiféle kapcsolatba, miért zavart volna. Azóta a témából sokat tanultam, és ha azt hallom, hogy Magyarországon is legalizálni akarják, hevesen ellenzem, mert látom, tudom mivel jár.
Valahogy ezt hiányolom a szabad fegyvertartás témában is. Egy objektiv szemléletet, hogy valami, csak azért, mert amerikai, még nem biztos, hogy tökéletes.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-26 13:56   
2007-04-26 12:59, Fredi:

Kedves Fredi

Ezt a jelenséget időnként magamon is észreveszem, mármint az első felét, vagyis a befogadó ország iránti túlzott lojalitást.
Az elitélésnél még nem tartok, egyenlőre valami magyarázatot keresnék a jelenségre.
Aki szökött, menekült, akit üldöztek otthon, azt megértem, ha fájó szivvel gondol az elhagyott hazára, ha keserű, csalódott. De aki manapság megy el a karrier, jobb kereset reményében, vagy egyszerűen kalandvágyból, azt mi motiválja erre? Ezen gondolkodom...
Hozzáteszem, a tapasztalatok nem pusztán monosak, személyes ismerősöknél is találkozom vele.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-26 13:40   
Kedves Frédi,
gondolom, Poe nem rád célzott. Szerintem a te viszonyulásod Romániához tisztánlátó,ironikus, de nem gyűlölettel teljes. És miért ne lenne ironikus?
Poe, magam is megrökönyödtem néhányszor,milyen
gyűlölködve beszélnek némelyek magyarságról, Magyarországról stb. Joguk van hozzá, persze.
És a gyűlölethez is joguk van.
Hanem: miért keresik akkor a MON, vagyis a magyarok társaságát?
Hanem elkanyarodtunk a témától. Térjünk vissza.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-26 12:59   
Kedves Poe,
Ezt írod: ” Ennek a topiknak a hozzászólásait olvasgatva megint csodálkozom azon, hogy a legtöbben foggal-körömmel védik új hazájuk érdekeit, de sokan beszélnek lekicsinylően az elhagyottról, a szülőhazáról.”

Lehet, hogy ezt a mentalitást mát nálam is észlelted. Ha igen nem volt véletlen, mint ahogyan mások egy részénél is valószínüleg megalapozott. A haza (akár új, akár óhazáról beszélünk) mindig egy politikai fogalom is. Nem lehet az illető államtól elvonatkoztatni. Ezért, illetve amit az illető állam velünk tett, vagy éppen nem tett én soha nem tudom Romániát hazámként tisztelni. A szülőföld az más. Az számomra Erdély és a magasztos fogalmak között örzöm gondosan lelkem egyik rekeszében. (Ilyen fogalmak még az édesanya, a szabadság és még egy kevés)
Csak azt akarom ezzel mondani, hogy az általad tapasztalt és nyilván elitélt magatartásmód nem, vagy nem minden estben származik valami pökhendiségből, sznobizmusból, urhatnámságból, hanem az a bizonyos „anya” volt az igazi gonosz mostoha és nem a mostani, aki igaz szintén nem édesanya, de többé-kevésbé elfogadható gondozó.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-26 12:14   
2007-04-26 11:49, hunor:

Igazad van, Hunor, mikor írtam, nem csak épp ez a topik járt az eszemben, hanem még vagy 2 másik is. Bocs. De most már nem javítom. Egyébként amit írtam, szerintem nem támadás, csak egy vélemény, tehát nem kell senkinek védekeznie, mert nincs miért és nincs mitől. Magamat is ideértem, aki vehemensen tiltakozik, amikor Hollandiát kizárólag drogparadicsomként akarja valaki bemutatni. Tehát vedd úgy, hogy általános alany

Kérdésedre válaszolva, igen, ez ma is élő szokás, de csak a szerbek között. Nem csak lakodalomban, de gyerek születésekor, vagy egyéb nagyobb családi ünnepeken is lövöldöznek a levegöbe, plafonba. Ritka az a szerb család, ahol nincs pár pisztoly, puska otthon.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-26 11:49   
2007-04-26 11:13, poe:
-
Ennek a topiknak a hozzászólásait olvasgatva megint csodálkozom azon, hogy a legtöbben foggal-körömmel védik új hazájuk érdekeit, de sokan beszélnek lekicsinylően az elhagyottról, a szülőhazáról.

-

Miért nem írod, hogy melyik hozzászólás melyik mondatát érted? Igy meg sem védheti magát senki, illetve új olvasóknak sem egyértelmű, hogy mire gondolsz - például én átfutottam, és számomra nem szerepelt lekicsinylő jellegű hozzászólás (attól ugyan még lehetne persze).

Fegyvertartáshoz nem tudok hozzászólni, ugyan érdekes lehetne számokat is megnézni, de alapvetően más társadalom, más hagyományok, más gondolkodásmód, nehezen tudom én például megítélni.

Ami viszont inkább érdekel: gyakran olvasom, hogy Szerbia, vagy volt Jugoszlávia egyes részein, és más közelebbi országokban ünnepségeknél, esküvőknél a levegőbe lövöldözik a násznép, ennek a háttere viszont érdekelne (igaz, vagy sem, mekkora mértékű, legális-e, vagy sem, ha nem, akkor miért van, stb.)

Hunor

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-26 11:13   
Egyébként érdekes dolog ez a lojalitás. Ennek a topiknak a hozzászólásait olvasgatva megint csodálkozom azon, hogy a legtöbben foggal-körömmel védik új hazájuk érdekeit, de sokan beszélnek lekicsinylően az elhagyottról, a szülőhazáról. Ez olyan, mint amikor valaki a mostohaanyját jobban szereti, mint az édest. Nagyot kellett annak az anyának véteni .

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-26 11:12   
2007-04-26 09:27, Valeria:

Magyarorszagon viszont nem nyilvanitotta sajnalatat a miniszterelnok a tortentekert mint George dobleju Bush tette Virginiaban!

Bush sem nyilvánít minden családi veszekedésnél. Ehhez neki is legalább 33 halott kell.
Igen, Európában is lehet fegyvert vásárolni. Csak jobban megnézik, kinek adnak el. És persze lehet illegálisan, de azt nagyon nehéz törvényileg szabályozni itt is meg ott is.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-26 10:11   
2007-04-26 10:08, Ferencz Zsuzsanna:

Na lam, nem csak Amerikaban lehet fegyverhez jutni,europaban is lehetseges! Megpedig eskuvon

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-26 10:08   
Kedves Vali, pár évvel ezelőtt meghívtak egy esküvőre, ott volt egy kurd illető is, valamennyire beszélt románul, és megkérdezte, nem akarok-e fegyvert vásárolni, olcsón adja.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-26 09:27   
Magyarorszagon is hasznalnak fegyvert, a minap olte meg elettarsat es annak a testveret egy ferfi a fodrasz uzletben, bankokat is rabolnak ki fegyverrel, tehat, nehogy mar azt mondjuk, hogy csak amerikaban hasznalnak fegyvert azok a franya amerikaiak! Magyarorszagon viszont nem nyilvanitotta sajnalatat a miniszterelnok a tortentekert mint George dobleju Bush tette Virginiaban!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-24 17:56   
2007-04-20 23:58, Mary:

Aha, csakhogy ezen senki nem fog egy percig sem gondolkodni, mivel az alkotmányos jog olyan, mint az istenadta jog.

Az alkotmanyban hisznek az amerikaiak es azt tuzon-vizen at vedik mar tobb, mint 200 eve. Mostanaban biztosan nem fognak rajta valtoztatni.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-24 17:30   
2007-04-20 23:58, Mary:

Ha nincs fegyvertartási engedély, akkor talán egy vázával is leütöm a betöröt, a többit elintézi a fegyveres rendörség.

A fegyvertartast Amerikaban nem fogjak kulonosebben korlatozni. A forgalomban levo fegyverek korlatozasara tettek lepeseket, vannak illegalis fegyverek, amiket azert tilos tartani, mert tul nagy pusztitast lehet veluk vegezni.

Bocs, de ez nagyon buta és logikátlan levezetés.

Tolem nem kell bocsanatot kerned, nem az en velemenyem. Egyebkent ha nyilvanos helyen tortent volna, akkor konnyen elofordulhatot volna, hogy masoknal is van fegyver, itt azert nem, mert iskolak teruleten tilos fegyvert hordani.

Igen, ez ismert, az is, hogy gyerekek lelövik egymást és minden konfrontációnál elökerül a fegyver. Ha nem lenne, akkor mi lenne? Ha csak elgondolom, hogy a 250 millíóból statisztikalag hány pszichopata, elmebeteg, szelszöséges stb., akkor kiráz a hideg, hogy ezeknek minden szabad.

Na azert ne essunk tulzasokba. A "gyerekek lelovik egymast," meg "minden konfrontacional elokerul a fegyver" termeszetesen nem igaz allitasok. Es azt se felejtsd el, hogy egy 300 millios orszagrol van szo, ahol 250 millio fegyver van, rengeteg elmebeteggel, orulttel, megsem hallasz gyakran olyat, hogy ilyen lovoldozesek tortennek, de arrol sem, hogy gyerekek lovik le egymast.

Hm, az egész világ ezen csóválja a fejét.

Az egesz vilag? tobb, mint 5 es fel milliard ember csovalja a fejet? Azert ennyi embernek ne legyunk szoszoloi

Csak hallgassuk meg a George dábeljú Bush hozzászólását a legutóbbi tragédiához: semmi belátás, semmi szigor, inkább a megszokott dolgok védelmezése (kis köpdösés az áldozatok arcába).

? Milyen hozzaszolast hallottal? Mert szerintem nem ugyanazt, amit en. Az "aldozatok arcaba kopkodes"? "Belatas meg szigor"? Megis mit varsz az amerikai elnoktol azon kivul, hogy reszvetet nyilvanitja a tragedia aldozatai irant? Nem tudom milyen "megszokott dolgokra" utalsz, de nem vedelmezett semmit, egyszeruen reszvetet nyilvanitott. Nem kell ebbol sem meresz kovetkezteteseket levonni, sem az iranta erzett esetleges unszimpatia miatt (mar ha errol van szo) belemagyarazni olyat, ami nincs ott.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-20 23:58   
2007-04-19 16:26, rigojanos:

Azt hiszem, ez olyan Never ending Story.
Fegyverek nélkül nem lehetne lövöldözni.
Fegyvert lehet tartani önvédelmi szempontból.
Az önvédelmi szempont akkor jön létre, ha majd' mindenki fegyvert tart, és engem megtámadnak.

Ha nincs fegyvertartási engedély, akkor talán egy vázával is leütöm a betöröt, a többit elintézi a fegyveres rendörség.

"Vannak, akik szerint eppen a fegyverek korlatozasa (azaz hogy egyetemek/iskolak teruleten nem lehet fegyvert viselni - kiveve rendornek) az, ami miatt ennyi embert meg tudott olni. Mert ha masnal is lehetett volna fegyver, akkor gyorsan meg tudtak volna allitani."

Persze, vice-versa. És ha mindenki viselhetett volna fegyvert, akkor hol tartanánk? Bocs, de ez nagyon buta és logikátlan levezetés.

"Persze nem garantalt, hogy kevesebben haltak volna meg."

Hm. Lásd fennebb.

"Amerikaban az alkotmany engedelyezi a fegyvertartast es az emberek nagy szazaleka ragaszkodik hozza, hogy ha akar fegyvert tartani, akkor tarthasson."

Igen, ez ismert, az is, hogy gyerekek lelövik egymást és minden konfrontációnál elökerül a fegyver. Ha nem lenne, akkor mi lenne?

"Hozzateszem, hogy 250 millio fegyver van hivatalosan magantulajdonban a majdnem 300 millios orszagban. "

Hm, az egész világ ezen csóválja a fejét. Ha csak elgondolom, hogy a 250 millíóból statisztikalag hány pszichopata, elmebeteg, szelszöséges stb., akkor kiráz a hideg, hogy ezeknek minden szabad.

"Szoval nehez kerdes. Ez a fiu legalisan vette a fegyvereit, azaz megfelelt a kovetelmenyeknek. Ez persze azt is jelenti, hogy logikus a tortentek utan gondolkodni a kovetelmenyek szigoritasan."

Aha, csakhogy ezen senki nem fog egy percig sem gondolkodni, mivel az alkotmányos jog olyan, mint az istenadta jog. Csak hallgassuk meg a George dábeljú Bush hozzászólását a legutóbbi tragédiához: semmi belátás, semmi szigor, inkább a megszokott dolgok védelmezése (kis köpdösés az áldozatok arcába).

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-19 16:26   
2007-04-19 13:54, Fredi:

Mit számít 10, 50, vagy száz ember élete, ha arról van szó, hogy a fegyveriperral kéne ujjat húzni.

Bonyolult kerdes ez azert. Vannak, akik szerint eppen a fegyverek korlatozasa (azaz hogy egyetemek/iskolak teruleten nem lehet fegyvert viselni - kiveve rendornek) az, ami miatt ennyi embert meg tudott olni. Mert ha masnal is lehetett volna fegyver, akkor gyorsan meg tudtak volna allitani. Persze nem garantalt, hogy kevesebben haltak volna meg.

Amerikaban az alkotmany engedelyezi a fegyvertartast es az emberek nagy szazaleka ragaszkodik hozza, hogy ha akar fegyvert tartani, akkor tarthasson. Hozzateszem, hogy 250 millio fegyver van hivatalosan magantulajdonban a majdnem 300 millios orszagban.

Szoval nehez kerdes. Ez a fiu legalisan vette a fegyvereit, azaz megfelelt a kovetelmenyeknek. Ez persze azt is jelenti, hogy logikus a tortentek utan gondolkodni a kovetelmenyek szigoritasan.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-19 13:54   
A Zsuzsa által említett tragédia akaratlanúl is a politikai vezetés felelőtlenségét juttatja eszembe. Mit számít 10, 50, vagy száz ember élete, ha arról van szó, hogy a fegyveriperral kéne ujjat húzni.
Ez van Németországban is. Itt ugyan a fegyvertartás nagyon szigorú, de ölni nem csak fegyverrel, hanem autóval is lehet. Ma már az ovodás is tudja, hogy ha korlátoznák a sebességet, mondjuk 130km/h-ra akkor sokkal kevesebb halálos baleset lenne. Nem, erről szó sem lehet nem lehet az autóipart irritálni!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-19 11:35   
A virginiai műszaki egyetemen történt vérengzésnek 33 halottja van. Egy 75 éves, romániai származású izraeli professzor saját életét feláldozva számos diák életét mentette meg a vérengzésben. Liviu Librescu mechanikát tanított a virginiai műszaki egyetemen, s az ajtóba állva akadályozta meg, hogy a teremben lévő diákokra is lőjön az ámokfutó.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-28 00:02   
2006-08-27 23:59, Zuloaga:
-

Jó éjt!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó