2018. június 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Bűntények, balesetek, áldozatok, tettesek, igazságszolgáltatás
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 következő lap )
 Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-27 23:59   
Kedves Tihi, a tragédia sajnos megtörtént.
Mohácsnál is.
A két dolog viszont eltér.
Persze, nem emberéletben sem nemzetségben ...

... a Duna és a Csele patak nevében is ... ámen

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-27 23:42   
2006-08-27 23:28, Zuloaga:
-

A budapesti tüzijáték egy mohácsi katasztrófa lett, mint a hírekben láthattad. Épp akkor jött a legerösebb vihar, amikor a tüzijáték kezdödött. A magyar sors ilyen, vagy én csak zinikus pesszimista vagyok?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-27 23:28   
Visszaemlékszem.
A távolság már pár ezer km, az idő még friss.
A tüzijátékot Szegeden néztük. Nagyon szép volt. Komolyan!
Megborzongat viszont az, hogy amikor eldördült az utolsó ... azaz befejezte a tűzimű a dolgát, hatalmas szemekben eleredt az eső. Micsoda időzítés!
Az ég, magából potyogott. A szagát is érzem még.

Szeged "csak" könnyeket kapott...

seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-25 03:46   
"Fél nyolckor értesítették is a katasztrófavédelmet. Mailben!!!! Azt a mailt az illetékes éjjel 11-kor olvasta el "
Aki csak egy picit is ert az internethez, annak nagyon jol kellene tudnia, hogy az email arra valo, mint a normalis level. Egyszer csak odaer - hacsak el nem vesz utkozben. Katasztrofavedelmet emailben ertesiteni egbekialto informatikai baromsag!
-seci

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-24 21:58   
2006-08-24 20:28, poe:
-

Igazad van, meggondolatlanul írtam soraimat akkor este gyorsan. Másnap reggel már aztán engem sem hagyott nyugodtan a dolog és kezdtem olvasgatni az Indexen és az Origóban a híreket, hogy mi és hogyan is történt. Most már én is egészen máskép nézem a történteket és egyetértek Veled és több más MON-taggal is, miután olvastam véleményüket.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-24 20:28   
2006-08-21 21:39, Tihi:

A vihar nem pillanatok alatt tört ki, a meteorológusok már délután tudták, mi várható. Fél nyolckor értesítették is a katasztrófavédelmet. Mailben!!!! Azt a mailt az illetékes éjjel 11-kor olvasta el
Fél órával a kezdés elött már villámlott, távolról dörgött is. A polgár
nem időjós, ellenben optimista, azt hiszi, talán elvonul a vihar, vagy "kivárja" az utolsó rakétákat.
Nem is ez volt a legnagyobb baj.
A tűzmestereknél nem volt mobiltelefon, semmilyen összeköttetés.
A rendőrautókban nem volt megafon, amivel a tömeghez hatásosan lehet szólni.
A mentők központjában mindössze 5 ember kezelte a telefonokat, amikor a város szivében másfél milliós tömeg tolongott!
Az előkelő drága hotelokba, bárokba nem engedték be a menekülőket, bezárták az ajtókat, a biztonsági úrök kilökdösték az agyonázott, rettegő embereket.
A metró aluljáróiba hiába mentek le, ott hamarosan térdig ért a víz, igaz, legalább a cserepek, üvegtáblák, öles faágak ellen védve voltak.
Az elmúlt hetekben már negyedszer támadott ilyen erős vihar, özönvízszerű eső, jég, és tornádó a fővárosra. Mégsem okulnak belőle a felelősök.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-21 21:39   
2006-08-21 19:53, Mary:
-

A meteorológus jelenti, hogy egy erös hidegfront betörése folyamán erös vihar keletkezhet. Senki sem veszi figyelmeztetését komolyan, zivatarok, esök vannak, ez elöfordulhat. De ha mégis valaki ezt komolyan veszi, mit tud ö csinálni?

Pillanatok alatt el kell döntenie (kinek?), hogy a tüzijátékot abba kell hagyni és az embereket menteni kell, de hogyan? Esetleg, ha tömeg gyorsan reagál és menekül, az áldozatok száma sokkal több lenne mint igy, egy tömegpszihózusban, pánikban, az emberek egymást taposnák halálra.

El kell fogadni azt tényt, hogy a természeti erökre az emberiségnek csak korlátozott beavatkozási lehetösége van.

ui: a föpolgármester beavatkozik pillanyatni átgondolás után egy-két perc alatt (hogy mit és milyen idöben mit tud csinálni, az egy más kérdés) és a vihar megváltja irányát és elkerüli a területet. Akkor a föpolgármestert lincselik, mert elrontotta az ünnepséget.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-21 21:26   
2006-08-21 19:53, Mary:

Valahogy nem megy a fejembe, hogy a mai fejlett technikával, amely precíz elörejelzésekre képes - föleg ilyen méretü természeti csapásnál, ilyen tragédia történhet.

Hat ez az, hogy nem ez a lenyeg itt, hanem az emberi felelotlenseg, ami megfelelo informacio birtokaban megis tudatosan ugy dontott, hogy nem tesz a katasztrofa megelozese erdekeben. A reklamiroda azert, mert anyagi karosadast jelentett volna, a polgarmesteri hivatal ki tudja miert, a rendorseg szinten ki tudja miert.

A lenyeg az, hogy a megfelelo vizsgalat utan komoly konzekvenciak kell, hogy sujtsak azokat, akik kozvetett modon ugyan, de emberek halalat okoztak.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-21 19:53   
Megdöbbenve figyelem, mi történt a tegnapi ünnepnapon Budapesten és hogyan keresik a hibásokat. Valahogy nem megy a fejembe, hogy a mai fejlett technikával, amely precíz elörejelzésekre képes - föleg ilyen méretü természeti csapásnál, ilyen tragédia történhet.

Sajnos mindegy, hány hibás, felelöst találnak, az áldozatokon ez már nem segít.

Blanche  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-16 20:19   
Minden rákos beteg depressziós és nincs kedve élni, de nem mindegyik lesz öngyilkos.Ha valaki elkezd foglalkozni az öngyilkosság gondolatával, arról általában szokott beszélni, vagy célzásokat tesz. Aki empátiával rendelkezik, ez a készség nem mindenkiben van meg, az ráérez, és már eleve az, ha sikerül kibeszéltetni a gondolatairól, máris segítséget jelent, és azzal akár el is tántoríthatja a végleges lépéstől.
Korábban az SOS lelkisegélyszolgálatban is dolgoztam, és ott a telefonos beszélgetésen keresztül,sikerült pár öngyilkost lebeszélni a szándékáról.

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-15 23:10   
Tudod sokat gondolkoztam rajta, az is lehet, hogy gyogyithatalan betegsège ( ràk ) volt, màr operàlva volt egyszer, s a huga is ebben halt meg. De, ahogy mondod, talàn depresszios volt, s azt telefon beszélgetésen nem lehetett észrevenni, foleg, hogy eléggé vidàm volt és sokat szoktunk telefonon nevetni, viccelni.

Blanche  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-15 22:51   
2006-08-15 10:30, hajnalkaszl:

-

Az öngyilkos agya be van szűkülve, nem lát kiutat és semmilyen jó megoldást, csak a halált. Ha valaki akkor a közelében lenne, az meg tudná menteni.
A barátnődnél lehet voltak jelek pl. a depresszióra, de azt észre lehet venni.

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-15 10:30   
Hogy lehet egy ember annyira elkeseredve, hogy ongyilkos legyen ? A baràtnom az 5-ik emeleti balkonrol ugrott le a jàrdàra, nem hiszem, hogy voltak problémài. Persze a làtszat és a valosàg, az ketto.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-15 07:20   
DOKILADY UZENETE A MAGYAROK FRANCIAORSZAGBAN CIMU TOPIKBOL:

2006-07-28 21:27, hajnalkaszl:

-

Sziasztok!

Én még új vagyok ezen a honlapon, amikor egy kis időm van, beleolvasok a topikokba. És látom bőven van téma, amihez hozzá tudnék szólni.
Apropó öngyilkosság. 6 évig dolgoztam a magyar rendőrségen bűnügyi orvosként. Konkrét statisztikát készítettem az öngyilkosságokról, és hátborzongató adataim lettek. Pl. abban az időben az akasztásos öngyilkosság vezetett főleg a férfiak körében, a nőknél pedig egyre inkább a gyógyszerbevétel helyett a magasból való leugrás akadt nagyobb számban. Kedves ismerősöm, akinek még a családját és történetét is ismertem a magasból ugrott le, és ráadásul az én lépcsőházamtól nem meszze, amit már lassan "leugróhelynek"lehetett nevezni, mert mindenki onnan ugrott. Magyarország első helyen volt az öngyilkosságok terén 1996-2000 között. Amikor szóltak a rendőrök, hogy helyszínelnem kellene és megkérdeztem kit, azonnal elfogultság miatt kértem menjen más. Elájultam volna, ha nekem kellett volna a nőt megnéznem.

Most csak ennyire jutott időm, de ha hazajöttem folytathatom, ha érdekel benneteket.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-22 16:28   
Nem tudom, a belga és a holland igazságügyminiszterek meddig melegíthetik még a bársonyszéküket. Az utóbbi időben egyik botrány a másikat éri.

Az első, közfelháborodást kiváltó eset a két liege-i kislány brutális meggyilkolása volt. A gyanúsított, Abdallah Ait Oud a kilencvenes évek közepén már ült pár évet unokahúga megerőszakolásáért. Alig szabadult, amikor 2001-ben ismét letartóztatták egy 14 éves kislány elrablása és megerőszakolása miatt, de nem börtönbe, hanem pszichiátriára került, ahonnan tavaly decemberben kiengedték, mert szerintük normális. Fél év múlva elrabolt két kislányt, kegyetlenkedett velük, az idősebbet megerőszakolta, majd mindkettőjüket megfojtotta.

Aztán jött az újabb melléfogás. Öt napja, hogy nyomtalanul eltűnt Kaplan Murat, akit különböző bűncselekményekért 17 év börtönbüntetésre ítéltek. Beceneve azóta a "szökés királya" lett, ugyanis összesen hétszer lógott meg eddig. Leglátványosabb szökése tizenhárom éve volt, mikor túszokat is ejtett, és a börtön igazgatóját élő pajzsnak használva távozott.
Ennek ellenére 2003-ban feltételesen szabadlábra helyezték, de nem sokáig tartott az öröme, mert tavaly lebukott egy betörésnél, és egy rendőr golyója megjelölte az arcát.
Ismét rács mögé került, négy évet kapott, de nem volt türelme kivárni, nősülni akart, és üzleti ügyei sem tűrtek halasztást. Kérte felmentését, vagy háziőrizetet, de nem kapta meg, hát hirtelen felindulásában megszökött. Hogy hogyan? Egyszerű, nem ment vissza a hétvégi eltávozásról!! A miniszterasszony azt nyilatkozta, hogy megérti szegény Murat elkeseredését, és reméli, hogy önként visszatér a börtönbe. A kérdésre, hogy miért kaphat eltávozást egy gengszter, a miniszterasszony azt válaszolta, hogy már 17 alkalommal kint volt, mindig visszajött

Alig csendesült el az egyik vihar, jött a másik. Tegnap egy belga börtönből megszökött az egyik rab. A szökés módja szinte nevetséges. Cellatársának letelt az ideje, megkapta a civil ruhát, amit emberünk felvett, és így jelentkezett a kapuőröknél. Persze mit sem sejtve kiengedték. Fél óra múlva jött az igazi elbocsátandó, őt meg nem tarthatták bent, hiszen leülte a büntetését. Azt hiszem, bottal üthetik a ravasz fickók nyomát.

Persze nem kell a szomszédba menni ilyen hírekért, Hollandiában is elég fényes a bűnözők sorsa. És minél nagyobb gazember valaki, annál könnyebben megy minden.
A rotterdami vízirendőrség gyorshajtásért állított meg egy motorcsónakot, és nagy volt a meglepetésük, mert a vezetője egy börtönben lévő rab volt. Még majdnem egy év büntetése van hátra, és hatszázezer eurot kell kifizetnie. Senki nem tudja, hogy kerülhetett szabadlábra.

Szintén mai cirkusz, hogy az amsterdami Hells Angels motorklub tagjai 14 vadonatúj rendőringet kaptak ajándékba. A rendőr, aki küldte nekik, és a szállító, aki kivitte a címre, éppen nyaralásukat töltik, így nem nyilatkoznak. A megoldás egyszerű és olcsó, az ország összes rendőre új, másfajta inget kap, hogy ne lehessen visszaélni az illetéktelen kezekbe jutott egyenruhával. A Hells Angelsnek itt igen rossz híre van, jelenleg is folyik még a per a limburgi klub tagjai ellen, akik párszáz kiló kokainon összeveszve 3 társukat megölték. Az ezt követő országos razziáknál a klubházakban egész fegyverarzenált találtak. A letartóztatáshullám nagy vihart kavart, több magasrangú rendőr korruptnak bizonyult, akták tűntek el, információk szivárogtak ki, fejek hullottak. És még nincs vége...

Vajon holnap mire ébredünk?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-19 06:38   
A franciaországi Taizé ökumenikus közösség alapítóját, a kilencvenéves Roger atyát leszúrta (misézés közben) egy Luminita Solcan nevű jászvásári nő.
Róla annyit tudni egyelőre, hogy hithű katolikus, egyetemet végzett, s apáca akart lenni. Több román pszichiáter véleménye szerint a nő nem normális.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-18 19:01   
Kedden 8/16-an Atlanta , Georgiaban vadat emeltek egy 78 eves asszony ellen , aki lelotte feltekenysegbol 85 eves udvarlojat , aki megcsalta . Mindez egy Oregek Otthonaban zajlott le . Amikor letartoztattak , bevallotta a bunet es kijelentette , hogy nem banta meg es ujra megtenne .

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-16 10:24   
Egyre inkább elkeserít az a tendencia, hogy minél nagyobb a demokrácia, annál olcsóbb az emberélet.

A legfrissebb hírt most olvastam éppen: 9 év börtönre ítéltek egy 19 éves fiatalembert, aki 16 éves unokaöccsével együtt fejbelőtt és kirabolt egy férfit. Az áldozat 3000 eurót nyert a kaszinóban, ott figyelt fel rá a rablópáros. A kiskorú másfél évet kapott, amit javítóintézetben tölt le, és mellékbüntetésként fizetniök kellett az áldozat családjának 7900 eurot. Ha morbid lennék, azt mondanám, ez a temetésre se elég.

Több kérdést is felvet bennem ez a hír.
1) Mit keresett két fiatalkorú a kaszinóban?
2) Honnan és főképp miért volt fegyverük?
3) Ki állapította meg a meggyilkolt férfi eszmei értékét 7900 euróban?
4) Van-e még valaki, akire a börtönbüntetés elrettentőleg hat? (saját szoba televízióval, tanulási, sportolási lehetőség, munka semmi, szabad hétvége)

A másik hír ugyanilyen felháborító: összesen 95 év börtönbüntetést kértek 8 tettesre, akik agyonvertek egy férfit a drága autójáért. A testet lefejezték, a fejével futbaloztak, majd elhajtottak a kocsival. Ez fejenként 12 év, abból legalább harmadát elengedik.

Minden nap meglepnek bennünket hasonló hírekkel. Hovatovább nem tudjuk, hány gyilkos szaladgál köztünk. Viszont jó hír az, hogy az adócsalókat igen keményen büntetik

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-24 14:32   
Jól teszed, kedves Frédi

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-24 12:02   
Kedves Zsuzsa,

bár az ügy szomorú és komoly, én mégis megengedek ezzel kapcsolatban egy kis viccelödést: én magamból szoktam az ördögöt kiüzni, leginkább somlyói szilvapálinkával.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-24 05:03   
Igen, kedves Mary,
a helybeli ügyészség és a rendőrség kezdetben passzív volt, mivel megtanulták, hogy az ortodox egyházhoz nem szabad hozzányúlni.
A külföldi sajtó mondhatni nagyon tárgyilagosan számolt be az esetről.
Nagyon jól tudom, hogy az ördögűzés elég elfogadott gyakorlat náluk, magam is résztvettem egyen, riport céljából. Félelmetes. Ugyanakkor nagyon érdekes, hogy az ördög leginkább fiatal és szép lányokat szeret megszállni.
Abban reménykedem, hogy ezúttal betiltják az ördögűzést.
Az pedig, hogy rossz fényt vet az országra, nagyon enyhe kifejezés: sokan középkorról beszélnek.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-23 22:26   
2005-06-23 06:24, Ferencz Zsuzsanna:

Kedves Zsuzsa, lehetséges, hogy fölöslegesen háborgok, mert az információim a sajtóból származnak és egyelöre azokat hiszem el, de úgy olvastam, hogy egy rendör sem volt a helyszínen. Tudtommal egymást is megtámadták a pro és contrások, miközben a pópa osztotta az áldást a hívöinek. Azt hiszem, mindenki tudta elöre, mikor kell megjelenjen a pópa az ügyészségen, ezért verödött össze a tömeg is. Csak a rendörség nézte ölbetett kézzel a dolgokat.

Mellesleg az Adevarul fórumán éppen elegen kikeltek úgy a gyilkossággá fajult ördögüzés, a végrehajtó szervek tehetetlensége, mint a rendörség passzivitása miatt. Az (majdnem) egyhangú vélemény ott is az, hogy ez egy nagy blamázs az országnak és borzasztó csúnya képet fest ez a dolog az országról a nagyvilágban.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-23 06:24   
Tegnap bekísértek a pópát és a négy apácát az Ügyészségre.
Az összeverődött tömeg kicsi híján meglincselte őket.
Kíváncsiak várjuk, mi lesz az egészből.
Egyelőre a vád: különos kegyetlenséggel elkövetett emberölés.
A vádlottak nem tarják bűnösnek magukat, hiszen "csak ördögöt űztek".

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-22 07:04   
2005-06-21 06:01, Ferencz Zsuzsanna:
-
Olvastam az itteni ujsàgban is erröl, aligha hiszem, hogy ennyiben maradna a dolog, a popàt birosàg elé kellene azonnal àllitani, ha Romània valamit is ad magàra.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-21 06:01   
Hihetetlen eset egy romániai ortodox zárdából.
Egy fiatal szerzetes ( teológiai középiskolát végzett, aztán kinevezték pópának)"felfedezte", hogy az egyik nagyon szép, fiatal apácát megszállta az ördög. Négy másik apáca segítségével (és a többi harmincvalahány apáca tudtával), elhatározta, hogy elvégzi az "ördögűzést": az apácát megkötözve egy ládában tartották és éheztették, majd keresztre feszítették. Az apáca belehalt.
Tegnap temették. A apácák és a pópa bevallották, hogy ők "segítették a mennyországba" az illető apácát, viszont még senkit sem tartóztattak le, a hatóságok elég nagy tartózkodással kezelik az ügyet.Az ortodox egyház megvonta a papi hivatás gyakorlásának a jogát a pópától, az viszont egyszerűen nem veszi ezt tudomásul, továbbra is megtartja az istentiszteleteket, és semmi lelkiismeretfurdalása sincsen.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-31 23:18   
2005-05-21 06:01, fellegvar:
Szerintem nem lehet egy elvesztett eletet semmi aron visszahozni. Egy 15 eves fiu aki ilyensmire vetemedik csak szimptoma szerintem, a bajt mashol kell megtalalni, orvosolni. Sem a 15 ev sem 100 ev vagy isten bocsa az elete kioltasa nem fogja az okokat orvosolni. Oda kell figyelni a gyerekekre mielott ilyen tragedia kovetkezik be. Ilyensmi Amerikaban megszokott, az itteni tarsadalmi helyzet eredmenye. Szeritem ilyenek tomegesen fordulnak majd elo az USAban is es mindenhol mashol is. A vilag felkarolta az Amerikai goldnolkodasmodot - a bunozes csak mellektermek. Nagyon sajnalatos.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-21 06:01   
2004 oktobereben irtam a Halalbuntetes topikban a kovetkezot :
Egy 15 eves Long Island-i fiu 39 kesszurassal olte meg az anyjat es amikor a baratnoje segiteni akart a haldoklonak ot is fobelovessel fenyegette . Az ilyen nem erdemel halalbuntetest ?
Nos , a fiatalember bunosnek nyilvanitotta magat es a max. buntetes , amit kaphat 15 ev !!! Ennyit er egy anya elete ???

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 02:17   
Egy Gerald Krein nevu 26 eves egyen Portland Oregonban , egy internetes Yahoo chat roomon keresztul 31 not verbuvalt Valentine napjan valo ongyilkossagra. A nok kozos vonasa depresszio volt . Tervei szerint miutan a nok vele kozosultek volna , sajat lakasaban egyszerre kellett volna felakasszak magukat egy erre a celra kulon keszult gerendara . Az egyik kanadai no ertesitette a hatosagokat es a ferfit letartoztattak . Nem lehet tudni , hogy ha volt-e valaki , aki korabban ongyilkos lett volna .

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-10 19:00   
Az életfogytiglani itéletét töltő Andrea Yates, aki a fürdőkádba fojtotta mind az 5 gyermekét, a vád egyik fő tanújának egy hazugsága miatt új tárgyalásra jogosult, vagy, ha ezt az ügyészség nem forszirozza, elmegyógyintézetbe kerülhet.
A tanú, birósági elmegyógy.szakértő azt állitotta, a vádlott tudatában volt tettének, és ezért nem tekinthető beszámithatatlannak. Ezt alátámasztandó, a tanú rámutatott, hogy a nagysikerü tévékrimi-dráma-sorozat, a Law and Order, egyik müsora hasonló gyilkos anyáról szólt, akit azért mentettek fel, mert megjátszotta az elmebeteget.
Kiderült, soha nem volt ilyen müsor. Andrea Yates viszont biztosan elmebeteg, nemcsak volt, ma is az, és nehéz volt megérteni, hogy miként nem látta ezt az esküdtszék.

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-22 20:25   
A héten 5 és fél évet "akasztottak" egy fiatal nő nyakába, aki az újszülöttjét lefejezte, a fejet és a testet külön-külön nylonban elásta a kertjükben. A fejet a kutyák kikaparták, így jöttek rá az esetre. A kutyákat meg kellett ölni az azonosítás miatt... - HORROR! az évek száma? KEVÉS! KEVÉS! KEVÉS! Az ilyen nő szégyene a saját nemének. Ez nem ember, állat!! - és itt bocsánatot kell kérnem az állatoktól!!!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó