2018. szeptember 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Hollandia >> Csajok Hollandiában
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 mizacska20  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-05 14:39   
2005-06-10 11:29, monikaballa:

-

Sziasztok, mi itt lakunk Belgiumban, de nagyon sokat jarunk at Hollandiaba, foleg Rotterdamba, Amsterdamban, es sajnos meg egyszer sem tallakoztunk magyarokkal, pedig kerestuk oket. Valaki tud magyar clubbokrol?

Mindenkinek tovabbi szep napot kivanunk, es minden jot...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-19 02:24   
Az erre járó Zsuzsiknak boldog névnapot kívánok

zsanett  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-24 00:40   
2004-10-10 16:41, s28a:
-

Szia tamika! Nekem is van három lurkom, és jo lenne ha találnék nekik magyar barátot, szerinted ez lehetséges? Ha van kedved irj. zsani

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 23:02   
Kedves Szilvi
Nem ismerek magyar könyvelöt, érdeklödj esetleg a magyar kluboknál, az amsterdami vagy utrechti magyarok között biztosan akad. Sok szerencsét.

honffy.sisi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 14:55   
Kedves poe, szeretnem megkerdezni hogy nem tudnal estleg egy magyar konyvelot, van egy kis vallalkozasunk, nem sok papirmunkaval jar. Van egy holland konyvelonk, beszeljuk kicsit a nyelvet, de jo lenne mindent erteni mivel starterek vagyunk. Elore is koszi honffy.sisi@freemail.hu
Szilvi

kingaaa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-23 13:11   
Sziasztok!

En nemreg jottem Hollandiaba es en is nannykent dolgozom.Most meg nagyon idegen minden es szeretnem itt elo magyarokkal felvenni a kapcslatot!Ha van kedvetek nagyon orulnek ha irnatok!!!!
Koszi:Kinga

monikaballa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-10 11:29   
Sziasztok lanyok. 21eves vagyok februartol vagyok amsterdamban aupair. unalmasak a hetvegeim, szeretek olvasni,tornizni,tancolni,jokat beszelgetni. Ha van kedvetek talalkozhatnank.Legjobbakat mindenkinek.

gyongyszem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-17 21:50   
Szia!
A hetvegen a Walibi nevu vidamparkba voltunk (a volt Six Flags). Valtottunk a tavaszi vakacioban egy csaladi jegyet, kozel 200 euro, de az egesz csalad (2 felnott, 4 gyerek) korlatozas nelkul mehet a parkba, azonkivul adtak 10 belepojegyet, amit a park nemetorszagi,belgiumi vagy franciaorszagi testvervallalatanal lehet elhasznalni. Es persze, mindenfele ingyenjegyet kavera, palacsintara, es baratokra koltendo arkedvezmenykartyakat. Az iden vidampark lesz a tema. En megprobaltam egy par hullamvasutat a tegnap, nos koszonom, azt hiszem, a kozepfulem uj ertelmezesi szotart inditott a let ertelmerol... Jovore muzeumkartyakat akarok valtani, es meg is gyozom a baratomat, hacsak a gyerekek az olembe nem hanynak az otlettol..
Az az igazsag, hogy szivesebben mennek gyakrabban is keptarba, muzeumba, de draga, es a gyerkocok azt hiszik, ok tettek egy szivesseget, amiert engedtek magukat odahurcolni. A tavaly Parizsban voltunk egy par napig, es tudod mit, a muzeumok ingyenesek 18 eves korig, sokuk ingyenes tanaroknak, munkanelkulieknek (! persze, igazolvany szuksegeltetik hozza), azonkivul minden honapban van egy nap (ha jol emlekszem az elso vasarnap) amikor mindenkinek ingyenes. Hat ezt nevezem nemzeti buszkesegnek...

A tobbi temat priviben, ok?
Udv

Lin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-17 20:57   
Szia!!

Na,vegre tudok neked valaszolni.Hogy telt nalatok a hosszu hetvege???Mi Rotterdamban voltunk egy napot,na meg pihentunk.Csak azt sajnalom,hogy nem igazan akar jo ido lenni.Kar erte,nem bannam ha napsuteses ido lenne!
Es neked milyen diplomad van??Nem volt nehez itt diplomat szerezni??
En Social Pedagogisch Hulpverlening szak melett voltam eddig,de most ugy dontottem,hogy inkabb lehet,hogy gyogytornasznak kellene tanulnom.Azzal csak annyi a gond,hogy nagy a tuljelentkezes,ugyhogy majd kiderul.Jelentkezek 3 helyre,az egyikre majd sikerul valamikor bekerulni.Proba szerencse,nem?
Es megkerdezhetem,hogy te mivel foglalkozol a csaladon kivul?Es Magyarorszag melyik reszerol jottel ide?
Tovabbi jo estet!/Ki tudja,lehet Te is ulsz a TV elott es nezed a Net5-en a sorozatokat!/En is megyek folytatom a TV nezest.

Lin

gyongyszem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-11 20:03   
Nincs honvagyam, jol elvagyok, habar orulok, hogy a nyaron hazalatogatok. Neha elfog a nyugtalansag, de az mindenhol elfogna, kar volna a honvagy szamlajara irni... Lassacskan 6 eve, hogy jottem. A papirjaim rendben, es immar a HBO diploma is a zsebemben... Azon gondolkozom, kene meg egyet szerezzek, mig az agysejtjeim (vagy az idegpalyak?) meg nem fogyatkoznak. Bosszanto eszlelni, hogy a tanulas nem megy mar olyan tempoval, mint regen, es nem is annyira az eszem elessege, mint a tapaszalat segit az anyagot rendezni a szurkeallomanyban. 25 evig egyre gyorsabban ment, aztan lassulni kezdett. 35 evesen az oregedes meghazudtolhatatlan jeleit tapasztalom... (a fene egye meg!!!)
Ez ellen mar csak egy segit: meg tobb tapasztalat!
Apropo, milyen kepzest akarsz vegezni? Nem vagyok jo a roviditesekben...
Udv

Lin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-09 14:58   
Szia!!

Akkor feletek biztosan nyugis lehet az elet.Ki tudja,meg talan egyszer el nezek arrafele.
Hogy en mit csinalok?En eppen probalom a papirjaimat intezni,ami meg eltart egy darabig.Ugyhogy addig gyerekfelugyelet marad es ha minden igaz januartol vegre elkezdhetek suliba jarni.HBO opleidinget szeretnek csinalni,azon belul SPH-t.Ugyhogy tervek azok vannak,csak ki kell varni a megfelelo idot.
Es Te?Hamar megszoktad az itteni eletet,mikor idekerultel?Nincs neha honvagyad?
Tovabbi jo napot!

Lin

gyongyszem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 18:43   
Szia!
Gyere el egyszer s nezz korul... Hatha jobban tetszik, mint Apeldoorn.. Csondes, habar hetvegeken tele van nemetekkel, a hatar 10 km s nalunkfele hosszabban nyitanak az uzletek, igy a nemet csaladok, szerelmesparok es motorbiciklikedvelok kiruccannak egyet... Az elejen azt hittem, ez a vilag vege. Tul csondesnek talaltam, de aztan oregedtem egy kicsit, lassul a tempom, a leanyom pedik kamaszodik, most mar nem koltoznek el a nyugati bolondulasba.
Ferjhez jottem Hollandiaba s maradtam Te mivel foglalkozol (azonkivul, hogy koltozkodsz)?
Udv

Lin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-02 17:18   
Szia Gyongyszem!

Winterswijk??Na,arrafele meg en sem jartam!Szeretsz ott lakni?Nekem Apeldoornal semmi bajom nincs,mar elegem volt a nagyvarosbol.Rooterdamban mindenki csak rohan,mindig mindenutt nagy a tomeg..eleg volt belole 2 es fel ev!Itt minden kozelebb van,nagyobb a nyugalom,ugyhogy nem bantam meg a koltozest.Csak azt sajnalom,hogy a magyar barataim Rotterdamban elnek,itt meg meg nem sikerult masokkal osszeismerkednem.A vonatjegy/mint ahogy te is irtad/draga ahhoz,hogy allandoan Rotterdamba rohangaljak.Ez van!
Es te miert vagy Hollandiaban?Van csaladod?Vagy csak barat?Munka?
Legyen tovabbi jo napod!
Lin

gyongyszem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 19:12   
Szia!

Nem vagyunk tul kozel egymashoz, de nagyon tavol sem... Vonattal Winterswijk-Zutphen-Apeldoorn, nem nehez, csak a vonatjegyek ne lennenek olyan dragak...
Autoval ritkan megyek ismeretlen helyre, en eltevedek meg a sajat varosomban is, ha veletlenul rossz helyen terek le es egyiranyu a forgalom.
Hogyan tetszik a csondesebb hatso sarok? Nincs olyan nyuzsges, mint nyugat fele, de az ember lecsillapodik idovel es mar nem is vagyik vissza a rohanasba.
Tudod, mi a jo itt? Lassabban telik az elet s mi is lassabban oregszunk!

Lin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 19:04   
Sziasztok!
En 22 eves vagyok,3 es fel eve elek Holladiaban.Eloszor serultekkel foglalkoztam,Au-pair is voltam,es 3 honapja elkoltoztem Rotterdambol Apeldoornba,ahol a baratommal elek egyutt.
Szivesen csatlakoznek a forumotokhoz,jo lenne tobb magyar lannyal is megismerkedni!
Jo estet mindenkinek! Lin

gyongyszem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-27 20:45   
Kissanyu, par kerdes, kattints a Magan uzenetre...

Flapje  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-27 10:53   
Sziasztok! Én szintén egy Hollandiában élõ magyar (26 éves) lány vagyok. Kb 6 éve élek már itt. Uithoornben kezdtem au pairként, aztán pár hónap múlva találtam egy másik családot Amsterdamban és azóta is itt vagyok. Egészen tavaly szeptemberig oppas voltam, októberben született a kisfiam. Van esetleg itt más fiatal amsterdami anyuka? vagy esetleg alkmaari, mert valószínüleg a közeljövõben oda fogunk költözni.

Kisanyu, te meg nagyon bátor vagy, hogy egyedül bevállalod a babát Sok szerencsét!

kissanyu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-25 14:11   
2005-04-25 14:06, kissanyu:

Elsőre elismerte, de azóta nem tudtam beszélni vele.

gyongyszem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-21 19:01   
Kissanyu, ha nem erdekli a bacsit a dolog, akkor mibol gondolod, hogy el fog menni az anyakonyvi hivatalba bejelenteni a gyereket?
S ha nem jelenti be, akkor neked kell bebizonyitanod, hogy igenis o az apa... vagy csak en latom ilyen pesszimistan ezt a dolgot?

Zsuzsie  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-19 23:19   
2005-04-19 21:56, kissanyu:
-

Szerintem tok mindegy, hogy mennyi, ugysem annyit kell fizetnie, hanem amennyit a magyar birosag megitel.
A gyamugyi hivatalban biztos tudnak neked segiteni.
Valoban, egyebkent, a holland "apucikat" nem szokta erdekelni a kaland gyumolcse.
Valahol ertheto (bocs)

kissanyu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-19 21:56   
Bocs csajok,egy kérdésre várok választ.

Mennyi a gyerektartási díj Hollandiában?

A rövid magyarázat: Holland apucitól lesz a pici. Magyarországon fog megszületni és apucit nem igazán érdekli a kaland gyümölcse.
Köszi a segítséget előre is.
Kissanyu

Zsuzsie  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 12:39   
Szia Gabi!

Sajnos elkestem, de talan jo lesz majd jovore.
Ez egy vers generator software.

http://sinterklaas.gedichtengenerator.feestpagina.com/

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-25 19:11   
Gabinak ugyan elküldtem magánüzenetben a következö versikéket - egy barátnöm segített a költésben - de arra gondoltam, esetleg másnak is szüksége lenne mintapéldára, hát közkinccsé teszem, íme
HET GEDICHT

Sint kijkt vaak door alle ramen
Wie woont er waar, in welk huis?
Hij noteert dan alle namen;
Dat deed hij ook bij jou, Bob, thuis.

Hij zag je zitten vóór de beeldbuis,
Met op de leuning Eus de kat,
En aan je voeten de hond Dana.
Maar waar zat nu je lieve schat?

Zij is verbannen naar haar kamer
Want daar moest de computer staan.
Maar TV kijken moet beneden,
Daar heeft Sint nu iets aan gedaan.

Als er een leuke film te zien is
Mist zij niet meer ook maar één beeld,
Je moet wel zelf eerst wat doen,
Zodat jij ook je niet verveelt.

OF

Als er een leuke film te zien is
En jij je daarbij niet verveelt
Maar de videorecorder aanzet
Kijkt zij straks naar het videobeeld.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-25 19:01   
Hello csajok

Hol vagytok? Írjatok néha ide meg a többi topikba is

Gabi0108  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-19 16:59   
sziasztok!

Segitseget szeretnek kerni... Mikulasra Hollandiaba megyunk a baratommal a szuleihez, es ott igazi mikulasozas lesz. Ez azt jelenti, hogy verset is kell irnom. Nos itt a gond, ugyanis meg sosem irtam ilyen jellgu verset. Probaltam az interneten keresgelni, de a baratom szerint egyik altalam talalt vers sem olyan, mint amit ok szoktak irni, vagyis nem az a gunyolodos tipus. Nem tudtok megosztani velem esetleg korabban altalatok irt, vagy masoktol kapott verseket? Csak, hogy legyen kepem rola, hogy milyen is az igazi Sinterklaas gedicht....
Nagyon koszonom!
Gabi

Heni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 21:54   
Udv mindenkinek!

mar ellatogattam erre a honlapra regebben is, de most ez az elso alkalom, hogy irok. Ot eve elek Hollandiaban, Bredaban.

Szivesen csatlakoznek a listahoz

Heni

Heni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 21:52   
tamika!

en is bredaban lakom, talan egyszer-ketszer osszefuthatnank!

mit gondolsz?

Heni

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-22 11:16   
Szia Beocska
Örülünk neked, gyere csak
De írjál kicsit többet magatokról, mit csináltatok itt, miért mentetek oda. Neked lesz most összehasonlítási alapod, hol jobb-hol könnyebb. Árak, lakáslehetöségek, közlekedés, munka stb. Minden érdekel.
Kellemes napot:

Beocska  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-22 10:36   
Sziasztok!
En eppen most koltoztem el Hollandiabol(Enschede) Belgiumba (Arlon) kb. ket evre, de aztan valoszinuleg megyunk vissza a holland ferjemmel. Szoval addig is szivesen csatlakozok hozzatok, hiszen eleg gyakran megyunk majd tovabbra is Hollandiaba.
Udv!
Bea

Gabi0108  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-13 09:14   
2004-10-12 16:46, poesje:

Szia!

Koszi! Majd jovok gyakran!
Gabi

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó