2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Kazahsztáni magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-16 15:03   
Meg engem.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-16 07:43   
És persze engem is.

maryanne  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-15 12:15   
Kedves Laszlo!

Kivanok Neked mielöbbi felepülest, es gyogyulast. Engem is erdekelne.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-14 21:23   
2009-07-14 20:44, Lesskó László:
-

Örömmel olvasnám!

Lesskó László  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-14 20:44   
Mindenkinek, akit érdekel.

Szeretett Magyar Testvéreim!
Hála ISTENNEK, hogy megéltem ezt a lehetőséget is - a magyaronline közreműködésével -, hogy köszönetet mondhatok Kedves Mindnyájatoknak azért az érdeklődésért, amit irántunk tanusitottatok eddig. Itt szeretném nagyon nagy hangsúllyal kiemelni Balkó Gábor Testvérünk együttérző és nagyon hatékony segítségét a mi szerény életünkről tett továbbításáért a NETen (erre nekem az elmúlt másfél évtizedben nem volt lehetőségem...) Őszinte, hálás köszönetem/ ünk Neki mindezért!!!
Egy apróságot azért furcsának tartok - valamelyik B.Gábor által 2002.11.01-én közzétett levelemben ott van az e-mail címem is, amely mindmáig érvényes, és csak KÉT érdeklődő keresett fel (ami SOKKAL TÖBB a semminél!!!:, - Ferencz Zs. és Hunor), de azóta a kapcsolatunk megszakadt, sajnos!
Jelenleg itt vagyok a HAZÁMBAN, Magyarországon, szívműtét utáni rehabilitációt remélem túlélni...
Ha a kedves olvasó Testvéremet érdekelné, hogy milyen is Kazahsztánban MAGYARNAK lenni, úgy felajánlhatom olvasásra a MVSZ - HONLEVÉL c. lapjában(2007. augusztus, 35-36old.) leközölt szerény cikkemet, ugyanezen a címen. Örömmel válaszolok minden kérdésetekre.

Szeretettel,
Lesskó László
+---+

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-12 17:32   
Szeretném tudni, történt-e valami az eltelt két év alatt ottani magyarjainknál?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-11 17:30   
2007-03-11 17:22, BalogJánosSonáj:
-

A szervezet neve (több helyen is szerepel a korábbi üzenetekben): "HUNGÁRIA" Kazahsztáni Magyarok Kulturális Szövetsége

Hunor

BalogJánosSonáj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-11 17:22   
2006-11-23 22:58, Berczi:
-

Gyerekek, én csak most kapcsolódtam be ebbe a témába... uramisten, hogy kerülnek magyarok Kazahsztánba? Gázvezetékszerelök utódaiként, vagy még a II. világháború, vagy még az I. "következményeként"? Esetleg még régebbiek? Szétszórva, vagy "egy kupacban" élnek, mint a kitelepített volgai németek? Van-e szervezetük? Vannak-e a szomszédos Kirgisztánban is? Mennyire tehetö a számuk? A jelenlegi kedvesem kirgisztáni Schwab, s van sok ismerösöm Kazahsztánból is... mondjuk mind Schwabok, de van kapcsolatuk a régi országukkal, s sokan rendszeresen látogatnak vissza. Egy volt osztálytársam, bár lokálpolitikus Szegeden, de igen sokat foglalkozik a külföldön élö magyarok ügyével... igaz, hogy inkább a környékbeli Erdély, Bánát, Felvidék, stb. magyarokkal.
Iskola, tankönyv ügyben, de esetleg meg tudná mondani, hogy hol is kéne "megnyomni a gombot" a kazah magyarok ügyében?

Berczi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-23 22:58   
Beleolvasgattam a topic levelezésébe. Kicsit "tudathasadásom" lett. Emlékeztek-e arra, amikor egy idős férfit hazahoztak (Mo-ra) egy szibériai kórházból(?) mert kiderült róla, hogy a 2. világháborúban kint "felejtődött". Micsoda szenzációt csaptak az RTL klubbon. Az is volt tulajdonképpen. A lényege az volt, hogy nem tudták róla, hogy magyar. Azt hitték elmebeteg. Néha hallották hogy magában motyog valamilyen nem szláv nyelven. Erre figyeltek föl a helyiek, és jutott el valahogy a téma Magyarországra. Tvrtko, baseball sapkás riporter rögtön lecsapott rá, s megilletődve hallgattuk, hogy a Szózat első két szava után hogyan folytatja az elfejtett hazánkfia. azóta a bácsi meghalt. Itthon, a fellelhető hozzátartozói körében. Nos, azt hiszem a kazahsztáni magyarok mindegyikét be lehetne illeszteni ebbe a történetbe. De még sem teszik. Sőt a helyzet az, hogy még 2004. dec. 5-én még több magyar társunkról mondtak le nem kevesen és nem kisbeosztású vezető emberek...

Balkó Gábor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-23 21:16   
Hamarosan Lesskó László barátunk személyesen jelentkezik a fórumon, a többi jó hírt majd tőle.
Üdv.

Balkó Gábor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-03 00:46   
Hétvégi programok a Patria Rádióban
Vasárnap a 13 órakor kezdődő Térerő Műhely mellékletét ezúttal a marosvásárhelyi magyar szerkesztőség készítette. Témája: elfelejtett magyarok – interjú Lessko Lászlóval, a Kazahsztáni Magyarok Kulturális Szövetségének elnökével.
http://www.radiopatria.sk/magyar_index.php?page=magyar_hu_livestream

okmokm1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-13 17:01   
csele:

A "HUNGÁRIA" Kazahsztáni Magyarok Kulturális Szövetsége adja meg a bankszámát, és átutalunk pénzt. Nem egyszerûbb?
Különben magyar könyveket, folyóiratokat is vinnék nekik, de sajnos nehéz. Most ki ad nekik számítógépet?

csele  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-26 14:00   
Ezen a nyáron néhányan kimegyünk Kazahsztánba megnézni, hogy mi a helyzet most és viszünk is magunkkal ezt, azt.
Ha valakinek van ötlete, hogy mi minden férne bele egy rövid, egy-két hetes látogatásba, írjon ide.

Muity Mijo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-05 15:31   

Nemes szándékú e kezdeményezés. Én sem vagyok biztos abban, hogy az eddig jelzett módon kilátásba helyezett számítástechnikai segítség, valódi segítséget jelenthetne e megrendítő sorsú távolra szakadt magyarságnak. Egyáltalán nem biztos, hogy ami Nyugaton működőképes, az ott technikailag szintén üzemeltethető.

Hunor említette, hogy konzultált a nagykövetükkel. Ha jószándékú, talán tőle lehetne követhető instrukciókat kapni, illetve a német misszió munkatársaitól.

Jut eszembe: hallottatok-e már a magyarabokról? Afrikában élnek, pár nónapja mutatta be valamelyik honi tévécsatornánk a róluk forgatott filmet.

Mijo

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-23 17:03   
Ezt az üzenetet nem kaptam meg.

kakao10  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-23 16:13   
Kedves Ferencz Zsuzsanna
nagyon erdekes temat inditottal a kazachstani magyarokkal kapcsolatban. Irtam erre vonatkozolag egy magan uzenetet reszedre, de ugy latszik nem erkezett meg. Tudniillik, nagyon megkapott uzeneted egy resze:

"-hozzá csatlakoztatható sokféle ketyeréje, mert mi nyomorult szegények vagyunk."
Nagyon szep, hogy sokan akarnak segiteni szamitogeppel, de az en velemenyem az, hogy meg kell probalni az ott elo rokonainkat a felszinre hozni, es igy biztositani a jovojuket.
Irtam egy levelet az altalad kozolt E-mail cimre Kazachstanba, de sajnos onnet sem jott valasz. Pedig lehet hogy tudnek az ottlevoknek segiteni, de ehhez tobb informaciora van szuksegem.
Megkerlek, probalj ebben segiteni.
koszonom.
Kakao

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-16 22:40   
U.i. Megvan hozza az eredeti software.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-16 22:39   
Nekem van egy 5 eves MacIntosh keyboard es nyomtatoval, amit szivesen felajanlanek, hogy megmondanatok, hogyan es hova kuldjem el. Csak ket evig hasznaltuk, mert kisse lassu, es harom eve vettunk helyette egy Gatewayt.

Valeria

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-08 07:00   
Részletek Lesskó Lászlónak a Ferencz Zsuzsannához intézett leveléből:

Kedves Zsuzsanna testvérünk!

…Ráadásul most még nagyon szégyenlem magam a tájékozatlanságomért. A MON-t sem olvashatom, mint ahogy Kertész Imre írásaiból sem olvastam egyetlen betűt sem (de Isten látja lelkemet, mindez nem az én lustaságomon múlott).
…Én- számos kazahsztáni honfitársaimhoz hasonlóan- sose tanultam, sajnos, nem tanulhattam magyar iskolában, de annál jobban csodálom a magyar szó varázserejét (ezúttal kérem az Ön szíves elnézését a számtalan stilisztikai és helyesírási hibák miatt).
…Természetes, hogy ön nem tudhatja, sőt talán el sem tudja képzelni, hogy a Hungária KMKSZ-nek egyáltalán nincs számítógépe és a hozzá csatlakoztatható sokféle ketyeréje, mert mi nyomorult szegények vagyunk. Mindaz, amink van, mindössze egy parányi dobozocska, amit a mi fiúnk saját kezűleg szerkesztett, hogy naponta pár soros emilkével tartsuk a kapcsolatot. Ez az összebarkácsolt szerkezet kimondottan csak kisméretű e-mail fogadására –küldésére alkalmas.
Végtelenül sajnáljuk, de honlapuk számunkra elérhetetlen.

Balkó Gábor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-08 06:24   
Hogy mire is lenne szükségük?
Szerintem:
Ami egy számítógép(ek)hez szükséges + hangfalak, Windows, Internet Explorer, Outlock Expres, Photoeditor, HTML - szerkesztő stb.
Monitor
Szines nyomtató
Fénymásoló - ezek csak olyanok lehetnek, melyekbe Kazahsztánban kapható festék.
Scanner + software.
S nem lenne rossz a digitális fényképezőgép sem.
És mint már említették, ezek működési költségeinek az egy éves anyagi biztostása.
Sikeres szervezést

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-08 05:07   
Szerintem a kompiban benne kellene lennie a Windowsnak. És arra is kellene gondolni, hogy egy évre kifizssük az Internetjét, mert nyilván nincs pénzük. Mi a véleményetek?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-07 13:24   
Ram is szamithattok, csak mondjatok meg, mi kell.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-07 12:44   
Kedves Ecet,

en egy 133-as gepet tudnek kuldeni, az megvan, nagyjabol jo is. Azt hasznaltam meg egyetem alatt.

Viszont nincs hozza monitor, es szerintem nehany dolgot erdemes lenne frissiteni rajta.

Ezenkivul lehet hogy van nyomtatom, volt meg evekkel ezelott ketto is Budapesten, egy lezernyomtato, es egy sima, meg kell kerdeznem, megvannak-e meg.

A kuldesrol a napokban kapok hasznos informaciot, lehet, hogy megoldhato a magyar Kulugymineszterium segitsegevel, ingyenesen, biztonsagosan.

Ha minden rendben lesz, tudunk kuldeni gepeket, a kuldes pedig ingyenes. Elvileg igy csak a kiegeszitokre kellene kolteni, mint monitor, egy-ket aprosag.

Miutan minden reszletet egyeztettem en is, es tudok biztosat, rogton tajekoztatlak Benneteket, es megtanacskozzuk.

Addig is varom, jelezzetek, ki venne reszt benne, es milyen otletetek van.

Hunor

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-07 12:38   
2002-11-04 11:27, hunor:
-
Szevasztok mindnyajan

Hunor
Milyen compit ajanlasz fel? Nekem van egy 486-os 32 MB RAM gépem amit tudnék adni, és egy ELSA 33.6 TQV modem.

üdv. eZ

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-05 13:09   
Kedves Mindnyajan

Eloszor is nagyon koszonom husikammnak es kayteenek a felajanlast. Ujabb fejlemenyekrol is beszamolok: beszeltem meg tegnap, keson, Jaczkovits Miklossal, aki Magyarorszag kazahsztani nagykovete. O szinten megerositette, helyes uton jarunk, a szamtogepre nagy szukseg lenne.

Jelenleg meg utananezek, hogyan jutna el a szamitogep oda. Valaki jar mostanaban arrefele?

Udv,

Hunor

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-04 23:39   
Hunor, benne lennék én is.

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-04 21:23   
Sziasztok,

En benne vagyok...penzbeli adomanyokat elfogadtok?...vagy hogyan gondoltatok ezt a jo otletet?......en benne vagyok a penzbeli adomanyba.....irjatok meg...

szioka

Husi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-04 11:27   
Kedves Zsuzsa, es Mindnyajan

Ma tiz percet beszeltem telefonon Lessko Laszloval, es a MagyarOnline.net neveben felajanlottam egy szamitogepet.

Ahol nehezsegek lehetnek: hogyan kapjak meg. Megtudtam, Kazahsztanban van Nemet Haz, ahova rendszeresen, autoval erkeznek a kuldemenyek. Tehat ezt a vonalat is meg kell nezni, vagy pedig mast kitalalni.

Orulnek, ha minnel tobben vennenk reszt ebben az akcioban.

Udv,

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-04 06:23   
Kedves Mindnyájan!
Balkó Gábor lerántotta rólam a leplet!
T.i. azt volt a MON terve (miután láttam, milyen nehezen működik Lesskó László "doboza", tehát milyen nehezen készül vele a riport), hogy Karácsony előtt pár héttel akciót szervezünk, itt a MON-on,annak érdekében, hogy kompi és nyomtató kerüljön a kazahsztáni magyarok kulturális szervezetébe.
Karácsonyi ajándékba.Mi a véleményetek erről?És ki hajlandó felvállalni a szervezést?

Balkó Gábor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-03 13:45   
Szia Husi!

Kösz az elismerést, de csak azt teszem, amit más is megteenne a helyemben.
Nekem az a szerencsém volt, hogy a többezer címre elküldött levelem eljutott Kazahsztánba is, s Lesskó László úr válaszolt a felkérésemre, s azóta levelezgetünk. Sajnálom, hogy csak levelezni tud, s nem tudja a magyar internetes oldalakat átböngészni, ezt kellene megoldani, de már van értesülésem, hogy vannak előkészületek ennek a megoldására is.
Husi-kám
többes számban küldted a jókivánságot a kazahsztániaknak – kik nevében?
Még a „keleti blokkra” nem terjedt ki a levelezésem, a Kazahsztáni magyarokhoz kerülővel jutott a levelem, s 2002. 5. 8.-án jött válasz, ekkor tudtam meg, hogy itt is élnek magyarok!!!
Hogy foganatja legyen a kazahsztáni magyarok segélykérésének, minél többünknek kell felhívni a magyar hivatalok és hivatalnokok figyelmét az Ő kálváriájukra!!!

Baráti üdvözlettel
Balkó Gábor

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó