2018. december 11. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> BEMUTATKOZÁS
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-30 03:46   
Ferencz Zsuzsanna vagyok, kolozsvári születésű. Kommunista pártprogram ("nem román értelmiségieket Bukarestbe küldeni") folytán kerülten Bukarestbe: az egyetem (német-magyar szak) elvégzése után ide helyeztek. De a kiskapun visszamentem Erdélybe: 1991-ben vásároltam a Székelyföldön egy falusi házat.

Tollforgató vagyok. Ez nálunk anyai ágon öröklödő betegség: nagymamám, édesanyám után én vagyok a harmadik a sorban, a lányom a negyedik. A kisunokám, Eszter, héthónapos, még nem ír, de nagyon pimasz a képe, tehát szerintem belőle is tollforgató lesz. Vagyis igazi dinasztia leszünk. Írtam több könyvet, regényt, elbeszéléseket, le is fordították ezeket egy-két nyelvre. Éltem külföldön (Németországban), de visszajöttem.

Itt Romániában nagyon nehéz az életünk, de egy valamivel többek vagyunk másoknál: szükség van ránk. Németországban feleslegesnek éreztem magam...

Itt a magyaronline-ban is irogatok, ha valaki veszi a fáradságot, elolvashatja. Még egyetlen mondatot: rövidesen közölni kezdek egy egyperces sorozatot, Kik ügyei címmel. Olvassátok!

Tutajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-29 16:57   
Takács Ottó vagyok, Puerto Ordazból írok (Venezuela). Elég régen jöttem el otthonról, 1949-ben szálltam ki a hajóból itt Venezuelában. Foglakozásom asztalos, de most egy zálogházat vezetek, ami a saját tulajdonom. Szeretek itt élni, csak egyszer jártam otthon a 70-es években és elég keserü szájízzel jöttem vissza. Jó tudom, akkor még kommunizmus volt otthon, azért volt olyan félresikeredett az egyetlen utazásom.
TUTAJOS

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-29 02:32   
Mar egyszer bemutatkoztam elozo chat nevemen mint Bebyke344, de sokan szova tettek, hogy egy ilyen "erett holgyet" nem kell, hogy Bebykenek szolitsak, igy, hallgatva az okos szora, visszavaltoztattam nevemet az eredetire, igy ezentul mint Valeria fogok megjelenni koztetek. Ha tobbet tudni akartok rolam, olvassatok el a Bebyke344 bemutatkozasomat.
Udvozlet mindenkinek,
Valeria

kallayjoseph  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-27 20:14   
Kallay Jozsef vagyok, Budapesten szulettem az Oktogon kornyeken. 1966-ban kalandos modon utlevel nelkul menekultunk legjobb baratommal Jugoszlavian, Olaszorszagon keresztul Franciaorszagba, itt kaptunk politikai menedekjogot. Ezert sikerult viszonylag konnyen es hamar az Egyesult Allamokba kerulni ahol azota is elek.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-24 16:17   
Én meg Tibi vagyok, Erdély közepéből, Marosvásárhelyről. 29 éves lapszerkesztő vagyok s minden vágyam az, hogy szűk hazámat elsősorban végigjárjam, utána megtartsam olyannak, amilyennek mindannyian szeretjük

Csopi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-24 05:58   
Sziasztok !

Panna vagyok es Kanada legdelibb varosaban - Windsorban - elek csaladommal egyutt. 1999-ben jottunk ki Brassobol (Erdely). 39 eves vagyok, egy lanyunk van (14 eves). Orulok hogy vegre van akivel magyarul beszelhetek. Hobbijaim az olvasás, utazás, szamitogepezes, zenehallgatás.

Gratulalok a magyaronline.net beindulasahoz, mert rengeteg baratot lehet itt talalni a vilag minden reszerol.

Sok szeretettel udvozlok mindenkit es igazan orulok minden kapcsolatnak!

Bebyke344  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-21 01:24   
Hello Mindenkinek:

Valeria vagyok es Williamsburg, Virginiaban elek 1988 ota. 1946-ban vittek el a szuleim Magyarorszagrol es azota kulonbozo orszagokban eltem, Venezuelaban, Puerto Ricoban, Spanyolorszagban es 1988 ota az USA-ban. Nagyon szeretek itt elni, de nagyon szeretem a hazamat is, ahova evente ketszer igyekszem ellatogatni.

Harom gyerekem van es 3 unokam. Nagyon szeretek utazni, olvasni, szinhazba jarni, es most egy par eve szamitogepezni. Nem vagyok meg nagy szakerto, de mar tanulom.

Ket evig egy masik chatroomba, HungaryByNet-be jartam, de azt mar sajnos egy par honapja bezartak. Most vegre megtalaltalak Benneteket, remelem ez a kapcsolat mar tartos lesz.

Udvozlet mindenkinek,
Valeriatol

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-20 18:01   
Sziasztok!

A keresztnevem Erzsi es UK-ban elek Manchesterben 12 eve. Nagyon szeretem az orszagot de az itt elo embereket is.

A legujabb hobby-m a computerezes. Csak tavaly szeptember ota tanulgatom, de almomban sem gondoltam volna,hogy oreg fejemmel(54 eves vagyok) igy meg tudom szeretni. A masik kedvenc szorakozasom az olvasas. Szamviteli Foiskolat vegeztem,es 25 evig egy kulkereskedelmi vallalatnal dolgoztam.

Ego  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-18 00:00   
Sziasztok.

Budapesten élek, főiskolás vagyok. Utazás a mindenem, és szeretek új embereket megismerni. Remélem itt is sikerül.

Folyt.köv. a chat-en.

KrisZ  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-17 09:01   
Sziasztok!
Ma leptem be a regisztralt tagok koze. Nagyon tetszik ez az oldal En inkabb maradok a becenevemen. Magyarorszagon, Budapesten elek. Eleg sokat utazgattam a vilagban es 3 evvel ezelott kerultem ki Amerikaba pontosabban Hawaiiba. Azt tapasztaltam, hogy igaz a mondas: a vilagon mindenhol elnek magyarok, ott is. Iden nyaron megyek ki harmadszor. Beleszerettem abba a helybe Nagyon szeretem az internetet, mert tenyleg rengeteg baratot lehet igy talalni barhol a vilagon. Szeretek ismerkedni, mas orszagok kulturajat megismerni. A kedvtelesem az olvasas, iras, zenehallgatas, rajzolas. Latom tobb baratom is itt van mas magyar forumokrol. Nagyon jo otletnek tartom, hogy ilyen modon is tarthatjuk a kapcsolatot a vilagon elo magyarokkal. Majd megyek a csevegore is valamelyik este itteni ido szerint. Addig is udv nektek szeretettel
KrisZ

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-16 18:56   
Gizella Hemmer vagyok, Mannheimben élek 1970 óta, az egyetemen dolgozom alkalmazottként. Szeretett férjem, Roland, hat és fél éve meghalt, azóta özvegyen élek. Sandra kislányom az itteni jogi egyetemre jár. Vele közösen leforditottuk Zemlényi Zoltán: Hoppárézimi cimü könyvét, amelyet lefordithatatlannak tartottak. A http://www.hopparesimi.de honlapon ezt bemutatjuk, de most készülök egy általános bemutatást irni, Simon Hunor olyan kedves volt, hogy megigérte, be fogja mutatni. Azért irok már most erröl, mert ez jelenleg szabadidöm nagy részét igénybe veszi. Örömmel ismerkedek meg magyarokkal szerte a nagy világban. Sok mindenröl tudok mesélni és fogok is, és nagyon szivesen hallanám a Ti élményeiteket, hétköznapjaitokat, problémáitokat, életeteket is!!! Mindannyiotokat sok szeretettel köszöntök és örülök mindenféle kapcsolatnak!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-14 13:57   
Pompéry Judit vagyok. A Bp-i Közg. Egyetem elvégzése után némi rövid szoc. külker. gyakorlattal a hátam mögött kerültem 27 éve az akkori Nyugatberlinbe. Sikerként elkönyvelhetem, hogy vilmoscsászárbajszos igazi germán Apolló férjem szerelmi indittatásból megtanult magyarul - elég jól, mert gyakran régen külföldreszakadt hazánkfiának nézik.

Elöször nagy cégek export aria managereként dolgoztam, majd orosztudásomnak köszönhetöen 1988-tól tiz évig önálló vállalkozóként képviseleti irodát tartottam fenn Moszkvában több munkatárssal. Ezt a korszakot tartom szakmai karrierem legsikeresebb éveinek. Sajnos a Szovjetúnió és a gazdaság szétesése nem kedvezett az üzletnek. Ma már csak csaladi kapcsolataim vannak: egyetlen keresztlányomat az orosz ortodox egyház szertartása szerint keresztelték/tem.

Férjemmel jelenleg szintén több alkalmazottat foglalkoztató közös vállalkozásunk fütéselszámolási szolgáltatást végez Berlinben és környékén .

Lányunk Zsófia háromnyelvü: "apanyelve" német, anyanyelve magyar és a berlini Francia Gimnázium diákjaként munkanyelve francia. Jelenleg mindkét oktatási rendszerben kétszeres érettségi vizsgát tesz. A francia rendszerben második idegennyelvként a magyart választotta, amelyhez Bp-re utazik majd vizsgázni.

1993-ban keletmagyarországi nyaralásunk során beleszerettem a hegyaljai tájba és befektetöként egy helybeli partnerral turisztikai vállakozásba kezdtem. Itt szerzett üzleti tapasztalataim hasonlóak voltak az oroszországiakhoz. Mai eszemmel ezt nem ismételném meg. A Bortó (Mád határában) persze ettöl függetlenül gyönyörü hely.

Évek óta az EPMSz (Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem) vezetöségi tagja vagyok. Ez a szervezet éves konferenciái során szellemiségében rengeteget nyújtott nekem. A Szabadegyetem helyi évközi tevékenységeként Balla Bálint atyai barátommal az EPMSz Berlini Szalonját müködtetjük. Ennek keretén belül irodalmi, müvészeti, társadalomtudományi, stb. elöadásokat tartunk hol Bálintál, hol nálunk meghivott elöadókkal.

Nem magyar vonatkozású kedvtelésem, hogy évete 1-2 alkalomal házihangversenyt szervezek, mellyel fiatal muzsikusoknak nyújtunk fellépési lehetöséget. Ez a zenészek és a publikum különbözö nemzetisége mellett inkább nemzetközi esemény.

További hobbym a porcelánfestés, amely megnyugtatólag hat rám rohanó tempójú életemben és örömömet találom sajátkezü munkám immár felmutatható eredményeiben.

Jól érzem magam Berlinben, ahol szerintem minden zsák megtalálhatja a maga foltját.

shellő  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-12 23:13   
Sziasztok!
Tünde vagyok, Magyarországon lakom, 38 éves vagyok.Van 3 gyermekem, kedvenc hobbim a papírszalvéta gyűjtés, és ezek rendezése. Jelenleg 21 000 db szalvétám van, kategorizálva, dossziéba lefűzve. Több fórumon is tag vagyok, nagyon sok ismeretséget kötöttem már, és kaptam szalvétákat a világ minden tájáról.
Hát röviden ennyit magamról.

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-12 18:54   
Halló mindenkinek

Ronay Miklós vagyok, 48 éves mérnök, németországban élek harminc éve. Egy lányunk (25) és egy fiunk (23) van, mindketten egyetemisták. Hobbim a számitástechnika, az olvasás és a ház körüli- föleg kerti- munka. Az új hobbim a magyaronline.net, sok sikert a szerkesztöknek és köszönet ezért a sikeres honlapért.
Üdvözlettel, Miklos

Gyertyafeny  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-11 17:45   
Hat akkor en is bemutatkozok, sziasztok.

Diana vagyok Ausztraliabol, a fovarosban, Canberra-ban elek jelenleg. 48 eves vagyok, van egy 19 eves lanyom, es 3 eves korom ota itt elek - szep orszag de nagyon hianyzik korulottem a magyarsag, ugyhogy mindig keresem. Tobb kedves emberrel talalkoztam eddig a chat-en, orulok hogy rendes es baratsagos eddig mindenki. Kedvenc idotoltesem a fozes, olvasas, pecazas, a termeszetben lenni, a zene, idegen nyelvek, tortenelem, iras (versek, zene) - jelenleg irok is egy konyvecsket, csak lassan halad. Ha kevesebb idot toltenek a neten akkor biztos hogy gyorsabban menne Egyelore ennyi magamrol, orulok minden kedves magyarnak akivel talalkoztam - remelem hogy felepitjuk a chatet is.

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-11 02:33   
george szabo vagyok, messze-messze lakom, OZ-ban, rovidites beceneven ausztralianak, Brisbane kozeleben, kozel a tengerparthoz. Szeretem megtartani magyarsagomat, hagyomanyainkat, kulturankat, termeszetesen imadom a jo kavet s annak lengedezo illatat a hazon keresztul is.
Remelem,hogy ez uton szemelyes kepeket is tudok alkotni rolatok, amikor csevegunk a chat es a forum oldalain. Rep.tarsasagnak dolgozom, tisztviselokent mar evek ota.
Sziasztok a chat-oldalon, en kelek, s ti keszulodtok aludni menni.
Szia, george

Ria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-10 22:46   
Sziasztok

Belovai Mária vagyok. Jelenleg Svájcban élek a Zürichi tó partján.
Programozóként dolgozok, hobbijaim az olvasás, utazás, zenehallgatás na és persze a számítógépem

Megtalálható vagyok a MagyarOnline.net chatlapján általában minden nap 21-23 óráig középeurópai idô szerint. Az ottani nevem RIA_CH. Társaimmal együtt várunk mindenkit sok szeretettel

A MagyarOnline.net-nek pedig gratulálok a honlaphoz, kellemes idôtöltés benézni ide és olvasgatni a cikkeket vagy éppen a fórum hozzászólásait.

Sziasztok

RIA alias ria_ch

juci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-10 00:10   
Hello. Mindenkinek.

Ahhoz kepest, hogy van tobb mint szaz forum tag ahhoz kepest nincs sok bemutatkozo. Vagy csak en nem talaltam meg. 18 eve elek Amerikaban, most jelenleg Del Californiaban. Ez a hetedik allam 1983 ota. Otthon erettsegiztem Pesten a Madach Gimnaziumba. Itt jartam 10 evet egyetemre pszihologia szakon. Most egyelore a ferjem tart el amig en "GYES-en" vagyok ket fiammal. A magyarsagom, meg a vilagmagyarsag mostanaban kezdett nagyon foglalkoztatni. Nagy az ero es a lendulet az osszetartasban meg a kozos celert valo kuzdelembe. Nem hiaba mondta Petofi, a nepek tengeret. Ha feltamad akkor semmi sem allitja meg. Komputerem csak 3 hete van. De orulok, hogy Simon Hunor megtalalta a MagyarCsapatot a yahoo-n ami egy Salt Lake City-beli magyar honlap. Ott eltem tavaly. A magyaronline.net-et mindenkivel akivel beszelek, propagalom. Kell egy atfogo ero ami a magyarokat osszetartja. Tul sok minden erdekel, hogy azt most mind elmondjam. Bevezetesnek ennyi is eleg.

Udv. Csokol anyad Juci.

roka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-09 13:02   
Tamás Kata vagyok, Magyarországon, Nyíregyházán lakom. 26 éves marketinggel foglalkozó közgazdász létemre elég sok minden egyéb érdekel: sokáig vitorlázórepültem, szobrászkodtam, atletizáltam, szitanyomatokat készítettem. Jelenlegi - egyes számú - hobbim a brácsázás, muzsikálok egy magyar népzenét játszó zenekarban, amit Bodó Bandának hívnak. Kettes számú hobbim az angol nyelv. Szeretnék angol nyelvi környezetben dolgozni vagy tanulni, legutóbb például jelentkeztem Amerikába egy MBA képzésre.
Ezen kívül részt vállalok Magyarország első Folkrádiójának munkálataiban. A Rádió egyébként elindult, éjjel nappal hallgathatjátok a Kárpát-medence legszebb dalait a www.nepdal.hu címen.

Atti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-03 04:46   
A nevem Ferencz Attila, 26 éves vagyok, erdélyi (pontosabban marosvásárhelyi származású), és mindössze két éve élek NY-ban. Jelenleg formatervezöként és szobrászként dolgozom. Érdeklődési köröm a számítógépes grafika, művészet, történelem és nyelvek tanulása.
Üdvözletem mindenkinek ezen a fórumon!

-Attila-

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-02 07:10   
Sziasztok! Szóval Rigoberta vagyok, és Venezuelában élek 50 éve. Dobozoló segédmunkás vagyok jelenleg és minimálbért keresem, ami 150 ezer bolivár. Lakásom, kocsim, értékeim nincsenek, máról holnapra élek. Világ életemben dolgozó ember voltam(vagyok), de nem vittem 5-röl 6-ra sohasem. Na ennyi. Hobbym az olvasás, ezotéria.
Rigoberta (Caracasból)

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-05 14:25   
Bemutatkozunk. Mi a MagyarOnline.net és a fórum olvasói és tagjai vagyunk. Mesélj Te is magadról, hol élsz, mit szeretsz csinálni, stb. Figyelem: ide csak a bemutatkozó írások várjuk!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó