2018. október 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> BEMUTATKOZÁS
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
 kriszta1977  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-07 14:20   
Sziasztok!

Kriszta vagyok Olaszorszàgbòl, 29 èves. A fèrjem olasz ès van egy 21 hònapos kislànyunk. Ez az elsô alkalom, hogy pròbàlok kapcsolatba lèpni külföldön èlô magyarokkal.

Wildkatze  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-25 12:39   
Sziasztok!
Szeretnék én is röviden bemutatkozni.Kiel-töl(Èszak-Németország) ~12 km-re lakom a férjemmel,és 3 gyönyörü kislányunkkal (8,és 3 évesek a "nagyok" : ),és két hónapja született a legkisebb hercegnönk).
Èrdekel a természetgyógyászat/homeopátia,más alternatív gyógymódok,továbbá Rudolf Steiner tanai : ) (a lányunk Waldorf iskolába jár)... és még rengeteg más is.
De ez majd a fórumon kiderül : )

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-23 19:48   
2006-11-23 18:57, Ofi:

Szia Ofélia.
Itt egy másik kiugrott óvónéni egy másik Bánátból (Vajdaság) egy másik országban (NL).
Üdv a Monon, kellemes olvasást, nézelődést, ismerkedést.

Ofi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-23 18:57   
Hallo Mindenkinek!
Ùj vagyok itt köztetek.
Röviden magamrol: 4 éve élek Németországban, ide jöttem férjhez.
Romániai magyar vagyok, Bánátbol.
Sajnos a magyar nem megy nagyon jól, különösen a helyesirás, de szivesen beszélem a nyelvet.
Okleveles ovónö vagyok, de sajnos itt munka nélkül.
Szeretnék itt egy kis kapcsolatot találni köztetek.

tommili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-20 15:01   
Hello mindenkinek!
Budapesten szulettem mar elegregen... pontosan 1949.6.6.
15 eves korom ota Israelbe elek, Tel Avivba. Korai nyugdijba vagyok mar 6 eve, azelott tobb mint 20 evet dolgoztam a Tel Avivi mentoknel. Mostanaban 3 napot dolgozom mint sofor egy hadirokkantnal. Elvaltam mar regen, van egy szep nagylanyom. A hobbim a fotozas... es meg sok sok mas. Israelbe vezetem a "Magyar Forumot" ahol persze Ivritul (heber) nyelven irogatunk.
Tommy
http://www.pbase.com/tommili

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-28 09:12   
Üdvözlet mindenkinek e nagy Sárgolyón!
Nógrád megye Szlovákiával határos falujában élek - Karancskesziben. 60 éves vagyok, bejártam az északi féltekét a Csendes óceántól a Csendes óceánig, s nemrég hazatértem megöregedni. Valaki küldött egy linket a postafiókomba, amely több, mint 10 éve létezik, s nem győzöm a kéretlen leveleket kiszűrni Nigériától Californiáig. Örültem viszont ennek a kapcsolatnak, szinte érzem aleheletét mindazon külhoni magyar ismerősömnek, akikkel Szibériától Vancouverig találkoztam az elmúlt évtizedekben. Nem pártosokom, de határozott véleményem, álláspontom van a politikáról. Legnagyobb bánatom azt tapasztalni, hogy a magyarság érzelmileg végtelenül polarizálttá vált, főként az anyaországbeliek. Fő hobbym a békítgetés és a magyar nyelv gyomlálgatása, az irónia segítségével. Még aktívan dolgozom, így kevés időt tölthetek a köreitekben, de hamarosan nyugdíjba megyek és akkor a tiétek - és a kertemé - vagyok!
Üdv mindenkiek
Laci

artemis  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-31 14:23   
Bemutatkozni sokfélekép lehet, mert lehetetlen. Tehàt néhàny tagadàs is elég, hogy tudjàtok ki nem vagyok. Nem vagyok a születés és a vadàllatok istennöje, Zeus és Leto lànya, nem én vàltoztattam szarvassà Aktaiont tolakodo szemtelenségéért. Nem tévesztem össze a valo életet és a szàmitogép adta illuziot egymàssal.
Nem folytatok véres szocsatàt senkivel, magamrol annyit àrulok el csak, amivel sebezhetetlen maradok. Hogy valami pozitivumot is irjak: szeretem az értelmes beiràsokat a MON-on, és becsülök mindenkit, aki erre képes.

beloka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-20 19:03   
Sziasztok! Szeretnék pár szót mondani magamról és arról hogyan kerültem ide! Tök véletlenül. Most tanulom az internetet és a "csavbargásaim" közben találtam ezt az oldalt, aminek nagyon örülök. Zalaegerszegen laktam, de pár hete kiköltöztem egy kisfaluba családi házba, Alibánfára. Mindenevő vagyok, azaz minden érdekel, ami a Magyarsággal összefügg. Szeretek beszélgetni, ismerkedni, megvitatni a napi dolgokat. A cset oldalon hónapok óta vagyok, de még mindig van aki megkérdezi, hogy Te ki vagy? hát ezért irtam e pár szót.

ildi41  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-15 14:32   
Sziasztok!

Immár 25 éve élek Németországban, az utóbbi 3 évben Aschaffenburgban. Szívesen megismerkednék és összejönnék aschaffenburgi Magyarokkal, olvastam, hogy szoktatok találkozni. Mikor lesz a legközelebbi találkozó és hol?

jamon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-18 18:38   
Sziasztok!

Én Magyarországon élek, pesti születésű vagyok. Fiatal informatikusként töltöm a napjaim, és csak az egyszerű kíváncsiság vonzott ide, bele - bele olvasni, milyen az élet odakint, mi az ami más, mi az ami hiányzik...

Mégegyszer, sziasztok!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-19 12:55   
QWSD2A UZENETE:

Nevem: Mátray Joseph, Izraelben élek 1957 óta, Budapesten születtem 1944 decembereben. A mai helyzetem korai nyugdijas. Érdekel több minden, mint például a tv-böl filmek, zenék hallgatása föleg a magyar régi slágereket s a magyar operettek, néha a magyar nóták is. Sokat vagyok a számitógépnél és azon belül sok magyar cimem van mindenféle témákkal, ezenkivül keresem mindig magyar tévét, sajnos nincs nagy választék. Szeretek biciklizni a parkokban, mint sport és hobbiból. Szoktam Pestre látogatni kétszer egy évben, természetes otthon érzem magam, szabadon járok ahová kedvem van, ismerem a város többé-kevésbé.

Endrus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-06 16:17   
Szervusztok!

Most akadtam rá a MON-ra, gondoltam, szétnézek, kik, merre élnek magyarként a nagyvilágban.

Jómagam J-N-Sz megyei születésű vagyok (Kunmadaras), magyarországi tanulmányok és dolgos évek után úgy döntöttem erdélyi feleségemmel, hogy megpróbálunk máshol, másfajta életet élni.
Mi nem nyugat, hanem kelet felé vettük az irányt, így kerültünk az Erdélyen túli magyarok közé Moldvába, Bákó megyébe. Január óta itt élünk és dolgozunk, csángó gyermekeket tanítunk az anyanyelvükön írni, olvasni, énekelni, táncolni...

Örömmel kapok hírt, hallok a világ különböző részein élő magyarokról, vagyunk szép számmal.

Barátsággal.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-04 10:35   
RAFFAI EVA UZENETE:

Kedves Mindnyájan ! Az egyik volt tanítványom révén tudtam meg ennek a remek összetartó erőt jelentő lehetőségnek a létezését.Magyarországon már nyugdíjas tanárnőként élő nagymama vagyok. otthon még tanítok, e mellett könyveket is írok, amelyek igen nagy sikerűek. Jelenleg a második gyermek mesekönyvet írom. Ezenkívül a 100 évvel ezelőtti magyar alföldi emberséges nagygazdák életéről ( aki a cselédeket kiházasította ) is írtam családregényt. A harmadik kiadása lassan időszerű lesz .A családi finom receptek mellett a 30-as évek dalai is megjelennek a könyvben.
Aki szereti a lovat, a legarányosabb testalkatú, legszebb háziállatunkat, az csemegeként fotókkal teli nem szokványos érdekességeket is találhat a róluk szóló oldalakon. Még tankönyvet is írtam, kérem a közölteket ne vegyék dicsekvésnek.
Nos, a továbbiakról majd bővebben, ha valakit érdekelne a fentiekből valami.
A számítógépen ugyan megtanultam - mert muszáj volt - a szövegszerkesztést, de hogy itt az üzenetek hogyan jutnak el a címzetthez, arról fogalmam sincs !
Szeretnék nemcsak a fenti témáról, de a zenéről, finom, jó hazai ételek elkészítéséről is csevegni. Esetleg hasonló életkorú családdal felvenni a kapcsolatot.
Szeretettel köszöntök minden Fórum tagot, külön gratulálok a létrehozónak. Áldja meg az Isten, hogy eszébe jutott az elindítása !
Évica mama

Uzonka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-31 11:02   
Meg egyszer bemutatkoztam, igaz, hogy mas nevvvel, de mivel nem tudtam a profilomat modositani, hat ujbol bejelentkeztem. A gyonyoru Brassoban elek 30 eve, csaladommmal, Erdovideken szulettem, Nagybaconban. Nagyon szeretek a Cenk alattt setalni, beszivni az ozondus levegot, es elkepzelni, hogy milyen is lehetett kb 100 evvel ezelott. Kituno terapia, udvozlok mindenkit.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-11 15:53   
Egy kedves MON tagnak köszönhettem, hogy rátaláltam erre a fórumra. Hónapok óta olvasgatom a fórumot, élvezem a szép élö magyar nyelvet. Inkább csak olvasgatok mint vitázok, de beleszóltam egy topikba ami érzékenyen érintett, tehát kissé bemutatkozok.

Lassan 50 éve élek idegennyelvü környezetekben, mindig újabb és újabb nyelvet kellett tanulnom, a magyar nyelv így háttérbe szorult. Jelenleg idös koromban nyugdíjasként visszatértem eredeti anyanyelvemre. Mindig sokat olvastam, iskolás koromban mindent olvastam amit kézbe kaptam, természetesen magyarul, más nyelvet akkor nem tudtam. Hét évig tanítottak oroszul, hiába, mert az éretségi utáni napon mindent elfelejtettem. A rövid angol viszont nagy segítségemre volt a világban.

Egy kis sportszatyorral indultam el 18 évesként, átsétáltam a Margit hídon, akkor villamos még nem közlekedett és a Becsi útnak fordultam. A sors Németországba vitt, ott két évig segédmunkásként dolgoztam, megtanultam annyit németül, hogy egyetemre mehettem. Elöször német nyelvet és irodalmat hallgattam, aztán más irányba fordultam. Ott ismerkedtem meg jövendö feleségemmel is, akiröl hamarosan kiderült, hogy finn. Megint új nyelvet kellett tanulnom, de az megérte, már Németországban tanultam annyit finnül, hogy Finnoszágban barátságosan befogadtak és idegenként is állandó állást kaptam. Megint irányváltozás, rááltam az informácia-teknikára (IT) és 38,5 év után normális korban (65) nyugdíjba mehettem.

Ez nem életrajz, csak egyes epizódokat mondok életemröl, aki többre kiváncsi, személyes kontakttal szivesen csevegek tovább a MON fórum környékén.

Most már csak az marad, hogy tisztelettel köszöntöm Hunort, hogy megalapította ezt a Fórumot.

tgabi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-11 08:55   
Sziasztok, ugy làtszik végül mindenki megtalàlja a bemutatkozàs topikot, igy tôrtént ez velem is... Tamàs Gabriellànak hivnak, és öt éve élek Franciorszàgban egy francia férjjel meg egy friss bébivel. Közeli magyarokat keresve jutottam el erre az oldalra, és bàr ilyet még nem talàltam, érdekes dolgokat és embereket igen. Ugyhogy maradok
Egyszer majd elmesélem én is a történetemet, ha majd szembe merek nézni a valosàggal. Addig viszont a tulélésre koncentràlok, ezért is szervezem többek között a magyar klubot, ami, ha minden igaz, màjustol be fog indulni.
Viszlàt a topikokban!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-04 16:46   
ARANYASZ UZENETE:

Sziasztok!

2005.07.21-töl elek kint nemetorszägban egy kis värosban Donaustauf.Ebben a honapban költözöm ät neutraublingba.1976.04.30-än születtem.Jelenleg nemet nyelvtanfolyamra järok regensburgban ,munkät keresek es magyar ismeretseget, baratokat itt nemetorszägban.

simon mónika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-08 20:06   
Sziasztok!
Már többekkel csevegtem a Mon-on, de csak most találtam rá a bemutatkozásra, ezért mindenkitől elnézést kérek a késői bemutatkozásért. A nevem Simon Mónika és külföldi álláshírdetéseket böngésztem, mikor ide jutottam. Jelenleg Budapesten élek és 31 éves vagyok. Nagyon örülök, hogy rátok találtam. Amikor csak tehetem, idejövök.

Anci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-08 14:47   
Sziasztok!
Perec segítségével ide találtam!
Mesélnék pár szót magunkról! 2004. március 13-én érkeztünk Brüsszelbe 4 gyermekünkkel, 6 bőrönddel, 6 kézipoggyásszal, 4 macival. Lassan egy éve, szinte hihetetlen. Sajnos nagyon kevés infót tudtunk csak begyűjteni. Innen azért kaptam egy-két kedves szót, de azt sem Belgiumból küldték, de biztattak, hogy jó lesz! Sokszor számomra is rémísztő, hogy elindultunk a nagyvilágba a gyerekekkel. A férjem az EU Bizottságánál kapott állást. Decemberben lejárt a 9 hónap próbaidő, azóta véglegesítették, így valószínűleg maradunk még jó pár évig. Rengeteg dolog történt velünk az utóbbi egy évben, ezért szinte elröpültek a napok, hetek, hónapok. A gyerekek az EU iskolába, ovodába járnak a magyar szekcióra. Szép és jó iskola, a tanárok rendesek. Persze itt is vannak azért gondok, de hát hol nincsenek? Megoldjuk őket. Ha valakinek segítségre van szüksége letelepedéssel, iskolával, lakásbérléssel, vagy bármivel kapcsolatban, akkor bátran fordulhat hozzám, szívesen segítek. Természetesen tanulom én is a franciát, de amikor azt hiszem, hogy most már talán tudom a dolgokat, akkor megint jön a rengeteg kivétel, szabály és az egészet összekeveri bennem. De azért nem adom fel! Nem az én stílusom!
Örülök, hogy ide találtam. Igazából ma kaptam egy hírlevelet és ez segített ebben. Jó lenne beszélgetni magyarokkal. Jó, ha van kihez szólni. Itt most egyre több a magyar, de nagyon szét vagyunk szórva. Már így is tudom, hogy sokat romlott a helyesírásom, ezért mindenkitől elnézést kérek!
Mindenkinek kellemes évet kívánok, jó levelezést, ismerkedést, barátkozást!

Anci

kethy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-05 00:38   
Sziasztok! Udvozlok Mindenkit! En 50 eves nagymama vagyok. Masfel eve dolgozom az USA-ban, Boston mellett. 3-4 havonta hazamegyek Mo-ra, mivel az az otthonom. Remelem itt talalok ismerosoket, baratokat. Udv. Kati

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-01 21:45   
BARNA UZENETE:

Sziasztok Barna vagyok 1952-ben születtem, Budapesten, itt is élek.Bár a családom 1615-ig visszamenőleg Erdélyi székely.
Van három gyermekem, egy nagyon jó feleségem és szeretem az embereket, vendéglátással foglalkozom, társ vagyok egy szép étteremben.
Sok minden érdekel, de legfontosabb a magyarság.
Hát egyelőre ennyi.

lena  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-25 18:31   
Sziasztok!
Ilona(33) vagyok Debrecenböl 8 eve elek a nemet ferjemmel Mannheimba. Magyarokat szinte senkit sem ismerek,de remelem itt nalatok talalok egy par ismeröst,baratot akivel neha egy ket magyar szot valthatok.A forum szuper orakig lehet böngeszni. üdv mindenkinek lena

bidon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-04 12:46   
Sziasztok! Zoli vagyok 1980-ban születtem. Budapest melleti kis faluban (Mende) éltem tavaly novemberig, napi 50km ingázás, hetente hatszor 11 órás éjjeli műszak pékségben. Ezután úgy döntöttem, belevágok valami másba. Mindenemet pénzé téve kiköltöztem nővéremhez Svédországba, hátha itt jobb lesz alapon.
Bár az ismerősöket otthon hagytam, remélem itt találok még többet!

pey  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-07 17:05   
Sziasztok,

Svajcban elek ket fiammal es a parommal immar 12. eve. Bar (szerintem) tökeletesen beilleszkedtem ebbe az orszagba, azert hianyoznak a magyar szavak - romlik a helyesirasom is.

Nincs idöm tul sokat köztetek lenni, lefoglal a munka es a csalad, de igyekszem...! Kesöbbiekben biztosan több informaciotok lesz rolam, indulasnak viszont egyszerüen csak ennyit!

Várady  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-05 10:00   
Én tartozom még egy rövid bemutatkozással. 1944-ben születtem ma már mint nyugdijas élek Budapesten. Három szép unokám van akik elűzik unalmas napjaimat ha átjönnek hozzánk. Feleségem egy jó hónapja vett rá, hogy tanuljuk meg a számitógép kezelését, hogy ne unatkozzak itthon a téli napokon. Ez bejött neki mert nagyon megkedveltem és igy jutottam el a MON-ra is aminek nagyon örülök. A profitól még messze vagyok de igyekszem. Naponta többször is chatelek mindenevő vagyok a témákban. Valamikor a 6o-as évek végén a volt NDK-ban dolgoztam pár évig és oda is nösültem. Ma is gyakran járunk át a rokonokhoz. Remélem megismerhettek a rövid életleirásomból. A chaten ugy is többet mesélünk egymásról. Ezért is mindenkit, főleg a távolban lévő honfitársaimat szeretettel üdvözlök ezuton is.

Szamika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-29 10:08   
Helló Mindenkinek!

Hlatky Mónika vagyok Dunakesziről. 1978-ban születtem. Azért regisztráltam hozzátok, mert keresek valakit. Ha tudtok kérlek nézzetek utána és segítsetek! Előre is köszi.

E-mail címek, hogy ne kelljen keresgélni: h_monika@upsplusz.hu vagy monikahlatky@freemail.hu

Egyébként szabadidőmben üvegfestek, kártyátvetek, kirándulok a férjemmel és persze nem utolsó sorban vezetem a háztartást. Röviden ennyit tudnék most írni.

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-24 22:04   
Kedves Mindenki,
Szeretnék bemutatkozni:
Hajnalka a nevem, 1940-ben születtem Budapesten. 1957 óta élek itt észak-franciaországban. Szeretek beszélgetni, sok minden érdekel, szépirodalom, zene, stb... Szeretem a természetet, a kertészkedést. Szeretem a Pulikat, van két Pulim, s van két cica is.
Szeretem a szépet és a jót !
Már néhány hónapja, hogy barátkozom internettel és így találtam rá erre az oldalra.
Köszöntök mindenkit,

Hajnalka

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-23 07:54   
rigojanos..kuuurjad csak, kurj, kurj............. azt tudsz!

Irene  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 14:24   
Üdv. minden kedves fórumlátogatónak!
Irén vagyok 44 éves,Debrecenben és Fertődön laktam M.országon. Egy éve Düsseldorfhoz közel Kleveben lakom, a szépségszakmában dolgozom, nyelvtanulás céljából jöttem, de ugy néz ki, hogy ittmaradok még egy ideig.
/Elnézést kérek, hogy később mutatkoztam be!/

Peter Krometsek  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-14 12:00   
Magyar vagyok, nagyon szeretnek Kultural Cseret csinalni es Baratsag. Nem irok jol magyarul, 3 eves voltam amikor otthagytam Budapested 1956ban. Eltem Chileben 1960-ig
Utana Brasil. It elek Eszak Grasil, nincsenek Magyarok. En Egyedul. Szuleim viszamentek M es meghaltak már.
Konvtaros vagyok Braziliai Kormanyhoz tartozik. Erdekem van mutatni Magyarorzagot, Élet, Tortenelmi, Kultura etc. Én fonok vagyok Kulturalis Osztaly a Konvtarban é 2006 ban fogog csinalni 1956 Forradalmrol egy Kiallitast, Beszeles, Film bemutatvany etc...
Van MSN > petkro1.0@hotmail.com
SKYPE > marcospedro345
Mail> petkro@gmail.com
Varok hireket
Kösz

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó